IndeksIndeks  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 :: 
Ziemie Niczyje
 :: Gniazda Dwunogów
Re: Centrum
Wto 18 Paź 2022 - 18:44
Rdza..
Rdza..
Grupa : Samotnicy
Płeć : kotka
Księżyce : 25 [październik]
Matka : Ziemia [NPC]
Ojciec : Niebo [NPC]
Mistrz : Niebo [NPC] i przygody
Partner : twoja stara
Wygląd : Wysoki, długowłosy, bury ticked, z potężną ilością śmieci w futrze. Jej imię wiążę się z jej wyglądem, bo kotka jest rdzawa z futra. Ciemne pręgi na grzbiecie, pyszczku i ogonie, oraz łapach. Rozjaśnienie na pyszczku, brzuchu, łapach. Ciemny nalot na grzbiecie. Pomarańczowe oczy i chytry uśmiech.
Multikonta : Szałwiowe Życzenie, Gradowy Chłód [KW], Szczyt [PNK] | Lodowy Potok [GK]
Liczba postów : 98
Pustka
https://starlight.forumpolish.com/t1487-rdza#29731
Wysłuchałam słów kocura z zaciekawieniem, podnosząc wyżej jedną brew. Obserwowałam dokładnie jego pysk kiedy mówił. Zmrużyłam oczy, bo dla mnie to żadnego sensu nie było. Nosił to, marnował energię na... ładne? Eh.
Aaaha. Do futra to raczej nie włożysz, będą cię kuły. Ładne są, to prawda. Ale chyba bym nie chciała mieć koło legowiska. W sensie nie zrozum mnie źle, ale nie chciałabym się nadziać. Nie mój styl — mruknęłam, przenosząc wzrok na gałęzie. Delikatnie je dotknęłam łapą, pazurem przejechałam po korze. Zwykłe gałęzie, nawet jakieś specjalne nie są.
A ty kogoś szukałeś, prawda? Znalazłeś tego kogoś? — zapytałam z ciekawością, spoglądając na pyszczek Pyła. Hehe, nie chciał na mnie spojrzeć. Zabawny gość. Ogonem delikatnie przejechałam po jego plecach, oczekując reakcji.

_________________
look at the stars in the big black ink
tell me what you feel and
tell me what you think
is it cold outside?
is it cold out?

Re: Centrum
Sob 22 Paź 2022 - 12:03
Pył.
Pył.
Grupa : Samotnicy
Płeć : kocur
Księżyce : 69 księżyców
Matka : Zamglony Brzeg (NPC)
Ojciec : Pochmurny Świt (NPC)
Mistrz : Taneczny Krok, Szałwiowe Życzenie
Partner : Magiczny gwiezdny kamień suszarka
Wygląd : Drobny kot o czarnej sierści, z wyjątkiem miejsc na kryzie, brzuchu i bokach od dołu, małego kawałka na ogonie oraz sierści w uszach, które swoją drogą kończą się pędzelkami. Samo futro jest długie i często potargane i usiane wszelakimi śmieciami, lecz zadbane. Pyszczek Pyła zdobią przymglone, zielonkawe oczy i czarny nos.
Multikonta : Żywica, Jaśmin
Autor avatara : jam
Liczba postów : 583
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t581-pyl
Cóż, mimika czy odpowiedź Rdzy należała do tych, przez które Pyłek potem tracił wątek i zazwyczaj milknoł w połowie zdania (bo osoba sobie poszła), albo kończył wypowiedź jakoś we wcześniejszym momencie. Na jego pyszczku więc pojawił się trochę zmieszany, łagodny uśmiech, który mógłby to wszystko podsumować lepiej niż rafaello.
- No co ty, nie chcesz być nadziana? Mogłabyś mieć trochę drewna i kwiatków we wnętrznościach~ - Spytał niby żartem, zerkając kątem oka na badyle. W sumie wizja martwego kota wśród kwiatów jabłoni była w jego głowie majestatyczna. Znaczy jakiegoś losowego kota, bo jakoś nie specjalnie chciałby spotkać osobę martwą mu znaną.
- O, spotkałem siostrę! Ale jakoś tak wyszło, że od śniegów jej nie widziałem specjalnie... ale wiem, że żyje i ma się dobrze - Odparł, jeszcze w porę nim Rdza postanowiła po raz kolejny naruszyć barierę dymnego, który to w tym momencie przygryzł dość solidnie wnętrze policzka, by zapanować jakoś nad mimiką, bo szczerze powiedziawszy, miał ochotę się albo odsunąć, albo zwinąć w chlebek i schować pysk pod łapy. Czysta panika. Czego kotka chciała? To dla niej normalne? A może flirtuje? A może po prostu jest przyjacielska? Nie za dużo tego dotyku? Znaczy, miał raz koleżankę która to kontakt fizyczny uwielbiała, ale kiedy to było! A do tej pory nie miał okazji się do czegoś takiego przyzwyczaić. Więc co to było? Jakiś sposób okazania zainteresowania? Kurde gorąco. Jakby miał okulary, to pewnie dawno by mu zaparowały, a przecież kotka nawet nie była w jego typie! A dymny, należy wiedzieć, iż potrafił się zauroczyć nawet w osobie, która to nie wiedziała nawet o jego istnieniu. Tylko, że takie osoby albo były puchate i urocze w jego odczuciu, albo inspirujące. A samotniczka w jego oczach nie była ani taka, ani taka. Nie powinno więc nic na niego działać, prawda? Otóż nie całkiem, bo to ciemne główsko zaczynało się zacinać pomimo szybszych obrotów. Czas więc było moi drodzy, na kolejny sposób panowania nad swoim ciałem. Mianowicie wzrok w podłoże, albo gdzieś przed siebie i czekanie na przeminięcie sytuacji.
- A co u was? - Wydobył z siebie pytanie, ignorując potrzebę dalszego wgryzania się we własne tkanki.
Re: Centrum
Czw 27 Paź 2022 - 20:13
Rdza..
Rdza..
Grupa : Samotnicy
Płeć : kotka
Księżyce : 25 [październik]
Matka : Ziemia [NPC]
Ojciec : Niebo [NPC]
Mistrz : Niebo [NPC] i przygody
Partner : twoja stara
Wygląd : Wysoki, długowłosy, bury ticked, z potężną ilością śmieci w futrze. Jej imię wiążę się z jej wyglądem, bo kotka jest rdzawa z futra. Ciemne pręgi na grzbiecie, pyszczku i ogonie, oraz łapach. Rozjaśnienie na pyszczku, brzuchu, łapach. Ciemny nalot na grzbiecie. Pomarańczowe oczy i chytry uśmiech.
Multikonta : Szałwiowe Życzenie, Gradowy Chłód [KW], Szczyt [PNK] | Lodowy Potok [GK]
Liczba postów : 98
Pustka
https://starlight.forumpolish.com/t1487-rdza#29731
Jeśli to jest coś, co ty lubisz, to zapraszam — zaśmiałam się głośno, delikatnie marszcząc brwi.
Ha. To dobrze. Dawno nie widziałam swojego rodzeństwa... — mruknęłam spokojniej, delikatnie opierając się ciałem o Pyłka. Po chwili jednak pokręciłam głową, nieważne. Żyli sobie dobrze w mieście. Pewnie.
Mh, dobrze! Ja miałam stłuczkę z głupim krukiem, aale z Wawrzyn wszystko dobrze. O, ostatnio byłam w Klanach, to jakiś czarnolec się na mnie rzucił, głupek. Ale spotkałam też Motylkaa! Śmieszny z niego gostek — zaczęłam mówić z uśmiechem na pyszczku, zerkając na Pyłka. Wspominając o ranie, wskazałam swój bandaż. Może coś wiedział o Klanach?

_________________
look at the stars in the big black ink
tell me what you feel and
tell me what you think
is it cold outside?
is it cold out?

Re: Centrum
Pią 3 Lut 2023 - 9:20
Żyto
Żyto
Grupa : Samotnicy
Płeć : kocur
Księżyce : 93 [IV]
Matka : Zofia (NPC)
Ojciec : Rudolf (NPC)
Mistrz : samouk
Partner : wróble pióra
Wygląd : Wysoki, masywny, krótkowłosy czekoladowy dymny kocur z bielą pokrywającą większą część ciała. Czekoladowe plamy widać na znacznej części głowy i łap oraz pojedyncze na grzbiecie. Ogon cały czekoladowy, z wyjątkiem końcówki. Oczy zielone. Widać blizny na lewym barku i prawym przedramieniu.
Multikonta : Dąb (PNK), Pszczeli Pył, Ogień (KG) | Księżyc (PWŁ)
Autor avatara : Ja
Liczba postów : 408
Samotnik
https://starlight.forumpolish.com/t1281-zyto#21780
Ah, zima. Cudowna pora. Śnieżno, szaro, zimno, ponuro... Z doświadczenia wiedział, że niezbyt przyjemnie się ją spędza w lasach, gdzie rzadko spotyka się zwierzynę nawet w cieplejszych dniach. Dlatego Żyto tym razem postanowił spędzić ten czas w wiosce, gdzie pełno było ludzkiego żarcia, a więc i zwierzyny.
Z rana wybrał się na polowanie. Spacerował sobie spokojnie wokół centrum, rozglądając się przy tym za jakimś smacznym kąskiem w okolicznych domach i uliczkach. Oczywiście, starał się też nasłuchiwać i węszyć, licząc na to, że tak szybciej coś znajdzie. Zobaczymy, jak szybko uda mu się upolować jakąś mysz.

_________________
Centrum - Page 4 Zyto-podpis
Re: Centrum
Nie 5 Lut 2023 - 20:27
Ryczący Niedźwiedź
Ryczący Niedźwiedź
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : inna (zapach kotki)
Księżyce : 39 (VII)
Matka : Suchy Nos [npc]
Ojciec : Kruchy Pazur [npc]
Mistrz : Motyli Blask, Krzywa Gwiazda, Połyskująca Tafla
Wygląd : krótkowłosy, średniego wzrostu, czarny szylkret z rudymi plamami w tygrysie pręgi, zielone oczy z żółtą obwódką wokół tęczówki. Ma drobne białe znaczenia na przednich łapach.
Multikonta : Róg [pnk] Słoneczna Łapa [krz] || Zawilcowa Łąka, Ważkowa Łapa, Kukurydzowa Łapa [gk], Robak, Kasztan [pwł], Stokrotkowa Łapa [npc]
Autor avatara : Langlife816
Liczba postów : 790
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t1177-ryk#16920
przydroża i okolice domów dwunogów

Kocur wyruszył na polowanie w wiosce. Tak łatwo jednak niczego ciekawego nie znalazł wśród domów dwunożnych. Za to pogoda zrobiła mu niespodziankę, ponieważ zaczął padać powolny, drobny śnieg.

Żyto:
P: 4 | S: 25 | Z: 24 | Sz: 17 | O: 22 | HP: 120 | W: 140
- Króliczy słuch, Twarda skóra, Wątłe zdrowie
- skradanie się 2 poziom, tropienie 2 poziom, wspinaczka 2 poziom, pływanie 1 poziom

_________________
po stromych miotam się urwiskach,
złotówki mi kaleczą ręce,
czuję się jak najtańsza dz*wka,
jakby mi ktoś narzygał w serce.

sączą się noce i godziny,
prosto stąd do nieskończoności,
życie ruchome, koleiny
stoją na drodze do wieczności

Re: Centrum
Pon 6 Lut 2023 - 9:44
Żyto
Żyto
Grupa : Samotnicy
Płeć : kocur
Księżyce : 93 [IV]
Matka : Zofia (NPC)
Ojciec : Rudolf (NPC)
Mistrz : samouk
Partner : wróble pióra
Wygląd : Wysoki, masywny, krótkowłosy czekoladowy dymny kocur z bielą pokrywającą większą część ciała. Czekoladowe plamy widać na znacznej części głowy i łap oraz pojedyncze na grzbiecie. Ogon cały czekoladowy, z wyjątkiem końcówki. Oczy zielone. Widać blizny na lewym barku i prawym przedramieniu.
Multikonta : Dąb (PNK), Pszczeli Pył, Ogień (KG) | Księżyc (PWŁ)
Autor avatara : Ja
Liczba postów : 408
Samotnik
https://starlight.forumpolish.com/t1281-zyto#21780
Nic? No cóż, on już się do tego przyzwyczaił, więc nie wywoływało to u niego żadnych reakcji. Ot, normalna sprawa. Praktycznie każde jego polowanie tak się zaczynało. I... oh, śnieg? No, w końcu coś, co było związane z zimą, bo do tej pory widział tylko deszcze. Żyto przystanął na chwilkę, żeby popatrzeć na opadające płatki, po czym ruszył dalej wzdłuż krawędzi drogi i rozglądał się za smacznym kąskiem, wytężając wszystkie swoje zmysły.

_________________
Centrum - Page 4 Zyto-podpis
Re: Centrum
Nie 12 Lut 2023 - 21:57
Ryczący Niedźwiedź
Ryczący Niedźwiedź
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : inna (zapach kotki)
Księżyce : 39 (VII)
Matka : Suchy Nos [npc]
Ojciec : Kruchy Pazur [npc]
Mistrz : Motyli Blask, Krzywa Gwiazda, Połyskująca Tafla
Wygląd : krótkowłosy, średniego wzrostu, czarny szylkret z rudymi plamami w tygrysie pręgi, zielone oczy z żółtą obwódką wokół tęczówki. Ma drobne białe znaczenia na przednich łapach.
Multikonta : Róg [pnk] Słoneczna Łapa [krz] || Zawilcowa Łąka, Ważkowa Łapa, Kukurydzowa Łapa [gk], Robak, Kasztan [pwł], Stokrotkowa Łapa [npc]
Autor avatara : Langlife816
Liczba postów : 790
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t1177-ryk#16920
przydroża i okolice domów dwunogów

Żyto w dalszym ciągu nie zauważył żadnej zwierzyny w okolicy. Płatek śniegu za to spadł mu centralnie na nos. Brrr. Zimny.

Żyto:
P: 4 | S: 25 | Z: 24 | Sz: 17 | O: 22 | HP: 120 | W: 140
- Króliczy słuch, Twarda skóra, Wątłe zdrowie
- skradanie się 2 poziom, tropienie 2 poziom, wspinaczka 2 poziom, pływanie 1 poziom

_________________
po stromych miotam się urwiskach,
złotówki mi kaleczą ręce,
czuję się jak najtańsza dz*wka,
jakby mi ktoś narzygał w serce.

sączą się noce i godziny,
prosto stąd do nieskończoności,
życie ruchome, koleiny
stoją na drodze do wieczności

Re: Centrum
Pon 13 Lut 2023 - 10:53
Żyto
Żyto
Grupa : Samotnicy
Płeć : kocur
Księżyce : 93 [IV]
Matka : Zofia (NPC)
Ojciec : Rudolf (NPC)
Mistrz : samouk
Partner : wróble pióra
Wygląd : Wysoki, masywny, krótkowłosy czekoladowy dymny kocur z bielą pokrywającą większą część ciała. Czekoladowe plamy widać na znacznej części głowy i łap oraz pojedyncze na grzbiecie. Ogon cały czekoladowy, z wyjątkiem końcówki. Oczy zielone. Widać blizny na lewym barku i prawym przedramieniu.
Multikonta : Dąb (PNK), Pszczeli Pył, Ogień (KG) | Księżyc (PWŁ)
Autor avatara : Ja
Liczba postów : 408
Samotnik
https://starlight.forumpolish.com/t1281-zyto#21780
Po ciele Żyta przeszedł lekki dreszcz, kiedy na jego nos spadł zimny płatek śniegu. Brrr. Otrząsnął się i nastroszył lekko sierść. Coś czuł, że dzisiaj będzie chłodniej, niż zakładał. Nie powstrzyma to jednak przed polowaniem, jako że nie miał innego wyjścia. Musiał przecież coś zjeść, także szedł dalej po krawędzi drogi, rozglądając się za jakimkolwiek żarciem.

_________________
Centrum - Page 4 Zyto-podpis
Re: Centrum
Sob 25 Lut 2023 - 0:05
Ryczący Niedźwiedź
Ryczący Niedźwiedź
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : inna (zapach kotki)
Księżyce : 39 (VII)
Matka : Suchy Nos [npc]
Ojciec : Kruchy Pazur [npc]
Mistrz : Motyli Blask, Krzywa Gwiazda, Połyskująca Tafla
Wygląd : krótkowłosy, średniego wzrostu, czarny szylkret z rudymi plamami w tygrysie pręgi, zielone oczy z żółtą obwódką wokół tęczówki. Ma drobne białe znaczenia na przednich łapach.
Multikonta : Róg [pnk] Słoneczna Łapa [krz] || Zawilcowa Łąka, Ważkowa Łapa, Kukurydzowa Łapa [gk], Robak, Kasztan [pwł], Stokrotkowa Łapa [npc]
Autor avatara : Langlife816
Liczba postów : 790
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t1177-ryk#16920
przydroża i okolice domów dwunogów

Żyto szybko otrząsnął się z dreszczu spowodowanego zimnym śniegiem i szedł dalej w pełnym skupieniu rozglądając się za zwierzyną. Po dłuższej chwili do jego nozdrzy dotarła woń ptaka. Trzepot skrzydeł i ciche skoki wśród śniegu ułatwiły zlokalizowanie zwierzęcia przez kocura. Była to sikoreczka, która akurat przyfrunęła w okolicę domów dwunożnych. Żyto może spróbować ją złapać, bo ptak go póki co nie zauważył.

Żyto:
P: 4 | S: 25 | Z: 24 | Sz: 17 | O: 22 | HP: 120 | W: 140
- Króliczy słuch, Twarda skóra, Wątłe zdrowie
- skradanie się 2 poziom, tropienie 2 poziom, wspinaczka 2 poziom, pływanie 1 poziom
+1 punkt tropienia

_________________
po stromych miotam się urwiskach,
złotówki mi kaleczą ręce,
czuję się jak najtańsza dz*wka,
jakby mi ktoś narzygał w serce.

sączą się noce i godziny,
prosto stąd do nieskończoności,
życie ruchome, koleiny
stoją na drodze do wieczności

Re: Centrum
Sob 25 Lut 2023 - 15:32
Żyto
Żyto
Grupa : Samotnicy
Płeć : kocur
Księżyce : 93 [IV]
Matka : Zofia (NPC)
Ojciec : Rudolf (NPC)
Mistrz : samouk
Partner : wróble pióra
Wygląd : Wysoki, masywny, krótkowłosy czekoladowy dymny kocur z bielą pokrywającą większą część ciała. Czekoladowe plamy widać na znacznej części głowy i łap oraz pojedyncze na grzbiecie. Ogon cały czekoladowy, z wyjątkiem końcówki. Oczy zielone. Widać blizny na lewym barku i prawym przedramieniu.
Multikonta : Dąb (PNK), Pszczeli Pył, Ogień (KG) | Księżyc (PWŁ)
Autor avatara : Ja
Liczba postów : 408
Samotnik
https://starlight.forumpolish.com/t1281-zyto#21780
No wreszcie! W końcu udało mu się znaleźć jakieś żarcie! Co prawda, ta sikoreczka nie była jakoś specjalnie duża, ale to wciąż coś. Na razie jednak było za wcześnie na świętowanie, bo musiał jeszcze ją złapać.
Żyto zafiksował na sikorce swoje spojrzenie, ugiął łapy, zrównał ogon ze grzbietem i przyjął się za skradanie po łuku, starając się iść pod wiatr i uważając na to, gdzie stawia łapy, żeby przypadkiem nie narobić hałasu. Przystawał przy tym co jakiś czas, gdy ptak na niego spoglądał. Gdyby znalazł się wystarczająco blisko, rzuciłby się na ofiarę z pazurami i uśmiercił jednym szybkim ugryzieniem w tułów.

_________________
Centrum - Page 4 Zyto-podpis
Re: Centrum
Pią 17 Mar 2023 - 21:10
Lodowy Potok
Lodowy Potok
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : 82 w momencie śmierci
Matka : Zielona Ropucha [*]
Ojciec : Sokoli Krzyk [*]
Mistrz : Traszkowy Język [*]
Partner : 42 liście mniszku
Wygląd : Lód jest czarnym dymnym kocurem z możliwym zauważalnym gdzieniegdzie tygrysim pręgowaniem. Dodatkowo biel na jego futrze rozpościera się na tylnich łapach do uda, przez cały brzuch, na przedniej lewej łapie do łokcia, na przedniej prawej łapie trochę ponad piąty palec. Cała kryza jest zanurzona w białym, następnie możemy zauważyć całą białą brodę. Biel rozciąga się na poliki, które łukiem idą w stronę czarnego noska, tworząc tym samym “w”, które kończy biel zawartą na futrze owego kocura. Jego ślepia są koloru zielonego i na szczęście na razie nie posiada żadnych blizn.
Multikonta : Szałwiowe Życzenie, Gradowy Chłód [KW], Szczyt [PNK] | Rdza [P]
Autor avatara : goataoo w podpisie
Liczba postów : 908
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t327-lodowy-potok#514
Żyto próbował skradać się do sikorki. Póki co udawało mu się to, ale... w sumie to nie zrobił kilku kroków, a ptak odfrunął na moment, jakby czymś spłoszonym. Zaraz jednak wylądował, trochę dalej. Żyto miał kolejną szansę na podejście do sikorki, o ile ją dobrze wykorzysta.

Żyto:
• P: 4 | S: 25 | Z: 24 | Sz: 17 | O: 22 | HP: 120 | W: 140 - 6 = 134/140
• Króliczy słuch, Twarda skóra, Wątłe zdrowie
• skradanie się 2 poziom, tropienie 2 poziom, wspinaczka 2 poziom, pływanie 1 poziom
• +1 tropienie; +2 skradanie się

_________________
Centrum - Page 4 ZMlns6w
Shall we look at the moon, my little loon
Why do you cry?
Make the most of your life, while it is rife
While it is light

Re: Centrum
Pon 20 Mar 2023 - 20:02
Żyto
Żyto
Grupa : Samotnicy
Płeć : kocur
Księżyce : 93 [IV]
Matka : Zofia (NPC)
Ojciec : Rudolf (NPC)
Mistrz : samouk
Partner : wróble pióra
Wygląd : Wysoki, masywny, krótkowłosy czekoladowy dymny kocur z bielą pokrywającą większą część ciała. Czekoladowe plamy widać na znacznej części głowy i łap oraz pojedyncze na grzbiecie. Ogon cały czekoladowy, z wyjątkiem końcówki. Oczy zielone. Widać blizny na lewym barku i prawym przedramieniu.
Multikonta : Dąb (PNK), Pszczeli Pył, Ogień (KG) | Księżyc (PWŁ)
Autor avatara : Ja
Liczba postów : 408
Samotnik
https://starlight.forumpolish.com/t1281-zyto#21780
Żyto obserwował uważnie ptaka, wyraźnie przejęty tym, że wzbił się w powietrze. Już miał zamiar go gonić, ale, na szczęście, ten zaraz wylądował. To dobrze, bo inaczej zaraz by został bez posiłku.
Po chwili ponownie podjął się próby. Łapy ugięte, ogon zrównany ze grzbietem. Ostrożnie ruszył w stronę sikorki, idąc pod wiatr, uważając pod łapy i co jakiś czas zastygając w miejscu. Miał ten sam zamiar - zbliżyć się wystarczająco, rzucić się na ofiarę i wgryźć w jej kark.

_________________
Centrum - Page 4 Zyto-podpis
Re: Centrum
Wto 21 Mar 2023 - 19:41
Lodowy Potok
Lodowy Potok
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : 82 w momencie śmierci
Matka : Zielona Ropucha [*]
Ojciec : Sokoli Krzyk [*]
Mistrz : Traszkowy Język [*]
Partner : 42 liście mniszku
Wygląd : Lód jest czarnym dymnym kocurem z możliwym zauważalnym gdzieniegdzie tygrysim pręgowaniem. Dodatkowo biel na jego futrze rozpościera się na tylnich łapach do uda, przez cały brzuch, na przedniej lewej łapie do łokcia, na przedniej prawej łapie trochę ponad piąty palec. Cała kryza jest zanurzona w białym, następnie możemy zauważyć całą białą brodę. Biel rozciąga się na poliki, które łukiem idą w stronę czarnego noska, tworząc tym samym “w”, które kończy biel zawartą na futrze owego kocura. Jego ślepia są koloru zielonego i na szczęście na razie nie posiada żadnych blizn.
Multikonta : Szałwiowe Życzenie, Gradowy Chłód [KW], Szczyt [PNK] | Rdza [P]
Autor avatara : goataoo w podpisie
Liczba postów : 908
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t327-lodowy-potok#514
Żyto podszedł do ptaka, ale dalej nie. Dodatkowo, ptaszyna się spłoszyła i zaczęła odlatywać. Żyto mógł ją jeszcze złapać.

Żyto:
• P: 4 | S: 25 | Z: 24 | Sz: 17 | O: 22 | HP: 120 | W: 134 - 5 = 129/140
• Króliczy słuch, Twarda skóra, Wątłe zdrowie
• skradanie się 2 poziom, tropienie 2 poziom, wspinaczka 2 poziom, pływanie 1 poziom
• +1 tropienie; +4 skradanie się

_________________
Centrum - Page 4 ZMlns6w
Shall we look at the moon, my little loon
Why do you cry?
Make the most of your life, while it is rife
While it is light

Re: Centrum
Wto 21 Mar 2023 - 19:44
Żyto
Żyto
Grupa : Samotnicy
Płeć : kocur
Księżyce : 93 [IV]
Matka : Zofia (NPC)
Ojciec : Rudolf (NPC)
Mistrz : samouk
Partner : wróble pióra
Wygląd : Wysoki, masywny, krótkowłosy czekoladowy dymny kocur z bielą pokrywającą większą część ciała. Czekoladowe plamy widać na znacznej części głowy i łap oraz pojedyncze na grzbiecie. Ogon cały czekoladowy, z wyjątkiem końcówki. Oczy zielone. Widać blizny na lewym barku i prawym przedramieniu.
Multikonta : Dąb (PNK), Pszczeli Pył, Ogień (KG) | Księżyc (PWŁ)
Autor avatara : Ja
Liczba postów : 408
Samotnik
https://starlight.forumpolish.com/t1281-zyto#21780
Żyto się nie poddawał, tylko od razu rzucił się w pogoń za ptakiem. Chciał się zbliżyć wystarczająco do ptaszyny, a następnie spróbować ją złapać pazurami i przygnieść do ziemi. Może mu się nie udało się do niej zakraść, ale dopóki wciąż miał szansę, nie zamierzał odpuszczać.

_________________
Centrum - Page 4 Zyto-podpis
Re: Centrum
Sro 22 Mar 2023 - 9:56
Lodowy Potok
Lodowy Potok
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : 82 w momencie śmierci
Matka : Zielona Ropucha [*]
Ojciec : Sokoli Krzyk [*]
Mistrz : Traszkowy Język [*]
Partner : 42 liście mniszku
Wygląd : Lód jest czarnym dymnym kocurem z możliwym zauważalnym gdzieniegdzie tygrysim pręgowaniem. Dodatkowo biel na jego futrze rozpościera się na tylnich łapach do uda, przez cały brzuch, na przedniej lewej łapie do łokcia, na przedniej prawej łapie trochę ponad piąty palec. Cała kryza jest zanurzona w białym, następnie możemy zauważyć całą białą brodę. Biel rozciąga się na poliki, które łukiem idą w stronę czarnego noska, tworząc tym samym “w”, które kończy biel zawartą na futrze owego kocura. Jego ślepia są koloru zielonego i na szczęście na razie nie posiada żadnych blizn.
Multikonta : Szałwiowe Życzenie, Gradowy Chłód [KW], Szczyt [PNK] | Rdza [P]
Autor avatara : goataoo w podpisie
Liczba postów : 908
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t327-lodowy-potok#514
W końcu Żyto złapał za skrzydła sikorki i ją zabił! Przynajmniej coś ma z tego polowania. Więcej niż zmęczenie.

Żyto:
• P: 4 | S: 25 | Z: 24 | Sz: 17 | O: 22 | HP: 120 | W: 129 - 6 = 126/140
• Króliczy słuch, Twarda skóra, Wątłe zdrowie
• skradanie się 2 poziom, tropienie 2 poziom, wspinaczka 2 poziom, pływanie 1 poziom
• +1 tropienie; +4 skradanie się, +15PD

_________________
Centrum - Page 4 ZMlns6w
Shall we look at the moon, my little loon
Why do you cry?
Make the most of your life, while it is rife
While it is light

Re: Centrum
Sro 22 Mar 2023 - 10:02
Żyto
Żyto
Grupa : Samotnicy
Płeć : kocur
Księżyce : 93 [IV]
Matka : Zofia (NPC)
Ojciec : Rudolf (NPC)
Mistrz : samouk
Partner : wróble pióra
Wygląd : Wysoki, masywny, krótkowłosy czekoladowy dymny kocur z bielą pokrywającą większą część ciała. Czekoladowe plamy widać na znacznej części głowy i łap oraz pojedyncze na grzbiecie. Ogon cały czekoladowy, z wyjątkiem końcówki. Oczy zielone. Widać blizny na lewym barku i prawym przedramieniu.
Multikonta : Dąb (PNK), Pszczeli Pył, Ogień (KG) | Księżyc (PWŁ)
Autor avatara : Ja
Liczba postów : 408
Samotnik
https://starlight.forumpolish.com/t1281-zyto#21780
W końcu! Cieszył się, że wreszcie udało mu się coś złapać. Żyto przysiadł na chwilę, żeby sobie odpocząć, po czym wrócił ze zdobyczą do swojego tymczasowego domu, żeby tam sobie spokojnie zjeść. Musiał przyznać, że nie było tak źle. Kto wie, może będzie częściej tutaj polować?

//zt

_________________
Centrum - Page 4 Zyto-podpis
Re: Centrum
Wto 2 Kwi 2024 - 21:45
Fasola
Fasola
Grupa : Samotnicy
Płeć : inna (zapach kotki)
Księżyce : 23 księżyców | kwiecień
Matka : Wiór [NPC]
Ojciec : Nieznany / Zboże [NPC] (przybrany)
Mistrz : gwiazdy na niebie
Wygląd : chude; atletyczne; wysokie ciało; długie patykowate łapy; białe, szorstkie, przybrudzone krótkie futro; łeb w kształcie klina; duże trójkątne uszy; jasnoróżowy nos, wnętrze uszu i poduszeczki; żółto-niebieskie ślepia z heterochromią częściową (przy wewnętrznych kącikach ma niebieskie, przy zewnętrznych - żółte); często chodzi przygarbiona; wyszczerbione lewe ucho, blizna na grzbiecie nosa
Multikonta : Wierzbowy Puch, Szerszeniowy Rój, Lilia | Krzywowąsy, Tafla, Żabia Łapa, Uszko, Oszroniona Łapa
Autor avatara : oddity_olive
Liczba postów : 44
Samotnik
https://starlight.forumpolish.com/t2004-fasola#54440
_________

Fasola zachorowała. Najpierw to kompletnie bagatelizowała i uznała, że zjedzenie trawy i ocieranie pyska o ten jeden specjalny kamień w okolicy młyna, który jak wierzyła, przynosił jej szczęcie; wystarczy. Trochę się na tym przejechała i nim się zorientowała, była już chora na dobre! Tu raczej odpędzanie złych duchów i okłady z kamieni nic jej nie pomogą... jeszcze z gorączką by sobie poradziła, ale kiedy zaczęła kichać i smarkać na wszystko wokół, skapitulowała. Postanowiła poszukać Dmuchawiec. Kiedyś już u niej była na pogaduszki i rozmawiało im się całkiem dobrze. Wtedy też dowiedziała się, że kotka - podobnie jak Dima! - potrafi w leczenie kotów, a to jej się teraz przyda! Miała tylko nadzieję, że kotka przyszła w odwiedziny do miasteczka, bo na podróż do Pogórza nie miała siły. Mięśnie ją tak koszmarnie bolały, że!!! Masakra!!! Na całe szczęście kotka mieszkająca niedaleko jej (najpewniej by się jej pozbyć i przy okazji nie zarazić choróbskiem!) powiedziała jej, że Dmuchawiec jest gdzieś w centrum Gniazd, co ucieszyło Fasole. Od razu skierowała się we wskazane miejsce, a gdy w końcu udało jej się znaleźć Dmuchawiec, prawie w nią wbiegła.
— Dmuchawiec!!!!!! — wrzasnęła, szczerząc się i... kichając na tyle głośno, że przepłoszyła niedaleko siedzące gołębie. — Kochaniutka ty moja, mordo najdroższa! Wyleczysz mnie?? Na duchy wielkiego nieba, coś mnie rozłożyło... to pewnie wina tego gnojka z klanów. Czaisz, że pogardził moim rytuałem na odpędzenie złej energii? Żałosne i dwulicowe. Niech mu orzechy odpadną!! A-ale do rzeczy hehe, no chora jestem, widać i słychać. Kaszel, gorączka, katar ee... no ogólnie mi źle i słabo. O, a z nosa cieknie mi taki przezroczysty glut. Masz coś na to przy sobie? Bo ten, jak nie, to ja chętnie ci pomogę znaleźć!

/MG
Re: Centrum
Wto 2 Kwi 2024 - 23:13
Tęczowa Chmura
Tęczowa Chmura
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 66 [w chwili śmierci]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC] (*)
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Partner : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Wysoka, umięśniona kocica, o długim, niebieskim, klasycznie pręgowanym futrze, o złotych oczach. Na grzbiecie ma dużą, widoczną bliznę po szponach. Ma lekką nadwagę.
Multikonta : Sowia Gwiazda [KRz], Jałowcowa Łapa [KRz], Łabędź Szybujący nad Taflą Jeziora [PNK], Słonecznik [KW]
Liczba postów : 786
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t1125-paz#14614
Dmuchawiec

Dmuchawiec nieczęsto przebywała w samym centrum ludzkiej wioski. Za mało tu było kotów, za dużo ludzi i ich zwierząt, za którymi nie przepadała, odkąd niegdyś krowa złapała jej głowę w swój wielki pysk i zaczęła międlić jęzorem, jakby była jakąś smaczną roślinką. Jednakże tego dnia zrobiła wyjątek, bo szukała konkretnego medykamentu, a właściwie trucizny, a właściwie groszku. Oczywiście, niczego tym nie wyleczy, ale chciała mieć w swojej kolekcji, więc musiała iść do gniazd dwunogów.
Srebrzysta ledwie zdążyła wyjść z cmentarza, a usłyszała znany jej już głos w formie krzyku. Nie zdążyła nawet spojrzeć w stronę, z której dobiegał, a nagle zaraz obok niej zatrzymała się Fasola. Kotka zjeżyła się odruchowo, ale szybko wygładziła futro. Przez pierwsze kilka chwil wpatrywała się w koleżankę, słuchając jej wywodu. Ostatecznie nic nie powiedziała na gadaninę o zarażeniu się od jakiegoś klanowego kota, który nie chciał rytuału, bo Fasola gadała dużo i jakby miała odpowiadać na wszystko to by jej język zwiędł.
- Przeziębiłaś się – stwierdziła od razu, gdy tylko spojrzała na przezroczystą wydzielinę płynącą z nosa białofutrej. - Nie mam przy sobie, ale zaraz będę mieć – stwierdziła z półuśmiechem.
Nie czekając, ruszyła z powrotem na cmentarz. Tam, oderwała liść mniszka rosnącego przy jednym z nagrobków i wróciła do drugiej samotniczki.
- Wciągaj. Powinno pomóc. I lepiej zostań na jakiś czas w legowisku, żeby cię nie przewiało. Mogę iść z tobą, jeśli czujesz się na siłach. Chciałabym posłuchać o tym kocie z klanu – zaoferowała, mając nadzieję, że Fasola nie czuła się na tyle źle by zamienić kilka słów.

_________________

Hummingbird, summer song
Has it brought my life back?
Hangin' in the balance
Have you brought the light back?
Centrum - Page 4 SsDSHo3And hummingbird
I can never unsee
What you've shown me
Stay on, stay on with me

Re: Centrum
Sro 3 Kwi 2024 - 13:50
Fasola
Fasola
Grupa : Samotnicy
Płeć : inna (zapach kotki)
Księżyce : 23 księżyców | kwiecień
Matka : Wiór [NPC]
Ojciec : Nieznany / Zboże [NPC] (przybrany)
Mistrz : gwiazdy na niebie
Wygląd : chude; atletyczne; wysokie ciało; długie patykowate łapy; białe, szorstkie, przybrudzone krótkie futro; łeb w kształcie klina; duże trójkątne uszy; jasnoróżowy nos, wnętrze uszu i poduszeczki; żółto-niebieskie ślepia z heterochromią częściową (przy wewnętrznych kącikach ma niebieskie, przy zewnętrznych - żółte); często chodzi przygarbiona; wyszczerbione lewe ucho, blizna na grzbiecie nosa
Multikonta : Wierzbowy Puch, Szerszeniowy Rój, Lilia | Krzywowąsy, Tafla, Żabia Łapa, Uszko, Oszroniona Łapa
Autor avatara : oddity_olive
Liczba postów : 44
Samotnik
https://starlight.forumpolish.com/t2004-fasola#54440
Przeziębienie. Fasola jakby zwiędła po tej informacji i wydała z siebie przeciągłe jęknięcie po czym... podciągnęła nosem i trzepnęła długim ogonem. No tak, mogła się domyślić, ale nie znała na to odpowiedniego słowa! Zawsze była chorowita, podobno od kociaka! Czasami się zastanawiała, czy to przez to matka ją zostawiła ze starym Zbożem, ale w sumie to miała gdzieś powód. Teraz nawet nie pamiętała jak kotka wyglądała; na kogo miała się złościć?
— O-o! Dobra! To ja tu poczekam!! — krzyknęła za kotką i odprowadziła ją wzrokiem na cmentarz, po czym cicho gwizdnęła i klapnęła zadem tam gdzie stała. Długo jednak nie czekała, bo Dmuchawiec po chwili wróciła z jakimś listkiem w pysku. — Co to za chwast? — miauknęła ciekawsko, po czym bez większych sprzeciwów chapnęła przyniesioną roślinkę, przełknęła i nawet się nie skrzywiła. Jadła gorsze rzeczy! Oblizała się i wyszczerzyła wesoło na propozycję Dmuchawiec co do odprowadzenia jej. No! Ona nigdy nie odmówi czyjegoś towarzystwa, tym bardziej kogoś tak miłego jak Dmuchawiec. Dima najpewniej kazałaby jej wygryzać sobie futro spomiędzy łap w zamian za pomoc... Nie żeby Fasola tego nie zrobiła, lubiła kocisko, ale chodzi o porównanie!
— JA ZAWSZE jestem na siłach by z tobą porozmawiać, kwiatuszku! — zamruczała i ledwo powstrzymała się przed otarciem o koleżankę, ale z cichym "a-a!" odsunęła się i zachichotała, jakoś tak odzyskując energię. — Nie no, nie chce cię zarazić!! Cho, chyba mam nawet świeże piszczki w Młynie, może się skusisz? O, a co do tego gnojka z klanu... co byś chciała wiedzieć??? — zaskrzeczała, powoli wracając w stronę swojego legowiska, idąc skocznie obok Dmuchawiec.
Re: Centrum
Sob 6 Kwi 2024 - 16:05
Tęczowa Chmura
Tęczowa Chmura
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 66 [w chwili śmierci]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC] (*)
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Partner : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Wysoka, umięśniona kocica, o długim, niebieskim, klasycznie pręgowanym futrze, o złotych oczach. Na grzbiecie ma dużą, widoczną bliznę po szponach. Ma lekką nadwagę.
Multikonta : Sowia Gwiazda [KRz], Jałowcowa Łapa [KRz], Łabędź Szybujący nad Taflą Jeziora [PNK], Słonecznik [KW]
Liczba postów : 786
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t1125-paz#14614
Dmuchawiec

- Mniszek - odparła na pytanie o ów „chwast”, patrząc jak białofutra szamie listek. Dobrze, że Fasola nie zamierzała się kłócić o zjedzenie tego. Ale właściwie, to sama przyszła na leczenie, więc czemu miałaby to robić?
Srebrzysta ruszyła więc za koleżanką. Wiedziała, że istnieje ryzyko, że się od niej zarazi, ale trudno. Jak coś to da radę się sama wyleczyć, a tak to przynajmniej dopilnuje, by Fasola o siebie zadbała i trochę z nią porozmawia.
- No nie wiem… Nie miałam jeszcze okazji porozmawiać z żadnym kotem z klanów. Mówił ci coś, jak to wszystko u nich wygląda? Czuć w ogóle różnicę między takim klanowym kotem a samotnikami? - zapytała z zaciekawieniem.
Gdy tylko przybyła do doliny, szybko dowiedziała się od innych samotników, że lepiej nie zbliżać się w okolice gór za Okiem, bo mieszkają tam jakieś klany. Nigdy jednak nie miała okazji z żadnym kotem stamtąd porozmawiać ani dowiedzieć się czegoś więcej. A bardzo by chciała. Nigdy nie słyszała o żadnych klanach. Oczywiście, widywała w życiu samotników zbijających się w większe grupki, ale nigdy nie były to jakieś „klany”.

_________________

Hummingbird, summer song
Has it brought my life back?
Hangin' in the balance
Have you brought the light back?
Centrum - Page 4 SsDSHo3And hummingbird
I can never unsee
What you've shown me
Stay on, stay on with me

Re: Centrum
Sponsored content

Skocz do: