IndeksIndeks  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 :: 
Administracja
 :: Kompendium :: Pierwsze kroki
Pierwsze kroki
Pią 06 Lis 2020, 16:11
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1280
Administracja
https://starlight.forumpolish.com

Pierwsze kroki

Hej! Witamy na forum Starlight. Być może rozmiary forum i nawigacja po nim na początku będą nieco przytłaczające czy sprawiające problemy – dlatego właśnie przygotowaliśmy krótki przewodnik po Starlight dla nowych użytkowników.

W pierwszej kolejności należy zapoznać się z REGULAMINEM FORUM.

Drugi, bardzo istotny, krok to zapoznanie się ze światem przedstawionym i fabułą forum, czyli tematami zawartymi w temacie ŚWIAT I FABUŁA. Dość istotną kwestią są także opisy KLANÓW I POSTACI NPC, a także zasady MECHANIKI.

Następnie zerknij do działu ZAPISY, aby zapoznać się z obecnie dostępnymi możliwościami rozpoczęcia gry. Możesz zacząć grę od kociaka, dołączając do któregoś z dostępnych miotów, adoptować starszą postać lub zainteresować się grą samotnikiem.

Jeżeli jesteś osobą nową w świecie PBFów, potrzebujesz odświeżenia pewnych spraw lub po prostu szukasz bardziej rozbudowanych wskazówek co do gry, PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH wyjaśnia wiele związanych z tym kwestii.

Kolejny krok to napisanie Karty Postaci. Należy ją stworzyć według WZORU, a pomoże Ci w tym PORADNIK TWORZENIA POSTACI. Gdy ją ukończysz, musisz poczekać, aż administrator lub moderator ją sprawdzi. Jeżeli pojawi się potrzeba wprowadzenia poprawek, otrzymasz Wiadomość Prywatną, w której zostanie wskazane, co należy zmienić, usunąć lub dodać. W końcu otrzymasz tzw. akcepta – otrzymasz kolor wybranej przez siebie grupy i odpowiednią rangę. Administracja stworzy Ci także informator, który należy podlinkować w profilu.

I w zasadzie… tyle! Gdy masz już akcepta, możesz rozpoczynać grę. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości możesz pisać na naszym serwerze Discorda, w temacie PYTANIA I PROPOZYCJE lub poprzez kontakt prywatny z członkami ADMINISTRACJI.

Jeżeli szukasz kogoś do sesji, zainteresuj się tematem KTO ZAGRA?. Możesz też do swojej sesji zaprosić Mistrza Gry, pisząc w temacie SZUKAM MG. A jeżeli masz pomysł na nową lokację, napisz tu: PROPOZYCJE TEMATÓW FABULARNYCH.
Halloween

Skocz do: