IndeksIndeks  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 :: 
Klan Rzeki
 :: Obóz Klanu Rzeki :: Łuska
Re: Stare Drzewo
Czw Paź 27, 2022 7:17 pm
Księżyc
Księżyc
Grupa : Samotnicy
Płeć : kocur
Księżyce : 41 [kwiecień]
Matka : Migocząca Iskra
Ojciec : Kruczy Cień [NPC]
Mistrz : Mknący Nurt
Wygląd : Wysoki, szczupły, lekko umięśniony, o orientalnej budowie. Krótkie, kremowo białe futro z niebieskim nalotem na pysku, uszach, łapach oraz ogonie. Oczy niebieskie.
Multikonta : Płatek
Autor avatara : plicha rozkurwicha#3025
Liczba postów : 173
Samotnik
https://starlight.forumpolish.com/t1480-topic
Czuł się poobijany i coraz bardziej zmęczony. Czy w związku z tym zamierzał odpuścić i się poddać? Nigdy w życiu. Walczyłby do samego końca, choćby miał paść ledwo żywy na ziemię i potem dłuższą chwilę nie wstawać.
Na razie jednak musiał się podnieść - i widząc, że Połysk szybko wstaje, on zrobił to samo. I nie zamierzał absolutnie robić uniku, no bez przesady. Czekał, aż siostra się do niego zbliży, a następnie wyciągnął łapy do przodu, aby wycelować w pierś i pchnąć ją do tyłu.
Re: Stare Drzewo
Nie Paź 30, 2022 4:32 pm
Robak
Robak
Pełne imię : Robak Wspinający się po Wielkim Dębie
Grupa : Plemię Niedźwiedzich Kłów
Płeć : inna (zapach kocura)
Księżyce : 45 (I)
Znak Przodków : Sarna
Matka : Mżawka Szepcząca o Świcie [NPC]
Ojciec : Zając Nurkujący w Norze na Wrzosowisku [NPC]
Mistrz : Tafla Jeziora Zmącona przez Płatek Śniegu
Partner : divorced wife - Wiatr
Wygląd : Chudy, wysoki kot o kościstych kształtach. Na jeno trójkątnym kościstym pysku widnieje para jasnych żółtych oczu. Jeno futro jest długie i czarne, opadające równo ku dołowi.
Multikonta : Meduza [pns] Malinowa Łapa [kw] Promyczek [krz] | martwe: Zawilcowa Łąka, Ryczący Niedźwiedź, Kasztan, Ważkowa Łapa, Słoneczna Łapa, npc: Stokrotkowa Łapa
Autor avatara : beevilove
Liczba postów : 789
Plemię Wiecznych Łowów
https://starlight.forumpolish.com/t721-robak-wspinajacy-sie-po-wielkim-debie#5559
Atak Połysk: Nieudany!
Atak Księżyca: Nieudany!

Dzieciaki Migoczącej Iskry nie poddawały się łatwo. Długi pojedynek dawał im w kość, ale rzucili się na siebie nawzajem. Połysk chciała trącić brata w bark, żeby ten dalej był na ziemi, ale chybiła i wylądowała ciężko na ziemi obok pierwotnego celu. A Księżyc, wstał i miał zamiar pchnąć ją podniesionymi łapami także nie trafił.

Połysk:
P: 1 | S: 5(11) | Z: 7(14) | Sz: 3(7) | O: 4(8) | HP: 95/120 | W: 40-5= 35/80
- cichy krok, króliczy słuch
- statystyki obniżone o połowę ze względu na wiek
- -3 do celności ze względu na spadek W do 50%

Księżyc:
P: 1 | S: 3(13) | Z: 2(11) | Sz: 2(8) | O: 2(8) | HP: 43/110 | W: 68-3 = 65/90
- cichy krok, ostre pazury
- statystyki obniżone o połowę ze względu na wiek
- statystyki obniżone o kolejne 50% z powodu utraty połowy hp

_________________
振り向いた その後ろの (正面だぁれ?)
暗闇に 爪を立てて (夜を引き裂いた)

雨だれは血のしずくとなって頬を
つたい落ちる
もうどこにも帰る場所が無いなら

この指止まれ 私の指に
その指ごと 連れてってあげる
ひぐらしが鳴く 開かずの森へ
後戻りは もう出来ない
Re: Stare Drzewo
Nie Paź 30, 2022 5:08 pm
Połyskująca Tafla
Połyskująca Tafla
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kotka
Księżyce : 25 [sierpień]
Matka : Migocząca Iskra (?)
Ojciec : Kruk [NPC] (*)
Mistrz : Migocząca Iskra
Partner : bardzo śmieszne
Wygląd : Wysoka, szczupła i smukła, o orientalnej budowie (głowa w kształcie trójkątnego klina, prosty nos w jednej linii z czołem i duże, szeroko rozstawione uszy). Ma krótkie, jednolite liliowe futerko i intensywnie pomarańczowe oczy.
Multikonta : Motyli Blask
Autor avatara : boru (art w podpisie)
Liczba postów : 248
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t1478-polysk
Idzie coraz gorzej. Nie tylko jej, Księżycowi też. Jest zmęczona, on pewnie równie mocno, a zmęczenie rozprasza ją do tego stopnia, że nie może porządnie trafić. Chętnie biłaby się długo, ale... chyba wie, kiedy się wycofać. I jeszcze nie jest to teraz, ha! Tak długo, jak ma jakąkolwiek siłę w łapach, zamierza kontynuować pojedynek.
Księżyc, na szczęście, jest tego samego zdania. Przepychają się więc jeszcze trochę, dopóki oboje nie tracą sił, mniej więcej w podobnym czasie... ale dla Połysk ta walka i tak jest wygrana. W końcu to nie Księżyc przywalił jej tak pięknie parę razy na samym początku!

/zt

_________________

I GUESS TO YOU NOW I'M JUST A FACE IN THE CROWD
confront all the pain like a gift under the t r e e
oh please, I can't be who you need me to be
I grind in the sunshine, grind in the rain
SO REAL THAT I FEEL FAKE


last night i dreamt i still knew you

Re: Stare Drzewo
Pią Lis 04, 2022 4:14 pm
Krzywowąsy
Krzywowąsy
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 124 ks | lipiec
Matka : Jarzębina (NPC) [*] | Mokry Nos (NPC) [*]
Ojciec : Kaczor (NPC) [*]
Mistrz : Lepki Muł (NPC) [*]
Partner : Różany Płatek (NPC) [*]
Wygląd : wysoki; szczupły kot o delikatniejszej niż przeciętny kocur budowie ciała, aczkolwiek posiadający widocznie zarysowane mięśnie. Jego ciało pokryte jest w większości krótką, białą i kędzierzawą sierścią. Jedynie pomiędzy uszami (uszy również), ogonie czy pojedynczych miejscach na ciele (grzbiet, wewnętrzna strona przedniej prawej i tylnej łapy) widoczne są bure, tygrysio pręgowane plamy. Blizny ma na lewej łopatce, tylnej lewej łapie (ślad po ugryzieniu szczura) i lekko wyszczerbione ucho. Porusza się skocznym krokiem, czasem kuleje. [więcej w KP]
Multikonta : Wierzbowy Puch, Tafla, Szerszeniowa Łapa
Autor avatara : @enzo_und_remy
Liczba postów : 782
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t795-krzywowasy#7026
_______

Dni się dłużyły i chociaż pogoda dopisywała i słońce przyjemnie grzało grzbiet; miałem wrażenie, że w obozie panuje ciężka atmosfera. Cóż się dziwić! Po ostatnim zebraniu i wyciągnięciu fatalnego stanu składziku, nad obozem zawisły ciemne chmury, chociaż niewidoczne gołym okiem - jak najbardziej odczuwalne. Mógłbym przysiąc, że bolały mnie stawy od tej irracjonalnej wilgotności, brr! Starałem się jednak funkcjonować w miarę normalnie, chociaż trudno mi było ukryć, że... Czułem rozczarowanie. Dziwny nastrój trzymał mnie od momentu w którym Iskra przyprowadziła do mojego legowiska Świetlika i ani myślał znikać; oby nadciągająca ceremonia kociąt i zgromadzenie, poprawiły mi humor! Przecież to niemożliwe, by jakiś kot zrobił kolejną, dziwaczną rzecz, prawda? Z tym nawrotem naiwności spokojnie posilałem się małym wróblem w okolicy Starego Drzewa, chwile przed tym rozmawiając z Czarnostopym o Ćmiej Łapie. Gdy kocur ulotnił się na rzecz wspominanej kotki, a dokładnie wspólnego polowania, zostałem sam na sam z wróblem.

Brzask
Re: Stare Drzewo
Pią Lis 04, 2022 5:12 pm
Blady Duch
Blady Duch
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kocur
Księżyce : 13
Matka : Migocząca Iskra
Ojciec : Kruczy Cień
Mistrz : Migocząca Iskra
Wygląd : Nieduży, delikatny, szczupły, krótkowłosy czekoladowy point o orientalnej urodzie. Ma charakterystycznie skośne, niebieskie oczy. Urodził się niemal cały biały, z wiekiem będzie ciemniał - jego ciało zrobi się biało-kremowe, a na łapkach, pyszczku, ogonie i uszkach pojawi się czekoladowa barwa.
Multikonta : Cień (PNK), Wronia Łapa (KG), Wilcza Łapa (KW)
Liczba postów : 271
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t1482-brzask#29645
Czas jaki Przywódca spędzał samotnie z wróblem chylił się ku końcowi.

Brzask również czuł się ostatnio dziwnie. Nie tyle co źle, ale jakoby w świecie naruszony został jakiś balans. Jakoby coś miało się stać tak złego i niepokojącego, że strach było o tym myśleć. Jedynym co uspokajało jego niespokojny umysł, było to, że często przechodził do czarnych scenariuszy. Nie raz w chwili, kiedy nie było w ogóle do tego potrzeby. I jak zazwyczaj było to bez powodu, tak tym razem powód potrafił wskazać. Po zebraniu rozmawiał z Ryk. Z Ryk, z którą zawsze się mu dobrze rozmawiało... a ostatnio miał wrażenie, jakby coś poszło nie tak. Tu ponownie tłumaczył sobie to wszystko emocjami, że było jej źle, że może potrzebowała czasu, ale... martwił się? Pomijając o relację jaką miał z kotką, to po prostu o nią samą. O to, że mógł powiedzieć coś niestosownego, co na nią wpłynie i... stop. W chwilach takich jak ta, nie mógł robić więcej. A myślenie o problemie go nie rozwiąże. Co najwyżej musiałby pogadać z nią, ale jeszcze nie miał odwagi. Było za wcześnie, zbyt świeże było to wszystko. Każdy zły ruch mógł pogorszyć sytuację.
Z boku jednak nie było widać jego trosk. Jak zawsze siedział gdzieś na uboczu, obserwując chmury i tym razem przelatujące motyle, które zdawały się bawić. Jeden usiłował złapać tego drugiego, który cały czas wirował wokół tego pierwszego. Parę razy kusiło go nawet wyciągnąć łapę i przerwać tę zabawę, ale ostatecznie się poddawał. Nie chciał nikogo krzywdzić, tym bardziej dla własnej uciechy. Przez to jednak, że obserwował owady, w końcu na tle wyostrzył mu się obraz Przywódcy. Samego. Huh...
- Krzywa Gwiazdo! - zamiauczał w jego kierunku, podchodząc wnet skocznym krokiem. Moment na odwrócenie uwagi, pozwolenie sobie na skupienie się na czymś innym. Standardowo zatrzymał się, aby to z szacunkiem pochylić łeb przed Przywódcą. Niedługo po tym przysiadł obok niego. - Smacznego! Mam nadzieję, że nie przeszkadzam?
Zaczął zaraz. Nie chciał w końcu mu zajmować czasu niepotrzebnie, jeśli ten nie chciał Brzaska obok, to point poszedłby w długą.

_________________
Stare Drzewo - Page 3 Podpisnowy
Re: Stare Drzewo
Pią Gru 23, 2022 12:03 pm
Księżyc
Księżyc
Grupa : Samotnicy
Płeć : kocur
Księżyce : 41 [kwiecień]
Matka : Migocząca Iskra
Ojciec : Kruczy Cień [NPC]
Mistrz : Mknący Nurt
Wygląd : Wysoki, szczupły, lekko umięśniony, o orientalnej budowie. Krótkie, kremowo białe futro z niebieskim nalotem na pysku, uszach, łapach oraz ogonie. Oczy niebieskie.
Multikonta : Płatek
Autor avatara : plicha rozkurwicha#3025
Liczba postów : 173
Samotnik
https://starlight.forumpolish.com/t1480-topic
Kiedy nie miał nic do roboty, i szczególnie też nie chciało mu sie czegokolwiek robić - po prostu odpoczywał. To był właśnie taki moment, kiedy Księżyc wrócił do obozu po treningu, i widząc zostawioną dosyć niewielką kępkę mchu obok starego drzewa, od razu postanowił ją wykorzystać. Podszedł bliżej, a następnie wziął ją w zęby i ułożył tak, aby było mu możliwie najwygodniej - i po prostu się położył. Wygiął nieco grzbiet i wyciągnął łapy, swoją pozycją jasno dając znać, że nieszczególnie akurat chciał, żeby ktoś go zaczepiał. Nie silił się na chowanie w jakimś legowisku terminatorów czy innej ciemnej norze, bo po co? W obozie nie było akurat dużego ruchu, toteż równie dobrze mógł rozłożyć się praktycznie na widoku, by następnie przymknąć oczy i spróbować odciąć od świata.
Re: Stare Drzewo
Pią Gru 23, 2022 5:19 pm
Migocząca Iskra
Migocząca Iskra
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kotka
Księżyce : 77 (luty '23)
Matka : Leśna Ścieżka [npc] (*)
Ojciec : Lamparcie Gardło [npc] (*)
Mistrz : Wieczorna Mgła [npc] (*)
Partner : girlbossowanie
Wygląd : długie łapy, smukłe, atletyczne ciało; głowa w kształcie trójkątnego klina, prosty nos w jednej linii z czołem, duże, szeroko rozstawione uszy; krótka sierść, w większości jasnokremowa, a łapy, pysk, uszy i ogon czekoladowe; jaśniejszy czekoladowy nalot na grzbiecie i bokach; niebieskie oczy
Multikonta : Orzechowy Cień; Wieczorna Rosa; Echo
Liczba postów : 852
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t682-iskra
O treningi Brzasku i Połysk się nie martwię, bo prowadzę je sama, ale Księżyc i Światełko trafili pod skrzydła Mknącego Nurtu, co do którego… nie mam specjalnej pewności. W przypadku córki, wiem, że jej postępy są nijakie z uwagi na chorobę, ale Księżyc to osobna sprawa i chciałabym się dowiedzieć więcej na temat jego treningu – zresztą, lubię po prostu rozmawiać ze swoimi kociętami. W ostatnim czasie to jedyne koty w klanie, z którymi jestem w stanie zdobyć się na dłuższą rozmowę… no, z paroma jeszcze wyjątkami.
Księżyc – odzywam się miękko, podchodząc do syna. – Nie przeszkadzam?

_________________

you walk off wearin' your disguise
never give me something and


don't think twice

and I told you all the things I would do
but does it matter when you
chase after pleasure you can't have?

now look where you ended up at

Re: Stare Drzewo
Pią Gru 23, 2022 5:53 pm
Księżyc
Księżyc
Grupa : Samotnicy
Płeć : kocur
Księżyce : 41 [kwiecień]
Matka : Migocząca Iskra
Ojciec : Kruczy Cień [NPC]
Mistrz : Mknący Nurt
Wygląd : Wysoki, szczupły, lekko umięśniony, o orientalnej budowie. Krótkie, kremowo białe futro z niebieskim nalotem na pysku, uszach, łapach oraz ogonie. Oczy niebieskie.
Multikonta : Płatek
Autor avatara : plicha rozkurwicha#3025
Liczba postów : 173
Samotnik
https://starlight.forumpolish.com/t1480-topic
Jego ogon odruchowo drgnął lekko, a sierść na moment minimalnie się zjeżyła, by następnie po uderzeniu serca wrócić do normalnego stanu. Gdyby to był ktoś inny niż Iskra, to pewnie dalej dałby znać całym sobą, że nie miał ochoty na rozmowy. Ale że była to jego matka... To trochę nie wypadało. Może jakby wciąż miał kilka księżyców, to pokusiłby się na jakąś złośliwość, jednak po czasie doszedł do wniosku, że nie wszystko można robić. A na pewno nie zawsze i wszędzie.
- Nie - odpowiedział dosyć szybko i podniósł się do siadu. - W zasadzie nie mam teraz nic do roboty. Niestety - wzruszył barkami, a następnie rzucił matce pytające spojrzenie, jakby chciał od razu dowiedzieć się, czy przyszła z czymś konkretnym, czy tak po prostu. Nie miałby nic przeciwko w obu przypadkach.
Re: Stare Drzewo
Pią Gru 23, 2022 8:57 pm
Migocząca Iskra
Migocząca Iskra
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kotka
Księżyce : 77 (luty '23)
Matka : Leśna Ścieżka [npc] (*)
Ojciec : Lamparcie Gardło [npc] (*)
Mistrz : Wieczorna Mgła [npc] (*)
Partner : girlbossowanie
Wygląd : długie łapy, smukłe, atletyczne ciało; głowa w kształcie trójkątnego klina, prosty nos w jednej linii z czołem, duże, szeroko rozstawione uszy; krótka sierść, w większości jasnokremowa, a łapy, pysk, uszy i ogon czekoladowe; jaśniejszy czekoladowy nalot na grzbiecie i bokach; niebieskie oczy
Multikonta : Orzechowy Cień; Wieczorna Rosa; Echo
Liczba postów : 852
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t682-iskra
Uśmiecham się lekko do syna i siadam naprzeciwko zaraz po jego odpowiedzi.
Hmm – wydaję z siebie cichy pomruk. – Zawsze możemy coś wspólnie porobić, nawet poza obozem… chociaż najpierw chciałabym się dowiedzieć: jak twój trening, kochanie? – przechodzę do rzeczy. Oczywiście interesuje mnie też, co ogólnie u Księżyca, i po prostu rozmowa z nim, jednak teraz to mój priorytet.

_________________

you walk off wearin' your disguise
never give me something and


don't think twice

and I told you all the things I would do
but does it matter when you
chase after pleasure you can't have?

now look where you ended up at

Re: Stare Drzewo
Pon Gru 26, 2022 5:26 pm
Księżyc
Księżyc
Grupa : Samotnicy
Płeć : kocur
Księżyce : 41 [kwiecień]
Matka : Migocząca Iskra
Ojciec : Kruczy Cień [NPC]
Mistrz : Mknący Nurt
Wygląd : Wysoki, szczupły, lekko umięśniony, o orientalnej budowie. Krótkie, kremowo białe futro z niebieskim nalotem na pysku, uszach, łapach oraz ogonie. Oczy niebieskie.
Multikonta : Płatek
Autor avatara : plicha rozkurwicha#3025
Liczba postów : 173
Samotnik
https://starlight.forumpolish.com/t1480-topic
Kąciki jego pyska delikatnie drgnęły, kiedy usłyszał propozycję wyjścia poza obóz. Zanim jednak mógł od razu się zgodzić, najpierw miał opowiedzieć o treningu. Skoro tak, to nie miał zbyt wiele do powiedzenia, dlatego raczej nie powinno było to zająć wiele czasu.
- Chętnie gdzieś wyjdę. Na razie przeszliśmy kawałek terenów i poznałem teorię walki. Nie mam pojęcia, czy to dużo, czy mało. Mknący Nurt jest... w porządku. Aż za bardzo. Hm, to znaczy... - zmrużył oczy, nie wiedząc do końca, jak określić swojego mistrza. Nie spodziewał się zamieszania na treningu, jednak jego szkolenie przebiegało w zbyt prosty sposób. Oczekiwał może jakiegoś urozmaicenia, czegoś ciekawego, nietypowego. Takiego efektu "wow", po którym mógłby opowiadać o treningu z entuzjazmem.
Re: Stare Drzewo
Wto Gru 27, 2022 10:39 pm
Migocząca Iskra
Migocząca Iskra
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kotka
Księżyce : 77 (luty '23)
Matka : Leśna Ścieżka [npc] (*)
Ojciec : Lamparcie Gardło [npc] (*)
Mistrz : Wieczorna Mgła [npc] (*)
Partner : girlbossowanie
Wygląd : długie łapy, smukłe, atletyczne ciało; głowa w kształcie trójkątnego klina, prosty nos w jednej linii z czołem, duże, szeroko rozstawione uszy; krótka sierść, w większości jasnokremowa, a łapy, pysk, uszy i ogon czekoladowe; jaśniejszy czekoladowy nalot na grzbiecie i bokach; niebieskie oczy
Multikonta : Orzechowy Cień; Wieczorna Rosa; Echo
Liczba postów : 852
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t682-iskra
Taki… poprawny i nic więcej? – pytam z zaciekawieniem, zastanawiając się, czy dobrze myślę. – Prawdę powiedziawszy, treningi często takie są – stwierdzam zaraz z lekko krzywym uśmiechem. Treningi mają konkretną funkcję: przygotować kota do bycia wojownikiem, im szybciej, tym lepiej dla prowadzącego go wojownika… więc siłą rzeczy bywają mało ekscytujące. – Chodźmy więc. Może opowiem ci o polowaniu – proponuję zaraz, podnosząc się ponownie, a kroki kieruję w stronę wyjścia z obozu.

_________________

you walk off wearin' your disguise
never give me something and


don't think twice

and I told you all the things I would do
but does it matter when you
chase after pleasure you can't have?

now look where you ended up at

Re: Stare Drzewo
Sro Gru 28, 2022 1:51 pm
Księżyc
Księżyc
Grupa : Samotnicy
Płeć : kocur
Księżyce : 41 [kwiecień]
Matka : Migocząca Iskra
Ojciec : Kruczy Cień [NPC]
Mistrz : Mknący Nurt
Wygląd : Wysoki, szczupły, lekko umięśniony, o orientalnej budowie. Krótkie, kremowo białe futro z niebieskim nalotem na pysku, uszach, łapach oraz ogonie. Oczy niebieskie.
Multikonta : Płatek
Autor avatara : plicha rozkurwicha#3025
Liczba postów : 173
Samotnik
https://starlight.forumpolish.com/t1480-topic
- O, tak - od razu przytaknął, gdyż matka w punkt ujęła to, co miał na myśli. - Twoje również? - dopytał i mrugnął, niby się drocząc, ale jednak będąc ciekawym, co Iskra by na to odpowiedziała. Sam również rozumiał, że trening miał przygotować do bycia wojownikiem, jednak nie wyobrażał sobie, by każdy miał wyglądać tak samo... Tak, jakby prowadzono jakąś hurtową "produkcję" wojowników i nic więcej.
- Wspaniale. Będę mógł już zabłysnąć przed Mknącym - odparł, a następnie ruszył energicznie za matką. Jeszcze chwilę temu leżał i nie miał na nic ochoty. Wystarczyła dosłownie krótka rozmowa z Iskrą i od razu zmienił swoje nastawienie.
Re: Stare Drzewo
Nie Sty 01, 2023 2:13 pm
Migocząca Iskra
Migocząca Iskra
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kotka
Księżyce : 77 (luty '23)
Matka : Leśna Ścieżka [npc] (*)
Ojciec : Lamparcie Gardło [npc] (*)
Mistrz : Wieczorna Mgła [npc] (*)
Partner : girlbossowanie
Wygląd : długie łapy, smukłe, atletyczne ciało; głowa w kształcie trójkątnego klina, prosty nos w jednej linii z czołem, duże, szeroko rozstawione uszy; krótka sierść, w większości jasnokremowa, a łapy, pysk, uszy i ogon czekoladowe; jaśniejszy czekoladowy nalot na grzbiecie i bokach; niebieskie oczy
Multikonta : Orzechowy Cień; Wieczorna Rosa; Echo
Liczba postów : 852
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t682-iskra
Mój? – pytam i parskam z gorzkim rozbawieniem. – Och, kochanie. Wiesz, dużo bym oddała, by mój trening tak wyglądał, bo Wieczorna Mgła prawie w ogóle się nie pojawiała, a wszystko przerabiała pobieżnie i tak, jakby nie chciała w ogóle tam być. Wolałabym najbardziej nudny i rutynowy trening, niż to – odpowiadam. Brakuje już we mnie złości na moją mistrzynię. Może to lepiej, że tak wyglądał ten „trening”. Gdybym przed śmiercią ojca została wojowniczką, być może przysięga złożona Rzece zatrzymałaby mnie w obozie… i kto wie, czy bym w ogóle przeżyła pożar; albo, jeśli nie to, to zawsze bym żałowała odwrócenia się od klanu i ucieczki. Byłam jednak tylko terminatorką, która straciła ojca, i później nikt nie pytał mnie, czy odeszłam sama. – Natomiast kiedy wróciłam do klanu, a ten się odbudował, Krzywa Gwiazda nawet nie nadawał mi z powrotem imienia terminatorki. Na treningu z nim było więcej dyskusji o pewnych zjawiskach, które już wtedy dostrzegałam w Rzece, a poza powtórzeniem Kodeksu właściwie nic nie robiliśmy z prostego powodu – umiałam wówczas nawet więcej, niż typowy wojownik.
Z obozu skręcam w stronę Łysych Drzew.
Wiesz albo domyślasz się, co jest ważne w czasie polowania?

_________________

you walk off wearin' your disguise
never give me something and


don't think twice

and I told you all the things I would do
but does it matter when you
chase after pleasure you can't have?

now look where you ended up at

Re: Stare Drzewo
Pon Sty 02, 2023 6:00 pm
Księżyc
Księżyc
Grupa : Samotnicy
Płeć : kocur
Księżyce : 41 [kwiecień]
Matka : Migocząca Iskra
Ojciec : Kruczy Cień [NPC]
Mistrz : Mknący Nurt
Wygląd : Wysoki, szczupły, lekko umięśniony, o orientalnej budowie. Krótkie, kremowo białe futro z niebieskim nalotem na pysku, uszach, łapach oraz ogonie. Oczy niebieskie.
Multikonta : Płatek
Autor avatara : plicha rozkurwicha#3025
Liczba postów : 173
Samotnik
https://starlight.forumpolish.com/t1480-topic
- Nie mogę się nie zgodzić. Lepszy nudny trening niż żaden - przytaknął, nie przerywając i słuchając dalej. Uszy lekko mu drgnęły na opowieść o treningu z Krzywą Gwiazdą. Brzmiało bardzo fajnie, musiał przyznać. Sam chętnie by wziął udział w takiej dyskusji, ale nie wiedział, czy Mknący byłby chętny. Zresztą, nawet jeśli nie, to nie potrzebował do tego mistrza.
- To byłoby trochę absurdalne, gdybyś dostała imię terminatora. Ile miałaś księżyców? - zapytał zaciekawiony. Zaraz jednak jak tylko wypowiedział swoje pytanie, to przypomniało mu się, że chyba była w klanie taka stara terminatorka. Koziołkowa Łapa?
- Skradanie - rzucił bardzo ogólnikowo, zerkając na matkę jakby oczekując jej potwierdzenia, że myśli w dobrym kierunku.
Re: Stare Drzewo
Wto Sty 03, 2023 3:14 am
Migocząca Iskra
Migocząca Iskra
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kotka
Księżyce : 77 (luty '23)
Matka : Leśna Ścieżka [npc] (*)
Ojciec : Lamparcie Gardło [npc] (*)
Mistrz : Wieczorna Mgła [npc] (*)
Partner : girlbossowanie
Wygląd : długie łapy, smukłe, atletyczne ciało; głowa w kształcie trójkątnego klina, prosty nos w jednej linii z czołem, duże, szeroko rozstawione uszy; krótka sierść, w większości jasnokremowa, a łapy, pysk, uszy i ogon czekoladowe; jaśniejszy czekoladowy nalot na grzbiecie i bokach; niebieskie oczy
Multikonta : Orzechowy Cień; Wieczorna Rosa; Echo
Liczba postów : 852
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t682-iskra
Ponad… trzydzieści? Prawie czterdzieści? Coś koło tego. A z klanu „zniknęłam”, mając piętnaście – odpowiadam. Wydarzenia z początków po odbudowie mieszają mi się w jedno, chociażby z uwagi na to, jak mały był klan i jak dużo roboty musiało wykonać tak mało kotów, i nieco ciężko mi ocenić, ile to księżyców temu było. – Na pewno w momencie pierwszej ceremonii mnie dłużej w klanie nie było, niż byłam, więc ranga i imię terminatora byłyby mocno na wyrost – dodaję.
No, to żeś wymyślił. Pomyśl dłużej – odpowiadam z rozbawieniem na pysku i głosie, rzucając wyzwanie Księżycowi. Przecież nie zaakceptuję tak krótkiej, ogólnikowej odpowiedzi… od własnego kociaka.

_________________

you walk off wearin' your disguise
never give me something and


don't think twice

and I told you all the things I would do
but does it matter when you
chase after pleasure you can't have?

now look where you ended up at

Re: Stare Drzewo
Pon Sty 09, 2023 2:47 pm
Księżyc
Księżyc
Grupa : Samotnicy
Płeć : kocur
Księżyce : 41 [kwiecień]
Matka : Migocząca Iskra
Ojciec : Kruczy Cień [NPC]
Mistrz : Mknący Nurt
Wygląd : Wysoki, szczupły, lekko umięśniony, o orientalnej budowie. Krótkie, kremowo białe futro z niebieskim nalotem na pysku, uszach, łapach oraz ogonie. Oczy niebieskie.
Multikonta : Płatek
Autor avatara : plicha rozkurwicha#3025
Liczba postów : 173
Samotnik
https://starlight.forumpolish.com/t1480-topic
- Więc tym bardziej byłoby to żenujące. Mamy w klanie takich terminatorów, prawda? Jak to w ogóle się dzieje? Bo nie wierzę, że ukończenie treningu jest dla kogoś tak trudne. Czy to nie tylko pasożytowanie? - zapytał, ostatnie zdanie wypowiadając nieco ostrzej, niż sam by się spodziewał. Zresztą, nawet jak ktoś do klanu trafił już będąc w takim wieku, i jakoś otrzymałby tę rangę terminatora, to czy naprawdę problemem byłoby szybkie skończenie treningu? Ktoś młodszy mógłby mieć problem, ale ktoś, kto potencjalnie żył jako samotnik?
- Tylko badam, czy dobrze w ogóle kojarzę. Chociaż, to nie może być chyba tak skomplikowane. Na pewno trzeba być cichym i uważnie się skradać, aby na przykład nie nadepnąć na jakiegoś liścia, bo to byłaby kompletna porażka. I dobrze byłoby też zbliżyć się do przeciwnika od tyłu, albo schować się za jakimś drzewem, tak myślę.
Re: Stare Drzewo
Sob Sty 28, 2023 6:58 pm
Migocząca Iskra
Migocząca Iskra
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kotka
Księżyce : 77 (luty '23)
Matka : Leśna Ścieżka [npc] (*)
Ojciec : Lamparcie Gardło [npc] (*)
Mistrz : Wieczorna Mgła [npc] (*)
Partner : girlbossowanie
Wygląd : długie łapy, smukłe, atletyczne ciało; głowa w kształcie trójkątnego klina, prosty nos w jednej linii z czołem, duże, szeroko rozstawione uszy; krótka sierść, w większości jasnokremowa, a łapy, pysk, uszy i ogon czekoladowe; jaśniejszy czekoladowy nalot na grzbiecie i bokach; niebieskie oczy
Multikonta : Orzechowy Cień; Wieczorna Rosa; Echo
Liczba postów : 852
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t682-iskra
Często tak, zgadza się. Czasem jednak to również kwestia mistrza czy mistrzów, rzadkich treningów, niefortunnych okoliczności, chorób, ran, i tak dalej. Zależy od konkretnego kota – odpowiadam, nieco łagodząc, mimo wszystko, podejście Księżyca, chociaż jednocześnie nie uważam tego, co powiedział, za błędne. Mimo wszystko trzeba jednak patrzeć w takich kwestiach jednostkowo.
Chowanie się działa przede wszystkim na ptaki – one mają wyjątkowy wzrok. Ogólna zasada jest taka, że musisz ugiąć łapy, zrównać ogon z grzbietem, patrzeć, gdzie stąpasz, jak wspomniałeś, a także skradać się pod wiatr. Do królików i zajęcy należy dodatkowo ściszyć oddech, ponieważ mają bardzo dobry słuch, natomiast wszystkie małe zwierzęta – gryzonie, płazy, gady – wyczuwają drgania ziemi. Aby je zminimalizować, przenosi się ciężar ciała na tylne łapy. Spójrz – instruuję, po czym uginam lekko łapy i obniżam ogon na wysokość grzbietu. Ustawiam się tak, by wiatr wiał mi prosto w pysk, i skradam się przez kilkanaście kroków, zerkając pod łapy. – Spróbuj teraz ty. Możesz dodać którąś ze szczegółowych zasad odnośnie rodzajów zwierzyny.

_________________

you walk off wearin' your disguise
never give me something and


don't think twice

and I told you all the things I would do
but does it matter when you
chase after pleasure you can't have?

now look where you ended up at

Re: Stare Drzewo
Czw Lut 02, 2023 2:14 pm
Księżyc
Księżyc
Grupa : Samotnicy
Płeć : kocur
Księżyce : 41 [kwiecień]
Matka : Migocząca Iskra
Ojciec : Kruczy Cień [NPC]
Mistrz : Mknący Nurt
Wygląd : Wysoki, szczupły, lekko umięśniony, o orientalnej budowie. Krótkie, kremowo białe futro z niebieskim nalotem na pysku, uszach, łapach oraz ogonie. Oczy niebieskie.
Multikonta : Płatek
Autor avatara : plicha rozkurwicha#3025
Liczba postów : 173
Samotnik
https://starlight.forumpolish.com/t1480-topic
- Tyle niefortunnych okoliczności - wymruczał krótko, może złośliwie, może nie, bo nie doprecyzował. Słuchał dalej uważnie, i na razie wydawało mu się to bardzo proste. Polowanie to taka podstawowa umiejętność, bez której nie można przetrwać, to nie mogło być trudne, prawda? Rzucił ciche "mhm", po tym, jak Iskra skończyła demonstrować, a następnie sam przystąpił do skradania. Ugiął łapy, postarał się zrównać ogon i grzbiet oraz ustawił się pod wiatr. Następnie ruszył do przodu, patrząc pod łapy, aby w co nie wdepnąć, i ściszył oddech, gdyż przenoszenie ciężaru na tylne łapy wydawało mu się najbardziej upierdliwe, a chować się też nie bardzo miał jak. Przeszedł w ten sposób kilkanaście kroków, a następnie spojrzał pytająco na matkę.
- I jak? Zapoluję?
Re: Stare Drzewo
Nie Lut 05, 2023 7:20 pm
Migocząca Iskra
Migocząca Iskra
Grupa : Klan Rzeki
Płeć : kotka
Księżyce : 77 (luty '23)
Matka : Leśna Ścieżka [npc] (*)
Ojciec : Lamparcie Gardło [npc] (*)
Mistrz : Wieczorna Mgła [npc] (*)
Partner : girlbossowanie
Wygląd : długie łapy, smukłe, atletyczne ciało; głowa w kształcie trójkątnego klina, prosty nos w jednej linii z czołem, duże, szeroko rozstawione uszy; krótka sierść, w większości jasnokremowa, a łapy, pysk, uszy i ogon czekoladowe; jaśniejszy czekoladowy nalot na grzbiecie i bokach; niebieskie oczy
Multikonta : Orzechowy Cień; Wieczorna Rosa; Echo
Liczba postów : 852
Nieaktywny
https://starlight.forumpolish.com/t682-iskra
Mmm… może, może – mówię z rozbawieniem w głosie. – Tak, dobrze jest. Poćwiczysz trochę w praktyce z prawdziwą zwierzyną i szybko staniesz się dobrym łowcą – chwalę zaraz syna. Spacerujemy jakiś czas, a potem wracamy do obozu.

zt

_________________

you walk off wearin' your disguise
never give me something and


don't think twice

and I told you all the things I would do
but does it matter when you
chase after pleasure you can't have?

now look where you ended up at

Re: Stare Drzewo
Nie Lut 05, 2023 8:34 pm
Księżyc
Księżyc
Grupa : Samotnicy
Płeć : kocur
Księżyce : 41 [kwiecień]
Matka : Migocząca Iskra
Ojciec : Kruczy Cień [NPC]
Mistrz : Mknący Nurt
Wygląd : Wysoki, szczupły, lekko umięśniony, o orientalnej budowie. Krótkie, kremowo białe futro z niebieskim nalotem na pysku, uszach, łapach oraz ogonie. Oczy niebieskie.
Multikonta : Płatek
Autor avatara : plicha rozkurwicha#3025
Liczba postów : 173
Samotnik
https://starlight.forumpolish.com/t1480-topic
- [b]No i super, szybiej trening będę mieć za sobą[/] - po co mi on w ogóle? Jeden mistrz nieco ograniczał, i był mimo wszystko wdzięczny matce, że nauczyła go skradania, dlatego w drodze powrotnej rzucił jeszcze krótkie 'dzięki', żeby nie było. Jak już wrócił, to postarał się nieco poćwiczyć to skradanie jeszcze samodzielnie, aby najlepiej zapamiętać dane ruchy i potem nie mysleć nad zasadami, tylko robić wszystko naturalnie.

[zt]
Re: Stare Drzewo
Sponsored content

Skocz do: