IndeksIndeks  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 :: 
Klan Gromu
 :: Obóz Klanu Gromu :: Gęsty Busz
Re: Kłujące Przejście
Czw 30 Gru 2021 - 18:07
Tęczowa Chmura
Tęczowa Chmura
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 66 [w chwili śmierci]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC] (*)
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Partner : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Wysoka, umięśniona kocica, o długim, niebieskim, klasycznie pręgowanym futrze, o złotych oczach. Na grzbiecie ma dużą, widoczną bliznę po szponach. Ma lekką nadwagę.
Multikonta : Sowia Gwiazda [KRz], Jałowcowa Łapa [KRz], Łabędź Szybujący nad Taflą Jeziora [PNK], Słonecznik [KW]
Liczba postów : 786
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t1125-paz#14614
Na puszczku niebieskiej kotki urósł lekki uśmiech, słysząc pochwałę Sokoła. Chyba po raz pierwszy w życiu usłyszała jakikolwiek komplement ze strony kogokolwiek z rodziny. Pszczela Łapa żyła tak trochę w swoim świcie i nie zwracała chyba uwagi na innych, Mamrocząca Łapa również, z Zaćmioną Łapą Tęczowa Łapa rzadko rozmawiała, z Błękitkiem też, a o rodzicach już nawet nie wspominając bo kompletnie nie mieli zamiaru wspierać swoich dzieci, a przynajmniej takie wrażenie odniosła. To było miłe, że przynajmniej Sokół była w stanie powiedzieć cos takiego.
- Niestety nic mi nie wiadomo o kolejnych ceremoniach - odparła po usłyszeniu kolejnego pytania. - Ale jeśli chcesz to mogę podpytać o to Rozżarzony Krok kiedy go spotkam.

_________________

Hummingbird, summer song
Has it brought my life back?
Hangin' in the balance
Have you brought the light back?
Kłujące Przejście - Page 3 SsDSHo3And hummingbird
I can never unsee
What you've shown me
Stay on, stay on with me

Re: Kłujące Przejście
Czw 30 Gru 2021 - 19:03
Sokole Skrzydło
Sokole Skrzydło
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 24 [maj]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC]
Mistrz : Nasięźrzałowa Noc
Wygląd : Wysoka i smukła, ale umięśniona kocica. Ma krótkie, czarne futerko i bladozielone oczy.
Multikonta : Motyli Blask, Królik, Skowronkowy Trel
Liczba postów : 163
Wojownik [NPC]
https://starlight.forumpolish.com/t1195-sokol#17860
Ucieszył mnie uśmiech na pyszczku Tęczowej Łapy. Wiedziałam, że dobrze było być docenionym; właściwie prawie wszystko, co robiłam, było częściowo po to, żeby ktoś mnie docenił. Miłe słowa nie mogły zaszkodzić, kiedy się na nie zasłużyło, więc nimi nie gardziłam. Dzika Róża też zawsze miała w sobie ciepło i troskę, nawet jeśli towarzyszyły temu duże wymagania, a ja chciałam być taka, jak ona.
Och, gdybyś mogła, byłabym bardzo wdzięczna – powiedziałam z lekkim uśmiechem. Całkiem szybko opłaciło mi się to bycie miłą, bo przynajmniej ta z moich sióstr odpłacała się tym samym. Szkoda, że nie ze wszystkimi było tak kolorowo. – No, ale mamy też życie poza treningami i ceremoniami, prawda? Jak tam, działo się ostatnio coś ciekawego? – spytałam po chwili, zgodnie z tym, co przed chwilą zapowiedziałam, porzucając na chwilę temat obowiązków. Te, rzecz jasna, były dla mnie ważne i nie zamierzałam dziś kończyć mojej nauki na samym pytaniu Tęczowej Łapy o Kodeks, ale znajomości i wiedza, co działo się w klanie, także były istotne. Nie mogłam polegać tylko na wiedzy treningowej, jeśli chciałam dążyć do perfekcji, bo w życiu chodziło nie tylko o to. I sama Dzika Róża była tego dobrym przykładem.

_________________
some only live to die, I'm alive to fly higher
than angels in outfields inside of my mind
I'm ascendin' these ladders, I'm climbin'

say goodbye
this old world, this old world

Re: Kłujące Przejście
Czw 30 Gru 2021 - 19:49
Tęczowa Chmura
Tęczowa Chmura
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 66 [w chwili śmierci]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC] (*)
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Partner : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Wysoka, umięśniona kocica, o długim, niebieskim, klasycznie pręgowanym futrze, o złotych oczach. Na grzbiecie ma dużą, widoczną bliznę po szponach. Ma lekką nadwagę.
Multikonta : Sowia Gwiazda [KRz], Jałowcowa Łapa [KRz], Łabędź Szybujący nad Taflą Jeziora [PNK], Słonecznik [KW]
Liczba postów : 786
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t1125-paz#14614
- W zasadzie to poza rozpoczęciem trenowania to chyba nic... No, miałam niezbyt miłe spotkanie z Mamroczącą Łapą ale to mało ważne - odparła ze zmieszaniem. W zasadzie to jej życie był trochę... monotonne... Nie udało jej się zdobyć ni jednego przyjaciela czy chociażby kolegi wśród uczniów, więc co za tym idzie nie miała z kim spędzać czasu i jej życie skupiało się tylko na trenowaniu, również w wolnych chwilach. Ale mam nudne życie... - pomyślała z przygnębieniem.

_________________

Hummingbird, summer song
Has it brought my life back?
Hangin' in the balance
Have you brought the light back?
Kłujące Przejście - Page 3 SsDSHo3And hummingbird
I can never unsee
What you've shown me
Stay on, stay on with me

Re: Kłujące Przejście
Czw 30 Gru 2021 - 19:59
Sokole Skrzydło
Sokole Skrzydło
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 24 [maj]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC]
Mistrz : Nasięźrzałowa Noc
Wygląd : Wysoka i smukła, ale umięśniona kocica. Ma krótkie, czarne futerko i bladozielone oczy.
Multikonta : Motyli Blask, Królik, Skowronkowy Trel
Liczba postów : 163
Wojownik [NPC]
https://starlight.forumpolish.com/t1195-sokol#17860
Z Mamroczącą Łapą, mówisz? Co z Mamroczącą Łapą? – spytałam od razu z zaciekawieniem. Tęczowa Łapa stwierdziła, że to było mało ważne, ale moim zdaniem było wręcz przeciwnie – bardzo ważne. Co miała na myśli przez niezbyt miłe spotkanie? Jakieś konflikty w rodzinie? Nie, żeby te się zupełnie nie zdarzały, sama miałam raczej nieprzyjemne spotkanie z Zaćmioną Łapą z kolei, ale jeśli coś się działo, to chciałam o tym wiedzieć.
Mamrot przez jakiś czas był skazany na ten sam los w lecznicy, więc chyba w miarę dobrze kojarzyłam go z charakteru. Był... głośny, dominujący i jakoś nie dziwiło mnie to, że Tęczowa Łapa nie miała z nim dobrych doświadczeń. Skoro tak, to może ja też powinnam próbować go porozmawiać? Nie sądziłam, że to miałoby cokolwiek dać, ale jeśli się o coś wykłócał i uprzykrzał życie chociażby Paź, to dobrze by było, żeby ktoś chociaż spróbował przemówić mu do rozumu, zanim będzie za późno... a jeśli się nie da, to może wtrącił się w nieco inny sposób. W każdym razie nie zamierzałam tego tak po prostu zignorować. Byliśmy rodziną, więc powinniśmy działać jak rodzina i wspólnie dbać o jej dobro.

_________________
some only live to die, I'm alive to fly higher
than angels in outfields inside of my mind
I'm ascendin' these ladders, I'm climbin'

say goodbye
this old world, this old world

Re: Kłujące Przejście
Czw 30 Gru 2021 - 20:11
Tęczowa Chmura
Tęczowa Chmura
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 66 [w chwili śmierci]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC] (*)
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Partner : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Wysoka, umięśniona kocica, o długim, niebieskim, klasycznie pręgowanym futrze, o złotych oczach. Na grzbiecie ma dużą, widoczną bliznę po szponach. Ma lekką nadwagę.
Multikonta : Sowia Gwiazda [KRz], Jałowcowa Łapa [KRz], Łabędź Szybujący nad Taflą Jeziora [PNK], Słonecznik [KW]
Liczba postów : 786
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t1125-paz#14614
- Egh, naprawdę nic ważnego, nasz brat to po prostu mysi móżdżek. Po po prostu lepiej nie zaczynać z nim rozmowy i tyle. Nawet nie pamiętał mojego imienia kiedy się spotkaliśmy! - odparła z lekkim oburzeniem na wspomnienie spotkania z czarnym kocurem, przy czym pazurem kreśliła w ziemi jakieś gryzmołki w zamyśleniu.
- Nie ważne, a co u ciebie? Mam nadzieję, że ty póki co masz lepsze stosunki z naszym rodzeństwem - dodała po krótce. Tęczowa Łapa bez wątpienia, niezbyt lubiła swoje rodzeństwo a ta rozmowa znacznie jej to rozjaśniła. No, może poza Sokołem ale rozmawiały dopiero chwilę...

_________________

Hummingbird, summer song
Has it brought my life back?
Hangin' in the balance
Have you brought the light back?
Kłujące Przejście - Page 3 SsDSHo3And hummingbird
I can never unsee
What you've shown me
Stay on, stay on with me

Re: Kłujące Przejście
Czw 30 Gru 2021 - 20:49
Sokole Skrzydło
Sokole Skrzydło
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 24 [maj]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC]
Mistrz : Nasięźrzałowa Noc
Wygląd : Wysoka i smukła, ale umięśniona kocica. Ma krótkie, czarne futerko i bladozielone oczy.
Multikonta : Motyli Blask, Królik, Skowronkowy Trel
Liczba postów : 163
Wojownik [NPC]
https://starlight.forumpolish.com/t1195-sokol#17860
Najpierw uniosłam brwi w zdziwieniu, a zaraz potem zmarszczyłam je w oburzeniu, kiedy Tęczowa Łapa powiedziała, że Mamrocząca Łapa nawet nie pamiętał jej imienia. Naprawdę go nie pamiętał, czy mówił tak tylko po to, żeby zrobić jej na złość? Nie dowierzałam, że mógłby go nie pamiętać, po tym jak siedzieliśmy wspólnie w Korzennej Norze. Wypuściłam nieco szybciej powietrze z nosa z frustracją na brata.
A to ignorant... ale może właśnie dlatego ktoś powinien z nim porozmawiać. – Tę drugą część dodałam ciszej, nieco bardziej do siebie, a przynajmniej z pozoru. Prawda była taka, że nie pozwoliłabym sobie na głośne myślenie, gdybym nie chciała, żeby mój rozmówca to słyszał; byłam ciekawa, co myślała o tym pomyśle Tęczowa Łapa. Można było albo spróbować ocieplić z nim stosunki, albo wręcz przeciwnie – wejść mu na ambicję, jeśli będzie przesadzał.
Cóż, po prawdzie nie miałam jeszcze zbyt wiele okazji, żeby z nimi rozmawiać, odkąd wyszłam z Korzennej Nory, więc to się jeszcze okaże. Ale jakiś czas temu porozmawiałam trochę z Zaćmioną Łapą, powiedzmy, że było... nieźle – oznajmiłam, ale starałam się, żeby ton mojego głosu sugerował, że chociaż nie było źle, to dobrze do końca też nie. Lepiej tego spotkania opisać nie mogłam.

_________________
some only live to die, I'm alive to fly higher
than angels in outfields inside of my mind
I'm ascendin' these ladders, I'm climbin'

say goodbye
this old world, this old world

Re: Kłujące Przejście
Czw 30 Gru 2021 - 21:21
Tęczowa Chmura
Tęczowa Chmura
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 66 [w chwili śmierci]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC] (*)
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Partner : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Wysoka, umięśniona kocica, o długim, niebieskim, klasycznie pręgowanym futrze, o złotych oczach. Na grzbiecie ma dużą, widoczną bliznę po szponach. Ma lekką nadwagę.
Multikonta : Sowia Gwiazda [KRz], Jałowcowa Łapa [KRz], Łabędź Szybujący nad Taflą Jeziora [PNK], Słonecznik [KW]
Liczba postów : 786
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t1125-paz#14614
Spojrzała na pyszczek Sokół, który zmarszczył się chyba... w oburzeniu? Tak się wydawało. Chyba nie zezłościła się na Tęczową Łapę za to stwierdzenie o Mamroczącej Łapie? Na szczęście, po chwili okazało się, że nie.
- Próbowałam z nim rozmawiać i być miła... Ale z nim to jest ciężkie! - stwierdziła z lekką bezsilnością w głosie. - Jednak z drugiej strony... Sama musisz przyznać, że mamy... ciężką sytuację rodzinną, może on tak po prostu reaguje na to wszystko. No i w dodatku trafiła mu się... no... niezbyt miła mistrzyni... Z resztą kiedy z nim rozmawiałam otwarcie powiedział, że mu z nią ciężko - wymamrotała niepewnie. Pomimo początkowego złego mniemania o Mamroczącej Łapie powoli naprawdę zaczynała się o niego martwić...

_________________

Hummingbird, summer song
Has it brought my life back?
Hangin' in the balance
Have you brought the light back?
Kłujące Przejście - Page 3 SsDSHo3And hummingbird
I can never unsee
What you've shown me
Stay on, stay on with me

Re: Kłujące Przejście
Czw 30 Gru 2021 - 21:34
Sokole Skrzydło
Sokole Skrzydło
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 24 [maj]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC]
Mistrz : Nasięźrzałowa Noc
Wygląd : Wysoka i smukła, ale umięśniona kocica. Ma krótkie, czarne futerko i bladozielone oczy.
Multikonta : Motyli Blask, Królik, Skowronkowy Trel
Liczba postów : 163
Wojownik [NPC]
https://starlight.forumpolish.com/t1195-sokol#17860
Pokiwałam lekko głową w zamyśleniu na stwierdzenie, że rozmawianie z Mamrotem i bycie dla niego miłym było ciężkie, jakbym chciała przyznać jej rację i trochę się empatyzować z jej sytuacją, ale nic nie powiedziałam, żeby nie wtrącać się w jej wywód. Byłam ciekawa, co też miała do powiedzenia na temat Mamroczącej Łapy, a moje komentarze mogłyby ją jakoś w tym rozproszyć.
Na słowa "ciężka sytuacja rodzinna" poruszyłam lekko jednym uchem; jeśli Tęczowa Łapa miała przez to na myśli ojca kretyna, to zgadzałam się z nią całkowicie. Miałam to szczęście, że jeszcze go od swojego wyjścia z Korzennej Nory nie spotkałam i przynajmniej nie musiałam oglądać jego pyska, ale sam fakt, że akurat on był naszym ojcem, sprawiał, że czułam się, jakby po moim ciele rozchodziły się nieprzyjemne ciarki. Jedyne, co w nim kiedykolwiek było dobrego, to ładny kolor futra, ale i ten mi zbrzydł przez to, kto je nosił. Nie chciałam sobie zawracać nim głowy bardziej, niż to było potrzebne.
Była jeszcze jedna intrygująca kwestia: niezbyt miła mistrzyni. Jeśli dobrze kojarzyłam, jego mistrzynią była Mewi Krzyk, ta sama kocica, która trenowała Zaćmioną Łapę. Ciekawe, kto to dokładnie taki? Koniecznie musiałam o nią spytać, ale wszystko po kolei. Były sprawy ważne i ważniejsze, a zaczęłyśmy przecież od naszego brata.
W "ciężkiej sytuacji rodzinnej" chyba tym bardziej powinniśmy trzymać się razem, a nieznanie czyjegoś imienia, kiedy ma się wspólnych rodziców i spędziło się kilka księżyców w tej samej lecznicy, jest wręcz absurdalne – fuknęłam cicho. – A co do tej niemiłej mistrzyni... Nazywa się Mewi Krzyk, prawda? Co takiego zrobiła, że jest niezbyt miła? – spytałam.

_________________
some only live to die, I'm alive to fly higher
than angels in outfields inside of my mind
I'm ascendin' these ladders, I'm climbin'

say goodbye
this old world, this old world

Re: Kłujące Przejście
Czw 30 Gru 2021 - 23:49
Tęczowa Chmura
Tęczowa Chmura
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 66 [w chwili śmierci]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC] (*)
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Partner : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Wysoka, umięśniona kocica, o długim, niebieskim, klasycznie pręgowanym futrze, o złotych oczach. Na grzbiecie ma dużą, widoczną bliznę po szponach. Ma lekką nadwagę.
Multikonta : Sowia Gwiazda [KRz], Jałowcowa Łapa [KRz], Łabędź Szybujący nad Taflą Jeziora [PNK], Słonecznik [KW]
Liczba postów : 786
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t1125-paz#14614
Kotka spojrzała w stronę złocistego, wschodzącego słońca w zamyśleniu i pokiwała głową. Tęczowa Łapa zawsze starała się nie myśleć o swojej rodzinie, a raczej o jej problemach. Sprawa jej rodziców i reszty rodzeństwa zawsze ją przytłaczała, kiedy o tym wszystkim myślała. Czasem po prostu chciała by mieć normalną, kochającą rodzinę... A gdy już Tęczowa Łapa zaczęła rozmyślać, myśli na dany temat nie opuszczały ją przez następne kilka dni i tak zapewne będzie też tym razem...
Spojrzała kątem oka spowrotem na Sokół, gdy usłyszała padające pytanie.
- Sama z nią nie rozmawiałam, ale podczas ceremonii nie odniosłam dobrego wrażenia o niej... Była po prostu nieprzyjemna dla swoich nowych uczniów i okropnie wyniosła...

_________________

Hummingbird, summer song
Has it brought my life back?
Hangin' in the balance
Have you brought the light back?
Kłujące Przejście - Page 3 SsDSHo3And hummingbird
I can never unsee
What you've shown me
Stay on, stay on with me

Re: Kłujące Przejście
Sob 1 Sty 2022 - 21:16
Sokole Skrzydło
Sokole Skrzydło
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 24 [maj]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC]
Mistrz : Nasięźrzałowa Noc
Wygląd : Wysoka i smukła, ale umięśniona kocica. Ma krótkie, czarne futerko i bladozielone oczy.
Multikonta : Motyli Blask, Królik, Skowronkowy Trel
Liczba postów : 163
Wojownik [NPC]
https://starlight.forumpolish.com/t1195-sokol#17860
Nieprzyjemna i wyniosła, hmm? Brzmiało trochę jak Zaćmiona Łapa. Jeśli Mewi Krzyk była taka, jak opisywała ją Tęczowa Łapa, to Krucza Gwiazda nieźle je pod tym względem dobrał. Nie chciałam jednak oceniać kogoś, a już tym bardziej nie wojowniczki, po plotkach, dlatego liczyłam na to, że niedługo ją spotkam i będę się mogła przekonać osobiście. A kto wie, może miała w tej nieprzyjemności jakiś cel, bo Mamroczącej Łapy też nie mogłam opisać jako przyjemnego. Jeśli dalej będzie się zachowywał w sposób, z jakiego go kojarzyłam i jak opisała Tęczowa Łapa, to nie zdziwiłabym się, gdyby skończył kiedyś jak ojciec.
A Mamrocząca Łapa? Mówił o niej coś więcej? – dociekałam dalej. Skoro powiedział, że mu z nią ciężko, to chyba musiał mieć jakiś powód. Byłam ciekawa jaki, tak jak zresztą byłam ciekawa wszystkiego, co dotyczyło naszej rodziny.

_________________
some only live to die, I'm alive to fly higher
than angels in outfields inside of my mind
I'm ascendin' these ladders, I'm climbin'

say goodbye
this old world, this old world

Re: Kłujące Przejście
Sob 1 Sty 2022 - 21:36
Tęczowa Chmura
Tęczowa Chmura
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 66 [w chwili śmierci]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC] (*)
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Partner : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Wysoka, umięśniona kocica, o długim, niebieskim, klasycznie pręgowanym futrze, o złotych oczach. Na grzbiecie ma dużą, widoczną bliznę po szponach. Ma lekką nadwagę.
Multikonta : Sowia Gwiazda [KRz], Jałowcowa Łapa [KRz], Łabędź Szybujący nad Taflą Jeziora [PNK], Słonecznik [KW]
Liczba postów : 786
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t1125-paz#14614
- W zasadzie tylko tyle, że nie chce z nią trenować. Ale z tego co wiem, to nie podoba mu się w ogóle ranga terminatora i nadal chciałby być kociakiem - odparła z lekkim śmiechem w głosie, na wspomnienie o dziecinności brata. Szczerze mówiąc po ich rozmowie nadal nie mogła zrozumieć dlaczego wolałby siedzieć całe życie w kociarni zamiast być dobrym terminatorem a następnie szanowanym wojownikiem. No i poza tym, skoro tak bardzo pragnął atencji Puszczykowego Lotu to czemu w właśnie ten sposób nie próbuje mu zaimponować?
- Kocham go, ale myślę, że nasz brat po prostu jest okropnie dziecinny... - wymamrotała po chwili namysłu.

_________________

Hummingbird, summer song
Has it brought my life back?
Hangin' in the balance
Have you brought the light back?
Kłujące Przejście - Page 3 SsDSHo3And hummingbird
I can never unsee
What you've shown me
Stay on, stay on with me

Re: Kłujące Przejście
Sob 1 Sty 2022 - 23:35
Sokole Skrzydło
Sokole Skrzydło
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 24 [maj]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC]
Mistrz : Nasięźrzałowa Noc
Wygląd : Wysoka i smukła, ale umięśniona kocica. Ma krótkie, czarne futerko i bladozielone oczy.
Multikonta : Motyli Blask, Królik, Skowronkowy Trel
Liczba postów : 163
Wojownik [NPC]
https://starlight.forumpolish.com/t1195-sokol#17860
Uniosłam brwi w zdziwieniu. Nie podoba mu się ranga terminatora? Wolałby być kociakiem? Samo to, że ranga terminatora mogła się komuś nie podobać, byłam w stanie zrozumieć – nie podzielałam tej opinii, ale jednak wiązała się z dużym nakładem pracy i obowiązków, więc co niektórzy pewnie mieli na co narzekać. Ale żeby wolał być kociakiem ze wszystkich rang? Najbardziej poniżającą, najnudniejszą ze wszystkich rang? Nie byłam w stanie pojąć, co niby byłoby w tym fajnego dla kota w wieku czternastu księżyców, na litość.
Kociakiem? – dopytałam z niedowierzania. Skoro tak tego chciał, to mógłby się chociaż ze mną zamienić. Czemu to akurat on wyzdrowiał wcześniej? To było niesprawiedliwe. – Po co, żeby dusić się w obozie, umierać z nudów i mieć rangę, która brzmi, jakby miał dwa księżyce, a nie czternaście? – spytałam. Zupełnie nie rozumiałam, co on w tym niby widział i wręcz mnie to... żenowało. Jeśli dalej będzie się tak zachowywał, to nie tylko zawiedzie matkę, ale w ogóle zrobi z siebie pośmiewisko przed całym klanem. Jeszcze tego brakowało. Martwiło mnie to; ktoś chyba naprawdę powinien mu uświadomić, co sobie robił. A przy okazji i nam.
Też tak sądzę. I obawiam się, że jeśli dalej będzie podążał tą drogą, to skończy jak nasz, pożal się Gwiezdny Klanie, ojciec – podzieliłam się z Tęczową Łapą tym, co krążyło mi po głowie, ostatnie słowo dodając z nutą pogardy. Może powinnam o nim po prostu mówić Puszczkowy Lot, bo na miano ojca nie zasłużył sobie niczym innym niż tym, że nas spłodził.

_________________
some only live to die, I'm alive to fly higher
than angels in outfields inside of my mind
I'm ascendin' these ladders, I'm climbin'

say goodbye
this old world, this old world

Re: Kłujące Przejście
Sob 1 Sty 2022 - 23:51
Tęczowa Chmura
Tęczowa Chmura
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 66 [w chwili śmierci]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC] (*)
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Partner : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Wysoka, umięśniona kocica, o długim, niebieskim, klasycznie pręgowanym futrze, o złotych oczach. Na grzbiecie ma dużą, widoczną bliznę po szponach. Ma lekką nadwagę.
Multikonta : Sowia Gwiazda [KRz], Jałowcowa Łapa [KRz], Łabędź Szybujący nad Taflą Jeziora [PNK], Słonecznik [KW]
Liczba postów : 786
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t1125-paz#14614
Tęczowa Łapa przyglądała się reakcji siostry w skupieniu. Sadząc po mimice jej pyszczka, była tak samo zażenowana postawą Mamroczącej Łapy jak i ona sama.
- On twierdzi, że nie lubi swojego nowego imienia, obowiązków i w ogóle wolałby siedzieć w kociarni. Ale mówił też, że zanim został terminatorem mógł wyjść obozu kiedy chciał i nikt by tego nie zauważył. Myślę, że on na prawdę potrzebuję wsparcia, bo czuje się pominięty. Tak to według mnie wygląda... - stwierdziła ostrożnie. Uniosła nieco uszy, gdy usłyszała jak Sokół mówi o Puszczykowym Locie z taką pogardą. Nie ukrywała, sama za nim nie przepadała, jednak uważała, że Dzika Róża jest nie lepsza. Postanowiła jednak nie mówić tego Sokołu, gdyż przeczuwała, że może chodź w małym stopniu trzymać stronę ich rodzicielki.
- Co masz na myśli? - zapytała z taką samą ostrożnością w głosie, co przed chwilą.

_________________

Hummingbird, summer song
Has it brought my life back?
Hangin' in the balance
Have you brought the light back?
Kłujące Przejście - Page 3 SsDSHo3And hummingbird
I can never unsee
What you've shown me
Stay on, stay on with me

Re: Kłujące Przejście
Nie 2 Sty 2022 - 0:29
Sokole Skrzydło
Sokole Skrzydło
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 24 [maj]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC]
Mistrz : Nasięźrzałowa Noc
Wygląd : Wysoka i smukła, ale umięśniona kocica. Ma krótkie, czarne futerko i bladozielone oczy.
Multikonta : Motyli Blask, Królik, Skowronkowy Trel
Liczba postów : 163
Wojownik [NPC]
https://starlight.forumpolish.com/t1195-sokol#17860
Wyjść z obozu, kiedy chciał. Jako kociak. Też coś. Wybujałą wyobraźnię miał ten nasz brat, skoro gadał takie idiotyzmy. Nie dość, że ktoś na pewno nakryłby go prędzej czy później, to jeszcze najwyraźniej nawet nie zdawał sobie sprawy z tego, jak nieodpowiedzialne i głupie to było. I jaką reputację zafundowałoby mu oraz w ogóle naszej rodzinie. Westchnęłam z dezaprobatą, jednak zaraz poruszyłam lekko uszami, słysząc kolejne słowa Tęczowej Łapy. Pominięty?
Pominięty przez kogo? – spytałam, nie do końca rozumiejąc, co miała przez to na myśli. – Ale ta część o wychodzeniu z obozu... czy on nie słyszy, jak niedorzecznie to brzmi? – dodałam zaraz, marszcząc lekko brwi. Naprawdę nie rozumiałam, jak coś takiego mogło opuścić pysk dorosłego kota. To była chyba najgłupsza rzecz, jaką kiedykolwiek słyszałam.
Oddalony od rodziny i nierespektowany w klanie – wyjaśniłam. Słusznie nierespektowany, jeśli dalej będzie plótł takie głupoty, ale to nie jest los, którego chciałam dla naszego brata. Miałam szczerą nadzieję, że jeszcze się opamięta, ale nie rozumiałam, jak mógł nie wynieść absolutnie żadnej wartości z tego, co wpajała nam matka.

_________________
some only live to die, I'm alive to fly higher
than angels in outfields inside of my mind
I'm ascendin' these ladders, I'm climbin'

say goodbye
this old world, this old world

Re: Kłujące Przejście
Nie 2 Sty 2022 - 12:09
Tęczowa Chmura
Tęczowa Chmura
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 66 [w chwili śmierci]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC] (*)
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Partner : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Wysoka, umięśniona kocica, o długim, niebieskim, klasycznie pręgowanym futrze, o złotych oczach. Na grzbiecie ma dużą, widoczną bliznę po szponach. Ma lekką nadwagę.
Multikonta : Sowia Gwiazda [KRz], Jałowcowa Łapa [KRz], Łabędź Szybujący nad Taflą Jeziora [PNK], Słonecznik [KW]
Liczba postów : 786
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t1125-paz#14614
- Nie wiem. Narzeka, że nikt nie zwraca na niego uwagi, ale sam też z nikim nie chce rozmawiać. Kompletnie nie pojmuję jego rozumowania. Chciałabym mu pomóc, ale on jest naprawdę ciężki w rozmowie... - wymamrotała. Szczerze mówiąc, miała już dość tej całej sytuacji. Najchętniej to odcięłaby się od tej pożal się Gwiezdny Klanie rodziny. Wiedziała jednak, że gdyby tak postąpiła była by nie lepsza od rodziców, którzy się od siebie odcięli i w ogóle było by to tchórzliwe posunięcie.
- Cóż... Myślę, że to by Mamroczącej Łapie nie przeszkadzało... Wydaję mi się, że jest zapatrzony w Puszczykowy Lot jak w obrazek... - dodała po chwili.

_________________

Hummingbird, summer song
Has it brought my life back?
Hangin' in the balance
Have you brought the light back?
Kłujące Przejście - Page 3 SsDSHo3And hummingbird
I can never unsee
What you've shown me
Stay on, stay on with me

Re: Kłujące Przejście
Nie 2 Sty 2022 - 20:40
Sokole Skrzydło
Sokole Skrzydło
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 24 [maj]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC]
Mistrz : Nasięźrzałowa Noc
Wygląd : Wysoka i smukła, ale umięśniona kocica. Ma krótkie, czarne futerko i bladozielone oczy.
Multikonta : Motyli Blask, Królik, Skowronkowy Trel
Liczba postów : 163
Wojownik [NPC]
https://starlight.forumpolish.com/t1195-sokol#17860
Rozumiałam chęć pomocy Mamroczącej Łapie; sama, odkąd usłyszałam to wszystko, co mówiła mi Tęczowa Łapa, martwiłam się o niego, a to zmartwienie mieszało się we mnie ze złością i frustracją na nieodpowiedzialność i głupotę naszego brata. Jednak im dłużej moja siostra mówiła, tym bardziej miałam wrażenie, że Mamrot sam sobie na siebie to wszystko sprowadzał, a jeśli będzie się przy tym upierał – czy było w ogóle coś, co którakolwiek z nas mogłaby dla niego zrobić?
Z tego, co mówisz, to brzmi tak, jakby sam na siebie te problemy sprowadzał – podzieliłam się tą myślą z Tęczową Łapą. – Dopóki sam nie zrozumie, co właściwie robi, to raczej nie da się mu pomóc – stwierdziłam i westchnęłam lekko. Z każdą chwilą chciałam z nim porozmawiać, żeby spróbować przemówić mu do rozsądku, ale skoro miał na tyle olewczy stosunek do Tęczowej Łapy, żeby nawet nie zwrócić uwagi na jej imię, to jak w ogóle zareagowałby na mnie? Może to coś, czym powinna się raczej zająć nasza matka...? Sama nie byłam pewna. Chyba musiałam najpierw spróbować.
Mówisz? – spytałam i na dłuższą chwilę zamilkłam. Chyba po raz pierwszy w życiu zupełnie mnie zatkało. Jak mógł w ogóle być zapatrzony w niego? Na jakiej podstawie, z jakiej racji? Nie byłaby to jedyna irracjonalna rzecz, jaką robił Mamrocząca Łapa, ale Puszczykowy Lot był okropny. Powiedzmy, że inne rzeczy mogłam sobie jeszcze wyjaśnić jakąś pokrętną, dziurawą logiką, ale to? Co pozytywnego w ogóle mógł w nim dostrzegać? – Z jakiej racji? – dodałam, marszcząc brwi.

_________________
some only live to die, I'm alive to fly higher
than angels in outfields inside of my mind
I'm ascendin' these ladders, I'm climbin'

say goodbye
this old world, this old world

Re: Kłujące Przejście
Nie 2 Sty 2022 - 21:22
Tęczowa Chmura
Tęczowa Chmura
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 66 [w chwili śmierci]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC] (*)
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Partner : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Wysoka, umięśniona kocica, o długim, niebieskim, klasycznie pręgowanym futrze, o złotych oczach. Na grzbiecie ma dużą, widoczną bliznę po szponach. Ma lekką nadwagę.
Multikonta : Sowia Gwiazda [KRz], Jałowcowa Łapa [KRz], Łabędź Szybujący nad Taflą Jeziora [PNK], Słonecznik [KW]
Liczba postów : 786
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t1125-paz#14614
Tęczowa Łapa myślała przez chwilę co odpowiedzieć na temat o Mamroczącej Łapie. Sama już nie wiedziała jak ma postąpić z bratem. Może najlepiej było by go po prostu zostawić w spokoju? Może w końcu sam zrozumie jak dziecinne i idiotyczne jest jego zachowanie? Może należy mu po prostu dać samemu uczyć się na swoich błędach? Chociaż w sumie, wątpiła czy Mamrocząca Łapa w ogóle potrafił się uczyć. Nie miała już ochoty prowadzić o nim rozmowy, bo kompletnie nie wiedziała co ma poradzić w tej sytuacji.
Spojrzała z powrotem na Sokół, słysząc pytanie na temat Puszczykowego Lotu.
- Nie mam bladego pojęcia. Może dlatego, że jest kocurem jak on i dlatego chce jego uwagi i aprobaty. Sama nie wiem... - wymamrotała po chwili.

_________________

Hummingbird, summer song
Has it brought my life back?
Hangin' in the balance
Have you brought the light back?
Kłujące Przejście - Page 3 SsDSHo3And hummingbird
I can never unsee
What you've shown me
Stay on, stay on with me

Re: Kłujące Przejście
Nie 2 Sty 2022 - 23:39
Sokole Skrzydło
Sokole Skrzydło
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 24 [maj]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC]
Mistrz : Nasięźrzałowa Noc
Wygląd : Wysoka i smukła, ale umięśniona kocica. Ma krótkie, czarne futerko i bladozielone oczy.
Multikonta : Motyli Blask, Królik, Skowronkowy Trel
Liczba postów : 163
Wojownik [NPC]
https://starlight.forumpolish.com/t1195-sokol#17860
Westchnęłam lekko. Ech, te kocury, same z nimi problemy. Puszczkowy Lot... był i to starczyło, a Mamrocząca Łapa widocznie przejmował dużo po nim, na nasze nieszczęście. Znów nie odzywałam się przez dłuższą chwilę, myśląc po prostu o tym, co zrobić. W końcu odchrząknęłam lekko.
Możliwe. Myślę, że spróbuję trochę... porozmawiać z Mamroczącą Łapą, jak go spotkam. Przemówić mu do rozsądku, bo wygląda na to, że sam nie zdaje sobie sprawy z tego, jak postępuje. Zastanawiam się tylko, czy w ogóle weźmie sobie do serca słowa którejkolwiek z nas, skoro nie pamięta nawet imion własnego rodzeństwa – powiedziałam w końcu, ciekawa, co na ten temat myślała Tęczowa Łapa, na koniec prychając lekko. Dalej wydawało mi się to zupełnie niedorzeczne.

_________________
some only live to die, I'm alive to fly higher
than angels in outfields inside of my mind
I'm ascendin' these ladders, I'm climbin'

say goodbye
this old world, this old world

Re: Kłujące Przejście
Pon 3 Sty 2022 - 17:36
Tęczowa Chmura
Tęczowa Chmura
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 66 [w chwili śmierci]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC] (*)
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Partner : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Wysoka, umięśniona kocica, o długim, niebieskim, klasycznie pręgowanym futrze, o złotych oczach. Na grzbiecie ma dużą, widoczną bliznę po szponach. Ma lekką nadwagę.
Multikonta : Sowia Gwiazda [KRz], Jałowcowa Łapa [KRz], Łabędź Szybujący nad Taflą Jeziora [PNK], Słonecznik [KW]
Liczba postów : 786
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t1125-paz#14614
Kotka pokręciła głową z lekką bezsilnością.
- Możesz spróbować, ale nie wiem czy to coś da... - westchnęła. Terminatorka była już nieco zdołowana całą tą rozmową o Mamroczącej Łapie. Miała już po prostu ochotę sobie pójść i pospacerować po lesie, by oczyścić umysł od zmartwień związanych z rodziną.
- Muszę już iść... Kiedy już porozmawiasz z Mamroczącą Łapą, to opowiesz mi jak poszło - zamruczała. - Do zobaczenia - dodała z siląc się na lekki uśmiech, zanim wyszła z obozu.

//zt

_________________

Hummingbird, summer song
Has it brought my life back?
Hangin' in the balance
Have you brought the light back?
Kłujące Przejście - Page 3 SsDSHo3And hummingbird
I can never unsee
What you've shown me
Stay on, stay on with me

Re: Kłujące Przejście
Pon 3 Sty 2022 - 19:33
Sokole Skrzydło
Sokole Skrzydło
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 24 [maj]
Matka : Dzika Róża [NPC]
Ojciec : Puszczykowy Lot [NPC]
Mistrz : Nasięźrzałowa Noc
Wygląd : Wysoka i smukła, ale umięśniona kocica. Ma krótkie, czarne futerko i bladozielone oczy.
Multikonta : Motyli Blask, Królik, Skowronkowy Trel
Liczba postów : 163
Wojownik [NPC]
https://starlight.forumpolish.com/t1195-sokol#17860
Mlasnęłam lekko językiem z zastanowieniem. Też nie wiedziałam, oczywiście, ale uważałam, że lepiej było spróbować niż nie robić nic i potem żałować, kiedy będzie za późno. W ten sposób dla Mamroczącej Łapy może jeszcze była jakaś nadzieja, a ja sama nie mogłam sobie zarzucić bezczynności. Tak samo jak próbowałam się dogadać z Zaćmioną Łapą, ale skoro nie wyszło... to nie wyszło, trudno.
Zobaczymy – powiedziałam więc tylko... i z lekkim zawodem zarejestrowałam, że Tęczowa Łapa musiała już sobie iść. Uch, w porządku. Pewnie miała ważniejsze rzeczy do roboty niż siedzenie ze mną i rozmawianie. W końcu była terminatorką. Możliwe, że nawet za chwilę miała trening, czy coś.
Jasne. Do zobaczenia – pożegnałam się z nią i odprowadziłam ją wzrokiem, a potem przeniosłam spojrzenie na stos zwierzyny. To był już chyba najwyższy czas na śniadanie.

/zt

_________________
some only live to die, I'm alive to fly higher
than angels in outfields inside of my mind
I'm ascendin' these ladders, I'm climbin'

say goodbye
this old world, this old world

Re: Kłujące Przejście
Sponsored content

Skocz do: