IndeksIndeks  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 :: 
Administracja
 :: Organizacja :: Aktualności
Ogłoszenia
Sob 14 Lis 2020, 17:52
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1269
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Ogłoszenia

W tym temacie administracja będzie zamieszczała ważne ogłoszenia dotyczące forum.
Halloween


Ostatnio zmieniony przez Światło Gwiazd dnia Nie 07 Lut 2021, 16:26, w całości zmieniany 2 razy
Re: Ogłoszenia
Nie 15 Lis 2020, 15:35
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1269
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Ogłoszenie nr 1

WITAJCIE NA STARLIGHT!

Forum powstawało przez ponad trzy miesiące i wreszcie, 15 listopada 2020 o godzinie 19:00, możemy oficjalnie ogłosić jego otwarcie. Na samym początku chcemy zaprosić Was do zapoznania się z regulaminem, kompendium, fabułą i mechaniką forum, a także tematami: PIERWSZE KROKI, PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH oraz PORADNIK TWORZENIA POSTACI.

Na samym początku forum będą udostępnione cztery możliwości rozpoczęcia gry:
  1. Kocię: na początek udostępniamy miejsca w kilkuksiężycowych miotach, po jednym miocie na klan. Ponieważ są to starsze już kocięta, zaczynają one z 25/50 PD na 1 poziomie.

  2. Dorosły klanowy kot: terminator lub wojownik. Zależnie od wieku i ukończenia treningu można im przydzielić różny poziom i poziom medyczny, a także umiejętności.

  3. Samotnik. Może być to kot mający powiązania z klanami, ale który wcześniej odszedł i podążył za klanami na nowe tereny. Może być to również kot, który już żył na tych terenach wcześniej.

  4. Kot z jednego z wymarłych klanów. Koty te żyły w swoich klanach w momencie pożaru i uciekły razem z ocalałymi na nowe ziemie. W tym przypadku należy jednak zadbać o odpowiednią historię, uzasadniającą przeżycie i ucieczkę postaci z płonących terenów; można też wybrać, czy postać została przyjęta do jednego z pozostałych przy życiu klanów niedługo przed rozpoczęciem fabuły forum, czy też rozpocznie od samotnika, którego dalsze losy będą toczyć się tylko na fabule. Liczba miejsc jest tutaj ograniczona do 8, do dowolnego podziału między Klan Rzeki i Klan Cienia.


Opcja 4 jest ograniczona do 8 slotów, natomiast opcje 2 i 3 są limitowane czasowo.

Jak długo będzie można stworzyć postać dorosłego klanowego kota lub samotnika? Prawdę mówiąc, na razie nie wiemy i nie jesteśmy w stanie podać choćby przybliżonego terminu zamknięcia tej drogi; zależy to od liczebności grup. Z jednej strony forum działa na zasadzie zaproszeń i osoby „z ulicy” do nas nie przyjdą, więc ciężko przewidywać tempo przyrostu graczy na forum - z drugiej, niektórzy będą chcieli od razu zacząć od 2 postaci, a inni zatrzymają się na 1 postaci na stałe lub na jakiś czas, z zamiarem poczekania na jakiś interesujący ich miot... a z trzeciej strony to zależy również od zainteresowania poszczególnymi grupami. Może zdarzyć się tak, że najpierw będziemy musieli zamknąć zapisy na samotników, albo możliwość tworzenia dorosłych postaci np. w Klanie Gromu, a dopiero później będziemy zamykać pozostałe grupy.

Koniec końców docelowo na forum będzie można tworzyć jedynie postaci kociąt w pojawiających się na bieżąco miotach, i okazjonalnie postaci samotników.
Ponieważ możliwość rozpoczynania gry od dorosłego kota klanowego albo kota z jednego z wymarłych klanów jest ograniczona w czasie, wyjątkowa tylko dla początkowego okresu działalności forum (i potem nie planujemy jej powrotu, przynajmniej na chwilę obecną), to regulamin, wszelkie tematy w Kompendium czy Organizacji nie wspominają o tych możliwościach, żeby nie wprowadzać Was w błąd, jakoby miały być to opcje dostępne zawsze.

Szczegółowe informacje na temat każdej z tych ścieżek rozpoczęcia gry i odpowiednie wytyczne znajdziecie w dziale ZAPISY, gdzie zostały założone odpowiednie tematy.

Na dzień otwarcia forum w skład administracji wchodzą gracze: Kruczy Cień/Gwieździsta Noc, Mewia Łapa/Cebulowy Nos, Motyl/Konwaliowa Ścieżka, Orzeszek/Roztrzaskana Tafla i Żabia Łapa/Szronik. Moderatorami zaś będą Pliszkowy Dziób/Ślimacza Łapa i Poranna Zorza/Rozżarzony Krok. Dodatkowe szczególne podziękowania dla osób które nie są administratorami za pomoc w tworzeniu forum należą się:
 • Porannej Zorzy za opracowanie m.in. systemu chorób, medykamentów i pomoc przy związanych z nimi mechanikami, a także pomoc przy poradniku dla początkujących i innych zagadnieniach;
 • Pliszkowemu Dziobowi za pomoc przy m.in. mapie terenów i wykonanie mapek obozów;
 • Wężowej Łapie za pomoc z lokacjami,
 • Niknącemu Cieniowi za support i pomocne wskazówki odnośnie stylu i mechaniki.


Garść dodatkowych informacji:
 • Możliwe, że znajdziecie błędy w różnych tematach, typu literówki, błędy gramatyczne, niewłaściwie podane dane, niewłaściwe linki lub braki linków tam gdzie powinny być – prosimy o ich zgłaszanie w temacie ZGŁASZANIE BŁĘDÓW.
 • W temacie PROPOZYCJE TEMATÓW FABULARNYCH można zgłaszać propozycje lokacji obozowych.
 • Wygląd widżetu Discorda na forum zostanie dopasowany do wyglądu forum w przeciągu tygodnia.
 • Pamiętajcie, że w Karcie Postaci nie ma ani obowiązku, ani potrzeby umieszczenia miejsca na historię rozwoju umiejętności czy historię PD i awansów na wyższe poziomy – wszystkim tym zajmujemy się za Was w informatorach.


W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, sugestii itd. śmiało piszcie na serwerze Discorda, do nas na priv czy w tematach forumowych!

Mamy nadzieję, że będziemy się dobrze bawić Ogłoszenia 2483500703
Administracja Starlight


Halloween
Re: Ogłoszenia
Sro 18 Lis 2020, 19:31
Orzechowy Cień
Orzechowy Cień
Grupa : Klan Wichru
Płeć : kocur
Księżyce : 43 (czerwiec)
Matka : Mroźny Wiatr [NPC] (*)
Ojciec : Niedźwiedzia Gwiazda [NPC] (*)
Mistrz : Gwieździsta Noc
Partner : oj proszę cb
Wygląd : stosunkowo masywny, wyższy niż przeciętnie długowłosy kocur o złocisto-orzechowym futerku, na którym malują się rudawo-brązowe i czarne klasyczne pręgi, i złocistych oczach; często rozczochrany, odstaje mu futro na głowie i piersi; porusza się z uniesionym ogonem
Multikonta : Migocząca Iskra; Wieczorna Łapa
Autor avatara : ja, w podpisie brivi
Liczba postów : 1886
Wojownik
https://starlight.forumpolish.com/t285-orzeszek#424

Ogłoszenie nr 2

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie forum i aktywność! Jest nas coraz więcej, zarówno jeżeli chodzi o userów, jak i postaci. Bardzo nas to cieszy  Ogłoszenia 2661377464


GWIAZDKOWA WYMIANA PREZENTÓW RUSZA

Ruszyły zapisy na forumową wymianę prezentów z okazji świąt! Zapisy potrwają przez tydzień, do 25 listopada, następnie do 24 grudnia będziecie mieć czas na wysyłanie swoich prezentów dla innych użytkowników.

ZAPRASZAMY!


INFORMATORY

W informatorach Waszych postaci pojawiły się dodatkowe informacje: imiona rodziców, mistrzów i terminatorów postaci. Jeżeli wkradły się jakieś braki lub błędy, prosimy o zgłaszanie ich.

Dodatkowo informatory oraz Karty Postaci zostały ułożone w działach wg kolejności alfabetycznej imion postaci.

Przypominamy o konieczności linkowania informatorów w profilu.


INNE AKTUALIZACJE

W dniu jutrzejszym odbędzie się aktualizacja statystyk drapieżników występujących na forum. Statystyki większości drapieżników zostaną obniżone, aby było to bardziej realistyczne i aby koty miały większe szanse w ewentualnych walkach.

Na forum zostały dodane emotki, które znacie z naszego serwera na Discordzie.

Przypominamy też, że po otrzymaniu akcepta Karty Postaci wszelkie zmiany w rezerwowanych przez Was galeriach muszą przejść przez temat ZAREZERWOWANE GALERIE KOTÓW. Jeżeli galerię dopiszecie tylko do swojej Karty Postaci i nas o tym nie poinformujecie, nie będziemy w stanie tego zauważyć i dokonać faktycznej rezerwacji, w związku z czym inni użytkownicy byliby uprawnieni do używania zdjęć z tej galerii, a nawet zarezerwowania jej dla siebie.


Administracja Starlight  Ogłoszenia 2483500703


Halloween
Re: Ogłoszenia
Pon 30 Lis 2020, 15:20
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1269
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Ogłoszenie nr 3

ZAPISY

Zapisy na dorosłe postaci klanowe zostały zamknięte, natomiast na postaci z wymarłych klanów pozostały jeszcze dwa wolne sloty. Można się na nie zgłaszać do 15 grudnia o godz. 23:59 (jest to też maksymalny termin oddawania Karty Postaci).


ZMIANY W WYJĄTKACH CO DO LIMITU SESJI

Odbyła się drobna aktualizacja regulaminu:

Cytat :
2. Jednocześnie można prowadzić 4 rozgrywki fabularne. Należy przy tym pamiętać o zachowywaniu porządku czasowego. Do limitu nie wliczają się klanowe zebrania (w tym ceremonie i pogrzeby), a także treningi, polowania, wyprawy po zioła i eventy z Mistrzem Gry.

Powyższy punkt został zmieniony i w nowej wersji brzmi następująco:
Cytat :
2. Jednocześnie można prowadzić 4 rozgrywki fabularne. Należy przy tym pamiętać o zachowywaniu porządku czasowego. Do limitu nie wliczają się: sny z udziałem martwych, klanowe zebrania (w tym ceremonie i pogrzeby), a także treningi, polowania, wyprawy po zioła i eventy z Mistrzem Gry.


AKTUALIZACJE FABULARNE

Dzisiaj lub jutro rozpoczną się pierwsze klanowe zebrania.

Czegoś specjalnego mogą się spodziewać również już wkrótce medycy  Ogłoszenia 4156614502 A skoro o tym mowa - pierwsze losowanie chorób odbędzie się w połowie grudnia.


INNE AKTUALIZACJE

Wygląd forumowego widżetu Discorda został dostosowany do reszty forum.

Z boku strony dodaliśmy strzałki pozwalające na nawigację góra-dół po forum, a na stronie głównej w stopce pojawił się link do podstrony CREDITS, gdzie wypisaliśmy autorów zdjęć i kodów użytych na forum.

Dobraliśmy też pierwszego Mistrza Gry, Lodowy Potok/Szałwiowe Życzenie, na trening.


Administracja Starlight  Ogłoszenia 2483500703


Halloween


Ostatnio zmieniony przez Światło Gwiazd dnia Wto 05 Sty 2021, 16:00, w całości zmieniany 1 raz
Re: Ogłoszenia
Pią 04 Gru 2020, 12:31
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1269
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Ogłoszenie nr 4

ZMIANY W CZASIE WYGASANIA SESJI

Wydłużyliśmy czas wygasania sesji - teraz czas na odpis wynosi 3 tygodnie zamiast 2.

Cytat :
3. Do prowadzenia swoich wątków wybieramy lokacje, w których nikt obecnie nie gra. Aby uznać sesję za zakończoną, wszyscy uczestnicy muszą umieścić dopisek "zt" na końcu wiadomości lub muszą minąć trzy tygodnie od ostatniego posta (wyjątek: osoba, na której odpis się czeka, zgłosiła nieobecność, zobacz punkt 12).INNE AKTUALIZACJE

W międzyczasie wprowadziliśmy zmiany w systemie MG:
 • obniżyliśmy szansę na przeciwnika w polowaniach,
 • zmieniliśmy modyfikatory ze zręczności i szybkości, wymagane do różnych akcji, m.in. celność ataków i uników czy pogoń (są wyższe niż były),
 • obniżyliśmy wartości traconej za różne akcje Wytrzymałości.


Administracja Starlight  Ogłoszenia 2483500703


Halloween
Re: Ogłoszenia
Nie 06 Gru 2020, 14:35
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1269
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Ogłoszenie nr 5

ZMIANY W REGULAMINIE

Odbyła się kolejna aktualizacja regulaminu odnośnie limitu sesji:

Cytat :
2. Jednocześnie można prowadzić 4 rozgrywki fabularne. Należy przy tym pamiętać o zachowywaniu porządku czasowego. Do limitu nie wliczają się: sny z udziałem martwych, klanowe zebrania (w tym ceremonie i pogrzeby), a także treningi, polowania, wyprawy po zioła i eventy z Mistrzem Gry.

Powyższy punkt został zmieniony i w nowej wersji brzmi następująco:
Cytat :
2. Jednocześnie można prowadzić 4 rozgrywki fabularne. Należy przy tym pamiętać o zachowywaniu porządku czasowego.
2a. Do limitu nie wliczają się: sny z udziałem martwych, klanowe zebrania (w tym ceremonie i pogrzeby), treningi, polowania, wyprawy po medykamenty, wyprawy, eventy i inne akcje z Mistrzem Gry, z wyłączaniem: sesji z NPC, sesji z nauką i rozwojem umiejętności, walk treningowych i krótkich (mniej niż 3 posty MG) wbić do sesji przez MG.


Dodatkowo poniższy punkt również został zaktualizowany:
Cytat :
11. Jednocześnie można brać udział w jednej rozgrywce z Mistrzem Gry; wszelkie wyjątki od tej reguły, np. w sytuacji małego zagrożenia życia w obu wątkach, rozpatrują administratorzy indywidualnie. Każdy wątek z Mistrzem Gry musi zostać uznany za najbardziej bieżący w czasoprzestrzeni postaci; nie można rozpoczynać nowych sesji w czasoprzestrzeni po sesji z Mistrzem Gry, gdy ta wciąż trwa.

W nowej wersji brzmi następująco:
Cytat :
11. Jednocześnie można brać udział w jednej rozgrywce z Mistrzem Gry. Wyjątkiem od tej reguły są walki treningowe i sesje z postaciami NPC. Wszelkie inne wyjątki, np. w sytuacji małego zagrożenia życia w obu wątkach, rozpatrują administratorzy indywidualnie. Każdy wątek z Mistrzem Gry musi zostać uznany za najbardziej bieżący w czasoprzestrzeni postaci; nie można rozpoczynać nowych sesji w czasoprzestrzeni po sesji z Mistrzem Gry, gdy ta wciąż trwa.


INNE AKTUALIZACJE

W temacie AKCJE Z MISTRZEM GRY pojawił się opis wypraw po medykamenty.


Administracja Starlight  Ogłoszenia 2483500703

Halloween
Re: Ogłoszenia
Sro 23 Gru 2020, 15:29
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1269
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Ogłoszenie nr 6

ZMIANY W REGULAMINIE

Cytat :
9. Rangę "nieaktywny" otrzymuje się automatycznie po upływie miesiąca od ostatniego logowania na forum lub po 2 miesiącach od ostatniego posta fabularnego. W takiej sytuacji karta postaci zostaje przeniesiona do archiwum, a postać jest uznana za zaginioną.

Powyższy punkt został zmieniony i w nowej wersji brzmi następująco:
Cytat :
9. Rangę "nieaktywny" otrzymuje się automatycznie po upływie miesiąca od ostatniego logowania na forum lub po 2 miesiącach od ostatniego posta fabularnego, jeżeli nie została zgłoszona nieobecność. W takiej sytuacji karta postaci zostaje przeniesiona do archiwum, a postać jest uznana za zaginioną.


Dodatkowo w wyniku ankiety, jaka odbyła się na Discordzie, zwiększamy ilość sesji, jakie można mieć na jednej postaci z 4 do 5:
Cytat :
11. Jednocześnie można prowadzić 4 rozgrywki fabularne. Należy przy tym pamiętać o zachowywaniu porządku czasowego.

W nowej wersji ten punkt brzmi następująco:
Cytat :
11. Jednocześnie można prowadzić 5 rozgrywek fabularnych. Należy przy tym pamiętać o zachowywaniu porządku czasowego.


NOWINKI I AKTUALIZACJE TECHNICZNE

Stworzyliśmy tematy DZIEJE KLANU GROMU i DZIEJE KLANU WICHRU, opisujące historię klanów od momentu rozpoczęcia fabuły forum. Na ten moment tematy te będą aktualizowane przez administrację; później ich tworzenie przejdzie do obowiązków przywódców czy zastępców klanowych.

Sekcja o treningach w temacie ŻYCIE W KLANIE została rozbudowana.

Wymagania na rozwijanie umiejętności Wspinaczka w ramach treningów zostały obniżone. Można je znaleźć TUTAJ.

W tematach PRZECIWNICY, ZWIERZYNA ŁOWNA, a także w dostępnym tylko dla medyków i Mistrzów Gry temacie z medykamentami i truciznami pojawiły się obrazki danych zwierząt/roślin. Niektóre opisy zostały także doprecyzowane lub poprawione, m.in. przy medykamentach podaliśmy okres kwitnienia i owocowania.

System mistrzowania akcji również przeszedł kilka mniejszych poprawek, odbyły się pierwsze sny z udziałem zmarłych i rozpoczęły się ceremonie dwóch pierwszych miotów na forum!


AKTUALIZACJE DOTYCZĄCE SPOŁECZNOŚCI

Na serwerze Discorda odbył się nasz pierwszy scavenger hunt! Bardzo dziękujemy za aktywny udział i gratulujemy grupie zwycięzców (Ciemny Las), a także osobom, które były najbardziej aktywne (Mewia Łapa oraz Kiełkująca Łapa) Ogłoszenia 2483500703

Chcemy też przypomnieć o możliwości zapraszania swoich znajomych na forum. Wystarczy napisać do jednego z administratorów na priv; możecie zrobić to sami, lub też osobę, którą chcecie zaprosić, skierować do nas. Oczekujemy tylko kilku zdań na swój temat, w tym opisu wcześniejszych doświadczeń z różnymi roleplayami (lub informacji o braku takowych - też będzie w porządku!). Wówczas administracja przegada sprawę i w ciągu jednego dnia damy znać, jaka jest nasza decyzja!


GWIAZDKA

Przypominamy, że już dzisiaj, 23 grudnia, o godzinie 23:59 mija termin przesyłania prezentów w GWIAZDKOWEJ WYMIANIE PREZENTÓW! Rozdanie prezentów odbędzie się krótko po północy, chyba że ktoś nie dośle swojego prezentu, a nam nie uda się skombinować zastępstwa przed północą – w takim razie prezenty będą wrzucone po południu 24 grudnia.

Z okazji świąt forum zostało lekko ozdobione.

Z tego miejsca chcemy także Wam wszystkim życzyć wesołych, spokojnych Świąt, a także szczęśliwego Nowego Roku i wielu ciekawych fabuł Ogłoszenia 2661377464


Administracja Starlight  Ogłoszenia 2483500703

Halloween
Re: Ogłoszenia
Wto 05 Sty 2021, 16:14
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1269
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Ogłoszenie nr 7

ZMIANY W REGULAMINIE

Kolejna aktualizacja regulaminu odnośnie limitu sesji - do listy wyjątków dodajemy sesje z leczeniem:

Cytat :
2a. Do limitu nie wliczają się: sny z udziałem martwych, klanowe zebrania (w tym ceremonie i pogrzeby), treningi, polowania, wyprawy po medykamenty, wyprawy, eventy i inne akcje z Mistrzem Gry, z wyłączaniem: sesji z NPC, sesji z nauką i rozwojem umiejętności, walk treningowych i krótkich (mniej niż 3 posty MG) wbić do sesji przez MG.

Powyższy podpunkt został zmieniony i w nowej wersji brzmi następująco:
Cytat :
2a. Do limitu nie wliczają się: sesje z leczeniem dla pacjenta i medyka, sny z udziałem martwych, klanowe zebrania (w tym ceremonie i pogrzeby), treningi, polowania, wyprawy po medykamenty, wyprawy, eventy i inne akcje z Mistrzem Gry, z wyłączeniem: sesji z NPC, sesji z nauką i rozwojem umiejętności, walk treningowych i krótkich (mniej niż 3 posty MG) wbić do sesji przez MG.


REORGANIZACJA DZIAŁÓW I NOWINKI

Do Kompendium dodaliśmy dział "Pierwsze kroki", do którego przenieśliśmy tematy: Pierwsze kroki, Poradnik dla początkujących i Poradnik tworzenia postaci.
Pojawił się tam także nowy temat: FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA, który powinien pomóc osobom zarówno nowym na forum, jak i tym, które grają dłużej :3 Jeżeli macie pomysły na to, co można tam dopisać, dajcie nam znać!

Temat ADMINISTRACJA I MISTRZOWIE GRY został przeniesiony do działu Kompendium -> Regulamin.

Opisy działów: Kompendium, Organizacja i Mechanika zostały zaktualizowane, aby były bardziej zrozumiałe, przejrzyste i aby odzwierciedlały obecny układ tematów.

Przy pisaniu posta widoczny jest od wczoraj licznik słów.

Do grona Mistrzów Gry dołącza Słodka Łapa.


Administracja Starlight  Ogłoszenia 2483500703

Halloween
Re: Ogłoszenia
Pon 11 Sty 2021, 18:59
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1269
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Ogłoszenie nr 8

ZMIANY W REGULAMINIE

Czas, jaki należy odczekać po porzuceniu drugiej postaci z utworzeniem nowego konta w to miejsce został skrócony z dotychczas obowiązujących dwóch miesięcy do jednego.

Cytat :
8a. Za porzucenie jednej postaci nie są przewidziane żadne kary. W przypadku każdego kolejnego porzucenia nową postać w miejsce porzuconej będzie można stworzyć dopiero po upływie dwóch miesięcy.

Powyższy podpunkt został zmieniony i w nowej wersji brzmi następująco:
Cytat :
8a. Za porzucenie jednej postaci nie są przewidziane żadne kary. W przypadku każdego kolejnego porzucenia nową postać w miejsce porzuconej będzie można stworzyć dopiero po upływie miesiąca.


GNIAZDA DWUNOGÓW - MAPA I NOWE LOKACJE

W temacie MAPA pojawiła się mapa Gniazd Dwunogów! Na forum zostały one dodane jako osobny dział, w którym pojawiło się 16 nowych lokacji.

Dodatkowo działy Ziemie Niczyje i Gniazda Dwunogów od teraz mają kolor Samotników, aby odróżnić je od części pozafabularnej forum.

Dodatkowo mapa terenów została zaktualizowana - ziemie niczyje również i tam zostały oznaczone kolorem grupy Samotników.


Administracja Starlight  Ogłoszenia 2483500703

Halloween
Re: Ogłoszenia
Sob 23 Sty 2021, 22:31
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1269
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Ogłoszenie nr 9

POSTAĆ MIESIĄCA

Ruszamy z nową formą comiesięcznej aktywności czy zabawy na forum: w dniu dzisiejszym ruszają nominacje na Postać Stycznia 2021! Zasady oraz nominacje znajdziecie TUTAJ.


LECZENIA, PRZECHODZENIE RAN I CHORÓB NA WYŻSZE STOPNIE, INFORMOWANIE O RANACH I CHOROBACH - AKTUALIZACJE

Doprecyzowaliśmy zasady zatrzymania rozwoju rany lub choroby po rozpoczęciu sesji z medykiem, to znaczy dodaliśmy informację, że rozwój dolegliwości jest wznowiony, jeżeli sesja z leczeniem wygaśnie.

Dodaliśmy informację o tym, że dalszy rozwój ran i chorób nabytych w sesji z Mistrzem Gry rozpoczyna się w momencie wyjścia postaci z akcji, a jeżeli rany lub choroby są nabyte wcześniej lub w międzyczasie (np. w losowaniu), to akcja z Mistrzem Gry może wstrzymać ich rozwój maksymalnie na dwa tygodnie.

Rzuty na leczenie ran i chorób zostały lekko zmodyfikowane i przesunięte o 1 oczko na kości; leczenie powinno być teraz minimalnie łatwiejsze.

Ze szczegółami tych zmian można zapoznać się w temacie RANY, CHOROBY I ICH LECZENIE.

Temat "Leczenia ran, chorób i zatruć" zmienił nazwę na "Informacje o ranach, chorobach i leczeniach". Zmianie uległa także jego funkcja - od dzisiaj każdy Mistrz Gry ma obowiązek informowania w nim o ranach i chorobach, jakie nabyły postaci w jego akcjach. Tam też administracja będzie informowała o tym, kto zachorował w danym losowaniu chorób, oraz o przejściu ran i chorób na wyższe stopnie (oprócz tego, że taka informacja będzie trafiała bezpośrednio do gracza).


INNE AKTUALIZACJE

Przeprowadziliśmy prace nad zwiększeniem czytelności tekstu w tematach w Kompendium i Mechanice, włączając dział Mistrzowie Gry: najważniejsze rzeczy zostały wyróżnione kolorem i pogrubieniem, a kolor podtytułów został lekko zmieniony, by bardziej rzucały się one w oczy.

W każdym temacie fabularnym poza obozami zostały dopisane rodzaje terenów w danej lokacji (istotne dla polowań i wypraw po medykamenty).


Administracja Starlight  Ogłoszenia 2483500703

Halloween
Re: Ogłoszenia
Wto 02 Lut 2021, 12:34
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1269
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Ogłoszenie nr 10

EVENT MIŁOSNY!

Rusza kolejna forma aktywności pozafabularnej dla wszystkich chętnych userów! Zgłoszenia do EVENTU MIŁOSNEGO trwają do 5 lutego, godziny 23:59.


ZGROMADZENIE I INNE AKTUALIZACJE

15 lutego, czyli 7 księżyców po pożarze, rozpocznie się pierwsze Zgromadzenie na forum!
Na Zgromadzenie z każdego klanu udają się: przywódca, zastępca, medyk, terminator medyka, oraz pomiędzy 2 a 4 wojowników/terminatorów, zależnie od decyzji przywódcy. Przywódca może także zabrać 2-3 postaci NPC.
Celem ogłoszenia uczestników Zgromadzenia przywódcy mogą zorganizować w swoich klanach Zebrania fabularne lub offscreenowe (przedstawiając skład delegacji na Discordzie i pisząc do każdego z wybranych userów wiadomość prywatną).
Fabularnie Zgromadzenie miało się odbyć 1 księżyc po pożarze, ale wówczas przywódcy zdecydowali o tym, by z niego zrezygnować, aby mieć czas na zapoznanie się z nowymi terenami, i poczekać na termin kolejnego.

Z uwagi na Zgromadzenie, 15 lutego nie odbędzie się losowanie chorób. Jeżeli Zgromadzenie się przeciągnie, 1 marca również nie będziemy losować.

Sam system losowania chorób został lekko dostosowany. Od kolejnego losowania chorób liczba losowanych samotników zostanie zmniejszona z 3 na 1 z uwagi na niewielką liczebność tej grupy. Dodatkowo żaden kot nie będzie mógł być wylosowany w dwóch losowaniach pod rząd.

Przypominamy o głosowaniu na Postać Stycznia 2021! Link do głosowania znajduje się TUTAJ, a samo głosowanie trwa do 3 lutego, godziny 23:59.

W temacie STATYSTYKI, CECHY, UMIEJĘTNOŚCI, POZIOMY I ROZWÓJ podaliśmy, jakie konkretnie Cechy się wykluczają. Wcześniej nie było to skonkretyzowane i ujednolicone, więc jeżeli w związku z tą aktualizacją ktoś chciałby dokonać jakiejś zmiany w Cechach swojej postaci (na przykład przy sprawdzaniu Karty Postaci podaliśmy informację, że cechy Ciamajda i Cichy krok się wykluczają - było kilka takich sytuacji, wynika to z naszego niedopatrzenia), ma na to czas do 10 lutego. Wystarczy skontaktować się z administracją lub napisać w ROZLICZENIACH.

Wprowadziliśmy poprawki do mechaniki, które mają zwiększyć szansę na zwierzynę/zioło, a zmniejszyć szansę na wypadnięcie niczego/drapieżnika w zależności od Poziomu postaci (polowania) lub Medycznego Poziomu postaci (wyprawy po medykamenty).


Administracja Starlight  Ogłoszenia 2483500703

Halloween
Re: Ogłoszenia
Pon 08 Mar 2021, 16:34
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1269
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Ogłoszenie nr 11

ZMIANY W SPOSOBIE PRZYJMOWANIA NOWYCH OSÓB NA FORUM, WYMIANA BANNERAMI

Postanowiliśmy nieco bardziej otworzyć forum i teraz można się na nie dostać nie tylko poprzez rekomendację innego gracza lub nabory na grupie WCP Polska na Facebooku, ale także poprzez bezpośredni kontakt z administracją w dowolnym momencie.

Z tej okazji stworzone zostały bannery i temat WYMIANA BANNERAMI. Jeżeli znacie jakieś strony, z którymi moglibyśmy się wymienić, zachęcamy do kontaktu!

Na forum pojawiła się także nowa, ładniejsza stopka, w której znajduje się dotychczasowa informacja o prawach autorskich i odesłanie do autorów kodów i zdjęć użytych w szablonie forum, a także bannery innych for, blogów i stron.


ZMIANY W REGULAMINIE

Regulamin został lekko przemodelowany, zostały także dodane i zmienione niektóre jego punkty.

Dotychczasowy punkt 4 sekcji I. Postanowienia ogólne, mówiący o konsekwencjach łamania regulaminu i zasad forum, został przeniesiony do nowej sekcji IV. Postanowienia końcowe. Brzmienie tego punktu i jego podpunktów nie uległo zmianie.

W sekcji I. Postanowienia ogólne dodano za to nowy punkt:
Cytat :
3. Ponieważ serwer Discorda jest oficjalnym, ściśle powiązanym z forum sposobem komunikacji pomiędzy graczami, a także pomiędzy graczami i administracją, pozostawanie na nim jest konieczne, aby grać na forum. Aktywność na serwerze jest w pełni opcjonalna. Administracja zobowiązuje się do łagodzenia wszelkich sporów i proponowania dodatkowych rozwiązań dostosowanych do danej sytuacji i osoby, aby mogła się ona czuć maksymalnie komfortowo na serwerze.

Regulamin od teraz odzwierciedla ostatnie zmiany w naszym podejściu do rekrutacji graczy.
Cytat :
2. Forum przeznaczone jest dla osób grających lub zamierzających rozpocząć rozgrywkę w niedługim czasie. Bardzo zależy nam na tym, by grać w niekonfliktowym (na tyle o ile to możliwe), sprawdzonym towarzystwie, w związku z czym forum działa na zasadzie rekomendacji i "invite-only" – nie reklamujemy forum publicznie, a administracja zastrzega sobie prawo do selekcji graczy lub odmówienia komuś gry.

Powyższy punkt został zmieniony i w nowej wersji brzmi następująco:
Cytat :
2. Forum, jak i forumowy serwer Discorda, przeznaczone są dla osób grających lub zamierzających rozpocząć rozgrywkę w niedługim czasie. Bardzo zależy nam na tym, by grać w niekonfliktowym (na tyle, na ile to możliwe), sprawdzonym towarzystwie, w związku z czym forum przed dołączeniem na forum należy skontaktować się z administracją, która zastrzega sobie prawo do selekcji graczy lub odmówienia komuś gry.

Zauważyliśmy także, że regulamin nie wskazywał w sposób oczywisty na możliwość rozpoczęcia gry samotnikiem.
Cytat :
5. Grę rozpoczynamy jako kocię lub zgodnie z aktualnie otwartymi naborami.

Powyższy punkt został zmieniony i w nowej wersji brzmi następująco:
Cytat :
5. Grę rozpoczynamy jako kocię, samotnik lub zgodnie z aktualnie otwartymi naborami.

Do punktu 6 sekcji II. Konto i postać został dodany nowy podpunkt:
Cytat :
6b. Jeżeli gracz zaczyna od jednego konta, drugie może stworzyć w dowolnym momencie i nie musi spełniać żadnych dodatkowych wymogów.

Dodatkowo dotychczas regulamin przewidywał możliwość ograniczenia liczby kont danego usera do 1 na stałe w przypadku nagminnych porzuceń postaci. Od teraz nie będzie to możliwe; gdyby zdarzył się taki przypadek, ograniczyć liczbę kont będzie można do 1 na czas nie dłuższy niż pół roku, z możliwością skrócenia go.

Cytat :
8b. W przypadku nagminnych porzuceń postaci administracja może podjąć decyzję o ograniczeniu liczby kont danego usera do 1 na dłuższy czas lub na stałe.

Powyższy podpunkt został zmieniony i w nowej wersji brzmi następująco:
Cytat :
8b. W przypadku nagminnych porzuceń postaci administracja może podjąć decyzję o ograniczeniu liczby kont danego usera (do 1, 2 lub 3) na czas nie dłuższy niż pół roku i określony z góry, z możliwością szybszego zdjęcia tego ograniczenia na tej samej zasadzie, co określono w punkcie 4b sekcji I. Postanowienia ogólne.

Do punktu 9 sekcji II. Konto i postać został dodany nowy podpunkt:
Cytat :
9a. Jeżeli do nieaktywnych trafia postać, która nie była mianowana na terminatora i na której napisano mniej niż 15-20 postów, administracja ma prawo do uznania, że postać ta nie istniała na fabule, a następnie umieszczenia w adopcjach slota w jej miejsce. To samo stosuje się w sytuacji, jeżeli postać była mianowana na terminatora, ale miała ok. 5 postów fabularnych lub mniej.


PIESZCZOCHY

Nieco zrewidowaliśmy również sprawę pieszczochów i wprowadziłyśmy doprecyzowanie w kilku miejscach na ich temat (konkretniej - w poradniku dla początkujących, w zapisach na samotników, w terminologii, w temacie z Kodeksem Wojownika). Obecnie wygląda to tak, że o ile w naszych realiach ludzie nie zamykają kotów w domach tak, jak robimy to w prawdziwym życiu, nie prowadzą hodowli itd., to mogą istnieć koty, które przez większość czasu przebywają w budynkach dwunożnych i z własnej woli z reguły nie polują, a zamiast tego korzystają głównie z dokarmiania przez ludzi - właśnie taki styl życia nazywa się w realiach Starlight byciem pieszczochem, w odróżnieniu od książek, i to o tym mówi Kodeks Wojownika.

Ponieważ wciąż nie są to koty trzymane przez cały czas w domach przez ludzi, cała terminologia forum, system zapisów i tak dalej, traktują pieszczochy jako samotników, zmiana dotyczy bardziej warstwy fabularnej.


INNE AKTUALIZACJE

Dziękujemy za udział w pierwszym forumowym Zgromadzeniu! Kolejne Zgromadzenie planowo według Kodeksu Wojownika wypada 15 maja.

15 marca zostanie wznowione losowanie chorób.

Na serwerze Discorda powstał kanał #przewodnik-dla-nowych, który ma na celu ułatwić nowym osobom wejście na forum i zorientowanie się w tym, jak zbudowany jest sam serwer.

Na serwerze pojawiła się także nowa luźna forma zabawy, czyli Zapytajki, które polegają na tym, że każdy chętny odpowiada na rzucone przez nas raz na tydzień (lub ewentualnie raz na dwa tygodnie) pytanie dotyczące Waszych postaci. Za pomysł, a także bardzo obszerną listę potencjalnych pytań, bardzo dziękujemy Zanzi (Tonące Słońce, Wężowa Łuska)  Ogłoszenia 2661377464


Administracja Starlight  Ogłoszenia 2483500703

Halloween
Re: Ogłoszenia
Czw 01 Kwi 2021, 02:09
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1269
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Ogłoszenie nr 12

NOWA GRYWALNA GRUPA: PLEMIĘ NIEDŹWIEDZICH KŁÓW

Kochani, dzisiaj odsłaniamy coś, co przygotowywaliśmy przez ostatnie miesiące: Plemię Niedźwiedzich Kłów!

Jest to grupa, która żyła za Sokolimi Górami od niezliczonych księżyców, a po przybyciu klanów do Doliny Oka Gór trzymała się swoich terenów. Ich lider, Wieszcz Szepczących Kamieni, do tej pory zalecał Plemieniu ukrywanie swojej obecności, unikanie interakcji i wypuszczania się poza dalsze ziemie, ale, rzecz jasna, ciężko na zawsze utrzymać taki stan rzeczy. Plemienne koty postanowiły się nie ograniczać w podróżach po ziemiach, respektując jednak klanowe granice – i rozpoczęły, po raz pierwszy w swej historii, znaczyć granice swojego terytorium. Właśnie w takim momencie fabularnym oddajemy Plemię w Wasze ręce.

Choć planowaliśmy wprowadzić Plemię nieco później, po jeszcze kilku interakcjach kotów z klanów z Plemiennymi postaciami NPC, gdy klany poznają mniej więcej granice Plemienia, jego nazwę, może część rang i zwyczajów, ale ostatecznie zdecydowaliśmy, że pozostawimy to fabule, Wam i Waszym postaciom – zarówno tym Plemiennym, jak i klanowym. Samotnicy żyjący na tych terenach od dłuższego czasu o istnieniu Plemienia powinni już wiedzieć.

W związku z pojawieniem się Plemienia pojawiły się nowe tematy i posty w zasadach, czyli:
 • PLEMIĘ NIEDŹWIEDZICH KŁÓW – opis grupy, jej ostatnia historia i postaci NPC;
 • ŻYCIE W PLEMIENIU – opis codziennego życia w Plemieniu, przebiegu ceremonii, pogrzebów, treningów, jak wygląda życie Łowcy i Strażnika, w co wierzą Plemienni, jakie mają zwyczaje, a także święta – niektóre z tych rzeczy diametralnie różnią się od tego, co znamy z klanów, więc polecamy się zapoznać;
 • RANGI W PLEMIENIU;
 • TERMINOLOGIA PLEMIENNA

Zaktualizowana została także mapa.

A teraz coś, czym pewnie wszyscy są najbardziej zainteresowani: jak zacząć grę w Plemieniu?
Dzisiaj po południu lub wieczorem pokażą się zapisy na dorosłe postaci plemienne. Zasady będą podobne do tych, które obowiązywały przy zapisach na DOROSŁE POSTACI KLANOWE, a więc będzie można zacząć postacią w dowolnym wieku, na określonym poziomie i z możliwością przyznania sobie umiejętności zależnie od wieku; jeśli chodzi o pokrewieństwa, relacje mistrz-nowicjusz i historię postaci, najlepiej będzie się dogadać z innymi userami, „podczepić” się pod plemienne postaci NPC (z zastrzeżeniem, że będziemy reagować, jeżeli zbyt dużo postaci będzie spokrewnionych z NPC) lub wymyślić swoje własne postaci NPC, które zaginęły lub zmarły przed rozpoczęciem gry postacią.

Drugą opcją będzie rozpoczęcie gry w pierwszym miocie w Plemieniu, w którym będzie miejsce dla 6 kociąt.

Trzecia opcja to stworzenie postaci samotnika, który urodził się i kiedyś należał do Plemienia, ale z niego odszedł lub zaginął (ewentualnie ma tylko takie korzenie, a sam nigdy do Plemienia nie należał).

Chcemy zaznaczyć, że Plemię w naszym zamyśle jest grupą mniej liczną od Klanu Gromu i Klanu Wichru, dlatego może się okazać, że zapisy zostaną dość szybko zamknięte.


MOŻLIWOŚĆ TWORZENIA TRZECIEGO I CZWARTEGO KONTA
ZMIANY W REGULAMINIE


Wraz z dodaniem grywalnego Plemienia Niedźwiedzich Kłów, udostępniamy możliwość tworzenia trzeciej, a także… czwartej postaci! W związku z tym pojawiła się nowa sekcja w Regulaminie forum: III. Multikonta, porzucenia, brak aktywności. W skrócie nowa sekcja porusza:
a) kwestię wymogów na utworzenie trzeciego i czwartego konta,
b) kwestie związane z porzuceniami postaci i przechodzeniem kont do nieaktywnych,
c) pokrewne zagadnienia, np. co się dzieje ze slotem na konto, gdy jedna z postaci gracza umiera.

Poza dodaniem nowych zapisów, przeniesiono do nowej sekcji część punktów z sekcji II. Konto i postać. Został usunięty zapis, że dwie postaci to maksymalna liczba aktywnych postaci na forum.

Dodaliśmy też następujący zapis:
Cytat :
Jeżeli gracz zaczyna od jednego konta, drugie może stworzyć w dowolnym momencie i nie musi spełniać żadnych dodatkowych wymogów.

Jeżeli chodzi o inne większe nowości w Regulaminie, dodano następujące zapisy:
Cytat :
Jeżeli gracz zaczyna od jednego konta, drugie może stworzyć w dowolnym momencie i nie musi spełniać żadnych dodatkowych wymogów.
Cytat :
6. Gdy gracz ma więcej niż dwie postaci i jedna z nich gracza umiera ze starości lub w wyniku akcji z Mistrzem Gry (np. w walce lub gdy leczenie ran jest nieudane), może on stworzyć nowe konto w to miejsce bez spełniania dodatkowych wymogów przez kolejne 6 miesięcy.
Cytat :
7b. Jako porzucenie traktowana jest również sytuacja, w której postać umarła w wyniku zaniedbania rany lub choroby, tj. nie udała się na leczenie, lub trafiła do nieaktywnych w myśl punktu 9 tej sekcji.

Poprzednia wersja Regulaminu została zarchiwizowana TUTAJ, z nią możecie bardziej szczegółowo porównać wszystkie zmiany.


Administracja Starlight  Ogłoszenia 2483500703

Halloween
Re: Ogłoszenia
Nie 16 Maj 2021, 22:41
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1269
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Ogłoszenie nr 13

UPROSZCZENIE SYSTEMU ROZWOJU UMIEJĘTNOŚCI

System rozwoju umiejętności doczekał się zmian. Niejasności związane ze zdobywaniem pierwszego poziomu umiejętności, a także duże, być może zniechęcające i zabierające dużo czasu do wypełnienia progi punktowe na drugi i trzeci poziom umiejętności doprowadziły nas do wniosku, że system ten należy zmienić i uprościć, co przełoży się na zmniejszenie liczby akcji wymaganych do wbicia maksymalnych poziomów umiejętności.

W skrócie: po poznaniu teoretycznych podstaw danej umiejętności od innego kota wystarczy teraz w jednej sesji z bardziej doświadczonym kotem lub z MG ją przećwiczyć, aby zdobyć 1 poziom, a progi punktowe na kolejne poziomy zostały znacząco obniżone. Do tego zmiany dotknęły także maksymalną liczbę punktów, jakie można zdobyć w jednej akcji z MG.

Wszystkie zmiany podsumowuje poniższa tabelka, a szczegółowo można się z nowymi zasadami zapoznać w temacie STATYSTYKI, CECHY, UMIEJĘTNOŚCI, POZIOMY I ROZWÓJ.


KategoriaStara wersjaNowa wersja
1 poziom - ilość prób po poznaniu teorii 1 sesja z bardziej doświadczonym kotem lub 2 sesje pod okiem MG1 sesja z bardziej doświadczonym kotem lub 1 sesja pod okiem MG
2 poziom - ilość potrzebnych punktów3020
3 poziom - ilość potrzebnych punktów6030
Maksymalna liczba punktów zdobytych w jednej akcji z MGłącznie 6, z czego: max. 4 za udane próby i max. 2 za nieudane próbyłącznie 6
Ilość sesji z MG potrzebnych do wbicia 3 poziomu*~17~10

*przy założeniu, że kot zdobywa wszystkie punkty w ramach akcji MG, bez treningu (np. jest samotnikiem) + na każdej z tych akcji postać zdobyła maksymalną ilość punktów do rozwoju tej umiejętności, tj. 6 - w praktyce możliwe więc nawet więcej (mniej w przypadku postaci klanowych)


INNE AKTUALIZACJE

Większość poniższych aktualizacji była ogłaszana już na Discordzie; chcemy je po prostu oficjalnie podsumować.

Rozpoczęło się ZGROMADZENIE II!

Za udział w Zgromadzeniach każda postać, która napisała w Zgromadzeniu chociaż jednego posta, otrzymuje 5 PD. PD w tym przypadku zostały przyznane uczestnikom poprzedniego Zgromadzenia.

Pojawiła się drobna mechanika dla postaci powracających do gry odnośnie ich poziomu i PD:

Cytat :
POWRÓT DO GRY POSTACIĄ

W sytuacji kiedy gracz porzucił postać, po czym po jakimś czasie chce powrócić do gry nią, i od porzucenia minęły co najmniej 3 realne miesiące, postaci tej przysługuje wyższy poziom zgodnie z następującą rozpiską:
 • Postaci w wieku 6-16k: 1 P
 • Postaci w wieku 17-30k: 2 P
 • Postaci w wieku 31-45k: 3 P
 • Postaci w wieku 46+ k: 4 P

Przy czym zdobyte wcześniej PD przechodzą na kolejny poziom.
W ten sposób postać porzucona w wieku 9 księżyców, mająca wówczas 1 poziom i 40/50 PD, w momencie powrotu w wieku np. 31 księżyców ma już 3 poziom i 40/150 PD.


Od niedawna w pogodzie na stronie głównej forum pojawiają się:
 • nazwa obecnie obowiązującej pory wg terminologii plemiennej;
 • nazwa fabularnie obowiązującego miesiąca wg naszej realnej terminologii;
 • opis przyrody wokół, czyli najbardziej charakterystyczne dla danego miesiąca kwiaty i kwitnące medykamenty czy trucizny.


Nieaktualne nieobecności zostały wydzielone i przeniesione do tematu w archiwum.

Doprecyzowaliśmy kwestię tego, co się dzieje z postępem chorób w sytuacji, kiedy gracz zgłosi nieobecność. W związku z tym w temacie z chorobami oraz w temacie z nieobecnościami pojawił się następujący zapis:
Cytat :
Zgłoszenie nieobecności może zahamować dalszy rozwój choroby lub rany na maksymalnie 3 tygodnie, przy czym chodzi tu zarówno o jedną długą nieobecność, jak i o kilka krótszych; na przykład jeśli gracz zgłosi jedną nieobecność na 15 dni, drugą na 15 i trzecią na 10 dni, to i tak rozwój choroby jest zahamowany tylko na 3 tygodnie, a nie 40 dni.

Administracja Starlight  Ogłoszenia 2483500703
Halloween
Re: Ogłoszenia
Nie 04 Lip 2021, 22:52
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1269
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Ogłoszenie nr 14

ZMIANY W REGULAMINIE

Regulamin od teraz precyzuje kwestię powracania do gry postaciami, które trafiły do nieaktywnych, co skutkuje pojawieniem się w nim nowego punktu:
Cytat :
3. Aby powrócić do gry kontem, które wcześniej trafiło do nieaktywnych, gracz musi spełnić następujące warunki:
3a. nie podlegać ograniczeniom wynikającym z punktu 7a i 7c (jeżeli przed powrotem do porzuconej postaci w międzyczasie zostało porzucone drugie lub kolejne konto - należy odczekać miesiąc);
3b. jeżeli konto będzie drugim aktywnym kontem usera: brak wymogów dotyczących liczby postów;
3c. jeżeli konto będzie trzecim aktywnym kontem usera: napisanie na dotychczasowych kontach po 15 postów i napisanie po co najmniej 5 postów fabularnych na dotychczasowych kontach przez ok. 35 dni przed powrotem;
3d. jeżeli konto będzie czwartym aktywnym kontem usera: napisanie na dotychczasowych kontach po 40 postów i napisanie po co najmniej 5 postów fabularnych na dotychczasowych kontach przez ok. 35 dni przed powrotem.
Wymogi te są obniżone wobec sytuacji, kiedy gracz chce stworzyć nową postać.

Punkt 4 (wg nowej numeracji) od teraz obejmuje również powroty postaciami:
Cytat :
4. Stworzenie trzeciego i czwartego konta oraz powrót postacią musi być poprzedzone konsultacją z administracją.
4a. Administratorzy nie mają prawa odmówić userowi stworzenia nowego multikonta lub powrotu postacią, jeżeli ten spełnia podane wyżej wymogi i nie podlega ograniczeniom wynikającym z punktu 7a i 7c.
4b. Jeżeli user nie spełnia wymogów, administracja zobowiązuje się do podania powodu odmowy i wskazania, w jaki sposób spełnić wymogi.

Dotychczasowy punkt 4 i 5 zostały połączony w jeden punkt:
Cytat :
5. Obowiązkowo należy wypisać aktywne multikonta z pełnych imion w profilu każdej swojej postaci.
Ukrywanie multikont i/lub używanie VPN czy bramek proxy na forum jest zabronione.


POSTACI Z WYMARŁYCH KLANÓW - RAZ JESZCZE

Ze sporym opóźnieniem, ale jednak - zorientowałyśmy się, że przy akceptacji Karty Postaci Krzywej Gwiazdy (Krzywowąsego) popełniłyśmy błąd i zaakceptowałyśmy historię, według której był on obecny w Klanie Rzeki w momencie pożaru, mimo iż postaci takich nie powinno się już tworzyć, a wymogi tworzenia samotników określają, że dawni członkowie wymarłych klanów powinni być poza swoim klanem od co najmniej 5 księżyców w chwili pożaru.

W związku z powyższym w ramach przeprosin chcemy zaoferować okazję do stworzenia takiej postaci również innym graczom. Wiemy, że niewykorzystane sloty (a były trzy - jeden został więc wykorzystany przez Krzywą Gwiazdę) miały przepaść i nie być nigdy więcej dostępne - i nie byłyby, ale w związku z zaistniałą sytuacją ponownie je udostępniamy. Możliwe więc będzie stworzenie dwóch postaci z wymarłych klanów, które były członkami tych klanów w momencie pożaru. Nie będzie na to żadnego ograniczenia czasowego, tzn. sloty nie przepadną po upłynięciu określonego czasu.
Poza tymi dwoma slotami będzie w dalszym ciągu obowiązywać wymóg, że postaci takie powinny żyć poza swoim klanem od co najmniej 5 księżyców w chwili pożaru.

Zgłaszać się można w temacie POSTACI Z WYMARŁYCH KLANÓW.


INNE AKTUALIZACJE

Część poniższych aktualizacji była ogłaszana już na Discordzie; chcemy je po prostu oficjalnie podsumować.

Powstał temat OGŁOSZENIA FABULARNE. Zawiera on ogłoszenia dotyczące świata przedstawionego i fabuły, w tym również postaci NPC. Informacje te mogą być używane zarówno przez graczy, jak i Mistrzów Gry w postach, a część z nich będzie wpływała na opisy lokacji na terenach.

Fabularnie powstał Klan Rzeki, co skutkowało stworzeniem nowej grupy na forum.

Powstały DZIEJE KLANU RZEKI oraz DZIEJE PLEMIENIA NIEDŹWIEDZICH KŁÓW. Dzieje pozostałych klanów zostały zaktualizowane - za pomoc z dziejami Gromu podziękowania dla Ari  Ogłoszenia 1505347335Administracja Starlight  Ogłoszenia 2483500703
Halloween
Re: Ogłoszenia
Sro 29 Wrz 2021, 22:42
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1269
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Ogłoszenie nr 15

KOLEJNE MODYFIKACJE SYSTEMU ROZWOJU UMIEJĘTNOŚCI

Tym razem zmiany tego systemu są niewielkie, ale, mamy nadzieję, ułatwiające życie Ogłoszenia 2483500703

Od teraz w treningach możliwe jest rozwijanie tropienia i skradania się nie tylko za pomocą szukania i łapania zwierzyny, ale i tropienia oraz skradania się i atakowania z zaskoczenia kotów lub drapieżników. Sama ilość prób koniecznych do zdobycia 1 i 2 poziomu tych umiejętności na treningach nie uległa zmianie. Po szczegóły zapraszamy TUTAJ.

Adekwatnie w systemie MG uwzględnione zostało, iż za tropienie innych kotów również otrzymuje się punkty do umiejętności (do tej pory system pozwalał na przyznawanie punktów tylko za znajdowanie zwierzyny lub tropienie drapieżników), a skradanie się rozwija się także w czasie prób skradania się celem ataku z zaskoczenia na drapieżniki lub inne koty w akcjach z Mistrzem Gry.


INNE AKTUALIZACJE

Na początku września oficjalnie pożegnaliśmy z grona administracyjnego Sagę (Krucza Gwiazda, Gwieździsta Noc). Nasza deklaracja sprzed prawie miesiąca jest wciąż aktualna – nie planujemy dobrania nowych osób do moderacji i administracji, ale rzecz jasna damy znać, jeżeli się to zmieni.

Dodatkowo Krucza Gwiazda został Przywódcą NPC. Na najbliższej ceremonii liczymy na wybór nowego Zastępcy w Klanie Gromu spośród grywalnych postaci, żeby jak najszybciej chociaż jedna z postaci w klanowej władzy poza medykiem nie była NPC.

Z okazji nieco wolniejszego tempa fabuły we wrześniu w połowie miesiąca nie wykonywaliśmy rzutów na  choroby; od października przewidujemy powrót do rzutów dwa razy w miesiącu.

Na dniach, kiedy zakończy się akcja przejmowania terenów niczyich przez Klan Rzeki, zostanie wrzucona nowa wersja mapy terenów, a także zaktualizujemy czasy podróży po terenach, aby brały pod uwagę nowy przebieg granic trzech klanów.

Administracja Starlight  Ogłoszenia 2483500703

Halloween
Re: Ogłoszenia
Pon 15 Lis 2021, 01:15
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1269
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Ogłoszenie nr 16

ROCZNICA ISTNIENIA FORUM

Kochani,
Starlight istnieje już od roku! Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie, aktywność na fabule i Discordzie, ciekawe postaci i fabuły, a przede wszystkim: za Waszą obecność Ogłoszenia 2483500703 Bardzo nas cieszy, że wokół Starlight zgromadziła się taka społeczność; tylko dzięki Wam możemy dalej istnieć!

Aby uczcić rok istnienia forum i podziękować wszystkim za wspólne tworzenie Starlight, organizujemy LOTERIĘ, której zasady będą przedstawione w ogłoszeniu na Discordzie. Na serwerze będą przedstawione także inne drobne aktualizacje i okołorocznicowe miniwydarzenia.

Z okazji rocznicy mamy dla was także ANKIETĘ, w której każdy może wypowiedzieć się na temat dobrych stron Starlight, a także wskazać, co można poprawić, zmienić, usunąć lub dodać, aby grało się lepiej. Ankieta jest w pełni anonimowa, prosimy o wypełnienie jej tylko raz na użytkownika. Dane będziemy zbierać do końca listopada.


INNE AKTUALIZACJE

Do paska bocznego forum został przeniesiony skład administracji i moderacji, aby  pole z władzami grup na forum było bardziej czytelne.


Administracja Starlight  Ogłoszenia 2483500703

Halloween
Re: Ogłoszenia
Wto 01 Mar 2022, 13:50
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1269
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Ogłoszenie nr 17

NOWY TEMAT W MECHANICE: PRZEBIEG TRENINGÓW

Pojawił się nowy temat w Mechanice: PRZEBIEG TRENINGÓW. Porusza on zarówno fabularne, jak i mechaniczne aspekty prowadzenia treningów. Znajdujące się w nim treści w dużej części zostały przeniesione z innych tematów, chociaż część została przeredagowana, aby była bardziej klarowna. Wraz z dodaniem tego tematu wprowadziliśmy też kilka zmian i nowych zasad:
 • wymagania na zdobycie 2 poziomu pływania w treningu zostały obniżone (z 4 prób na 2);
 • po zgłoszeniu treningu do rozliczeń userzy mają 2 tygodnie na dokończenie nieobowiązkowych do mianowania treści, np. wbicie 2 poziomów umiejętności na zasadach obowiązujących na treningach;
 • zostały określone wymagane poziomy umiejętności, aby postaci mogły być mianowane na wyższą rangę, np. każdy wojownik musi mieć co najmniej 1 poziom Tropienia, Skradania się i Wspinaczki;
 • dopisaliśmy więcej na temat tego, jaka wiedza teoretyczna powinna być przekazana terminatorom, jeśli chodzi o walkę i zielarstwo.INNE AKTUALIZACJE

Poniższe aktualizacje były ogłaszana już na Discordzie w ciągu ostatnich miesięcy; chcemy je po prostu oficjalnie podsumować.

Czas leczenia się ran i chorób został skrócony w przypadku ran/chorób 0 i 2 stopnia; już od grudnia rany i choroby 0 stopnia mijają następnego dnia po udanym leczeniu (poprzednio leczenie nie miało wpływu na długość choroby), a rany i choroby 2 stopnia leczą się 1 tydzień, zamiast 2 tygodni.

W Mechanice pojawił się POST opisujący bardziej szczegółowo mechaniczną stronę powrotu do gry postacią, która była w nieaktywnych.

W temacie każdej grupy w dziale „Grupy i postaci NPC” w Kompendium podlinkowaliśmy SPIS SESJI Z NPC. Lista jest aktualizowana na bieżąco, dzięki czemu w dowolnym momencie możecie zapoznać się ze wszystkimi sesjami, w jakich brał udział dany NPC.

FAQ zostało zaktualizowane.


Administracja Starlight  Ogłoszenia 2483500703

Halloween
Re: Ogłoszenia
Pią 01 Lip 2022, 01:55
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1269
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Ogłoszenie nr 18

NOWY STYL FORUM

Styl forum został przekolorowany. Przy okazji zmiany stylu został wprowadzony szereg drobnych zmian:
 • Poprawiony został wygląd cytatu, kodu i spoilera; powinny być teraz wyraźniej oznaczone.
 • Kolor samotników został nieznacznie zmieniony (jest nieco chłodniejszy), aby odróżnić go od kolorów, które są częścią stylu.
 • Lekkiej zmianie uległ kod informatorów, tytuły w stylu "Cechy i umiejętności" zostały zmienione z obrazków na tekst. Ponieważ trzeba było to zrobić ręcznie w każdym informatorze, dajcie znać, jeśli w jakimś zauważycie jakiś błąd albo dziwny wygląd tabelki. Postaci, które są martwe lub nieaktywne, nie mają jeszcze zaktualizowanych informatorów. Będziemy je aktualizować stopniowo.
 • Menu z nawigacją pod logiem forum zostało zmienione z formy obrazkowej na zwykły tekst, przez co wygląda prościej, a przycisk wylogowania pokazuje nick konta, na którym jesteście zalogowani.
 • Jakiś czas temu lista użytkowników dostała zupełnie nowy wygląd.

Wszelkie problemy techniczne lub rzeczy, które wyglądają, jak by nie zostały dostosowane do nowych kolorów, prosimy zgłaszać na discordzie do Orzechowego Cienia.


INNE AKTUALIZACJE

Poniższe aktualizacje były ogłaszana już na Discordzie w ciągu ostatnich miesięcy; chcemy je po prostu oficjalnie podsumować.

Poziomy, statystyki, umiejętności i poziomy medyczne wielu NPC zostały podniesione adekwatnie do ich wieku.

Ponieważ fabularnie minęło już prawie 40 księżyców od pożaru, a Klan Rzeki i Klan Cienia z założenia w czasie pożaru wymarły, od 15 czerwca 2022 tworzenie samotników-dorosłych postaci dawniej należących do dowolnego klanu LUB pochodzących od postaci w nich urodzonych LUB mających inne powiązania z klanami (np. wychowane przez dawnego członka klanu) nie będzie dłużej możliwe.
Ta sama zasada będzie dotyczyła Plemienia.


Administracja Starlight  Ogłoszenia 2483500703

Halloween
Re: Ogłoszenia
Wto 05 Lip 2022, 20:08
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1269
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Ogłoszenie nr 19

ZMIANA REGULAMINU DOTYCZĄCA ODEJŚĆ I POWROTU DO GRY

Cytat :
8. Jeżeli gracz porzuca jedną z postaci lub odchodzi z forum, przysługuje mu prawo do określenia losów swoich postaci. Postać może umrzeć, zaginąć lub odejść z klanu i trafić do nieaktywnych, zostać oddana do adopcji lub trafić do forumowych postaci NPC. W ostatnich dwóch przypadkach administracja zastrzega sobie prawo do odmówienia graczowi i poproszenia go o podjęcie innej decyzji, podając przy tym przyczynę odmowy.

10. Nieaktywna postać nie może być uznana za chorą/zapadłą w śpiączkę. W przypadku chęci powrotu należy zaktualizować kartę postaci, uzyskać ponowną akceptację i powrócić do rozgrywki z rangi samotnika.

Powyższe punkty zostały zmienione i w nowej wersji brzmią następująco:

Cytat :
8. Jeżeli gracz porzuca jedną z postaci lub odchodzi z forum, przysługuje mu prawo do określenia losów swoich postaci.
8a. Nieaktywna postać nie może być uznana za chorą/zapadłą w śpiączkę.
8b. Postać może umrzeć, zaginąć lub odejść z klanu i trafić do nieaktywnych, zostać oddana do adopcji lub trafić do forumowych postaci NPC. W ostatnich dwóch przypadkach administracja zastrzega sobie prawo do odmówienia graczowi i poproszenia go o podjęcie innej decyzji, podając przy tym przyczynę odmowy.

10. Gracz, który porzucił wszystkie swoje postaci lub całkowicie odszedł z forum, do gry może powrócić w dowolnym momencie.
10a. W przypadku chęci powrotu należy zaktualizować kartę postaci, uzyskać ponowną akceptację i powrócić do rozgrywki z rangi samotnika.
10b. Powracający gracz może zacząć od max. 1 postaci na forum. Na powrót którąś z nieaktywnych postaci lub stworzenie nowej musi odczekać od powrotu tyle miesięcy, ile porzucił postaci zgodnie z punktem 7a (możliwe jest wykorzystanie jednego porzucenia bez konsekwencji, jeśli wcześniej gracz nie porzucił żadnej postaci). WYJĄTEK: jeżeli gracz powraca do gry po co najmniej roku od odejścia nie obowiązuje go ten punkt, zamiast tego jest traktowany jak nowy gracz.

Większość zmian to lekkie uporządkowanie tych zasad; najważniejsza nowa zasada została zaznaczona kolorem.


Administracja Starlight  Ogłoszenia 2483500703

Halloween
Re: Ogłoszenia
Sponsored content

Skocz do: