IndeksIndeks  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
 :: 
Klan Gromu
 :: Tereny Klanu Gromu
Skalny Ząb
Czw 12 Lis 2020, 10:59
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1916
Administracja
https://starlight.forumpolish.com
First topic message reminder :

Umieszczona w środku lasu wysoka i wystająca skała, kształtem przypominająca właśnie ząb – stąd też nazwa bezpośrednio nawiązująca do kształtu skały. Skalny Ząb znajduje się na niewielkim pagórku i wystaje ponad korony drzew, w związku z czym można go dostrzec nawet z dalszej odległości. Skała w większości jest gładka, aczkolwiek na jednej, południowej ścianie zejście jest nieco łagodniejsze. Mimo tego, próby wspinaczki na Skalny Ząb mogą okazać się bardzo niebezpieczną zabawą - nie jest możliwe, aby dostać się na szczyt skały, a wejście od południa mimo wszystko jest bardzo ryzykowne, gdyż łatwo jest się tutaj poślizgnąć i upaść.

Rodzaje terenu: głębia lasu; brzeg lasu

Re: Skalny Ząb
Sob 09 Sty 2021, 13:45
Korzenny Język
Korzenny Język
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 45 (IX)
Matka : Słona Bryza [*]
Ojciec : Agrestowy Kolec [*]
Mistrz : Mroźny Poranek (NPC)
Wygląd : Korzeń jest kocurem stosunkowo wysokim, o smukłej budowie ciała, która jednocześnie sprawiaja wrażenie mocnej. Jego futro jest krótkie, zadbane i matowe, a w kwestii koloru stanowi biel pokrytą burymi, ciemnymi plamami z pręgowaniem ticked - największymi na głowie i grzbiecie, mniejszymi na łapach i ogonie. Oczy w kształcie migdałów mają kolor oliwkowy, wpadający w zieleń. Uszy są proporcjonalne i spiczaste, nos wątrobiany, wąsy długie i białe.
Multikonta : Mgła
Autor avatara : https://www.instagram.com/nononocarlos/
Liczba postów : 188
Wojownik
https://starlight.forumpolish.com/t394-korzenny-jezyk
Zamiast na zioła, Korzenny Język natknął się na ślady małych łapek, a w powietrzu wyczuł zapach zwierzęcia. Hmmm... tchórz lub inna łasica, z tego co wywnioskował. Nie miał teraz jednak czasu na polowanie i walkę. Te zwierzątka choć z pozoru niewinne, mogły okazać się groźne. Wojownik nie miał zamiaru tropić drapieżnika i się narażać, nie po to tu teraz przyszedł. Poza tym Lodowy Potok przecież gorąco prosił, by skupili się na znalezieniu medykamentów, a polowanie zostawili sobie najwyżej na później. Korzeń więc odbił nieco od kierunku, w który udał się tchórz, by nie kusić losu, i dalej skupił się na znalezieniu potrzebnych roślin. Jak na razie pod tym kątem los mu nie sprzyjał. Podobnie chyba Kaczce. Żabia Łapa natomiast się zatrzymała i grzebała w ziemi... czyżby coś znalazła? No proszę, chyba na coś jednak się tu przydawała. W każdym razie wojownik kontynuował skradankę, rozglądając się uważnie za medykamentami z listy, nasłuchując okolicę i analizując na bieżąco wszystkie zapachy, jakie dotarły do jego nozdrzy.

_________________
Skalny Ząb - Page 3 WaWfzQ6
Re: Skalny Ząb
Sob 09 Sty 2021, 15:27
Kacza Łapa
Kacza Łapa
Grupa : Klan Gromu
Płeć : inna (zapach kotki)
Księżyce : 89
Matka : Mała Mrówka
Ojciec : Świszczący Nos
Mistrz : Rozżarzony Krok
Partner : Mgła [*]
Wygląd : Drobny, szynszylowy rudy kot o brązowych oczach, okrągłej głowie i krótszym pysku. Ma brudne, niepielęgnowane futro i widoczne, brzydkie blizny na karku, grzbiecie i bokach.
Multikonta : Leśna Łapa [KG], Skała [P]
Autor avatara : ja
Liczba postów : 83
Terminator
https://starlight.forumpolish.com/t422-jajo
W końcu udało mi się coś znaleźć! Niestety były to uschnięte kwiatuszki. Lodowy Potok coś wspominał o tym, że któreś z ziół możemy zastać suche, ale żółte kwiatki nie pasowały mi do żadnego z opisów, które sobie powtarzałam w głowie co jakiś czas. Ale jeśli miałoby to byś jedyne zielsko jakie dzisiaj znajdę to - no cóż, lepiej wrócić z czymś niż z niczym prawda? Spróbowałam w takim razie delikatnie pozbierać uschnięte kwiaty. Były niestety na tyle kruche, że nie byłam w stanie podnieść ich bez zniszczenia ich doszczętnie. No niestety, musiałam sobie je odpuścić. Odeszłam od uschniętych kwiatów i poszłam dalej. Medyk wspominał coś o trzymaniu ziółek w bezpiecznym miejscu, a ja zauważyłam dosyć charakterystyczne drzewo. W takim razie pod tym drzewem schowam zioła, jeśli jakiekolwiek znajdę haha! Na ten moment ponownie zaczęłam poszukiwać roślinek innych niż trawa, dokładnie rozglądając się i wąchając. Wciąż też nasłuchiwałam za pszczółkami, ale skoro do tej pory ich nie usłyszałam to raczej już nie usłyszę.

_________________

Zostań tu mimo wszystko dziś
Przez tę noc jeszcze ze mną bądź
Już są, już tropią mój ślad

Te złego losu czujne psy

Re: Skalny Ząb
Sob 09 Sty 2021, 18:50
Kruk.
Kruk.
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 37
Matka : Sarnia Skórka [NPC] (?)
Ojciec : Wilk [NPC] (?)
Mistrz : Dziczy Grzbiet [NPC] (*)
Partner : twoja stara
Wygląd : Wysoki, szczupły, czarny jednolity kocur o długim futrze bez ani grama bieli. Po walce z łasicą na treningu ma bliznę przechodzącą przez prawe oko. Tęczówki Kruka mają barwę jadowitej żółci.
Multikonta : Gwieździsta Noc
Autor avatara : https://www.instagram.com/karvahelvetti/
Liczba postów : 264
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t278-kruczy-cien

~~


Wojownik postanowił odpuścić tchórzowi, którego wyczuł i odbił w przeciwnym kierunku, żeby czasem się na niego nie natknąć, a po przejściu paru lisich długości na bardziej otwartej przestrzeni znalazł roślinę wzniesioną na smukłej, bladozielonej łodydze, która w górnej części jest fioletowa, zaś u nasady plamista. Liście miała długie, lancetowate o barwie szarozielonej z purpurowymi plamkami. W pobliżu znajdowały się przyschnięte ciemnofioletowe i różowe kwiaty.

KORZENNY JĘZYK
P: 4 | S: 20 | ZR: 25 | SZ: 16 | O: 27 | HP: 170 | W: 90
• Króliczy słuch | Ostre pazury
• Skradanie się: poziom 3 | Tropienie: poziom 2 | Wspinaczka: poziom 2

~~

Idąc dalej już po zebraniu zioła, Żabia Łapa natknęła się na rozkopaną ziemię wzniesioną w kopiec najpewniej kreci, a w związku z tym gdzieś niedaleko musiał znajdować się smakowity, tłusty krecik, który mógłby skończyć jako obiad terminatorki, jeśli tylko by się postarała.

ŻABIA ŁAPA
P: 3 | S: 30 | Z: 12 | Sz: 10 | O: 20 | HP: 150 | W: 90-2=88/90
•  Ostre pazury | Twarda skóra | Ciężki krok
•  Wspinaczka: poziom 2 | Skradanie: poziom 1 | Tropienie: poziom 1

(odejmuje, bo w poprzedniej turze zapomniałam)

~~

Kwiatki według Kaczki były w takim stanie, że nie dałaby rady ich podnieść, toteż poszła dalej. Szła jakiś czas, aż dotarła do zarośli i niskich, młodych drzew, a tam na jednej z gałęzi dostrzegła niewielkiego żółtoszarego gryzonia o puszystym ogonie i czarnych obwódkach wokół oczu. Była to koszatka, która nie zdawała sobie sprawy z obecności terminatorki.

KACZA ŁAPA
P: 1 | S: 14 | Z: 7 | Sz: 10 | O: 9 | HP: 110 | W: 90
• Cichy krok | Króliczy słuch | Ciamajda | Wrażliwa skóra
•  Skradanie się: poziom 1 | Tropienie: poziom 1 | Wspinaczka: poziom 1


Re: Skalny Ząb
Sob 09 Sty 2021, 19:30
Korzenny Język
Korzenny Język
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 45 (IX)
Matka : Słona Bryza [*]
Ojciec : Agrestowy Kolec [*]
Mistrz : Mroźny Poranek (NPC)
Wygląd : Korzeń jest kocurem stosunkowo wysokim, o smukłej budowie ciała, która jednocześnie sprawiaja wrażenie mocnej. Jego futro jest krótkie, zadbane i matowe, a w kwestii koloru stanowi biel pokrytą burymi, ciemnymi plamami z pręgowaniem ticked - największymi na głowie i grzbiecie, mniejszymi na łapach i ogonie. Oczy w kształcie migdałów mają kolor oliwkowy, wpadający w zieleń. Uszy są proporcjonalne i spiczaste, nos wątrobiany, wąsy długie i białe.
Multikonta : Mgła
Autor avatara : https://www.instagram.com/nononocarlos/
Liczba postów : 188
Wojownik
https://starlight.forumpolish.com/t394-korzenny-jezyk
Po tym, jak odpuścił sobie polowanie, w końcu coś zauważył. Była to roślina, która przypominala szałwię z opisu Lodowego Potoku. Długa łodyga, szarozielone lancetowate liście, a wokoło przyschnięte fioletowe kwiaty... Wszystko się zgadzało, oby to było to! Medyk wspominał chyba, że przydadzą mu się tylko liście, ale wojownik obawiał się, że w ten sposób uszkodzi to, co cenne. Nie miał wprawy do takich manualnych czynności. Lepiej, jeśli spróbuje po prostu zabrać calość, a już Lód sam zdecyduje, co zostawić. Zbliżył się więc do rośliny i delikatnie rozkopał łapą ziemię wokoło, by móc sprawnym ruchem wyrwać ją z gleby zębami, chwytając jak najniżej mógł. Starał się być delikatny, ale jednocześnie stanowczy, by nie uszkodzić cennego medykamentu - o ile właśnie nim była znaleziona roślinka.

_________________
Skalny Ząb - Page 3 WaWfzQ6
Re: Skalny Ząb
Sob 09 Sty 2021, 19:49
Żabia Łapa
Żabia Łapa
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 40 [X]
Matka : Lisia Gwiazda (Pysk)* [NPC]
Ojciec : Mknące Skrzydło* [NPC]
Mistrz : Chłodny Blask → Konwaliowa Ścieżka → Korzenny Język
Wygląd : Średniej wielkości, pulchna kotka o masywnej budowie ciała. Odziana jest w krótkie, szorstkie i przylegające do ciała rudo-białe futro z klasycznymi pręgami. Ma miodowe oczy, nieco większe stopy; bliznę na barku w kształcie półksiężyca i ślady poparzenia na boku lewej, przedniej łapy. [reszta w KP]
Multikonta : Uszko, Tafla, Krzywowąsy
Autor avatara : @thefluffytiger
Liczba postów : 273
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t61-zabia-lapa
Żadne nowe zioło, żaden drapieżnik - ale za to kret. Kocica przystanęła gdy dojrzała charakterystyczne zwierzątko, a końcówka jej ogona lekko drgnęła, po czym - ruszyła dalej przed siebie, mając kompletnie gdzieś piszczaka. Była tutaj po zielsko, czego powoli zaczynała nawet żałować, że dała się wkręcić; a wielkoduszne dorzucanie zwierzyny do stosu nie było w jej stylu. Zresztą, wolała udawać, że nawet nie zna teorii - w końcu była taką ignorantką, że nietrudno będzie innym w to uwierzyć. Zresztą też nie miała ani siły ani ochoty na to, aby teraz ganiać za jakimś kretem, który równie dobrze mógł się schować z powrotem do kopca, dlatego ruszyła dalej chcąc znaleźć jakieś zioło by móc wrócić do obozu z czymś, co zamknie pysk Lodowego Potoku na jakiś czas i może da jej spokój na następny raz.

_________________
Skalny Ząb - Page 3 YEL8HuN
Re: Skalny Ząb
Sob 09 Sty 2021, 21:42
Kacza Łapa
Kacza Łapa
Grupa : Klan Gromu
Płeć : inna (zapach kotki)
Księżyce : 89
Matka : Mała Mrówka
Ojciec : Świszczący Nos
Mistrz : Rozżarzony Krok
Partner : Mgła [*]
Wygląd : Drobny, szynszylowy rudy kot o brązowych oczach, okrągłej głowie i krótszym pysku. Ma brudne, niepielęgnowane futro i widoczne, brzydkie blizny na karku, grzbiecie i bokach.
Multikonta : Leśna Łapa [KG], Skała [P]
Autor avatara : ja
Liczba postów : 83
Terminator
https://starlight.forumpolish.com/t422-jajo
Nigdy, aż do dzisiaj nie pomyślałabym, że zbieranie ziół jest takie... trudne. Może nie samo zbieranie, a szukanie. Pamiętam, że przy długiej podróży do nowego obozu mijaliśmy wiele pięknych kwiatów. Teraz gdy liście drzew pożółkły, to kwiatków już prawie nie ma. Podobnie ze zwierzyną, pewnie wszystkiego będzie coraz mniej.
Dostrzegając krzewy i młode drzewa, postanowiłam od razu do nich podejść, być może miały one czarne jagody, o których medyk wspominał. Podchodząc do krzewów nie dbałam zbytnio bezszelestny krok, więc mocno zdziwił mnie widok koszatki, która najwidoczniej nie wiedziała o mojej obecności. Co prawda Lodowy Potok mocno powtarzał, by najpierw zająć się medykamentami, ale w takiej sytuacji lepiej byłoby wrócić z czymkolwiek, niż z pustymi łapami, prawda? Dodatkowo zwierzyny jest coraz mniej, więc chyba grzechem byłoby nie wykorzystać takiej okazji!
Od razu przykucnęłam, wyciągnęłam brzuch by nie szurać nim po ziemi, ułożyłam łepek na równej linii z grzbietem i ogonem. Szybko sprawdziłam jak wieje wiatr, by ułożyć się pod niego, no i wraz z zasadą mysz wyczuje - przełożyłam ciężar na tylne łapy. Ostatni punkt wydawał mi się średnio potrzebny, w końcu mój cel był na krzaku, ale wolałam zachować wszystkie zasady. Powoli podeszłam do koszatniczki, a gdy byłam w odległości zająca wbiłam się z całej siły tylnymi łapami, by skoczyć na gryzonia znajdującego się w na krzewie.

_________________

Zostań tu mimo wszystko dziś
Przez tę noc jeszcze ze mną bądź
Już są, już tropią mój ślad

Te złego losu czujne psy

Re: Skalny Ząb
Sob 09 Sty 2021, 22:30
Kruk.
Kruk.
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 37
Matka : Sarnia Skórka [NPC] (?)
Ojciec : Wilk [NPC] (?)
Mistrz : Dziczy Grzbiet [NPC] (*)
Partner : twoja stara
Wygląd : Wysoki, szczupły, czarny jednolity kocur o długim futrze bez ani grama bieli. Po walce z łasicą na treningu ma bliznę przechodzącą przez prawe oko. Tęczówki Kruka mają barwę jadowitej żółci.
Multikonta : Gwieździsta Noc
Autor avatara : https://www.instagram.com/karvahelvetti/
Liczba postów : 264
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t278-kruczy-cien

~~


Wojownik przystąpił do rozkopywania ziemi i próbował sięgnąć najniżej, jak tylko mógł. Pod ziemią znalazł również bulwy rośliny, które wyszły razem z nią. Ostatecznie udało mu się zebrać 3 sztuki rośliny, które nadawały się do użytku i nie zostały sponiewierane przez proces wydobycia. Korzenny Język mógł być z siebie dumny. Teraz nie ustępował już Żabie w poszukiwaniu, chociaż pochodząca z Klanu Cienia kocica była skuteczniejsza.

KORZENNY JĘZYK
P: 4 | S: 20 | ZR: 25 | SZ: 16 | O: 27 | HP: 170 | W: 90-2=88/90
• Króliczy słuch | Ostre pazury
• Skradanie się: poziom 3 | Tropienie: poziom 2 | Wspinaczka: poziom 2

~~

Żaba ominęła kreci kopiec, nie okazując mu ani krzty zainteresowania i ruszyła na dalsze poszukiwania ziół, zostawiając rozkopaną ziemię za sobą i tupiąc głośno swoim ciężkim krokiem, aby na pewno kreta z okolicy przepłoszyć. Dalsze poszukiwania jak na razie nie przyniosły jej niczego nowego. Ot, ciemnozielona trawa i kolorowe liście, i żadnych bardziej szczególnych roślin.

ŻABIA ŁAPA
P: 3 | S: 30 | Z: 12 | Sz: 10 | O: 20 | HP: 150 | W: 88/90
•  Ostre pazury | Twarda skóra | Ciężki krok
•  Wspinaczka: poziom 2 | Skradanie: poziom 1 | Tropienie: poziom 1

~~

Niestety widać było, że Kacza Łapa nie jest jeszcze doświadczonym łowcą i koszatka szybko zorientowała się o jej obecności, gdy terminatorka zapomniała zaglądać pod łapy i uderzyła przypadkiem niewielki kamyczek łapą, który przeturlał się po ziemi. Tyle wystarczyło, żeby koszatka dała susa na kolejną gałąź i zaczęła uciekać przed zagrożeniem, ile tylko sił miała w łapkach.

KACZA ŁAPA
P: 1 | S: 14 | Z: 7 | Sz: 10 | O: 9 | HP: 110 | W: 90-2=88/90
• Cichy krok | Króliczy słuch | Ciamajda | Wrażliwa skóra
•  Skradanie się: poziom 1 | Tropienie: poziom 1 | Wspinaczka: poziom 1


Re: Skalny Ząb
Nie 10 Sty 2021, 21:15
Żabia Łapa
Żabia Łapa
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 40 [X]
Matka : Lisia Gwiazda (Pysk)* [NPC]
Ojciec : Mknące Skrzydło* [NPC]
Mistrz : Chłodny Blask → Konwaliowa Ścieżka → Korzenny Język
Wygląd : Średniej wielkości, pulchna kotka o masywnej budowie ciała. Odziana jest w krótkie, szorstkie i przylegające do ciała rudo-białe futro z klasycznymi pręgami. Ma miodowe oczy, nieco większe stopy; bliznę na barku w kształcie półksiężyca i ślady poparzenia na boku lewej, przedniej łapy. [reszta w KP]
Multikonta : Uszko, Tafla, Krzywowąsy
Autor avatara : @thefluffytiger
Liczba postów : 273
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t61-zabia-lapa
Nic? No trudno. Kret i tak jej nie interesował, a miała z głowy jedno zielsko - więc nie bardzo przejęła się chwilowym niepowiedzeniem i szła dalej. Niezbyt ją obchodziło jak radziła sobie reszta przydzielonych z nią kotów - jak się rozglądała wyglądało na to, że tylko ona na ten moment cokolwiek znalazła, jednak teraz; mogło być różnie. Dalej kręcąc się przy Skalnym Zębie, wypatrywała kolejnej rośliny, jaka mogłaby się odcinać od traw i kamienia. Raczej Lodowy Potok nie wysłałby ich w to miejsce gdyby rzeczywiście nie byłoby tu większej ilości ziół niż to jedno co znalazła.

_________________
Skalny Ząb - Page 3 YEL8HuN
Re: Skalny Ząb
Pon 11 Sty 2021, 14:12
Kacza Łapa
Kacza Łapa
Grupa : Klan Gromu
Płeć : inna (zapach kotki)
Księżyce : 89
Matka : Mała Mrówka
Ojciec : Świszczący Nos
Mistrz : Rozżarzony Krok
Partner : Mgła [*]
Wygląd : Drobny, szynszylowy rudy kot o brązowych oczach, okrągłej głowie i krótszym pysku. Ma brudne, niepielęgnowane futro i widoczne, brzydkie blizny na karku, grzbiecie i bokach.
Multikonta : Leśna Łapa [KG], Skała [P]
Autor avatara : ja
Liczba postów : 83
Terminator
https://starlight.forumpolish.com/t422-jajo
Ten dzień najwidoczniej wypełniony był tylko zawodem. Zapowiadało się tak dobrze, w końcu ja! Kacza Łapa! Zostałam wybrana do super ważnej misji zielarskiej! Ostatecznie zostałam przydzielona do patrolu z kotami które ledwo znałam, mimo że w tym drugim była moja mentorka, przybrany brat i znajomy mi wojownik, potem jedyne co znalazłam to uschnięte kwiaty, a teraz uciekła mi tak łatwa zdobycz! No niech to grom trzaśnie! Pewnie gdyby do tego patrolu zostałby wybrany nieco bardziej doświadczony kot, to już znalazłby wszystkie potrzebne zioła! Na tą myśl postanowiłam sprawdzić co u Korzennego Języka. No właśnie, on chyba coś znalazł, bo wyglądał jakby coś wykopywał. Wręcz teatralnie westchnęłam i wróciłam do zielarskich poszukiwań. Ponownie natężyłam wszystkie zmysły, by spróbować zobaczyć lub wyczuć jakieś roślinki oraz oczywiście wciąż nasłuchiwałam za jakimiś pszczółkami.

_________________

Zostań tu mimo wszystko dziś
Przez tę noc jeszcze ze mną bądź
Już są, już tropią mój ślad

Te złego losu czujne psy

Re: Skalny Ząb
Pon 11 Sty 2021, 23:27
Korzenny Język
Korzenny Język
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 45 (IX)
Matka : Słona Bryza [*]
Ojciec : Agrestowy Kolec [*]
Mistrz : Mroźny Poranek (NPC)
Wygląd : Korzeń jest kocurem stosunkowo wysokim, o smukłej budowie ciała, która jednocześnie sprawiaja wrażenie mocnej. Jego futro jest krótkie, zadbane i matowe, a w kwestii koloru stanowi biel pokrytą burymi, ciemnymi plamami z pręgowaniem ticked - największymi na głowie i grzbiecie, mniejszymi na łapach i ogonie. Oczy w kształcie migdałów mają kolor oliwkowy, wpadający w zieleń. Uszy są proporcjonalne i spiczaste, nos wątrobiany, wąsy długie i białe.
Multikonta : Mgła
Autor avatara : https://www.instagram.com/nononocarlos/
Liczba postów : 188
Wojownik
https://starlight.forumpolish.com/t394-korzenny-jezyk
Korzeń starał się jak umiał, by nie uszkodzić rośliny i dzięki temu udało mu się jej trochę zebrać. Doskonale! Rozejrzał się za jakimś większym liściem i gdy udało mu się taki znaleźć, delikatnie ułożył na nim swoją zielarską zdobycz i ostrożnie zawinął. Następnie wybrał charakterystyczne miejsce pod Skalnym Zębem i ukrył tam swój pakunek. Powinno być w porządku. Zapamięta to miejsce. Mógł zatem wrócić do poszukiwań. Znów ruszył pod wiatr na lekko ugiętych łapach i rozglądał się uważnie. Może w okolicy jest tego więcej. Nasłuchiwał też dokładnie wszelkich odgłosów, którego dobiegały do jego czułych uszu oraz wciągął nosem powietrze by badać okoliczne zapachy. Kątem oka wciąż pilnował obu terminatorek, zwłaszcza Kaczej Łapy. Jak na razie nic im nie zagrażało i... oby tak zostało.

_________________
Skalny Ząb - Page 3 WaWfzQ6
Re: Skalny Ząb
Czw 14 Sty 2021, 14:18
Kruk.
Kruk.
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 37
Matka : Sarnia Skórka [NPC] (?)
Ojciec : Wilk [NPC] (?)
Mistrz : Dziczy Grzbiet [NPC] (*)
Partner : twoja stara
Wygląd : Wysoki, szczupły, czarny jednolity kocur o długim futrze bez ani grama bieli. Po walce z łasicą na treningu ma bliznę przechodzącą przez prawe oko. Tęczówki Kruka mają barwę jadowitej żółci.
Multikonta : Gwieździsta Noc
Autor avatara : https://www.instagram.com/karvahelvetti/
Liczba postów : 264
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t278-kruczy-cien

~~


Po udanych zbiorach pewnej rośliny, która zdawała się być łudząco podobna do szałwii, a może nawet nią była, Korzenny Język ruszył na dalszej poszukiwania. Wiatr zawiewał mu w buro-biały pyszczek, kiedy przyniósł prosto pod jego nos zapach szczurów. Była to grupa, chociaż po zapachu trudno było się doliczyć, ile ich konkretnie było. Całe szczęście już po paru uderzeniach serca wojownik dostrzegł szajkę sześciu szczurzych osobników, które kręciły się po okolicy. Dwa z nich wyraźnie patrolowały, kręcąc się dookoła, węsząc i nasłuchując. Więcej szczurów nie widział. Pytanie tylko co teraz.

KORZENNY JĘZYK
P: 4 | S: 20 | ZR: 25 | SZ: 16 | O: 27 | HP: 170 | W: 88/90
• Króliczy słuch | Ostre pazury
• Skradanie się: poziom 3 | Tropienie: poziom 2 | Wspinaczka: poziom 2
• Zdobyto:

~~

Żabia Łapa kręcąc się przy Skalnym Zębie w końcu wypatrzyła pajęczą robotę lśniącą w słońcu jedynie pod odpowiednim kątem. Pajęczyny rozciągały się w różnych miejscach i było ich nawet sporo, jak na tę porę roku, aczkolwiek ich liczebność to jedno, a zebranie ich w poprawny, efektywny sposób to zupełnie inna bajka. Czy Żaba w ogóle wiedziała jak się zabrać za coś takiego? Nie była to co prawda upragniona roślinka, ale w zamian za to była bardzo przydatna.

ŻABIA ŁAPA
P: 3 | S: 30 | Z: 12 | Sz: 10 | O: 20 | HP: 150 | W: 88/90
•  Ostre pazury | Twarda skóra | Ciężki krok
•  Wspinaczka: poziom 2 | Skradanie: poziom 1 | Tropienie: poziom 1
• Zdobyto: +1 tropienie,

~~

Kacza Łapa miała przynajmniej okazję, żeby zapoznać się z nowymi, innymi kotami! Może ten dzień nie był aż taki zły, jak mogłoby się wydawać. Kacza Łapa odpuściła sobie pogoń za koszatką, która zdążyła już skutecznie umknąć przed kocimi zmysłami, chowając się gdzieś w leśnym gąszczu, żeby przypadkiem nie skończyć jako czyjś obiad. Szkoda tylko, że nim zdążyła sprawdzić, co u Korzennego Języka, dostrzegła przed sobą, ukrytego połowicznie za buszem, średniej wielkości psa o czujnie postawionym czarnym ogonie. Nie był on wielki, ale na pewno większy od kota i najwyraźniej szukał pożywienia, węsząc tu i tam. Terminatorka mogła dostrzec, że był lekko wychudzony. Może zbiegł dwunogom? A może był dziki i żył na własną łapę, jak koci samotnicy? Wyglądało na to, że jeszcze się nie zorientował o jej obecności.

KACZA ŁAPA
P: 1 | S: 14 | Z: 7 | Sz: 10 | O: 9 | HP: 110 | W: 88/90
• Cichy krok | Króliczy słuch | Ciamajda | Wrażliwa skóra
•  Skradanie się: poziom 1 | Tropienie: poziom 1 | Wspinaczka: poziom 1
• Zdobyto: +1 tropienie, +1 skradanie się,

ŚREDNI PIES
S: 35 | Zr: 30 | Sz: 25 | O: 27 | HP: 130 | W: 120


_________________


Ostatnio zmieniony przez Kruczy Cień dnia Czw 14 Sty 2021, 18:35, w całości zmieniany 1 raz
Re: Skalny Ząb
Czw 14 Sty 2021, 14:36
Żabia Łapa
Żabia Łapa
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 40 [X]
Matka : Lisia Gwiazda (Pysk)* [NPC]
Ojciec : Mknące Skrzydło* [NPC]
Mistrz : Chłodny Blask → Konwaliowa Ścieżka → Korzenny Język
Wygląd : Średniej wielkości, pulchna kotka o masywnej budowie ciała. Odziana jest w krótkie, szorstkie i przylegające do ciała rudo-białe futro z klasycznymi pręgami. Ma miodowe oczy, nieco większe stopy; bliznę na barku w kształcie półksiężyca i ślady poparzenia na boku lewej, przedniej łapy. [reszta w KP]
Multikonta : Uszko, Tafla, Krzywowąsy
Autor avatara : @thefluffytiger
Liczba postów : 273
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t61-zabia-lapa
Szła chwile, aż w jej oczy rzuciła się pajęczyna - a tak naprawdę co całkiem spora jej ilość. Zatrzymała się i lekko uniosła brew. Nie przypominała sobie o tym czy Lpdpwy Potok w ogole cokolwiek o niej wspominał i czy jest mu to potrzebne - patrzac jednak na to, że kocur nie miał w lecznicy nic a nic, nie mógł być wybredny. Tym bardziej, że zebrała już jakieś zielsko przypominające to, o które ich prosił. A nuż Mewia Łapa wydrapała sobie oko z bólu i trzeba będzie ją kiedyś łatać, albo; jeden z tych przygłupów z jej i drugiego patrolu wpadł na jakiegoś drapieżnika i w pprywie głuppty zrobił sobie krzywde. Im dłużej o tym myślała w ten sposób, tym bardziej chciała olać fakt sporych zasobów pajęczyny przed sobą. Ostatecznie jednak rozejrzała się za jakimś małym kijem, chwyciła go w pysk i podeszła do pajęczyny, próbując zebrać ją w jakichkolwiek zadowalających ilościach. Nie do końca wiedziała, czy zabiera się do tego dobrze - jednak trudno, nawet jak nic nie zbierze ro Lodowy Potok sie o tym nie dowie. Życie.

_________________
Skalny Ząb - Page 3 YEL8HuN
Re: Skalny Ząb
Czw 14 Sty 2021, 16:57
Korzenny Język
Korzenny Język
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 45 (IX)
Matka : Słona Bryza [*]
Ojciec : Agrestowy Kolec [*]
Mistrz : Mroźny Poranek (NPC)
Wygląd : Korzeń jest kocurem stosunkowo wysokim, o smukłej budowie ciała, która jednocześnie sprawiaja wrażenie mocnej. Jego futro jest krótkie, zadbane i matowe, a w kwestii koloru stanowi biel pokrytą burymi, ciemnymi plamami z pręgowaniem ticked - największymi na głowie i grzbiecie, mniejszymi na łapach i ogonie. Oczy w kształcie migdałów mają kolor oliwkowy, wpadający w zieleń. Uszy są proporcjonalne i spiczaste, nos wątrobiany, wąsy długie i białe.
Multikonta : Mgła
Autor avatara : https://www.instagram.com/nononocarlos/
Liczba postów : 188
Wojownik
https://starlight.forumpolish.com/t394-korzenny-jezyk
Zadowolny z siebie i przekonany, że znalazł przydatne zioło, Korzeń kontynuował poszukiwania. Niestety znów nie natrafił na to, na co by chciał. Do jego nozdrzy dotarł smród szczurów. A niech to... Rozejrzał się i jego oczom ukazała się grupka tych gryzoni. Była ich chyba szóstka. Gdyby nie było ich tak wiele, to może spróbowałby je zneutralizować, ale z taką gromadą nie miał zamiaru się mierzyć. Tym bardziej nie bez wsparcia, którego nie zamierzał oczekiwać od terminatorek i narażać ich życia. Zatem najciszej jak potrafił zaczął się wycofywać, by szczury przypadkiem nie uznały go za zagrożenie i zaatakowały. W tej chwili nie zwracał uwagi na Kaczą Łapę i nie miał pojęcia, że i ona natrafiła na potencjalne niebezpieczeństwo. Skupił się na tym, by szczury go nie zauważy, nie uslyszały i nie wyczuły. Odbił nieco od nich, mając nadzieję, że nie zwróci na siebie ich uwagi i będzie mógł kontynuować poszukiwania potrzebnych medykamentów. Jeśli mu się udało, ponowił rozglądanie się za ziołami, poruszając się ostrożnie i nadstawiając uszu w razie gdyby znów miał natrafić na niebezpieczeństwo.

_________________
Skalny Ząb - Page 3 WaWfzQ6
Re: Skalny Ząb
Nie 17 Sty 2021, 11:09
Kacza Łapa
Kacza Łapa
Grupa : Klan Gromu
Płeć : inna (zapach kotki)
Księżyce : 89
Matka : Mała Mrówka
Ojciec : Świszczący Nos
Mistrz : Rozżarzony Krok
Partner : Mgła [*]
Wygląd : Drobny, szynszylowy rudy kot o brązowych oczach, okrągłej głowie i krótszym pysku. Ma brudne, niepielęgnowane futro i widoczne, brzydkie blizny na karku, grzbiecie i bokach.
Multikonta : Leśna Łapa [KG], Skała [P]
Autor avatara : ja
Liczba postów : 83
Terminator
https://starlight.forumpolish.com/t422-jajo
Gdy tylko zobaczyłam psa... Poczułam się jakby moje serce stanęło. Nie minęło nawet jedno przybicie serca, gdy spiełam wszystkie mięśnie, najeżyłam każdy pojedynczy włosek na moim ciele, położyłam po sobie uszy i wygiełam swój grzbiet. Końcówka mojego ogona lekko drżała. Nawet przez myśl mi nie przeszło, by jakkolwiek oceniać sylwetkę czy zamiary drapieżnika, w tamtym momencie nawet nie byłam w pełni świadoma, że to co zobaczyłam to pies. Jedyne czego byłam wtedy pewna to to, że zdecydowanie zbyt blisko mnie było coś większego od kota, a tym bardziej odemnie. Nawet nie była to wielka tłusta ptaszyna, czy wielki zając, a coś wyglądającego zdecywanie bardziej groźnie niż zdatne do zjedzenia. W mojej głowie zaczęło rodzić się więcej złowrogich scenariuszy niż gwiazd na nocnym niebie. Pierwszą moją myślą było, by uciec na drzewo. Od razu jednak zrezygnowałam z tego pomysłu. Przecież ja mam cztery lewe łapy, ja prędzej spadnę w kły tego czegoś niż się bezpiecznie dostanę na drzewo! Może nie była to w pełni świadoma decyzja, ale zaczęłam biec. Biec w stronę Korzennego Języka, od którego oddaliłam się nieco bardziej niż wcześniej sobie planowałam. Na Gwiezdny Klan ja chyba nigdy nie biegłam tak szybko!
- P...P...Pomocy! - krzyknęłam do biało-burego wojownika gdy tylko się nieco do niego zbliżyłam. Nie wiem co mną kierowało, miałam po prostu nadzieję, że o wiele bardziej doświadczony wojownik uratuje mnie z tej opresji.

_________________

Zostań tu mimo wszystko dziś
Przez tę noc jeszcze ze mną bądź
Już są, już tropią mój ślad

Te złego losu czujne psy

Re: Skalny Ząb
Pon 18 Sty 2021, 23:25
Kruk.
Kruk.
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 37
Matka : Sarnia Skórka [NPC] (?)
Ojciec : Wilk [NPC] (?)
Mistrz : Dziczy Grzbiet [NPC] (*)
Partner : twoja stara
Wygląd : Wysoki, szczupły, czarny jednolity kocur o długim futrze bez ani grama bieli. Po walce z łasicą na treningu ma bliznę przechodzącą przez prawe oko. Tęczówki Kruka mają barwę jadowitej żółci.
Multikonta : Gwieździsta Noc
Autor avatara : https://www.instagram.com/karvahelvetti/
Liczba postów : 264
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t278-kruczy-cien

~~


Buro-biały wojownik na spokojnie wycofał się ze szczurzego zasięgu, nie zwracając na siebie większej uwagi, mimo iż jedna z czujek zerknęła w jego stronę niepewnie. Nie była jednak zainteresowana. Najwyraźniej Korzenny Język wystarczająco szybko oddalił się z miejsca zdarzenia, jakby nigdy go tam nie było. W trakcie dalszych ziołowych poszukiwań Korzeniowi udało się znaleźć kolejną specyficzną roślinę -  o szczeciniasto owłosionych łodygach posiadających kłącza. Jej łodygi wznosiły się pojedynczo i były wyraźnie owłosione. Wyrastające z niej liście na ogonkach były długie i dość szerokie o drobnych plamkach i szorstkiej szczecinie na górnej powierzchni. Zaraz też rozległ się krzyk Kaczej Łapy.

KORZENNY JĘZYK
P: 4 | S: 20 | ZR: 25 | SZ: 16 | O: 27 | HP: 170 | W: 88/90
• Króliczy słuch | Ostre pazury
• Skradanie się: poziom 3 | Tropienie: poziom 2 | Wspinaczka: poziom 2
• Zdobyto:

~~

Rudo-białej kocicy z przywódczymi korzeniami udało się zebrać naprawdę sporą ilość pajęczych motek, jak na kota, który robił to pierwszy raz w życiu. Żaba Łapa mogła wrócić do obozu z 3 motkami pajęczyn. To naprawdę spory sukces! Ledwo skończyła nawijać srebrzyste nici na patyki, gdy usłyszała krzyk Kaczej Łapy z oddali. Nie brzmiało to dobrze.

ŻABIA ŁAPA
P: 3 | S: 30 | Z: 12 | Sz: 10 | O: 20 | HP: 150 | W: 88/90
•  Ostre pazury | Twarda skóra | Ciężki krok
•  Wspinaczka: poziom 2 | Skradanie: poziom 1 | Tropienie: poziom 1
• Zdobyto: +1 tropienie, +10MPD

~~

Ucieczka Kaczki: 2
Pogoń psa: 11

Ucieczka nieudana.

Atak średniego psa: udany -> (35+13)-(9+12)+3=30

Młoda terminatorka chyba powinna przejść szybkie szkolenie bhp przed udaniem się na wycieczkę po zioła z Korzeniem i Żabą. Prawdopodobnie gdyby wycofała się cicho i na spokojnie, to pies nawet nie zwróciłby na nią uwagi, ale niestety... narobiła zbyt wiele hałasu, sprowadzając na siebie zagrożenie. Wygłodniały pies, którego uwagę zwróciła, robiąc raban na całą okolicę, od razu oderwał się zza buszu i pogonił za nią, licząc zapewne na szybką przekąskę. W końcu był naprawdę głodny, a Pora Opadających Liści najwyraźniej nie była dla niego łaskawa. Mimo jego wyglądu okazało się, że młoda terminatorka nie miała szansy na ucieczkę przed psem. Wydała z siebie tylko głośne wołanie o pomoc, nim czarny podpalany pies o rdzawej mordzie chwycił ją zębami za grzbiet, wbijając je głęboko i podnosząc do góry, po czym tarmosząc parę razy. Kaczka znalazła się w potrzasku.

KACZA ŁAPA
P: 1 | S: 14 | Z: 7 | Sz: 10 | O: 9 | HP: 110-30=80/110 | W: 88-6=82/90
• Cichy krok | Króliczy słuch | Ciamajda | Wrażliwa skóra
•  Skradanie się: poziom 1 | Tropienie: poziom 1 | Wspinaczka: poziom 1
• Zdobyto: +1 tropienie, +1 skradanie się,

rana 3. stopnia: głębokie ugryzienie na tułowiu i bokach; → Krwawienie: -3 HP od następnej tury

ŚREDNI PIES
S: 35 | Zr: 30 | Sz: 25 | O: 27 | HP: 130 | W: 120-15=105/120


_________________
Re: Skalny Ząb
Wto 19 Sty 2021, 01:35
Korzenny Język
Korzenny Język
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 45 (IX)
Matka : Słona Bryza [*]
Ojciec : Agrestowy Kolec [*]
Mistrz : Mroźny Poranek (NPC)
Wygląd : Korzeń jest kocurem stosunkowo wysokim, o smukłej budowie ciała, która jednocześnie sprawiaja wrażenie mocnej. Jego futro jest krótkie, zadbane i matowe, a w kwestii koloru stanowi biel pokrytą burymi, ciemnymi plamami z pręgowaniem ticked - największymi na głowie i grzbiecie, mniejszymi na łapach i ogonie. Oczy w kształcie migdałów mają kolor oliwkowy, wpadający w zieleń. Uszy są proporcjonalne i spiczaste, nos wątrobiany, wąsy długie i białe.
Multikonta : Mgła
Autor avatara : https://www.instagram.com/nononocarlos/
Liczba postów : 188
Wojownik
https://starlight.forumpolish.com/t394-korzenny-jezyk
Korzeniowi na całe szczęście udało się niepostrzeżenie umknąć szczurom. Gdy był pewny, że jest bezpieczny, odetchnął głęboko i wznowił poszukiwania ziół. I udało mu się natknąć na coś, co go zaintrygowało, ale nim się zdążył dobrze przyjrzeć swojemu znalezisku, usłyszał przerażający krzyk... Kaczej Łapy. Momentalnie spiął mięśnie, a w jego głowę uderzyła fala gorąca. Działa jej się krzywda, a on miał jej przecież przypilnować, był za nią odpowiedzialny...! Nie miał jednak czasu się nad tym zastanawiać. Poderwał się i pędem ruszył w stronę terminatorki, by ujrzeć, jak niczym szmacianą lalką tarmosił nią w zębach pies. Serce załomotało mu w piersi z nerwów, ale nie zaćmiło mu to umysłu. Nie mogło. Musiał działać szybko, ale rozważnie, jeśli chciał pomóc Kaczce zamiast pogorszyć sytuację. Musiał myśleć, a nie panikować, a jako dowódca swojej drużyny musiał kierować swoimi hobbitami i zadbać o ich dobro. Na przeżywanie będzie czas później. O ile przeżyją TO.
- ŻABO!! Szybko! Z drugiej strony! - wydarł się w stronę drugiej terminatorki, której uszom na pewno nie umknęło cierpienie córki Małej Mrówki. W tym samym momencie pędził w kierunku kundla, by rzucić się na niego od boku, chcąc go złapać i wgryźć się w pachwinę jego przedniej łapy, a przynajmniej mocno uczepić się go pazurami. Miał nadzieję, że Cienista chociaż w takiej chwili nie będzie grymasić czy się puszyć i zachowa się właściwie. Teraz nie było czasu na jej zuchwałość. Chodziło tu o życie. I lepiej, żeby pomogła je ratować...

_________________
Skalny Ząb - Page 3 WaWfzQ6
Re: Skalny Ząb
Wto 19 Sty 2021, 09:10
Żabia Łapa
Żabia Łapa
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 40 [X]
Matka : Lisia Gwiazda (Pysk)* [NPC]
Ojciec : Mknące Skrzydło* [NPC]
Mistrz : Chłodny Blask → Konwaliowa Ścieżka → Korzenny Język
Wygląd : Średniej wielkości, pulchna kotka o masywnej budowie ciała. Odziana jest w krótkie, szorstkie i przylegające do ciała rudo-białe futro z klasycznymi pręgami. Ma miodowe oczy, nieco większe stopy; bliznę na barku w kształcie półksiężyca i ślady poparzenia na boku lewej, przedniej łapy. [reszta w KP]
Multikonta : Uszko, Tafla, Krzywowąsy
Autor avatara : @thefluffytiger
Liczba postów : 273
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t61-zabia-lapa
Nie liczyła ile tak naprawdę zebrała, jednak fakt, że patyk stał się widocznie biały, a nie przeźroczysty podpowiedział jej, że zebrała w miarę przyzwoitą ilość. Tym bardziej, że podczas zbierania miała nieprzyjemne wrażenie, że zaraz połamie patyk jaki trzymała aktualnie w zębach. Gdy skończyła, miała się spokojnie wycofać, schować gdzieś pajęczynę i szukać dalej czegoś potrzebnego dla nieudolnego medyka, usłyszała jednak jakiś wrzask, na który lekko poruszyła uszami. Chwile po tym doszedł również krzyk Korzennego Języka, który nawoływał ją do siebie. Rozejrzała się i w oko wpadła jej sylwetka burego wojownika biegnącego na psa tarmoszącego Kaczą Łapę w swoim pysku jakby była mchową kulką z legowiska. Brwi terminatorki opadły, a sama poruszyła ogonem z nieukrywaną frustracją. A więc jednak jakiś skończony, lisi bobek musiał wpakować się prosto w paszczę drapieżnika - pewnie Kacza Łapa uszłaby z tego bez szwanku gdyby nie wydzierała się jak obrywana ze skóry na zapas. Cóż, teraz to sobie mogła powrzeszczeć; miała to, na co sobie zasłużyła. Córka Lisiej Gwiazdy nie ukrywała nawet, że nijak ją to ruszało. Słysząc jednak wrzaski i polecenia od Korzenia w kwestii pomocy temu nieudolnemu bachorowi, rudo-biała kocica przewróciła ślepiami i truchtem wróciła na miejsce w którym schowała wcześniej znalezione zioło i schowała przy nim pajęczynę, ruszając ciężkim krokiem w stronę tej szopki.
- Miałeś pilnować tego zapchlonego bachora. - parsknęła w stronę kocura kpiąco i trzepnęła uszami marszcząc grzbiet nosa w obrzydzeniu. Nieznacznie przyśpieszyła i skręciła by móc zaatakować psa od drugiej strony, wypatrując w nim jakiś słabszych punktów. Korzenny Język zaatakował łapę, co było...Ciekawym głupstwem. Żaba zamierzała zaatakować kark - Kacza Łapa jako wspaniały gryzak zajmowała teraz pysk zwierzęcia, więc gdy ten bawił się w najlepsze, droga do jego karku była nieco ułatwiona. Gdy była już bliżej, położyła po sobie uszy i rzuciła się masywnym cielskiem w kierunku zwierzęcia, wybijając się i próbując zahaczyć  łapskami o skórę na boku jego karku aby się do niego przyczepić, a zębami - wgryźć się w niego i szarpnąć najmocniej jak tylko potrafiła. Na razie atakowanie pyska mogłoby się skończyć nieciekawie, dlatego wydłubywanie psu oczu zostawiła sobie na później gdy wypuści tą przygłupią wypluwkę z pyska.

_________________
Skalny Ząb - Page 3 YEL8HuN
Re: Skalny Ząb
Wto 19 Sty 2021, 23:11
Kacza Łapa
Kacza Łapa
Grupa : Klan Gromu
Płeć : inna (zapach kotki)
Księżyce : 89
Matka : Mała Mrówka
Ojciec : Świszczący Nos
Mistrz : Rozżarzony Krok
Partner : Mgła [*]
Wygląd : Drobny, szynszylowy rudy kot o brązowych oczach, okrągłej głowie i krótszym pysku. Ma brudne, niepielęgnowane futro i widoczne, brzydkie blizny na karku, grzbiecie i bokach.
Multikonta : Leśna Łapa [KG], Skała [P]
Autor avatara : ja
Liczba postów : 83
Terminator
https://starlight.forumpolish.com/t422-jajo
Oczywiście, że gdybym tylko wiedziała, to zachowałabym jakiekolwiek środki bezpieczeństwa! Ale niefortunnie nie wiedziałam! Dosłownie zobaczyłam ogromnego potwora tuż przed moją twarzą, co innego miałabym zrobić jak nie uciekać ile mi sił w łapach! Byłam przerażona!
Mimo tego, że starałam uciekać najszybciej jak tylko potrafiłam, ten potwór mnie dorwał. Gdy tylko poczułam kły wbijające się w moje boki, całe moje niedługie życie przeleciało mi przed oczami. Czułam jak tracę grunt pod łapami, jak te ogromne coś podniósł mnie i zaczęło tarmosić. Być może się wierciłam, być może głośno piszczałam - sama nie wiem, te wszystkie chwile były przepełnione taką ilością strachu, niezrozumienia i bólu, że praktycznie straciłam świadomość, to było zbyt dużo szoku na raz. Próbowałam jakkolwiek się ratować, próbowałam kopać psa swoimi tylnymi łapami. Dlaczego to się stało? Dlaczego nikt mnie nie ostrzegł, że tak łatwo mogę... przegrać?

_________________

Zostań tu mimo wszystko dziś
Przez tę noc jeszcze ze mną bądź
Już są, już tropią mój ślad

Te złego losu czujne psy

Re: Skalny Ząb
Sro 20 Sty 2021, 19:15
Kruk.
Kruk.
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 37
Matka : Sarnia Skórka [NPC] (?)
Ojciec : Wilk [NPC] (?)
Mistrz : Dziczy Grzbiet [NPC] (*)
Partner : twoja stara
Wygląd : Wysoki, szczupły, czarny jednolity kocur o długim futrze bez ani grama bieli. Po walce z łasicą na treningu ma bliznę przechodzącą przez prawe oko. Tęczówki Kruka mają barwę jadowitej żółci.
Multikonta : Gwieździsta Noc
Autor avatara : https://www.instagram.com/karvahelvetti/
Liczba postów : 264
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t278-kruczy-cien

Atak Kaczej Łapy: słaby -> [(14+19)-(27+12)]*50%=-6

Kaczce nie udało się uwolnić.

Atak średniego psa: krytyczny -> (35+18)-4+3=49

Atak Korzennego Języka: nieudany :(
Atak Żabiej Łapy: słaby -> [(30+22)-(27+13)]*50%+5=11

Kacza Łapa walczyła, próbowała się wydostać i atakować, machając tylnymi łapami, ale los jej nie sprzyjał. Nie dała rady choćby go drasnąć. Pies jeszcze raz szarpnął kocicą na boki, jakby szarpał właśnie porządny kawałek mięsa i już miał z nią odchodzić, zapewne w kierunku własnego legowiska, gdy Korzenny Język zjawił się na miejscu, a zaraz a nim Żabia Łapa. Korzeń zdecydował się zaatakować bok kundla, który miał czelność napaść młodą Gromiaczkę. Niestety jego plany strategiczne przerosła pechowa rzeczywistość. Nie udało mu się trafić w głodnego kundla, ale pies wyraźnie przestraszył się samego ataku. Zwłaszcza, że z innej strony nacierała na niego ruda, wściekła krowa, która rzuciła się prosto na okolicę jego karku i rozcięła mu skórę na barku, a z rany zaczęła sączyć się niewielka strużka krwi. Pies zaskomlał z bólu i puścił chwyt zębów trzymający Kaczą Łapę, która upadła cała zakrwawiona i sponiewierana na ziemię. Akcja była szybka, gorąca i przede wszystkim bardzo niebezpieczna, ale koty miały przewagę liczebną, a pies zdawał się wyraźnie przestraszony tym faktem.

KACZA ŁAPA
P: 1 | S: 14 | Z: 7 | Sz: 10 | O: 9 | HP: 80-49-3=28/110 | W: 82/90
• Cichy krok | Króliczy słuch | Ciamajda | Wrażliwa skóra
•  Skradanie się: poziom 1 | Tropienie: poziom 1 | Wspinaczka: poziom 1
• Zdobyto: +1 tropienie, +1 skradanie się,

rana 3. stopnia: głębokie ugryzienie na tułowiu i bokach; → Krwawienie: -3 HP
rana 4. stopnia: uszkodzony mięsień czworoboczny grzbietu; → Krwawienie: -5 HP od następnej tury

Od następnej tury statystyki obniżone do 25% z powodu spadku HP.

ŚREDNI PIES
S: 35 | Zr: 30 | Sz: 25 | O: 27 | HP: 130-11=119/130 | W: 105-12=93/120

rana 1. stopnia: lekkie zadrapanie na prawym barku; → Krwawienie: -1 HP od następnej tury

KORZENNY JĘZYK
P: 4 | S: 20 | Z: 25 | SZ: 16 | O: 27 | HP: 170 | W: 88-8-2=78/90
• Króliczy słuch | Ostre pazury
• Skradanie się: poziom 3 | Tropienie: poziom 2 | Wspinaczka: poziom 2
• Zdobyto:

ŻABIA ŁAPA
P: 3 | S: 30 | Z: 12 | Sz: 10 | O: 20 | HP: 150 | W: 88-6-4=78/90
•  Ostre pazury | Twarda skóra | Ciężki krok
•  Wspinaczka: poziom 2 | Skradanie: poziom 1 | Tropienie: poziom 1
• Zdobyto: +1 tropienie, +10MPD


_________________
Re: Skalny Ząb
Sro 20 Sty 2021, 19:37
Żabia Łapa
Żabia Łapa
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 40 [X]
Matka : Lisia Gwiazda (Pysk)* [NPC]
Ojciec : Mknące Skrzydło* [NPC]
Mistrz : Chłodny Blask → Konwaliowa Ścieżka → Korzenny Język
Wygląd : Średniej wielkości, pulchna kotka o masywnej budowie ciała. Odziana jest w krótkie, szorstkie i przylegające do ciała rudo-białe futro z klasycznymi pręgami. Ma miodowe oczy, nieco większe stopy; bliznę na barku w kształcie półksiężyca i ślady poparzenia na boku lewej, przedniej łapy. [reszta w KP]
Multikonta : Uszko, Tafla, Krzywowąsy
Autor avatara : @thefluffytiger
Liczba postów : 273
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t61-zabia-lapa
Korzenny Język chybił, więc cała nadzieja spadła na Żabią Łapę, która zrobiła już tyle dla tych przygłupów, że chyba następne księżyce spędzi w swoim legowisku mając pod ogonem cały świat. Udało jej się doskoczyć do kundla i zadrapać jego kark, co nie było szczytem jej umiejętności - jednak nie przejmowała się tym za bardzo. Pies puścił Kaczą Łapę, którą jeszcze chwile temu szarpał jak kawałek mięsa, jednak już przy nieudanym ataku Korzennego Języka widocznie się przestraszył, a przerażone skomlenie jakie przyszło jej usłyszeć po własnym ataku utwierdziło ją w fakcie, że ten kościsty pchlarz się boi. Kątem oka zerknęła w stronę leżącej nieruchomo Kaczej Łapy, której grzbiet był rozszarpany i cały pokryty krwią. No i proszę - na co było drzeć mordę na pół terenów? Nie dość, że ledwo mianowane, to jeszcze głupie bez jakiegokolwiek myślenia. Sama Żaba w wieku Kaczki nie robiła mądrzejszych rzeczy, jednak nigdy nie uciekała przed jakimkolwiek drapieżnikiem z wrzaskiem i naiwną nadzieją, że takowy jej nie zauważy. Umówmy się, była bardzo widocznym celem, nie tylko ze względu na kolor jej sierści.
- Co za głupi bachor. - wymamrotała i zerknęła na Korzenia cofając uszy. - Co to miało być?! Zachciało ci się zgrywać kochającego tatusia, to zdrapuj tego zakrwawionego kłaka z trawy za nim to ciebie pies rozszarpie i przerwie ci to żałosne skakanie jak króliczek tuż przy jego łapie, na lisie łajno! - zasyczała ostro, po czym wbiła spojrzenie w psa, jeżąc się cała, a jej ogon groźnie i szybko miotał się w powietrzu. Sama wygięła grzbiet i zasyczała ostrzegawczo stając przed psem, po czym skoczyła w jego kierunku chcąc trafić łapą prosto w jego pysk, albo przynajmniej zamachnąć się aby w taki sposób go nastraszyć. Bo cóż, i tak prawie nakichał pod siebie. Jeżeli ma w głowie cokolwiek więcej niż nic to podkuli ogon i zwieje. Żaba tym razem postara się aby nie skończyło się na nijakim zadrapaniu.

_________________
Skalny Ząb - Page 3 YEL8HuN
Re: Skalny Ząb
Sponsored content

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematuSkocz do: