IndeksIndeks  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 :: 
Klan Rzeki
 :: Tereny Klanu Rzeki
Małe Grzbiety
Sob 04 Wrz 2021, 12:20
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1915
Administracja
https://starlight.forumpolish.com
First topic message reminder :

Południowo-wschodnia część Króliczych Brzuchów, która dla wyróżnienia została nazwana Małymi Grzbietami, to ta, gdzie, jak można się domyślić, pagórki są szczególnie małe. Z pewnością jest to ułatwienie dla kotów, które nie chcą poświęcać zbyt dużo energii na chodzenie w dół i w górę, a mają ochotę zaczaić się na jakieś króliki. Małe Grzbiety mają jeszcze jedną zaletę: są mniej suche niż centrum Króliczych Brzuchów, najbardziej na brzegach – a więc również tam, gdzie są najniższe – zlewając się krajobrazem z okolicznymi polami. Jest to również miejsce treningów Rzecznych terminatorów.

Rodzaje terenu: tereny suche, piaskowe; łąki, pola

Re: Małe Grzbiety
Nie 16 Kwi 2023, 14:26
Rybia Ość
Rybia Ość
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 37 ks. [VI]
Matka : Suchy Nos
Ojciec : Kruchy Pazur
Mistrz : Srebrna Łuska | Krzywa Gwiazda
Wygląd : krótkowłosy, jednolicie niebieski z bielą (na pysku, kryzie, brzuchu oraz łapach), wysoki, ze złocisto zielonymi oczami w kształcie migdałów
Multikonta : Słodki Nektar [KW] | Owcze Runo [KG] | Skacząca Łapa [KRz]
Autor avatara : @lifephotographynl
Liczba postów : 302
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t1180-luska#16951
I nadal nic. Ugh! Mruknąłem zirytowany pod nosem i przystanąłem na moment. Może gdy zwolnię tempa to w końcu na coś trafię? Przysiadłem, odsapnąłem chwilę i ponownie rozpocząłem swoje poszukiwania. No dalej, przecież jakiś drapieżnik musiał chcieć się pobić!

_________________
- ̗̀Wake up the beast
Bury the bones
Enjoy the feast
Take all control
- ̗̀When I give you my soul
Małe Grzbiety - Page 4 Liuskkk
Re: Małe Grzbiety
Nie 16 Kwi 2023, 15:42
Księżyc.
Księżyc.
Pełne imię : Księżyc Schowany we Mgle
Grupa : Plemię Wiecznych Łowów
Płeć : kotka
Księżyce : 47 [III 2023]
Znak Przodków : Sarna
Matka : Mżawka Szepcząca o Świcie [NPC]
Ojciec : Zając Nurkujący w Norze na Wrzosowisku [NPC]
Mistrz : Królik Kicający ku Kwiecistej Kniei (*)
Partner : Niedźwiedź Wędrujący przez Las
Wygląd : Smukła, wysoka kocica o długich łapach i ogonie, głęboko błękitnych oczach, a także krótkim, zadbanym futrze maści czarny srebrny szynszylowy. Na łbie i ogonie widać słabe pręgowanie. Jej okrągłą mordkę zdobi krótki pysk oraz niewielkie, skierowane na boki pędzelki na uszach.
Multikonta : Pszczeli Pył, Ogień (KG), Żyto (S), Dąb (PNK)
Autor avatara : Ja
Liczba postów : 1419
Plemię Wiecznych Łowów
https://starlight.forumpolish.com/t728-ksiezyc-skryty-we-mgle#5651
Kocur jeszcze przez chwilę tak błądził, aż o jego nozdrza obił się mocny, drażniący zapach lisa. Czy może kilku lisów? Prowadził on na północ, w stronę bardziej piaszczystych terenów, tam gdzie są Królicze Brzuchy. Z kolei samego drapieżnika na razie nigdzie nie było widać.

Rybia Ość: P: 4 | S: 32 | Z: 24 | Sz: 14 | O: 18 | HP: 140 | W: 112/120
· Ostre pazury | Sokoli wzrok
· Skradanie się [1], Tropienie [2], Wspinaczka [2], Pływanie [1], Łowienie ryb [2]
· Zdobyte umiejętności: +2 tropienie
Re: Małe Grzbiety
Nie 16 Kwi 2023, 16:04
Rybia Ość
Rybia Ość
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 37 ks. [VI]
Matka : Suchy Nos
Ojciec : Kruchy Pazur
Mistrz : Srebrna Łuska | Krzywa Gwiazda
Wygląd : krótkowłosy, jednolicie niebieski z bielą (na pysku, kryzie, brzuchu oraz łapach), wysoki, ze złocisto zielonymi oczami w kształcie migdałów
Multikonta : Słodki Nektar [KW] | Owcze Runo [KG] | Skacząca Łapa [KRz]
Autor avatara : @lifephotographynl
Liczba postów : 302
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t1180-luska#16951
Lis, albo... lisy? Skrzywiłem się czując ich smród. Po chwili jednak uważnie rozejrzałem się po otoczeniu, żeby sprawdzić czy nie było jego/ich w mojej okolicy. Ale żadnen skrawek rudego futra nie mignął mi między trawami. Huh. Zawęszyłem w powietrzu i postanowiłem podążyć za tropem, żeby to sprawdzić. Jeżeli znowu te rudzielce zasiedliły się na naszych terenach to po pierwsze kolejna sprawa do zgłoszenia Krzywemu, a dwa że zamierzałem się do patrolu, który miałby je wytępić zgłosić jako pierwszy ochotnik. Nie wiedziałem co zastanę jeżeli podążę za ich zapachem, nawet nie wiedziałem czy uda mi się je wytropić, ale jeżeli tak... sytuacja wyklaruje mi jak powinienem dalej postąpić. Na razie jednak zachowywałem szczególną ostrożność.

_________________
- ̗̀Wake up the beast
Bury the bones
Enjoy the feast
Take all control
- ̗̀When I give you my soul
Małe Grzbiety - Page 4 Liuskkk
Re: Małe Grzbiety
Wto 18 Kwi 2023, 10:36
Księżyc.
Księżyc.
Pełne imię : Księżyc Schowany we Mgle
Grupa : Plemię Wiecznych Łowów
Płeć : kotka
Księżyce : 47 [III 2023]
Znak Przodków : Sarna
Matka : Mżawka Szepcząca o Świcie [NPC]
Ojciec : Zając Nurkujący w Norze na Wrzosowisku [NPC]
Mistrz : Królik Kicający ku Kwiecistej Kniei (*)
Partner : Niedźwiedź Wędrujący przez Las
Wygląd : Smukła, wysoka kocica o długich łapach i ogonie, głęboko błękitnych oczach, a także krótkim, zadbanym futrze maści czarny srebrny szynszylowy. Na łbie i ogonie widać słabe pręgowanie. Jej okrągłą mordkę zdobi krótki pysk oraz niewielkie, skierowane na boki pędzelki na uszach.
Multikonta : Pszczeli Pył, Ogień (KG), Żyto (S), Dąb (PNK)
Autor avatara : Ja
Liczba postów : 1419
Plemię Wiecznych Łowów
https://starlight.forumpolish.com/t728-ksiezyc-skryty-we-mgle#5651
łąki, pola --> tereny suche, piaskowe

Kocurek ostrożnie podążył za zapachem, przemierzając suchy teren i dochodząc do Króliczych Brzuchów. Sam zapach tylko się nasilał, co świadczyło o tym, że był coraz bliżej celu. Wreszcie w pewnym momencie zauważył, że dwie długości drzewa dalej, u stóp jednego z pagórków znajdowała się lisia nora. Wciąż nie był w stanie dostrzec żadnego lisa, ale sądząc po świeżej, silnej woni, to lęgowisko na pewno nie było opuszczone. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tam osiedliła się lisia rodzinka. Pytanie tylko, czy Rybia Ość odważy się zajrzeć do nory, aby zobaczyć ją na własne oczy?

Rybia Ość: P: 4 | S: 32 | Z: 24 | Sz: 14 | O: 18 | HP: 140 | W: 112/120
· Ostre pazury | Sokoli wzrok
· Skradanie się [1], Tropienie [2], Wspinaczka [2], Pływanie [1], Łowienie ryb [2]
· Zdobyte umiejętności: +4 tropienie
Re: Małe Grzbiety
Sro 19 Kwi 2023, 13:29
Rybia Ość
Rybia Ość
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 37 ks. [VI]
Matka : Suchy Nos
Ojciec : Kruchy Pazur
Mistrz : Srebrna Łuska | Krzywa Gwiazda
Wygląd : krótkowłosy, jednolicie niebieski z bielą (na pysku, kryzie, brzuchu oraz łapach), wysoki, ze złocisto zielonymi oczami w kształcie migdałów
Multikonta : Słodki Nektar [KW] | Owcze Runo [KG] | Skacząca Łapa [KRz]
Autor avatara : @lifephotographynl
Liczba postów : 302
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t1180-luska#16951
Idąc za zapachem, tereny wokół mnie przyjęły bardziej suchy i piaskowy krajobraz, oddalając mnie od łąki, z której rozpoczynałem poszukiwania. Szedłem przed siebie czując jak z każdym mym kolejnym krokiem intensywność woni drapieżników wzrasta, aż w końcu mym oczom ukazała się nora. Lisia nora. Skrzywiłem się, mrużąc ślepia zdegustowany i rozejrzałem się po okolicy, lecz żadnego lisa nie mogłem przyuważyć. Mimo tego, ich zapach był bardzo mocno wyczuwalny i świeży, więc byłem przekonany, że na pewno przynajmniej jeden musi zamieszkiwać norę. Przynajmniej, bowiem nie mogłem być z kolei pewny czy był tylko jeden osobnik, czy cała wesoła rodzinka.
Poświeciłem chwilę, by zastanowić się nad mymi kolejnymi poczynaniami. Z jednej strony byłem ciekaw i chciałem podejść bliżej, a z drugiej zdawałem sobie sprawę z lekkomyślności takiego działania. Nie mogłem przecież pozwolić, by przez głupotę klan stracił kolejnego rzeczniaka, tym bardziej iż były już takie przypadki i to w niedalekiej przeszłości. A ja też sam z siebie niekoniecznie chciałem stać się ich posiłkiem. Gdybym podszedł bliżej, a tam okazałoby się, że jest ich cała gromadka, z wielką przyjemnością rozszarpałyby mnie na strzępy. Ale ciekawość...kusiła mnie. Po powrocie do obozu rzecz jasna zamierzałem poinformować o tym Krzywego. Było to wielkie zagrożenie dla, chociażby mistrzów i uczniów, którzy w te rejony zapuszczali się, by trenować. Gdyby natrafili na lisy...cóż, mogło się to skończyć naprawdę źle. Ale też nie chciałem na darmo robić wielkiej afery, gdyby mieszkańcem tej nory okazał się tylko jeden lis, którego mógłbym ubić z pewnością sam. I co tu zrobić! Rozsądek podpowiadał - idź jak najdalej stąd!, a chęć przygody i poczucie tego dreszczyku emocji wołało, abym chociaż podszedł kilka kroków bliżej, poczekał i zobaczył co z tego wyniknie. I...koniec końców tak uczyniłem. Zbliżyłem się o pół długości drzewa, aby i zachować dystans i może dostrzec coś więcej. Chciałem odczekać dłuższą chwilę licząc, że przez ten czas wynurzy się choć jeden osobnik z nory. Najlepiej byłoby, gdyby wyszły wszystkie, ale nie miałem tyle czasu, by spłaszczony przy ziemi czekać nie wiadomo ile, aż coś wyściubi nosa!

_________________
- ̗̀Wake up the beast
Bury the bones
Enjoy the feast
Take all control
- ̗̀When I give you my soul
Małe Grzbiety - Page 4 Liuskkk
Re: Małe Grzbiety
Sro 19 Kwi 2023, 16:49
Księżyc.
Księżyc.
Pełne imię : Księżyc Schowany we Mgle
Grupa : Plemię Wiecznych Łowów
Płeć : kotka
Księżyce : 47 [III 2023]
Znak Przodków : Sarna
Matka : Mżawka Szepcząca o Świcie [NPC]
Ojciec : Zając Nurkujący w Norze na Wrzosowisku [NPC]
Mistrz : Królik Kicający ku Kwiecistej Kniei (*)
Partner : Niedźwiedź Wędrujący przez Las
Wygląd : Smukła, wysoka kocica o długich łapach i ogonie, głęboko błękitnych oczach, a także krótkim, zadbanym futrze maści czarny srebrny szynszylowy. Na łbie i ogonie widać słabe pręgowanie. Jej okrągłą mordkę zdobi krótki pysk oraz niewielkie, skierowane na boki pędzelki na uszach.
Multikonta : Pszczeli Pył, Ogień (KG), Żyto (S), Dąb (PNK)
Autor avatara : Ja
Liczba postów : 1419
Plemię Wiecznych Łowów
https://starlight.forumpolish.com/t728-ksiezyc-skryty-we-mgle#5651
Kocur zbliżył się nieco do nory i obserwował ją z ukrycia. Przez większość czasu Rybia Ość po prostu siedział w miejscu i umierał z nudy, bo nie działo się tutaj nic ciekawego. Czekał, aż ktoś się pokaże, lecz na razie żaden lis nie wychylił się z nory. Dopiero po dłuższej chwili w końcu mógł dostrzec w okolicy jednego osobnika, który właśnie szedł z dorodnym zającem w pysku, nie zauważając przy tym wojownika. Skrył się w swojej norze i tyle z niego było widać.

Rybia Ość: P: 4 | S: 32 | Z: 24 | Sz: 14 | O: 18 | HP: 140 | W: 112/120
· Ostre pazury | Sokoli wzrok
· Skradanie się [1], Tropienie [2], Wspinaczka [2], Pływanie [1], Łowienie ryb [2]
· Zdobyte umiejętności: +4 tropienie
Re: Małe Grzbiety
Sro 19 Kwi 2023, 18:36
Rybia Ość
Rybia Ość
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 37 ks. [VI]
Matka : Suchy Nos
Ojciec : Kruchy Pazur
Mistrz : Srebrna Łuska | Krzywa Gwiazda
Wygląd : krótkowłosy, jednolicie niebieski z bielą (na pysku, kryzie, brzuchu oraz łapach), wysoki, ze złocisto zielonymi oczami w kształcie migdałów
Multikonta : Słodki Nektar [KW] | Owcze Runo [KG] | Skacząca Łapa [KRz]
Autor avatara : @lifephotographynl
Liczba postów : 302
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t1180-luska#16951
Umierałem z nudy. Z niecierpliwością spoglądałem w kierunku nory licząc, że w każdej chwili może pokazać mi się jakiś rudzielec. Lecz ta chwila...trwała długo, zdecydowanie zbyt długo i nawet chciałem już zrezygnować, odpuścić, ale w tym samym momencie dostrzegłem charakterystycznego drapieżnika niosącego w pysku zająca. Jeden. Jeden na pewno tu żył, bowiem zanurzył się w norze i tyle po nim było. Pytanie tylko, czy był sam i teraz zapewne zajadał się posiłkiem, czy miał może rodzinkę do wykarmienia? Zbliżyłem się jeszcze trochę ostrożnie i cicho wierząc, że długość drzewa nie jest jeszcze wystarczająca, by zostać znalezionym. Może jeszcze uda mi się coś wypatrzyć? Może zaraz jego szczyle wybiegną się pobawić przed norą? Może a może był tu tylko on i tracę aby niepotrzebnie czas na doszukiwaniu się kolejnych osobników zamiast po prostu pójść i wybić to zagrożenie.

_________________
- ̗̀Wake up the beast
Bury the bones
Enjoy the feast
Take all control
- ̗̀When I give you my soul
Małe Grzbiety - Page 4 Liuskkk
Re: Małe Grzbiety
Czw 20 Kwi 2023, 11:21
Księżyc.
Księżyc.
Pełne imię : Księżyc Schowany we Mgle
Grupa : Plemię Wiecznych Łowów
Płeć : kotka
Księżyce : 47 [III 2023]
Znak Przodków : Sarna
Matka : Mżawka Szepcząca o Świcie [NPC]
Ojciec : Zając Nurkujący w Norze na Wrzosowisku [NPC]
Mistrz : Królik Kicający ku Kwiecistej Kniei (*)
Partner : Niedźwiedź Wędrujący przez Las
Wygląd : Smukła, wysoka kocica o długich łapach i ogonie, głęboko błękitnych oczach, a także krótkim, zadbanym futrze maści czarny srebrny szynszylowy. Na łbie i ogonie widać słabe pręgowanie. Jej okrągłą mordkę zdobi krótki pysk oraz niewielkie, skierowane na boki pędzelki na uszach.
Multikonta : Pszczeli Pył, Ogień (KG), Żyto (S), Dąb (PNK)
Autor avatara : Ja
Liczba postów : 1419
Plemię Wiecznych Łowów
https://starlight.forumpolish.com/t728-ksiezyc-skryty-we-mgle#5651
Kocur zbliżył się jeszcze bardziej do nory i po chwili zobaczył, że ten sam lis z niej wychodzi. Już miał sobie iść, ale rozejrzał się uważnie, jakby coś przeczuwał. Niestety, długość drzewa była wystarczająca, żeby lis wyczuł kocurka i... cóż, raczej nie był z tego zadowolony. W końcu kto by chciał widzieć jakiegoś nieznajomego typa w pobliżu swojego lęgowiska? Gdy dostrzegł intruza, pochylił lekko łeb i obnażył kły, wydając z siebie cichy, niski warkot.

Rybia Ość: P: 4 | S: 32 | Z: 24 | Sz: 14 | O: 18 | HP: 140 | W: 112/120
· Ostre pazury | Sokoli wzrok
· Skradanie się [1], Tropienie [2], Wspinaczka [2], Pływanie [1], Łowienie ryb [2]
· Zdobyte umiejętności: +4 tropienie

Lis: S: 35 | Z: 33 | Sz: 25 | O: 25 | HP: 140 | W: 120
Re: Małe Grzbiety
Czw 20 Kwi 2023, 19:10
Rybia Ość
Rybia Ość
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 37 ks. [VI]
Matka : Suchy Nos
Ojciec : Kruchy Pazur
Mistrz : Srebrna Łuska | Krzywa Gwiazda
Wygląd : krótkowłosy, jednolicie niebieski z bielą (na pysku, kryzie, brzuchu oraz łapach), wysoki, ze złocisto zielonymi oczami w kształcie migdałów
Multikonta : Słodki Nektar [KW] | Owcze Runo [KG] | Skacząca Łapa [KRz]
Autor avatara : @lifephotographynl
Liczba postów : 302
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t1180-luska#16951
Czekałem w napięciu i niecierpliwości, aż lisisko postanowi wynurzyć się ze swej jamy. I w końcu po długim czasie wreszcie się pokazał i to nawet chyba...ten sam? Cóż, ciężko powiedzieć, gdy każdy z nich jest kupą rudego futra, ale tak. Zdawało mi się, że był to ten sam i o k*rwa. Mimo że byłem spłaszczony na ziemi, nagle mój wzrok napotkał się z tym łajnem. Futro momentalnie uniosło mi się na grzbiecie, gdy dostrzegłem obnażone w moją stronę zębiska i warkot wydobywający się z jego gardzieli. Widział mnie, więc wycofanie się po prostu nie wchodziło w grę. Musiałem albo zwiewać, albo stawić mu czoła. Nie tak to sobie wyobrażałem, tak szczerze. Nie sądziłem, że moje podchody i obserwowanie z ubocza lisa skończy się właśnie w taki sposób. Że mnie dostrzeże i najprawdopodobniej, jeżeli zaraz się stąd nie zawinę to rzuci się na mnie ze swą paszczą. W pierwszej chwili pomyślałem o ucieczce, lecz w tej samej chwili zdałem sobie sprawę, że równie dobrze moja ucieczka mogła się nie powieść i zarobiłbym darmową ranę, albo mogłaby się ciągnąć w nieskończoność, aż w końcu zabrakłoby mi sił. Więc czy nie lepiej po prostu było poczekać na atak z jego strony i odpowiedzieć mu tym samym? A może jeszcze okazałby się takim samym tchórzem jak tamten krogulec.
Uniosłem się z ziemi i napiąłem mięśnie. Wysunąłem pazury, ryjąc nimi w piasku, by zgarnąć jego garść. Zakołysałem ogonem i czekałem. Może było to nierozsądne, może było to głupie, a moje lekkoduszne podejście do sprawy odpłaci mi się, lecz...już po prostu nie mogłem tak dłużej! Czekać aż coś wydarzy się w mym życiu. Potrzebowałem zastrzyku adrenaliny, może nawet trochę nutki tego strachu o swój los? Pies był za silnym przeciwnikiem, krogulec...odleciał jak tchórz! A lis, lis chciał walczyć. Miałem zresztą sprawy do załatwienia z tym czy innym. Odpłacić się za śmierć mej siostry.
Zmarszczyłem grzbiet nosa czekając na jego ruch. Gdyby się zbliżył z chęcią zaatakowania mnie - na początku rzuciłbym garścią piachu w jego oczy, a następnie spróbowałbym wycelować w jedno z nich, by je wydrapać lub porządnie uszkodzić. W najgorszym wypadku, po prostu chciałem trafić gdziekolwiek w pysk.

_________________
- ̗̀Wake up the beast
Bury the bones
Enjoy the feast
Take all control
- ̗̀When I give you my soul
Małe Grzbiety - Page 4 Liuskkk
Re: Małe Grzbiety
Pią 21 Kwi 2023, 17:26
Księżyc.
Księżyc.
Pełne imię : Księżyc Schowany we Mgle
Grupa : Plemię Wiecznych Łowów
Płeć : kotka
Księżyce : 47 [III 2023]
Znak Przodków : Sarna
Matka : Mżawka Szepcząca o Świcie [NPC]
Ojciec : Zając Nurkujący w Norze na Wrzosowisku [NPC]
Mistrz : Królik Kicający ku Kwiecistej Kniei (*)
Partner : Niedźwiedź Wędrujący przez Las
Wygląd : Smukła, wysoka kocica o długich łapach i ogonie, głęboko błękitnych oczach, a także krótkim, zadbanym futrze maści czarny srebrny szynszylowy. Na łbie i ogonie widać słabe pręgowanie. Jej okrągłą mordkę zdobi krótki pysk oraz niewielkie, skierowane na boki pędzelki na uszach.
Multikonta : Pszczeli Pył, Ogień (KG), Żyto (S), Dąb (PNK)
Autor avatara : Ja
Liczba postów : 1419
Plemię Wiecznych Łowów
https://starlight.forumpolish.com/t728-ksiezyc-skryty-we-mgle#5651
Lis nie spuszczał oczu z intruza. Wkrótce zaczął też głośno, alarmująco szczekać, jakby ostrzegając swoją rodzinę przed niebezpieczeństwem. Następnie nastroszył lekko sierść, po czym podbiegł do kocurka tak blisko, że dzieliła ich odległość tylko długości zająca. Tam zatrzymał się z pochylonym łbem i wygiętym grzbietem, prychając i bacznie wpatrując się w ślepia kota, byle by go tylko zastraszyć i spłoszyć. Mimo to... nie atakował.

Rybia Ość: P: 4 | S: 32 | Z: 24 | Sz: 14 | O: 18 | HP: 140 | W: 112/120
· Ostre pazury | Sokoli wzrok
· Skradanie się [1], Tropienie [2], Wspinaczka [2], Pływanie [1], Łowienie ryb [2]
· Zdobyte umiejętności: +4 tropienie

Lis: S: 35 | Z: 33 | Sz: 25 | O: 25 | HP: 140 | W: 120
Re: Małe Grzbiety
Sob 22 Kwi 2023, 13:14
Rybia Ość
Rybia Ość
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 37 ks. [VI]
Matka : Suchy Nos
Ojciec : Kruchy Pazur
Mistrz : Srebrna Łuska | Krzywa Gwiazda
Wygląd : krótkowłosy, jednolicie niebieski z bielą (na pysku, kryzie, brzuchu oraz łapach), wysoki, ze złocisto zielonymi oczami w kształcie migdałów
Multikonta : Słodki Nektar [KW] | Owcze Runo [KG] | Skacząca Łapa [KRz]
Autor avatara : @lifephotographynl
Liczba postów : 302
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t1180-luska#16951
Cały czas bacznie obserwowałem lisisko, śledząc każdy jego najmniejszy dryg. I choć nie pokazywałem tego po sobie, ciary przeszły wzdłuż mego kręgosłupa, gdy do mych uszu dobiegł jego szczekot taki...dziwny. Futro na karku zjeżyło mi się, a ja zabiłem ogonem o ziemię, czekając na dalszy rozwój sytuacji. I nagle zaczął biec. Przygotowany z garścią piachu i wysuniętymi pazurami czekałem aż podbiegnie na tyle blisko, że chcąc atakować otrzyma rykoszetem. Spiąłem mięśnie, gdy krew zaczęła buzować mi w żyłach, gotowy, by przyjąć na klatę cios. Ale zamiast tego jedna z mych łap cofnęła się, gdy ta strawa dla wron zatrzymała się jedynie na długość zająca przede mną. Zmierzyłem ją wzrokiem i cicho syknąłem. Liczył, że mnie spłoszy? Oh, to się mylił. Nie zamierzałem zaatakować pierwszy, ale z drugiej strony nie chciałem również uciekać. Nie mogłem być przecież pewny, czy gdy odwrócę się grzbietem w jego stronę, ten nie pobiegnie za mną, by mnie dopaść! Zmarszczyłem grzbiet nosa i cały czas obserwując go cofnąłem się o krok, czy dwa czując jak serce dudni mi w klatce. Mimo tego nie chowałem pazurów, gotów w każdej chwili, gdyby zrobił o jeden krok za dużo, by mnie zaatakować; rzucić mu piachem w oczy i wyprowadzić (miejmy nadzieje) celny cios w jego szkaradny pysk, wprost celując w oczy.

_________________
- ̗̀Wake up the beast
Bury the bones
Enjoy the feast
Take all control
- ̗̀When I give you my soul
Małe Grzbiety - Page 4 Liuskkk
Re: Małe Grzbiety
Sob 22 Kwi 2023, 16:12
Księżyc.
Księżyc.
Pełne imię : Księżyc Schowany we Mgle
Grupa : Plemię Wiecznych Łowów
Płeć : kotka
Księżyce : 47 [III 2023]
Znak Przodków : Sarna
Matka : Mżawka Szepcząca o Świcie [NPC]
Ojciec : Zając Nurkujący w Norze na Wrzosowisku [NPC]
Mistrz : Królik Kicający ku Kwiecistej Kniei (*)
Partner : Niedźwiedź Wędrujący przez Las
Wygląd : Smukła, wysoka kocica o długich łapach i ogonie, głęboko błękitnych oczach, a także krótkim, zadbanym futrze maści czarny srebrny szynszylowy. Na łbie i ogonie widać słabe pręgowanie. Jej okrągłą mordkę zdobi krótki pysk oraz niewielkie, skierowane na boki pędzelki na uszach.
Multikonta : Pszczeli Pył, Ogień (KG), Żyto (S), Dąb (PNK)
Autor avatara : Ja
Liczba postów : 1419
Plemię Wiecznych Łowów
https://starlight.forumpolish.com/t728-ksiezyc-skryty-we-mgle#5651
Lis dalej próbował przepędzić kota dotychczasowymi metodami, lecząc, że wywierana na niego presja psychiczna w końcu zadziała. Zachowywał przy tym ten sam dystans, a kiedy kocur cofnął się o krok, lis zrobił swój krok do przodu, jednak poza tym nie zbliżał się bardziej. Widocznie bardziej mu zależało na tym, żeby kot po prostu odszedł, niż próbować wyeliminować go w brutalniejszy sposób. Chociaż nie rzucał się przy pierwszej lepszej okazji, to jego postawa wyraźnie mówiła, że w każdym momencie był gotów do walki.

Rybia Ość: P: 4 | S: 32 | Z: 24 | Sz: 14 | O: 18 | HP: 140 | W: 112/120
· Ostre pazury | Sokoli wzrok
· Skradanie się [1], Tropienie [2], Wspinaczka [2], Pływanie [1], Łowienie ryb [2]
· Zdobyte umiejętności: +4 tropienie

Lis: S: 35 | Z: 33 | Sz: 25 | O: 25 | HP: 140 | W: 120
Re: Małe Grzbiety
Nie 23 Kwi 2023, 14:50
Rybia Ość
Rybia Ość
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 37 ks. [VI]
Matka : Suchy Nos
Ojciec : Kruchy Pazur
Mistrz : Srebrna Łuska | Krzywa Gwiazda
Wygląd : krótkowłosy, jednolicie niebieski z bielą (na pysku, kryzie, brzuchu oraz łapach), wysoki, ze złocisto zielonymi oczami w kształcie migdałów
Multikonta : Słodki Nektar [KW] | Owcze Runo [KG] | Skacząca Łapa [KRz]
Autor avatara : @lifephotographynl
Liczba postów : 302
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t1180-luska#16951
Wzrok cały czas utkwiony miałem na rudzielcu. Z pewną złością odnotowałem, że gdy ja postąpiłem krok do tyłu, on zmniejszył o tyle samo dzielącą nas odległość, zachowując ją w tej samej niezmiennej formie. Syknąłem cicho pod nosem i postąpiłem jeszcze jeden krok do tyłu, lustrując przeciwnika wzrokiem. Nie zamierzałem się wycofywać ani biec, co już tłumaczyłem parokrotnie, ale też przypuszczając, z jaką siłą dysponuje ta strawa dla wron - nie chciałem zaatakować pierwszy.
Tak bronisz swojej kryjówki? Nawet nie umiesz zaatakować intruza? — rzuciłem zaczepnie, chociaż i tak wiedziałem, że z moich słów nic nie zrozumie. Może tym go trochę sprowokuje? A może widząc, że postąpiłem kolejny krok do tyłu odpuści mi i wycofa się uznając, że nie stanowię już zagrożenia? Nie musiałem się z nim bić, chociaż też poniekąd chciałem, ale wtedy zamierzałem powrócić tu z przynajmniej dodatkowym silnym rzeczniakiem, aby to cholerstwo wybić. Tak więc co lisku, atakujesz czy dalej będziesz tu stał jak kołek robiąc za niby tarcze do obrony niby swoich ziem? Jeżeliby ruszył, to tak jak zresztą od początku - zamierzałem rzucić mu piachem w ślepia, a potem przy szczęściu wycelować wprost w jego oko, by je poważnie uszkodzić.

_________________
- ̗̀Wake up the beast
Bury the bones
Enjoy the feast
Take all control
- ̗̀When I give you my soul
Małe Grzbiety - Page 4 Liuskkk
Re: Małe Grzbiety
Nie 23 Kwi 2023, 14:59
Księżyc.
Księżyc.
Pełne imię : Księżyc Schowany we Mgle
Grupa : Plemię Wiecznych Łowów
Płeć : kotka
Księżyce : 47 [III 2023]
Znak Przodków : Sarna
Matka : Mżawka Szepcząca o Świcie [NPC]
Ojciec : Zając Nurkujący w Norze na Wrzosowisku [NPC]
Mistrz : Królik Kicający ku Kwiecistej Kniei (*)
Partner : Niedźwiedź Wędrujący przez Las
Wygląd : Smukła, wysoka kocica o długich łapach i ogonie, głęboko błękitnych oczach, a także krótkim, zadbanym futrze maści czarny srebrny szynszylowy. Na łbie i ogonie widać słabe pręgowanie. Jej okrągłą mordkę zdobi krótki pysk oraz niewielkie, skierowane na boki pędzelki na uszach.
Multikonta : Pszczeli Pył, Ogień (KG), Żyto (S), Dąb (PNK)
Autor avatara : Ja
Liczba postów : 1419
Plemię Wiecznych Łowów
https://starlight.forumpolish.com/t728-ksiezyc-skryty-we-mgle#5651
Sytuacja się powtórzyła. Kot zrobił krok w tył, a lis - krok w przód. Dalej stał i nie atakował, z tą różnicą, że wydobył z siebie cichy warkot, sygnalizujący jego kończąca się cierpliwość. W końcu miał już dość tego kocura, który stał sobie w miejscu i jeszcze coś tam do siebie gadał. Miała to być ostatnia szansa, żeby się spokojnie wycofał.

Rybia Ość: P: 4 | S: 32 | Z: 24 | Sz: 14 | O: 18 | HP: 140 | W: 112/120
· Ostre pazury | Sokoli wzrok
· Skradanie się [1], Tropienie [2], Wspinaczka [2], Pływanie [1], Łowienie ryb [2]
· Zdobyte umiejętności: +4 tropienie

Lis: S: 35 | Z: 33 | Sz: 25 | O: 25 | HP: 140 | W: 120
Re: Małe Grzbiety
Nie 23 Kwi 2023, 15:27
Rybia Ość
Rybia Ość
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 37 ks. [VI]
Matka : Suchy Nos
Ojciec : Kruchy Pazur
Mistrz : Srebrna Łuska | Krzywa Gwiazda
Wygląd : krótkowłosy, jednolicie niebieski z bielą (na pysku, kryzie, brzuchu oraz łapach), wysoki, ze złocisto zielonymi oczami w kształcie migdałów
Multikonta : Słodki Nektar [KW] | Owcze Runo [KG] | Skacząca Łapa [KRz]
Autor avatara : @lifephotographynl
Liczba postów : 302
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t1180-luska#16951
Oh! A więc jednak potrafisz coś więcej niż stanie jak słup i mierzenie wzrokiem? A to coś nowego! — mruknąłem po części zadowolony, że wreszcie lis pokazał mi coś więcej niż wrogi wzrok i powarkiwanie. Oczywiście, gdy dałem krok w tył, ten przysunął się w moim kierunku, jakby chcąc dać mi znać, że tak łatwo nie odpuści mi za wtargnięcie na jego skrawek ziemi. Ale z drugiej...nadal mnie nie atakował, tak jakby wisiało mu, czy da mi nauczkę, czy wrócę w jednym kawałku. Gdybym ja był w takiej sytuacji, nie omieszkałbym się pozostawić po sobie pamiątki na ciele intruza, żeby wiedział gdzie następnym razem ma postawić łapy, a gdzie lepiej, żeby zaniechał następnych kroków. Prychnąłem pod nosem. Szczerze? Nie tylko on był coraz bardziej podirytowany. Moja cierpliwość też powoli się kończyła. Im dłużej tu stałem i wpatrywałem się w lisisko, tym coraz mocniej miałem wrażenie, że nie spełni on moich oczekiwań. Skoro tyle czekałem, aż użyje siły to skąd mogę mieć pewność, że teraz kiedy niby się złości faktycznie mnie zaatakuje?
Wiesz? W sumie to...nudny jesteś. Czekam, aż wreszcie zaatakujesz, a ty dalej tu sterczysz. I co? No właśnie. Nic. Nic nie robisz. Ale spokojnie jak nie dziś to jutro. Wrócę tu, a wtedy już nie będę wzbraniał się, by ci przywalić. — burknąłem i powoli mając już dość czekania zacząłem się wycofywać. Cały czas jednak skupiony byłem na obserwacji lisa. Jeżeli pozwolił mi się wycofać na bezpieczną odległość, to potem przyśpieszyłem kroku i pognałem od razu do obozu, ponieważ ta sprawa nie cierpiała zwłoki.

[zt?]

_________________
- ̗̀Wake up the beast
Bury the bones
Enjoy the feast
Take all control
- ̗̀When I give you my soul
Małe Grzbiety - Page 4 Liuskkk
Re: Małe Grzbiety
Nie 11 Cze 2023, 11:50
Burzowa Łapa
Burzowa Łapa
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kotka
Księżyce : 7 [maj]
Matka : Ćmia Łapa [NPC]
Ojciec : Czarnostopy [NPC]
Mistrz : Płotkowy Potok
Wygląd : wysoka i smukła, o długich łapach i ogonie; błyszczące, czarne, krótkie futro; oczy jasnożółte.
Autor avatara : tony litvyak / grzegorz bukalski
Liczba postów : 41
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t1757-burza#44384
(sesja przeniesiona tutaj z Ciepłych Plam)

Wyglądało na to, że mogłam obudzić kocura lub zniszczyć mu plany na drzemkę, o czym pomyślałam dopiero po chwili i zrobiło mi się troszkę głupio, że w pierwszej kolejności pomyślałam o swojej potrzebie picia.
— Jeśli chcesz… — odparłam. Nie, żebym go zmuszała, czy coś. Nawet jeśli chodziło o moje bezpieczeństwo, to nie zniosłabym myśli, że ktoś zajmuje się mną, bo musi, a nie faktycznie chce ze mną przebywać. Czy to rodzeństwo, mistrz, czy Sowa. Ten jednak zgodził się pójść, na co mruknęłam z zadowoleniem. — Świetnie, to hmm, możemy jakoś po drodze zebrać mech — zaproponowałam, gdy przekroczyliśmy wyjście z obozu. Powietrze na zewnątrz wydawało się falować, a wszystkie rośliny uginać pod ciężarem słońca. W uszach odbijało mi się za to uciążliwe brzęczenie owadów. Po krótkiej chwili spaceru odezwałam się znów do kocura.
A tak w ogóle, to chyba nie miałam okazji cię spytać, jak się bawiłeś na Zgromadzeniu — rzekłam luźno. Byłam ciekawa, czy miał jakieś odczucia na ten temat, czy może był już na wielu Zgromadzeniach i nie robiły na nim wrażenia. Ja, cóż… powiedziałabym raczej, że się zawiodłam.
Re: Małe Grzbiety
Sob 17 Cze 2023, 21:48
Sowia Gwiazda
Sowia Gwiazda
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 54 [V]
Matka : Dym [NPC] (*), Suchy Nos [NPC]
Ojciec : Maciek [NPC] (?), Czarnostopy [NPC]
Mistrz : Mknąca Gwiazda (*)
Wygląd : Bardzo wysoki, szczupły kocur, o długim, aksamitnym futrze. Jest ono czarne z przejaśnienaimi w okolicach szyi, boków, brzucha i na ogonie. Posiada też białe znaczena. Pokrywają one jego podbrudek, następnie ciągną się przez szyję, do końca brzucha. Na jego łapach widoczne są białe skarpetki, a między oczami dojrzeć można małą smugę bieli. Natomiast jego oczy mają złotą barwę. Charakterystyczną cechą w jego wyglądzie jest brak 2/3 lewego ucha.
Multikonta : Tęczowa Chmura [GK], Jałowcowa Łapa [KRz], Łabędź Szybujący nad Taflą Jeziora [PNK], Słonecznikowa Łapa [KW]
Liczba postów : 691
Przywódca
https://starlight.forumpolish.com/t1438-sowa#28126
Burzowa Łapa nie musiała do niczego zmuszać Sowy. Kocur zawsze był chętny do spędzenia trochę czasu z bliskimi mu kotami. Choć nie narzekałby również w tej chwili, gdyby mógł trochę pospać. No ale skoro Burza poprosiła o towarzystwo akurat jego. Poza tym, lepiej, żeby nie wchodziła sama z obozu.
Idąc kocur wystawił nieco język, chcąc się trochę schłodzić. Uhh, ta pora roku zdecydowanie nie była jego ulubioną. Rozbudził się jednak, słysząc pytanie czarnej.
- Oh! Nie było źle. Udało mi się spotkać znajomą z Klanu Wichru, pogadaliśmy chwilę - odparł z uśmiechem na pysku. - Ale lepiej powiedz, jak twoje wrażenia. Poznałaś kogoś?
Sam nadal pamiętał swoje pierwsze zgromadzenie. Jak razem ze Śpiewającym Raniuszkiem poznał Wierzbowy Puch i Deszczowy Plusk, po raz pierwszy zobaczył innych przywódców. Był ciekaw, jak przeżyła to Burzowa Łapa, zwłaszcza, że poszła na zgromadzenie zaraz po mianowaniu na terminatorkę.

_________________

Polały się łzy me czyste, rzęsiste,
na me dzieciństwo sielskie, anielskie,
na moją młodość      gór i durną,
na mój wiek męski, wiek klęski;
Polały się łzy me  czyste, rzęsiste…


Re: Małe Grzbiety
Pią 08 Mar 2024, 18:02
Sowia Gwiazda
Sowia Gwiazda
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 54 [V]
Matka : Dym [NPC] (*), Suchy Nos [NPC]
Ojciec : Maciek [NPC] (?), Czarnostopy [NPC]
Mistrz : Mknąca Gwiazda (*)
Wygląd : Bardzo wysoki, szczupły kocur, o długim, aksamitnym futrze. Jest ono czarne z przejaśnienaimi w okolicach szyi, boków, brzucha i na ogonie. Posiada też białe znaczena. Pokrywają one jego podbrudek, następnie ciągną się przez szyję, do końca brzucha. Na jego łapach widoczne są białe skarpetki, a między oczami dojrzeć można małą smugę bieli. Natomiast jego oczy mają złotą barwę. Charakterystyczną cechą w jego wyglądzie jest brak 2/3 lewego ucha.
Multikonta : Tęczowa Chmura [GK], Jałowcowa Łapa [KRz], Łabędź Szybujący nad Taflą Jeziora [PNK], Słonecznikowa Łapa [KW]
Liczba postów : 691
Przywódca
https://starlight.forumpolish.com/t1438-sowa#28126
***

Zbliżał się czas Pory Młodych Liści, a przynajmniej powinien. Niby było już słychać ptaki i tak dalej, ale śnieg wyraźnie nie śpieszył się do roztopów. Szukanie zwierzyny nadal nie należało więc do najłatwiejszych, a w takim razie klan tym bardziej jej potrzebował. Właśnie dlatego, tego zimnego poranka, Sowia Gwiazda postanowił udać się na polowanie w okolice Króliczych Brzuchów. Gdy więc dotarł w okolice terenów treningowych, zaczął węszyć i rozglądać się za królikami.

//mg

_________________

Polały się łzy me czyste, rzęsiste,
na me dzieciństwo sielskie, anielskie,
na moją młodość      gór i durną,
na mój wiek męski, wiek klęski;
Polały się łzy me  czyste, rzęsiste…


Re: Małe Grzbiety
Pią 08 Mar 2024, 19:17
Słodka Gwiazda
Słodka Gwiazda
Grupa : Klan Wichru
Płeć : kotka
Księżyce : 89 ks [V]
Matka : Barwna Łączka | Nakrapiany Nos (opiekunka)
Ojciec : ♱ Pohukująca Sowa
Mistrz : ♱ Tonące Słońce -> ♱ Golcowa Gwiazda
Partner : pozostało jedynie wspomnienie (♱ Orzechowa Gwiazda )
Wygląd : ruda klasycznie pręgowana, długowłosa kotka z bielą [ na pysku (pomiędzy oczami, na policzkach), kryzie, brzuchu, całych łapach oraz po prawej stronie nieco na tułowiu ] | pomarańczowe oczy | atletyczna budowa
Multikonta : Owcze Runo [KG] | Skaczący Wróbelek [KRz] | Senna Łapa [KW]
Autor avatara : soulcat.thilo
Liczba postów : 1086
Przywódca
https://starlight.forumpolish.com/t352-nektarek
TYP TERENU: suche, piaskowe

Śnieg nadal zalegał w dolinie Oka Gór. I chociaż częściej przywodził na myśl sporo minusów, ten jeden raz się do czegoś przydał. Gdy bowiem Sowia Gwiazda rozpoczynał swoje polowanie w Małych Grzbietach, bliżej Króliczych Brzuchów dostrzegł norę. Nie byle jaką norę! A króliczą, mógł to stwierdzić po delikatnym zapachu i...śladach drobnych króliczych łapek. Zapach był słaby, zwietrzały, a dróżka, którą poszedł uszach zakręcała za pagórek, toteż przywódca nie mógł być pewien, jak daleko od niego się znajdywał, ale...może wystarczyło tylko kilka kroków?

SOWIA GWIAZDA: P: 5 | S: 27 | Z: 25 | Sz: 27 | O: 25 | HP: 145 | W: 135
cechy: ostre pazury | sokoli wzrok | ciamajda | wątłe zdrowie
umiejętności: skradanie (2) | tropienie (2) | wspinaczka (2) | łowienie (2) | pływanie (1)
rozwinięte umiejętności: +1 tropienie
dostępne szukanie konkretnej zwierzyny/przeciwników: 2/3

_________________

I'm gonna make it up this mountain
make it to the top
show them what I'm made of
show them what I've got


Ostatnio zmieniony przez Słodka Gwiazda dnia Nie 10 Mar 2024, 14:50, w całości zmieniany 1 raz
Re: Małe Grzbiety
Pią 08 Mar 2024, 20:32
Sowia Gwiazda
Sowia Gwiazda
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 54 [V]
Matka : Dym [NPC] (*), Suchy Nos [NPC]
Ojciec : Maciek [NPC] (?), Czarnostopy [NPC]
Mistrz : Mknąca Gwiazda (*)
Wygląd : Bardzo wysoki, szczupły kocur, o długim, aksamitnym futrze. Jest ono czarne z przejaśnienaimi w okolicach szyi, boków, brzucha i na ogonie. Posiada też białe znaczena. Pokrywają one jego podbrudek, następnie ciągną się przez szyję, do końca brzucha. Na jego łapach widoczne są białe skarpetki, a między oczami dojrzeć można małą smugę bieli. Natomiast jego oczy mają złotą barwę. Charakterystyczną cechą w jego wyglądzie jest brak 2/3 lewego ucha.
Multikonta : Tęczowa Chmura [GK], Jałowcowa Łapa [KRz], Łabędź Szybujący nad Taflą Jeziora [PNK], Słonecznikowa Łapa [KW]
Liczba postów : 691
Przywódca
https://starlight.forumpolish.com/t1438-sowa#28126
Kocur pociągnął kilka razy nosem, węsząc przy norze. Nie zwlekał długo, zanim ruszył śladami łap, na wszelki wypadek zgiął łapy, zrównał ogon z grzbietem, wyciszył oddech i w miarę możliwości starał się iść pod wiatr, spoglądając przy tym pod łapy by uniknąć trzeszczenia śniegu. Był gotów, by w każdej chwili rzucić się na potencjalnego długouchego i go zabić, gdyby ten był tuż za pagórkiem.

_________________

Polały się łzy me czyste, rzęsiste,
na me dzieciństwo sielskie, anielskie,
na moją młodość      gór i durną,
na mój wiek męski, wiek klęski;
Polały się łzy me  czyste, rzęsiste…


Re: Małe Grzbiety
Sponsored content

Skocz do: