IndeksIndeks  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 :: 
Klan Rzeki
 :: Tereny Klanu Rzeki
Re: Gryzące Trawy
Sob Kwi 01, 2023 4:23 pm
Rybia Ość
Rybia Ość
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 37 ks. [VI]
Matka : Suchy Nos
Ojciec : Kruchy Pazur
Mistrz : Srebrna Łuska | Krzywa Gwiazda
Wygląd : krótkowłosy, jednolicie niebieski z bielą (na pysku, kryzie, brzuchu oraz łapach), wysoki, ze złocisto zielonymi oczami w kształcie migdałów
Multikonta : Słodki Nektar [KW] | Owcze Runo [KG] | Skacząca Łapa [KRz]
Autor avatara : @lifephotographynl
Liczba postów : 302
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t1180-luska#16951
Mój atak i tym razem się nie powiódł. Zmarszczyłem grzbiet nosa i warknąłem cicho pod nosem. Przynajmniej ponownie sam nie oberwałem, zresztą gronostaj wyglądał zdecydowanie gorzej niż ja. Chociaż tyle dobrego. Tym razem z kolei postanowiłem rzucić się na drapieżnika chcąc wgryźć się w jego gardło. Skoro nie działały pazury to może podziała coś innego.

_________________
- ̗̀Wake up the beast
Bury the bones
Enjoy the feast
Take all control
- ̗̀When I give you my soul
Gryzące Trawy - Page 8 Liuskkk
Re: Gryzące Trawy
Sob Kwi 01, 2023 6:34 pm
Księżyc.
Księżyc.
Pełne imię : Księżyc Schowany we Mgle
Grupa : Plemię Wiecznych Łowów
Płeć : kotka
Księżyce : 47 [III 2023]
Znak Przodków : Sarna
Matka : Mżawka Szepcząca o Świcie [NPC]
Ojciec : Zając Nurkujący w Norze na Wrzosowisku [NPC]
Mistrz : Królik Kicający ku Kwiecistej Kniei (*)
Partner : Niedźwiedź Wędrujący przez Las
Wygląd : Smukła, wysoka kocica o długich łapach i ogonie, głęboko błękitnych oczach, a także krótkim, zadbanym futrze maści czarny srebrny szynszylowy. Na łbie i ogonie widać słabe pręgowanie. Jej okrągłą mordkę zdobi krótki pysk oraz niewielkie, skierowane na boki pędzelki na uszach.
Multikonta : Pszczeli Pył, Ogień (KG), Żyto (S), Dąb (PNK)
Autor avatara : Ja
Liczba postów : 1406
Plemię Wiecznych Łowów
https://starlight.forumpolish.com/t728-ksiezyc-skryty-we-mgle#5651
Atak Rybiej Ości: słaby --> [(24+32)-(12+5)] x 50% + 5 = 24

W końcu szczęście uśmiechnęło się do kocura. Tym razem udało mu się wgryźć słabo, ale wystarczająco mocno, żeby zakończyć żywot gronostaja. Ten znowu pisnął, choć znacznie ciszej, po czym zapadł w wieczny sen. Kolejna zdobycz na koncie wojownika! Co prawda, musiał się trochę namęczyć, ale jednak udowodnił, że jest w stanie walczyć nawet kiedy jest zmęczony.

Rybia Ość: P: 4 | S: 32 | Z: 24 | Sz: 14 | O: 18 | HP: 135/140 | W: 42-4=38/120
· Ostre pazury | Sokoli wzrok
· Skradanie się [1], Tropienie [2], Wspinaczka [2], Pływanie [1], Łowienie ryb [2]
· Modyfikator -3 do celności ze względu na spadek W
· Rozwinięte umiejętności: +10 tropienie, +10 skradanie się
· Zdobyte PD: +100 PD (jaszczurka, cietrzew, żmija, gronostaj)
» Rana 0 stopnia: lekkie draśnięcie na poduszce prawej przedniej łapy

Gronostaj: S: 5 (10) | Z: 8 (17) | Sz: 10 (20) | O: 5 (10) | HP: 23-24-3=-4/65 | W: 52/60
· Statystyki obniżone do połowy ze względu na spadek HP
» Rana 3 stopnia: zadrapanie na pysku z uszkodzeniem lewej gałki ocznej >> krwawienie: -3 HP/tura oraz -4 do celności ze względu na uszkodzone oko
» Rana 2 stopnia: rozległe ugryzienie na gardle
x ŚMIERĆ
Re: Gryzące Trawy
Sob Kwi 01, 2023 11:01 pm
Rybia Ość
Rybia Ość
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 37 ks. [VI]
Matka : Suchy Nos
Ojciec : Kruchy Pazur
Mistrz : Srebrna Łuska | Krzywa Gwiazda
Wygląd : krótkowłosy, jednolicie niebieski z bielą (na pysku, kryzie, brzuchu oraz łapach), wysoki, ze złocisto zielonymi oczami w kształcie migdałów
Multikonta : Słodki Nektar [KW] | Owcze Runo [KG] | Skacząca Łapa [KRz]
Autor avatara : @lifephotographynl
Liczba postów : 302
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t1180-luska#16951
Koniec końców mimo brakujących sił udało mi się WRESZCIE dobić gronostaja. Pojedynek...mógł być lepszy, owszem, aczkolwiek byłem zadowolony, że nie tylko wyszedłem z niego zwycięsko, ale również bez szwanku, przez co nie będę musiał niepotrzebnie zawracać głowy Ryczącemu Niedźwiedziu i marnować medykamenty na własne pobudki. Mocniej zaciskając szczęki na gardle gronostaja, usłyszałem ostatni cichy pisk, który po kilku uderzeniach serca ucichł, a ja mogłem wziąć głębszy oddech i zakopać to truchło. Przy okazji również zatarłem ślady krwi, by nie zwabiać więcej drapieżników i odetchnąwszy ciężko wróciłem po zdobycze, które następnie zaniosłem do obozu. To było naprawdę udane polowanie.

[zt]

_________________
- ̗̀Wake up the beast
Bury the bones
Enjoy the feast
Take all control
- ̗̀When I give you my soul
Gryzące Trawy - Page 8 Liuskkk
Re: Gryzące Trawy
Czw Lip 13, 2023 11:55 am
Krzywowąsy
Krzywowąsy
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 124 ks | lipiec
Matka : Jarzębina (NPC) [*] | Mokry Nos (NPC) [*]
Ojciec : Kaczor (NPC) [*]
Mistrz : Lepki Muł (NPC) [*]
Partner : Różany Płatek (NPC) [*]
Wygląd : wysoki; szczupły kot o delikatniejszej niż przeciętny kocur budowie ciała, aczkolwiek posiadający widocznie zarysowane mięśnie. Jego ciało pokryte jest w większości krótką, białą i kędzierzawą sierścią. Jedynie pomiędzy uszami (uszy również), ogonie czy pojedynczych miejscach na ciele (grzbiet, wewnętrzna strona przedniej prawej i tylnej łapy) widoczne są bure, tygrysio pręgowane plamy. Blizny ma na lewej łopatce, tylnej lewej łapie (ślad po ugryzieniu szczura) i lekko wyszczerbione ucho. Porusza się skocznym krokiem, czasem kuleje. [więcej w KP]
Multikonta : Wierzbowy Puch, Tafla, Szerszeniowa Łapa
Autor avatara : @enzo_und_remy
Liczba postów : 782
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t795-krzywowasy#7026
____

Niby nie powinienem robić sobie zbyt długich i wymagających spacerków, ale w momencie w którym Suchy Nos sama zaoferowała się by mi towarzyszyć, nie mogłem od tak odrzucić jej wspaniałomyślnego zaproszenia! W taki oto sposób dostałem się w okolice Gryzących Traw i gdy Suchy Nos zostawiła mnie by zapolować w okolicy, ruszyłem spokojnym spacerkiem bliżej Wichrowej granicy, co jakiś czas zerkając w głąb terenów. Kiedy to ostatnio rozmawiałem z jakimś znajomym spoza Klanu Rzeki? Chyba dwadzieścia księżyców, jak nie więcej, temu! Obowiązki przywódcy, łapa, a następnie emeryturka i wyprawa z Mknącą Gwiazdą, pozabierały mi czas i elastyczność w kwestii spotkań towarzyskich na granicach, a tego... eh! Tego też mi brakowało! Wypad na zgromadzenie wcale mi tego nie zrekompensował, dlatego cichutko liczyłem, że jakaś znajoma mordka wyskoczy z krzaków i da się zaprosić na miłą pogawędkę. Nawet przysiadłem w dość widocznym miejscu (nie tylko by ułatwić Suchemu Nosowi odnalezienie mnie), więc liczyłem na swoją skuteczność.

/Orzech
Re: Gryzące Trawy
Nie Lip 16, 2023 3:38 pm
Orzechowy Cień
Orzechowy Cień
Grupa : Klan Wichru
Płeć : kocur
Księżyce : 71 (sierpień)
Matka : Mroźny Wiatr [NPC] (*)
Ojciec : Niedźwiedzia Gwiazda [NPC] (*)
Mistrz : Gwieździsta Noc (*)
Partner : Słodki Nektar
Wygląd : stosunkowo masywny, wyższy niż przeciętnie długowłosy kocur o złocisto-orzechowym futerku, na którym malują się rudawo-brązowe i czarne klasyczne pręgi, i złocistych oczach; często rozczochrany, odstaje mu futro na głowie i piersi; porusza się z uniesionym ogonem
Multikonta : Wieczorna Rosa; Echo; Tygrysica
Autor avatara : avatar ja, art pliszka
Liczba postów : 2979
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t285-orzeszek#424
Złocistofutrego znowu przywiało na granicę z Klanem Rzeki – a to w ramach samotnego luźnego patrolu, a to w poszukiwaniu towarzystwa. I towarzystwo znalazł, na dodatek nad wyraz ciekawe!
Dzień dobry, Krzywa Gwiazdo… o ile jeszcze faktycznie Gwiazdo? – pyta z zaciekawieniem zaraz po tym, jak podchodzi bliżej kędzierzawego kocura. Nawiązuje, rzecz jasna, do kwestii poruszonej przez kocura na Zgromadzeniu… żaden patrol nie przyniósł wieści o zmianach w Klanie Wichru, a po obecności starszego na granicy ciężko wyciągać jakieś wnioski co do pełnionej przez niego rangi.

_________________

Gryzące Trawy - Page 8 Cz7MEFY


Gryzące Trawy - Page 8 MevtoU0

Re: Gryzące Trawy
Nie Lip 16, 2023 5:05 pm
Krzywowąsy
Krzywowąsy
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 124 ks | lipiec
Matka : Jarzębina (NPC) [*] | Mokry Nos (NPC) [*]
Ojciec : Kaczor (NPC) [*]
Mistrz : Lepki Muł (NPC) [*]
Partner : Różany Płatek (NPC) [*]
Wygląd : wysoki; szczupły kot o delikatniejszej niż przeciętny kocur budowie ciała, aczkolwiek posiadający widocznie zarysowane mięśnie. Jego ciało pokryte jest w większości krótką, białą i kędzierzawą sierścią. Jedynie pomiędzy uszami (uszy również), ogonie czy pojedynczych miejscach na ciele (grzbiet, wewnętrzna strona przedniej prawej i tylnej łapy) widoczne są bure, tygrysio pręgowane plamy. Blizny ma na lewej łopatce, tylnej lewej łapie (ślad po ugryzieniu szczura) i lekko wyszczerbione ucho. Porusza się skocznym krokiem, czasem kuleje. [więcej w KP]
Multikonta : Wierzbowy Puch, Tafla, Szerszeniowa Łapa
Autor avatara : @enzo_und_remy
Liczba postów : 782
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t795-krzywowasy#7026
No proszę, nadal byłem skuteczny w przyciąganiu rozmówców. Urodzenie się chudym i wysokim jak brzoza miało swoje plusy, oj tak. Wraz z dostrzeżeniem sylwetki nowego przywódcy Klanu Wichru, uśmiechnąłem się i cierpliwie odczekałem aż podejdzie bliżej. Jak się okazało, nawet sam zaczął rozmowę!
— A dobry, dobry! I już nie Gwiazdo, a Krzywowąsy — wyszczerzyłem pożółkłe zęby i przymrużyłem ślepia w przyjaznym grymasie. — Niedawno odbyłem wraz z Mknącym podróż do Spienionych Wodogrzmotów, gdzie przyjął dar 9 żyć i wrócił jako przywódca. Niedługo powinien posłać patrole by przekazały tę nowinę, to mu powiem, że do Wichru już nie trzeba! Więc no, mów mi śmiało Krzywowąsy, albo Krzywy, wszystko jedno! Jestem już na emeryturze, nie ma co się czepiać takich szczegółów — w sumie nawet jako przywódca nie miałem problemu z tym, by koty zwracały się do mnie inaczej niż per Krzywa Gwiazdo. To, że mało kto faktycznie korzystał z tej opcji, to już inna sprawa.
— O, a jak już mamy szansę porozmawiać poza zgromadzeniem, to może pochwalisz się jak tam ci się powodzi jako przywódcy? Trochę już minęło odkąd sam dostałeś 9 żyć, więc już powinieneś mieć jakieś zdanie na temat rangi. Chociaż jako syn Niedźwiedziej Gwiazdy na pewno radzisz sobie całkiem nieźle!
Re: Gryzące Trawy
Nie Lip 16, 2023 7:57 pm
Orzechowy Cień
Orzechowy Cień
Grupa : Klan Wichru
Płeć : kocur
Księżyce : 71 (sierpień)
Matka : Mroźny Wiatr [NPC] (*)
Ojciec : Niedźwiedzia Gwiazda [NPC] (*)
Mistrz : Gwieździsta Noc (*)
Partner : Słodki Nektar
Wygląd : stosunkowo masywny, wyższy niż przeciętnie długowłosy kocur o złocisto-orzechowym futerku, na którym malują się rudawo-brązowe i czarne klasyczne pręgi, i złocistych oczach; często rozczochrany, odstaje mu futro na głowie i piersi; porusza się z uniesionym ogonem
Multikonta : Wieczorna Rosa; Echo; Tygrysica
Autor avatara : avatar ja, art pliszka
Liczba postów : 2979
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t285-orzeszek#424
A jednak – patrolu nie było, ale ma do czynienia z Krzywowąsym, a nie Przywódcą Klanu Rzeki. Ciekawy obrót spraw, a sama zmiana jest zapewne świeżą kwestią… co potwierdza sam kędzierzawy. Kiwa głową wyrozumiale.
A… w takim razie, Krzywowąsy, mam nadzieję, że Klan Rzeki będzie dobrze się miał pod nowym Przywódcą, a tobie życzę miłego wypoczynku – odpowiada uprzejmie. – Hm… no, jest w porządku. Całe życie tego chciałem i się do tego przygotowywałem, więc to wydawało się naturalnym krokiem… chociaż nie spodziewałem się, że ten moment nadejdzie tak szybko i w taki sposób. Niemniej jednak doceniam, że mam okazję być w miejscu, w które trafiłem, a że nie mieliśmy większych problemów… to absolutnie nie mam na co narzekać – mówi lekkim tonem. Największym problemem były wciąż znikające młode koty i brak nowych wojowników, ale… wierzy, że dadzą radę. Muszą. No, i jeszcze gwiazdor, który chyba inspirował się Małym Płomieniem: Szerszeniowa Łapa, ale od czasu rozmowy z nim jeszcze niczego nie odwalił. – Z ciekawości… nie żałujesz swojej decyzji?

_________________

Gryzące Trawy - Page 8 Cz7MEFY


Gryzące Trawy - Page 8 MevtoU0

Re: Gryzące Trawy
Nie Lip 16, 2023 9:27 pm
Krzywowąsy
Krzywowąsy
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 124 ks | lipiec
Matka : Jarzębina (NPC) [*] | Mokry Nos (NPC) [*]
Ojciec : Kaczor (NPC) [*]
Mistrz : Lepki Muł (NPC) [*]
Partner : Różany Płatek (NPC) [*]
Wygląd : wysoki; szczupły kot o delikatniejszej niż przeciętny kocur budowie ciała, aczkolwiek posiadający widocznie zarysowane mięśnie. Jego ciało pokryte jest w większości krótką, białą i kędzierzawą sierścią. Jedynie pomiędzy uszami (uszy również), ogonie czy pojedynczych miejscach na ciele (grzbiet, wewnętrzna strona przedniej prawej i tylnej łapy) widoczne są bure, tygrysio pręgowane plamy. Blizny ma na lewej łopatce, tylnej lewej łapie (ślad po ugryzieniu szczura) i lekko wyszczerbione ucho. Porusza się skocznym krokiem, czasem kuleje. [więcej w KP]
Multikonta : Wierzbowy Puch, Tafla, Szerszeniowa Łapa
Autor avatara : @enzo_und_remy
Liczba postów : 782
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t795-krzywowasy#7026
— A dziękuje! Nie wiem jak długo będę się cieszyć emeryturą, w końcu mam już swoje księżyce, ale o Klan Rzeki się nie martwię. Znam Mknącą Gwiazdę odkąd był malutkim kociakiem, wojownikiem, a później był moim zastępcą przez długie księżyce. Poradzi sobie — westchnąłem z ciepłym uśmiechem. Nie wiedziałem ile mi jeszcze zostało, aloe strzelałem, że niewiele. Moje ciało słabło z każdym księżycem, nie, wschodem słońca! I to była tylko kwestia czasu, aż dołączę do Gwiezdnego Klanu, ale! Planowałem cieszyć się każdym dniem czy księżycem jaki mi pozostał. Nawet, jakby miał być to tylko jeden. — O, no to dobrze słyszeć! Pozycja lidera bywa przytłaczająca, więc dobrze, że mimo wszystko szykowałeś się do niej od dłuższego czasu i jakoś sobie radzisz. Zatem Klan Wichru jest w odpowiednich łapach — uśmiechnąłem się wesoło, a wraz z następnym pytaniem, mój grymas tylko się powiększył i delikatnie... zmiękł.
— Tylko trochę — przyznałem szczerze. — Oczywiście, chciałbym móc dalej prowadzić Klan Rzeki i wciąż jestem gotowy zginąć w jego obronie, ale wiem, że nie mogę sobie na to pozwolić. Bycie przywódcą to posiadanie świadomości, że kiedyś nastąpi moment by odstąpić rangi komuś młodszemu i mądrzejszemu. Mam swoje księżyce, niesprawną łapę i niewiele do zaoferowania poza dobrą pamięcią! Ktoś taki nie może reprezentować swojego klanu. Nie ma też co kurczowo trzymać się czegoś, co od dawna powinno być w łapach innego kota, prawda? Więc, hm, trochę żałuje, że nie nie jestem młodszy, bo tak to jeszcze kupę czasu byłbym Krzywą Gwiazdą, a tak? Nadszedł czas na nowy rozdział dla klanu, a dla mnie na zdziadzienie w legowisku starszyzny, ha!
Re: Gryzące Trawy
Czw Lip 20, 2023 12:26 am
Orzechowy Cień
Orzechowy Cień
Grupa : Klan Wichru
Płeć : kocur
Księżyce : 71 (sierpień)
Matka : Mroźny Wiatr [NPC] (*)
Ojciec : Niedźwiedzia Gwiazda [NPC] (*)
Mistrz : Gwieździsta Noc (*)
Partner : Słodki Nektar
Wygląd : stosunkowo masywny, wyższy niż przeciętnie długowłosy kocur o złocisto-orzechowym futerku, na którym malują się rudawo-brązowe i czarne klasyczne pręgi, i złocistych oczach; często rozczochrany, odstaje mu futro na głowie i piersi; porusza się z uniesionym ogonem
Multikonta : Wieczorna Rosa; Echo; Tygrysica
Autor avatara : avatar ja, art pliszka
Liczba postów : 2979
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t285-orzeszek#424
Hm, racja, Mknąca Gwiazda zdecydowanie miał sporo czasu, by nabyć doświadczenia jako twój zastępca! Ale to dobrze, jeśli czujesz, że to faktycznie kot, który da sobie radę. Zostawianie klanu w łapach kogoś niekompetentnego, bo nie było innych kandydatów na Zastępcę, pewnie by gryzło cię do końca życia… no, przynajmniej ja bym tak miał – odpowiada lekkim tonem na słowa kocura. Nie miał jeszcze okazji spotkać nowego Przywódcy Klanu Rzeki tak osobiście, jednak ledwo się obejrzą, a przyjdzie kolejne Zgromadzenie i tam będzie miał okazję reprezentować swój klan należycie, więc to już o krok bliżej do poznania kocura.
Ha, mam nadzieję! Jednak ostateczna ocena należy i tak do członków klanu – stwierdza z uśmiechem. Pomijając sytuację z Szerszeniem, nie miał jeszcze wielu okazji, by się wykazać jako Przywódca poza rutynowymi czynnościami, a o ile czuł się odpowiednim kotem na tym stanowisku… to jednak nie jest Przywódcą dla siebie, tylko dla Klanu Wichru. I liczy, że ich nie zawiedzie.
Rozumiem – odpowiada, nagle nieco zamyślony. Cóż… próbował to samo przekazać Golcowej Gwieździe: w życiu każdego kota przychodzi taki moment, że trzeba sobie odpuścić. Dla wojownika oznacza to przyznanie, że nie jest się już na tyle sprawnym, i odejście do starszyzny… dla Przywódcy to zrobienie tego, co zrobił Krzywowąsy. I w tym momencie Rzeczniak mu całkiem zaimponował tym wytłumaczeniem, tą świadomością i w ogóle tym, że był w stanie przyznać się przed sobą i wszystkimi innymi, że po prostu już nie daje rady. – Niestety, nie każdy Przywódca jest skłonny, by się do tego przyznać… w świetle tego, to, że ty byłeś, jest całkiem imponujące – mówi szczerze.

_________________

Gryzące Trawy - Page 8 Cz7MEFY


Gryzące Trawy - Page 8 MevtoU0

Re: Gryzące Trawy
Sob Lip 29, 2023 9:34 pm
Krzywowąsy
Krzywowąsy
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 124 ks | lipiec
Matka : Jarzębina (NPC) [*] | Mokry Nos (NPC) [*]
Ojciec : Kaczor (NPC) [*]
Mistrz : Lepki Muł (NPC) [*]
Partner : Różany Płatek (NPC) [*]
Wygląd : wysoki; szczupły kot o delikatniejszej niż przeciętny kocur budowie ciała, aczkolwiek posiadający widocznie zarysowane mięśnie. Jego ciało pokryte jest w większości krótką, białą i kędzierzawą sierścią. Jedynie pomiędzy uszami (uszy również), ogonie czy pojedynczych miejscach na ciele (grzbiet, wewnętrzna strona przedniej prawej i tylnej łapy) widoczne są bure, tygrysio pręgowane plamy. Blizny ma na lewej łopatce, tylnej lewej łapie (ślad po ugryzieniu szczura) i lekko wyszczerbione ucho. Porusza się skocznym krokiem, czasem kuleje. [więcej w KP]
Multikonta : Wierzbowy Puch, Tafla, Szerszeniowa Łapa
Autor avatara : @enzo_und_remy
Liczba postów : 782
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t795-krzywowasy#7026
— W takim wypadku najpewniej prosiłbym samych Gwiezdnych o jak najdłuższe zdrowie by doczekać odpowiedniego następcy — parsknąłem ciepło, posyłając kocurowi rozbawione spojrzenie i uśmieszek. Widziałem w Mknącym Nurcie, a już Gwieździe, kogoś, kto poradzi sobie na stanowisku. Może i wiele księżyców spędził w lecznicy i często nie było go w klanowym życiu, jednak czuje, że pomimo możliwych obaw, kocur będzie odpowiednim drogowskazem dla kolejnych pokoleń rzeczniaków. Jedyne co mnie martwiło, to jego możliwe podejście do cięższych spraw; chociaż sam nie mogę sobie powiedzieć, że byłem w tym idealny, tak trochę obawiam się, że Mknący może polec, gdy przyjdzie moment na drastyczniejsze kroki. Mam nadzieję, że nie będzie popełniać moich błędów, a jego reakcje będą znacznie szybsze.
— Czasem i zwykłym wojownikom jest ciężko przyznać, że to już czas na przejście na emeryturę, a co dopiero przywódcom! — westchnąłem. — A jednak czas płynie nieubłaganie, świat się zmienia, a nowość to nic strasznego. Odkąd Klan Rzeki odzyskał stabilność minęło już tyle księżyców... Myślę, że moja rezygnacja to potrzebny powiew świeżości! A co tam, trzeba dać młodzikom szanse na wykazanie się, nie? Poza tym czułbym się jak próchno na Zgromadzeniach w twoim towarzystwie, Orzechowa Gwiazdo. Jak byłem w twoim wieku to też byłem niezłym przystojniakiem, dasz wiarę? Ha! No, ale tak wracając do tematu, to emerytura ma swoje plusy. Teraz mam przynajmniej czas na takie luźne pogawędki, o! Szkoda tylko, że większość moich przyjaciół oczekuje mnie na Srebrnej Skórce i ciężko znaleźć towarzystwo do rozmów, eh! Przynajmniej na ciebie wpadłem, to dobra rzecz.
Re: Gryzące Trawy
Sob Lip 29, 2023 9:58 pm
Orzechowy Cień
Orzechowy Cień
Grupa : Klan Wichru
Płeć : kocur
Księżyce : 71 (sierpień)
Matka : Mroźny Wiatr [NPC] (*)
Ojciec : Niedźwiedzia Gwiazda [NPC] (*)
Mistrz : Gwieździsta Noc (*)
Partner : Słodki Nektar
Wygląd : stosunkowo masywny, wyższy niż przeciętnie długowłosy kocur o złocisto-orzechowym futerku, na którym malują się rudawo-brązowe i czarne klasyczne pręgi, i złocistych oczach; często rozczochrany, odstaje mu futro na głowie i piersi; porusza się z uniesionym ogonem
Multikonta : Wieczorna Rosa; Echo; Tygrysica
Autor avatara : avatar ja, art pliszka
Liczba postów : 2979
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t285-orzeszek#424
Parska na odpowiedź kocura i kiwa głową. No tak, sam by wolał tak, niż nie zmienić Zastępcy i zostawić Wicher w jakichś niepowołanych łapach.
To prawda. Niestety, nie każdy jest w stanie się pogodzić z utratą sił i będą się dalej zapierać, że wszystko jest w porządku. Chociaż Przywódca czy Zastępca… ma jednak większą odpowiedzialność, musi też reprezentować klan, a nawet w czasach pokoju inni oceniają klan i jego siłę na podstawie kotów, które pojawiają się na Zgromadzeniach. Ba, w obrębie klanu też to się dzieje. – W końcu Golcowa Gwiazda nawet na jednej z ceremonii dała popis swojej słabnącej sprawności, na co od razu Orzechowi zapaliła się czerwona lampka w głowie. Do tego choroby, niechodzenie przez nie na Zgromadzenia… i wreszcie nieco dziwna śmierć, a potem Szałwiowa Gwiazda, która zgasła równie szybko, co zapłonęła. Klan Wichru po tym wszystkim nie wyglądał najlepiej, a i wewnętrznie miał swoje kłopoty.
Faktycznie… obecny Klan Rzeki zna jako Przywódcę tylko i wyłącznie ciebie, podczas gdy w tym czasie w innych klanach zaszło sporo zmian. To oczywiście dobrze, że długo byłeś na tym stanowisku, bo pozwoliło to na uzyskanie stabilności, ale może coś w tym jest, że to taki potrzebny powiew świeżości – przyznaje rację starszemu, po czym uśmiecha się rozbawiony jego kolejnymi słowami. – Chociaż Mknąca Gwiazda też chyba nie jest najmłodszy, prawda? – pyta po lekkim zastanowieniu. Był Zastępcą od początku, od samej odbudowy Klanu Rzeki, jeżeli dobrze pamięta, więc… nowy Przywódca tez nie jest już młodzieniaszkiem i Rzeczniaków może wkrótce czekać kolejna zmiana. – Właściwie, kogo wybrał na swojego Zastępcę? Przekazałbym od razu wieści Wichrzakom.

_________________

Gryzące Trawy - Page 8 Cz7MEFY


Gryzące Trawy - Page 8 MevtoU0

Re: Gryzące Trawy
Sob Lip 29, 2023 10:26 pm
Krzywowąsy
Krzywowąsy
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 124 ks | lipiec
Matka : Jarzębina (NPC) [*] | Mokry Nos (NPC) [*]
Ojciec : Kaczor (NPC) [*]
Mistrz : Lepki Muł (NPC) [*]
Partner : Różany Płatek (NPC) [*]
Wygląd : wysoki; szczupły kot o delikatniejszej niż przeciętny kocur budowie ciała, aczkolwiek posiadający widocznie zarysowane mięśnie. Jego ciało pokryte jest w większości krótką, białą i kędzierzawą sierścią. Jedynie pomiędzy uszami (uszy również), ogonie czy pojedynczych miejscach na ciele (grzbiet, wewnętrzna strona przedniej prawej i tylnej łapy) widoczne są bure, tygrysio pręgowane plamy. Blizny ma na lewej łopatce, tylnej lewej łapie (ślad po ugryzieniu szczura) i lekko wyszczerbione ucho. Porusza się skocznym krokiem, czasem kuleje. [więcej w KP]
Multikonta : Wierzbowy Puch, Tafla, Szerszeniowa Łapa
Autor avatara : @enzo_und_remy
Liczba postów : 782
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t795-krzywowasy#7026
— Cóż, jest to ogromna presja i faktycznie nie każdy jest w stanie sobie z nią poradzić — mruknąłem wyrozumiale, przyglądając się chwile Orzechowej Gwieździe. Niektórzy uparcie trzymali się rang, wmawiając nie tylko innym, ale i sobie, że wciąż są w pełni sił do jej pełnienia. Inni? Rezygnowali jak tylko mieli taką okazję i chociaż w obu tych postawach widziałem niepotrzebne skrajności... w jakimś stopniu je rozumiałem. Cóż, sam w końcu długo zwlekałem z rezygnacją głównie przez to, że wmawiałem sobie, że jeszcze dam radę i dopiero konsekwencje walki z lisami pokazały mi, że powinienem przemyśleć co faktycznie robię dla klanu, a co dla siebie.
— Cóż, ma swoje na karku, ale jest młodszy ode mnie, a to i tak spora zaleta, haha. Pamiętam jak się urodził. Byłem wtedy młodym wojownikiem, ale już dłuższy czas po swoim mianowaniu. Kupa czasu... Mogę mieć tylko nadzieję, że siły go nie opuszczą — Mknąca Gwiazda też miał swoje księżyce, ale... Ja w jego wieku byłem jeszcze w pełni sił i sprawności! Zresztą, jeszcze daleko mu do starszyzny i chociaż nie powinienem oceniać kogoś przez pryzmat samego siebie, to miałem nadzieję, że Mknący pożyje drugie tyle co ja.
— Kogo? Sowi Zmierzch. To naprawdę ambitny młodzik. Sam widziałem w nim materiał na zastępcę, więc jak Nurt go wybrał, cóż, nie miałem żadnych "ale".
Re: Gryzące Trawy
Sob Lip 29, 2023 10:49 pm
Orzechowy Cień
Orzechowy Cień
Grupa : Klan Wichru
Płeć : kocur
Księżyce : 71 (sierpień)
Matka : Mroźny Wiatr [NPC] (*)
Ojciec : Niedźwiedzia Gwiazda [NPC] (*)
Mistrz : Gwieździsta Noc (*)
Partner : Słodki Nektar
Wygląd : stosunkowo masywny, wyższy niż przeciętnie długowłosy kocur o złocisto-orzechowym futerku, na którym malują się rudawo-brązowe i czarne klasyczne pręgi, i złocistych oczach; często rozczochrany, odstaje mu futro na głowie i piersi; porusza się z uniesionym ogonem
Multikonta : Wieczorna Rosa; Echo; Tygrysica
Autor avatara : avatar ja, art pliszka
Liczba postów : 2979
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t285-orzeszek#424
Kiwa ponownie łbem na znak, że się zgadza z Krzywowąsym. Zresztą… jemu w sumie łatwo mówić, czy by zrezygnował z bycia Przywódcą, czy nie. Nie jest na tym stanowisku długo, jest młody, pełny sił, i dzień, w którym faktycznie jego sprawność by się obniżyła, jest jeszcze daleko, a wszystko będzie też zależało od sytuacji w klanie… i od znalezienia odpowiedniego następcy.
Mm, rozumiem. Tak czy siak – cieszę się, że jesteś zadowolony ze swojej decyzji i że czujesz, że zostawiasz Klan Rzeki w odpowiednich łapach – stwierdza na podsumowanie tego wszystkiego. – Mnie z kolei pewnie czeka zmiana Zastępcy… któregoś dnia. Słodka jest w moim wieku. – Na wspomnienie rudo-białej kąciki pyska Orzechowej Gwiazdy mimowolnie unoszą się w lekkim uśmiechu, zaraz jednak odchrząkuje cicho. – Na szczęście nie muszę się z tym spieszyć.

_________________

Gryzące Trawy - Page 8 Cz7MEFY


Gryzące Trawy - Page 8 MevtoU0

Re: Gryzące Trawy
Nie Lip 30, 2023 12:00 pm
Krzywowąsy
Krzywowąsy
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 124 ks | lipiec
Matka : Jarzębina (NPC) [*] | Mokry Nos (NPC) [*]
Ojciec : Kaczor (NPC) [*]
Mistrz : Lepki Muł (NPC) [*]
Partner : Różany Płatek (NPC) [*]
Wygląd : wysoki; szczupły kot o delikatniejszej niż przeciętny kocur budowie ciała, aczkolwiek posiadający widocznie zarysowane mięśnie. Jego ciało pokryte jest w większości krótką, białą i kędzierzawą sierścią. Jedynie pomiędzy uszami (uszy również), ogonie czy pojedynczych miejscach na ciele (grzbiet, wewnętrzna strona przedniej prawej i tylnej łapy) widoczne są bure, tygrysio pręgowane plamy. Blizny ma na lewej łopatce, tylnej lewej łapie (ślad po ugryzieniu szczura) i lekko wyszczerbione ucho. Porusza się skocznym krokiem, czasem kuleje. [więcej w KP]
Multikonta : Wierzbowy Puch, Tafla, Szerszeniowa Łapa
Autor avatara : @enzo_und_remy
Liczba postów : 782
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t795-krzywowasy#7026
Skinąłem łbem w ramach odpowiedzi na słowa Orzechowej Gwiazdy, a gdy głównym tematem stali się zastępcy, nie umknął mi lekki uśmieszek na mordce kocura na wspomnienie jego zastępczyni. Może i byłem stary, ale nie ślepy! Uśmiechnąłem się z lekkim rozbawieniem i przysłuchiwałem się jego dalszym słowom. Ah ta dzisiejsza młodzież!
— Dokładnie. Jesteś przywódcą od bardzo krótkiego czasu, Orzechowa Gwiazdo. Niepotrzebnie zamartwiasz się czymś takim na zapas. Najważniejsze jest to, że klan ma stabilizację — zamruczałem spokojnie, po chwili dodając: — O, a co słychać u Skowronkowego Trelu? Dawno nie widziałem tego młodzika na granicach, a przyznam, że bardzo dobrze go zapamiętałem. Tak między nami, nawet nauczyłem go pływać! Szkoda, że nie mogłem go złapać na zgromadzeniu, chociaż... chyba go nie było, hm.
Re: Gryzące Trawy
Nie Lip 30, 2023 7:52 pm
Orzechowy Cień
Orzechowy Cień
Grupa : Klan Wichru
Płeć : kocur
Księżyce : 71 (sierpień)
Matka : Mroźny Wiatr [NPC] (*)
Ojciec : Niedźwiedzia Gwiazda [NPC] (*)
Mistrz : Gwieździsta Noc (*)
Partner : Słodki Nektar
Wygląd : stosunkowo masywny, wyższy niż przeciętnie długowłosy kocur o złocisto-orzechowym futerku, na którym malują się rudawo-brązowe i czarne klasyczne pręgi, i złocistych oczach; często rozczochrany, odstaje mu futro na głowie i piersi; porusza się z uniesionym ogonem
Multikonta : Wieczorna Rosa; Echo; Tygrysica
Autor avatara : avatar ja, art pliszka
Liczba postów : 2979
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t285-orzeszek#424
Ach, nie martwię. Po prostu… biorę to pod uwagę – odpowiada szybko. Słodka sporo choruje, ale poza tym jest obowiązkowa i, mimo obaw jego czy Gołębiego Serca, daje sobie radę. Pomijając jednak nawet kwestię jej wieku… po prostu chce zostawić klan w łapach kogoś bardziej zdecydowanego, stanowczego, nawet jeśli ko… ufa Słodkiej, jak nikomu innemu.
Mh… – Lekki uśmiech znika z pyska syna Niedźwiedziej Gwiazdy. Nie lubi przekazywać takich wieści, nawet kotom z innego klanu. – Cóż… zaginął parę księżyców temu. Patrol wraz z jego zapachem wykrył ślady po walce z psem, ale to tyle.

_________________

Gryzące Trawy - Page 8 Cz7MEFY


Gryzące Trawy - Page 8 MevtoU0

Re: Gryzące Trawy
Nie Lip 30, 2023 9:48 pm
Krzywowąsy
Krzywowąsy
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 124 ks | lipiec
Matka : Jarzębina (NPC) [*] | Mokry Nos (NPC) [*]
Ojciec : Kaczor (NPC) [*]
Mistrz : Lepki Muł (NPC) [*]
Partner : Różany Płatek (NPC) [*]
Wygląd : wysoki; szczupły kot o delikatniejszej niż przeciętny kocur budowie ciała, aczkolwiek posiadający widocznie zarysowane mięśnie. Jego ciało pokryte jest w większości krótką, białą i kędzierzawą sierścią. Jedynie pomiędzy uszami (uszy również), ogonie czy pojedynczych miejscach na ciele (grzbiet, wewnętrzna strona przedniej prawej i tylnej łapy) widoczne są bure, tygrysio pręgowane plamy. Blizny ma na lewej łopatce, tylnej lewej łapie (ślad po ugryzieniu szczura) i lekko wyszczerbione ucho. Porusza się skocznym krokiem, czasem kuleje. [więcej w KP]
Multikonta : Wierzbowy Puch, Tafla, Szerszeniowa Łapa
Autor avatara : @enzo_und_remy
Liczba postów : 782
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t795-krzywowasy#7026
Delikatnie drgnąłem, gdy Orzechowa Gwiazda przekazał mi naprawdę... nieciekawe wieści odnośnie Skowronkowego Trelu. Mój pysk posmutniał na moment, a ja cofnąłem się myślami do momentu w którym po raz pierwszy spotkałem wspominanego kocura. Pamiętałem również jak na jednym ze zgromadzeń wymieniłem z nim parę przyjaznych słów. Jaka szkoda, że nie udało nam się częściej rozmawiać... Wydawał się takim pogodnym kocurem.
— To wiele wyjaśnia... — westchnąłem w końcu i uśmiechnąłem się blado pod nosem. — Oby Gwiezdny Klan miał go w opiece. Mimo wszystko istnieje jakaś szansa, że zdoła wrócić do Klanu — a przynajmniej chciałem tak myśleć. Był młodym i silnym kocurem, wiec przy odrobinie szczęścia... Mogło się okazać, że Skowronkowy Trel był cały i zdrowy.
— Oj, coś smęcimy na tych pogaduszkach, heh! Może znajdzie się jakiś ciekawszy i weselszy temat?
Re: Gryzące Trawy
Sob Sie 05, 2023 4:07 pm
Orzechowy Cień
Orzechowy Cień
Grupa : Klan Wichru
Płeć : kocur
Księżyce : 71 (sierpień)
Matka : Mroźny Wiatr [NPC] (*)
Ojciec : Niedźwiedzia Gwiazda [NPC] (*)
Mistrz : Gwieździsta Noc (*)
Partner : Słodki Nektar
Wygląd : stosunkowo masywny, wyższy niż przeciętnie długowłosy kocur o złocisto-orzechowym futerku, na którym malują się rudawo-brązowe i czarne klasyczne pręgi, i złocistych oczach; często rozczochrany, odstaje mu futro na głowie i piersi; porusza się z uniesionym ogonem
Multikonta : Wieczorna Rosa; Echo; Tygrysica
Autor avatara : avatar ja, art pliszka
Liczba postów : 2979
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t285-orzeszek#424
Wiele kotów – za wiele – z Klanu Wichru zginęło bądź zniknęło, i niestety Skowronek był jednym z nich. Na dodatek Orzech może nie był z nim bardzo blisko, ale jednak go lubił i czuł, że jest jednym z tych wojowników, na których można polegać… do czasu, niestety. Z jednej strony złocisty kocur chciał, by Skowronkowy Trel odnalazł drogę do domu, z drugiej nauczył się już, żeby nie mieć za dużo nadziei. Spotkanie chociażby Gwieździstej Nocy na Srebrnej Skórce dobitnie mu to pokazało.
Rozmawiają jeszcze jakiś czas na lżejsze tematy, aż Orzech nie uznaje, że pora już wracać do obozu.

zt

_________________

Gryzące Trawy - Page 8 Cz7MEFY


Gryzące Trawy - Page 8 MevtoU0

Re: Gryzące Trawy
Wto Lis 14, 2023 12:33 pm
Skwarna Łapa
Skwarna Łapa
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 23 [IV]
Matka : Suchy Nos
Ojciec : Kruchy Pazur
Mistrz : Kozi Klif!
Wygląd : Wysoki, chudy kocurek. Posiada krótką, kremową sierść z rozjaśnieniami na pyszczku, szyi, brzuchu i łapach. Do tego ma białą skarpetkę na tylnej, lewej łapie. Po jego całym ciele rozciągają się ciemne, klasyczne pręgi. Ogon z powodu mutacji jest krótszy niż u innych kotów. Jego oczy na razie mają kolor niebieski ale wkrótce się przebarwią na zielone.
Multikonta : Koźlorogi [KG]
Autor avatara : bestcattrio na ig
Liczba postów : 98
Terminator
https://starlight.forumpolish.com/t1850-skwar
Ostatnio Skwarna Łapa nie specjalnie wychodził z obozu. Po śmierci Ryk, nie miał ochoty na swoje spacerki pod granice. Nie chciał nikogo martwić swoimi smutkami. Chociaż z jednej strony bardzo chciał spotkać się z Wysoką Łapą, którego polubił. Dogadywali się i pragnął wkrótce spędzić z nim trochę więcej czasu. Chciał nawet dzisiaj, ale dowiedział się od patrolu gromiaków, że Wysoki był na treningu. Nie chciał nikomu przeszkadzać więc jedynie zaakceptował informacje i poszedł w przeciwnym kierunku. Wysoki musiał się skupić na swoim treningu. Nie chciał mu zawracać głowy swoimi myślami. Nie chciał po raz kolejny być dla kogoś ciężarem.
A więc, Skwar postanowił odwiedzić inne miejsce, a mianowicie granice z wichrem. Jeszcze nigdy nie spotkał kota z tego klanu. Liczył, że dziś mu się to uda. Kto wie, może pozyska nowego kumpla i tutaj? Oh! To by było wspaniałe. Posiadanie kumpli w dwóch różnych klanach byłoby epickie!
Rozejrzał się dookoła i patrzył w głąb terenów wichrów. Niczym się specjalnie nie różniły na oko Skwara. Tereny jak każde inne.

/szerszeń
Re: Gryzące Trawy
Wto Lis 14, 2023 9:34 pm
Szerszeniowy Rój
Szerszeniowy Rój
Grupa : Klan Wichru
Płeć : kocur
Księżyce : 33 ks | kwiecień
Matka : Leśny Szept [NPC]
Ojciec : Pokrzywowy Liść [NPC]
Mistrz : Skowronek, Orzech
Partner : twoja mama
Wygląd : Niewysoki, pulchny kocurek o krótkie sierści, niebiesko-kremowej szacie i gęstym pręgowaniu typu ticked, gdzie pręgi ma widoczne jedynie na mordce i ogonie, a tak resztę jego ciała zajmuje zbity, ciemnoniebieski nalot (np. grzbiet). Policzki, mordka, brzuch oraz gardło mają jaśniejszy, piaskowy odcień. Poza tym, Szerszeń jako szylkret posiada kremowe (również pręgowane) łaty z czego dwie najbardziej charakterystyczne znajdują się na czole i nosie, oraz na lewym udzie. Kocurek posiada żółte ślepia, subtelny pyszczek i proste, białe wąsiki [Reszta w KP]
Multikonta : Wierzbowy Puch; Lilia; Fasola
Autor avatara : @_louie_nala
Liczba postów : 218
Wojownik
https://starlight.forumpolish.com/t1695-szerszen?utm_campaign=newtopic&utm_medium=webhook&utm_source=discord#40454
Akurat zachciało mi się polować. Opuściłem obóz sam i dłuższą chwilę kręciłem się po terenach bez większego celu. Niby opuściłem go z dość jasnym założeniem - polowanie - ale jakoś nie mogłem się do niego zebrać. Dopiero w okolicach Rysiego Gąszczu do moich nozdrzy dostał się interesujący zapach... zająca! Pech jednak chciał, że mimo prób jego zlokalizowania, najwyraźniej błądziłem w kółko, aż doszedłem do granicy z Klanem Rzeki. Uświadomił mnie o tym rybny odór i... Jakiś kot stojący przy granicy. Gdy nasze spojrzenia się spotkały, uniosłem delikatnie brew i leniwie trzepnąłem dwukolorowym ogonem. — No siema.

_________________
Gryzące Trawy - Page 8 DXkhvGK
in a silly goofy mood
Re: Gryzące Trawy
Sro Lis 15, 2023 11:42 am
Skwarna Łapa
Skwarna Łapa
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 23 [IV]
Matka : Suchy Nos
Ojciec : Kruchy Pazur
Mistrz : Kozi Klif!
Wygląd : Wysoki, chudy kocurek. Posiada krótką, kremową sierść z rozjaśnieniami na pyszczku, szyi, brzuchu i łapach. Do tego ma białą skarpetkę na tylnej, lewej łapie. Po jego całym ciele rozciągają się ciemne, klasyczne pręgi. Ogon z powodu mutacji jest krótszy niż u innych kotów. Jego oczy na razie mają kolor niebieski ale wkrótce się przebarwią na zielone.
Multikonta : Koźlorogi [KG]
Autor avatara : bestcattrio na ig
Liczba postów : 98
Terminator
https://starlight.forumpolish.com/t1850-skwar
Tym razem poszczęściło się Skwarowi, bo po chwili zauważył jednego wichrzaka. Dodatkowo nie wydawał się być bardzo stary. To znaczy, nic nie miał do starszych kotów ale wolałby najpierw poznać koty w podobnym wieku do swojego. Poza tym przy starszych wojownikach zawsze jest bardzo spięty. A co dopiero wojownikach z innego klanu!
Skwarna Łapa, uśmiechnął się sympatycznie do niebieskiego kocura. Chciał zrobić dobre pierwsze wrażenie na nowo poznanym znajomym. – Hej, hej! – przywitał się ciepło po czym podszedł trochę bliżej. Nie będą przecież rozmawiali na odległość. – Jestem Skwarna Łapa. Miło mi. – przedstawił się po czym zapytał z ciekawości. – Co tam porabiasz? - od czegoś trzeba było zacząć, prawda?
Re: Gryzące Trawy
Sponsored content

Skocz do: