IndeksIndeks  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 :: 
Klan Gromu
 :: Obóz Klanu Gromu :: Brzegi
Wysoka Kępa
Nie 05 Mar 2023, 18:08
Światło Gwiazd
Światło Gwiazd
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : nieskończone
Matka : srebrna skórka
Ojciec : gwiezdny pył
Wygląd : utkany z gwiazd
Multikonta : administracja
Liczba postów : 1915
Administracja
https://starlight.forumpolish.com
First topic message reminder :

W okolicach lewego brzegu znaleźć można charakterystyczną, samotną kępę trawy, majestatycznie wyrastającą ponad mniejszych i słabszych przedstawicieli jej gatunku. Podczas Pory Zielonych Liści pośród jej długich liści dostrzec można białożółte kłosy spokojnie poruszane leniwymi podmuchami wiatru.

Re: Wysoka Kępa
Wto 07 Lis 2023, 18:35
Wilcza Łapa
Wilcza Łapa
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 13 [IV]
Matka : Tęczowa Chmura... [*]
Ojciec : Rozżarzona Gwiazda
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Na pewno jego postawa stała się doroślejsza - barki stały się szersze a wzrost podobny do matki. Po księżycach treningu mięśnie stały się bardziej widoczne a futro w przeciwieństwie do czasów gdy był kocięciem jest bardziej zadbane.
Ma niebiesko - białe, klasycznie pręgowane futro. Białe futro pokrywa dolną część pyszczka, szyję, prawą łapę poniżej łokcia. Na lewej przedniej łapie jest skarpetka nieco ponad nadgarstek. Lewa tylna łapa jest biała trochę ponad kolano (z wewnętrznej strony są dwie ciemniejsze łaty) Prawa tylna jest biała do okolic kolana.
Oczy koloru żółtozielonego. Różowe poduszki łap, oraz bordowy nos.
Multikonta : Wysoka Łapa, Ukwiecona Łapa [KG] Trzeszcząca Łapa[KRz]
Liczba postów : 187
Terminator
https://starlight.forumpolish.com/t1939-topic
- Nio ciemne! Jest tam cialno... nie widać nić. - a ja wole jak jest widać. Bo jeszcze wpadnę na ścianę i inni będą się ze mnie śmiali... a na to nie mogę pozwolić! Nie mogę sobie pozwolić na to żeby ktokolwiek wiedział że się boję. - A- ale nie mów njikiomu bo powiem tacie! - machnąłem ogonem gwałtownie chcąc pokazać swoją SILNĄ stronę.
- Ale... cio to Konwaja. Bo ja wjem ze mamy miana takie! - ja już dużo rzeczy wiedziałem, nie byłem wcale taki mały i głupi jak pan zastępca chyba sobie myślał. Tata miał dwa imionowe imię i mama też.

_________________

chcę być jak syn koleżanki twojej matki

zawsze tak idealny jak, jak z okładki
być jak syn koleżanki twojej matki
twojej matki, twojej matki



Re: Wysoka Kępa
Wto 07 Lis 2023, 19:45
Konwaliowy Sen
Konwaliowy Sen
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 54 [kwiecień]
Matka : Roztrzaskana Tafla
Ojciec : Kruk [*]
Mistrz : Tęczowa Chmura
Partner : Jeżynowy Cierń [*], Pszczeli Pył
Wygląd : Bardzo wysoki, długołapy, o szczupłej budowie. Okryty długim, zawsze wyczyszczonym, smolistoczarnym, niespłowiałym futrem, pod którym wyraźnie zarysowują się mięśnie. Na rozmówców spogląda skośnymi, zielonymi oczami w kształcie migdałów. Trójkątna, szczupła głowa, stosunkowo długie uszy zakończone pędzelkami, wydatne kości policzkowe, czarny nos i czarne wibrysy.
Liczba postów : 1502
Zastępca
https://starlight.forumpolish.com/t1251-konwalia
- Doprawdy, Wilku, straszenie mnie moim wujem ci nie przystoi - odparł pozorując śmiertelną powagę swych słów. Jego pysk, naturalnie, pozostawał o kamiennym wyrazie... swe słowa wypowiedział jednakże cichszym głosem i jednocześnie zmrużył nieco oczy.
- Konwalia to roślina o niewielkich, białych kwiatach - objaśnił, uznając, że to wystarczająca wiedza dla osobnika w wieku jego młodego rozmówcy. Oczywiście, spodziewał się pytań - te wszak były typowe dla kocięcego etapu rozwoju.

_________________
Elegant maniac.
Re: Wysoka Kępa
Pią 10 Lis 2023, 16:03
Wilcza Łapa
Wilcza Łapa
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 13 [IV]
Matka : Tęczowa Chmura... [*]
Ojciec : Rozżarzona Gwiazda
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Na pewno jego postawa stała się doroślejsza - barki stały się szersze a wzrost podobny do matki. Po księżycach treningu mięśnie stały się bardziej widoczne a futro w przeciwieństwie do czasów gdy był kocięciem jest bardziej zadbane.
Ma niebiesko - białe, klasycznie pręgowane futro. Białe futro pokrywa dolną część pyszczka, szyję, prawą łapę poniżej łokcia. Na lewej przedniej łapie jest skarpetka nieco ponad nadgarstek. Lewa tylna łapa jest biała trochę ponad kolano (z wewnętrznej strony są dwie ciemniejsze łaty) Prawa tylna jest biała do okolic kolana.
Oczy koloru żółtozielonego. Różowe poduszki łap, oraz bordowy nos.
Multikonta : Wysoka Łapa, Ukwiecona Łapa [KG] Trzeszcząca Łapa[KRz]
Liczba postów : 187
Terminator
https://starlight.forumpolish.com/t1939-topic
Wujkiem? O kurczę... to znaczy że ten oto pan też jest moją rodziną? Każdy z kim rozmawiam okazuje się częścią mojej familii! - To... ty mój wujek teź? - spytałem nieco pokorniej przez poważną reakcję kocura... trochę mnie przestraszył.
- Ale kwjati som dziewcińskie... a ty jesteś panem? Bo, bo juś spotkałem pana co myślałem zie pani. - wolałem się spytać żeby nie popełnić znów tego błędu! Stokrotkowa Łąka i Barwne Niebo byli nieco inni pod tym względem, ale no uczę się dopiero! Poza tym nie byli źli... a to dobrze!

_________________

chcę być jak syn koleżanki twojej matki

zawsze tak idealny jak, jak z okładki
być jak syn koleżanki twojej matki
twojej matki, twojej matki



Re: Wysoka Kępa
Czw 16 Lis 2023, 20:48
Konwaliowy Sen
Konwaliowy Sen
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 54 [kwiecień]
Matka : Roztrzaskana Tafla
Ojciec : Kruk [*]
Mistrz : Tęczowa Chmura
Partner : Jeżynowy Cierń [*], Pszczeli Pył
Wygląd : Bardzo wysoki, długołapy, o szczupłej budowie. Okryty długim, zawsze wyczyszczonym, smolistoczarnym, niespłowiałym futrem, pod którym wyraźnie zarysowują się mięśnie. Na rozmówców spogląda skośnymi, zielonymi oczami w kształcie migdałów. Trójkątna, szczupła głowa, stosunkowo długie uszy zakończone pędzelkami, wydatne kości policzkowe, czarny nos i czarne wibrysy.
Liczba postów : 1502
Zastępca
https://starlight.forumpolish.com/t1251-konwalia
- Owszem. Twoja rodzina w klanie jest liczna, Wilku - rzekł. Miało to swoje zalety, jednakże... sprawiało również, że cięższym zadaniem było znalezienie odpowiedniej partnerki. Dla niego samego chociażby, niechcącego związać się z bliską kuzynką, oznaczało to przekleństwo... do momentu wejścia w relację z Jeżynowym Cierniem oczywiście.
- Kto powiedział ci coś tak wielce odbiegającego od prawdy? - rzekł zdziwiony nielogicznym stwierdzieniem kocięcia.
- Owszem. Z jakiego powodu miałeś wątpliwości co do jego płci?

_________________
Elegant maniac.
Re: Wysoka Kępa
Pią 17 Lis 2023, 18:29
Wilcza Łapa
Wilcza Łapa
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 13 [IV]
Matka : Tęczowa Chmura... [*]
Ojciec : Rozżarzona Gwiazda
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Na pewno jego postawa stała się doroślejsza - barki stały się szersze a wzrost podobny do matki. Po księżycach treningu mięśnie stały się bardziej widoczne a futro w przeciwieństwie do czasów gdy był kocięciem jest bardziej zadbane.
Ma niebiesko - białe, klasycznie pręgowane futro. Białe futro pokrywa dolną część pyszczka, szyję, prawą łapę poniżej łokcia. Na lewej przedniej łapie jest skarpetka nieco ponad nadgarstek. Lewa tylna łapa jest biała trochę ponad kolano (z wewnętrznej strony są dwie ciemniejsze łaty) Prawa tylna jest biała do okolic kolana.
Oczy koloru żółtozielonego. Różowe poduszki łap, oraz bordowy nos.
Multikonta : Wysoka Łapa, Ukwiecona Łapa [KG] Trzeszcząca Łapa[KRz]
Liczba postów : 187
Terminator
https://starlight.forumpolish.com/t1939-topic
- Nio... mam kuzinów, ciocie Pściołe i Siokół i mame i tate i ciebie jeście! Kogo jeście mam? Kaźdy w klanie to moja lodzina? - spytałem się. Bo wszyscy Gromiacy to jedna rodzina? Tyle dobrego że mama i tata na siebie trafili! Bo... co wtedy? Nie było by mnie? MASAKRA!!
- Niooo, śiom małe i takie śłabe, DZIEWCIŃSKIE. Nie jak wijki! Wijki śiom gloźne śiom. - zapewniłem.
- Nio bio tak ćiułem... ale, ale juź wjem zie to pań, jak ti, i ja, i tata. Powiedział mi! - nos oszukał, zdarza się najwyraźniej, będę musiał spytać się rodziców czy im też się to zdarza!

_________________

chcę być jak syn koleżanki twojej matki

zawsze tak idealny jak, jak z okładki
być jak syn koleżanki twojej matki
twojej matki, twojej matki



Re: Wysoka Kępa
Pon 20 Lis 2023, 23:36
Konwaliowy Sen
Konwaliowy Sen
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 54 [kwiecień]
Matka : Roztrzaskana Tafla
Ojciec : Kruk [*]
Mistrz : Tęczowa Chmura
Partner : Jeżynowy Cierń [*], Pszczeli Pył
Wygląd : Bardzo wysoki, długołapy, o szczupłej budowie. Okryty długim, zawsze wyczyszczonym, smolistoczarnym, niespłowiałym futrem, pod którym wyraźnie zarysowują się mięśnie. Na rozmówców spogląda skośnymi, zielonymi oczami w kształcie migdałów. Trójkątna, szczupła głowa, stosunkowo długie uszy zakończone pędzelkami, wydatne kości policzkowe, czarny nos i czarne wibrysy.
Liczba postów : 1502
Zastępca
https://starlight.forumpolish.com/t1251-konwalia
- Nie każdy, jednakże nasza rodzina stanowi jego zdecydowaną większość - odparł zgodnie z prawdą. Teraz, gdy jego wuj i jego niegdysiejsza mistrzyni stali się parą jeszcze większa część Gromu stała się jego krewnymi.
- Rośliny również mogą być niebezpieczne... mogą również ratować życie - odparł zgodnie z wiedzą medyczną którą otrzymał od Owczego Runa. - Istnieją również takie, które potrafią zarówno leczyć, jak i zabijać.
Konwalia jednakże była rośliną, która mogła spowodować jedynie śmierć. Sen wieczny.

_________________
Elegant maniac.
Re: Wysoka Kępa
Pią 24 Lis 2023, 21:12
Wilcza Łapa
Wilcza Łapa
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 13 [IV]
Matka : Tęczowa Chmura... [*]
Ojciec : Rozżarzona Gwiazda
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Na pewno jego postawa stała się doroślejsza - barki stały się szersze a wzrost podobny do matki. Po księżycach treningu mięśnie stały się bardziej widoczne a futro w przeciwieństwie do czasów gdy był kocięciem jest bardziej zadbane.
Ma niebiesko - białe, klasycznie pręgowane futro. Białe futro pokrywa dolną część pyszczka, szyję, prawą łapę poniżej łokcia. Na lewej przedniej łapie jest skarpetka nieco ponad nadgarstek. Lewa tylna łapa jest biała trochę ponad kolano (z wewnętrznej strony są dwie ciemniejsze łaty) Prawa tylna jest biała do okolic kolana.
Oczy koloru żółtozielonego. Różowe poduszki łap, oraz bordowy nos.
Multikonta : Wysoka Łapa, Ukwiecona Łapa [KG] Trzeszcząca Łapa[KRz]
Liczba postów : 187
Terminator
https://starlight.forumpolish.com/t1939-topic
- Łooo. - wydałem z siebie lekko otwierając pyszczek. To naprawdę dużo członków rodziny! Ale fajnie! Mogę mówić do każdego ciocia lub wujek i mało kto powie że to nie prawda!
Zmrużyłem oczy wpatrując się w kocura jakby nie do końca wierząc w to co mówi... bo moje doświadczenia mówiły co innego! - Aje mnie mech nigdi nie ugliźł... tylko sjostla gupia laz! - odparłem waląc ogonem w ziemię wypominając walkę z jedną z sióstr która poszła nieco za daleko i ta mi oddała tak mocno jak ja na początku! I wtedy przyszła mama...

_________________

chcę być jak syn koleżanki twojej matki

zawsze tak idealny jak, jak z okładki
być jak syn koleżanki twojej matki
twojej matki, twojej matki



Re: Wysoka Kępa
Sob 25 Lis 2023, 17:32
Konwaliowy Sen
Konwaliowy Sen
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 54 [kwiecień]
Matka : Roztrzaskana Tafla
Ojciec : Kruk [*]
Mistrz : Tęczowa Chmura
Partner : Jeżynowy Cierń [*], Pszczeli Pył
Wygląd : Bardzo wysoki, długołapy, o szczupłej budowie. Okryty długim, zawsze wyczyszczonym, smolistoczarnym, niespłowiałym futrem, pod którym wyraźnie zarysowują się mięśnie. Na rozmówców spogląda skośnymi, zielonymi oczami w kształcie migdałów. Trójkątna, szczupła głowa, stosunkowo długie uszy zakończone pędzelkami, wydatne kości policzkowe, czarny nos i czarne wibrysy.
Liczba postów : 1502
Zastępca
https://starlight.forumpolish.com/t1251-konwalia
- Niebezpieczeństwo nie zawsze oznacza gryzienie, młody Wilku - odparł zgodnie z prawdą. Uznał, że wspomni kocięciu o tym, że sam mech nie jest niebezpieczny... zrezygnował jednakże z tego faktu. W odpowiednich łapach i mech mógł stanowić śmiertelne zagrożenie, jak również i błogosławieństwo - można go było wszak użyć do tamowania ran. Samej kwestii ran i potrzeby ich tamowania nie zamierzał jednak tłumaczyć kocięciu niebędącemu jego potomkiem - wolał ocenić poziom edukacji zapewniany mu przez rodziców. Ten, zapewne, nie będzie w opinii zielonookiego wystarczający. - Która siostra? Czy zdarzyło się to niedawno i czy o fakcie tym wiedzą twoi rodzice?

_________________
Elegant maniac.
Re: Wysoka Kępa
Nie 26 Lis 2023, 11:47
Wilcza Łapa
Wilcza Łapa
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 13 [IV]
Matka : Tęczowa Chmura... [*]
Ojciec : Rozżarzona Gwiazda
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Na pewno jego postawa stała się doroślejsza - barki stały się szersze a wzrost podobny do matki. Po księżycach treningu mięśnie stały się bardziej widoczne a futro w przeciwieństwie do czasów gdy był kocięciem jest bardziej zadbane.
Ma niebiesko - białe, klasycznie pręgowane futro. Białe futro pokrywa dolną część pyszczka, szyję, prawą łapę poniżej łokcia. Na lewej przedniej łapie jest skarpetka nieco ponad nadgarstek. Lewa tylna łapa jest biała trochę ponad kolano (z wewnętrznej strony są dwie ciemniejsze łaty) Prawa tylna jest biała do okolic kolana.
Oczy koloru żółtozielonego. Różowe poduszki łap, oraz bordowy nos.
Multikonta : Wysoka Łapa, Ukwiecona Łapa [KG] Trzeszcząca Łapa[KRz]
Liczba postów : 187
Terminator
https://starlight.forumpolish.com/t1939-topic
- A, a co innego mozie być niebes - niebes.. no? - spytałem niemal opluwając się próbując wypowiedzieć tak długie słowo. Ten Konwaliowy Sen dziwnie mówił, i używał dziwnych słów, ale był chyba fajny. Był zastępcą więc musiał być fajny! Tata by nie wybrał głupiego zastępcy
- JEŚ. - odparłem natychmiastowo - Tak, mama psiśła i naś lozdzieliła. A tatia to chiba nje wje... on nie jest taki śłaby jak siośtla! On duzi i silny. - a ja będę jak on! Siostry mnie czasem wkurzały, i nie rozumiały że jako wilki musze dużo walczyć i być jak wilk... wilki to niby drapieżniki, tak mówił tata, to znaczy że polują... a ja musze ćwiczyć polowanie na siostry jak wilk!

_________________

chcę być jak syn koleżanki twojej matki

zawsze tak idealny jak, jak z okładki
być jak syn koleżanki twojej matki
twojej matki, twojej matki



Re: Wysoka Kępa
Nie 03 Gru 2023, 14:30
Konwaliowy Sen
Konwaliowy Sen
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 54 [kwiecień]
Matka : Roztrzaskana Tafla
Ojciec : Kruk [*]
Mistrz : Tęczowa Chmura
Partner : Jeżynowy Cierń [*], Pszczeli Pył
Wygląd : Bardzo wysoki, długołapy, o szczupłej budowie. Okryty długim, zawsze wyczyszczonym, smolistoczarnym, niespłowiałym futrem, pod którym wyraźnie zarysowują się mięśnie. Na rozmówców spogląda skośnymi, zielonymi oczami w kształcie migdałów. Trójkątna, szczupła głowa, stosunkowo długie uszy zakończone pędzelkami, wydatne kości policzkowe, czarny nos i czarne wibrysy.
Liczba postów : 1502
Zastępca
https://starlight.forumpolish.com/t1251-konwalia
- Posiadane rany, choroby, brak odpowiedniej opieki medycznej, nierozważność, brak wiedzy... i wiele innych rzeczy. O większości z nich dowiesz się nim zostaniesz mianowany wojownikiem - podzielił się swoją opinią z kocurkiem. Bawiło go nieco, jak trudne było wypowiedzenie słowa "niebezpieczne" dla rozmawiającego z nim młodzika. Ciekaw był, w jakim wieku mówić nauczy się potomstwo jego i Jeżynowego Ciernia.
Na odpowiedź tamtego zareagował jedynie skinięciem głowy, nie zamierzając niszczyć ideału ojca w jego oczach.

_________________
Elegant maniac.
Re: Wysoka Kępa
Pon 04 Gru 2023, 15:30
Wilcza Łapa
Wilcza Łapa
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 13 [IV]
Matka : Tęczowa Chmura... [*]
Ojciec : Rozżarzona Gwiazda
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Na pewno jego postawa stała się doroślejsza - barki stały się szersze a wzrost podobny do matki. Po księżycach treningu mięśnie stały się bardziej widoczne a futro w przeciwieństwie do czasów gdy był kocięciem jest bardziej zadbane.
Ma niebiesko - białe, klasycznie pręgowane futro. Białe futro pokrywa dolną część pyszczka, szyję, prawą łapę poniżej łokcia. Na lewej przedniej łapie jest skarpetka nieco ponad nadgarstek. Lewa tylna łapa jest biała trochę ponad kolano (z wewnętrznej strony są dwie ciemniejsze łaty) Prawa tylna jest biała do okolic kolana.
Oczy koloru żółtozielonego. Różowe poduszki łap, oraz bordowy nos.
Multikonta : Wysoka Łapa, Ukwiecona Łapa [KG] Trzeszcząca Łapa[KRz]
Liczba postów : 187
Terminator
https://starlight.forumpolish.com/t1939-topic
Pokiwałem tylko głową. Kocur odpowiadał tak że chyba nie miałem o co pytać więcej... i nie dodawał żadnych ciekawostek! A one były najciekawsze, na przykład o jakiś bitkach lub ciekawych polowaniach.
- A.... mógłby pan mnie zaplowadzić do kocialni? - spytałem po chwili ciszy. Normalnie gdyby rozmowa mnie znudziła to odbiegłbym w randomowym kierunku, ale teraz mi się zrobiło tęskno do mamy.
Jeśli kocur przystał na moją propozycję, dotarłem bezpiecznie do mojego celu.

/zt??

_________________

chcę być jak syn koleżanki twojej matki

zawsze tak idealny jak, jak z okładki
być jak syn koleżanki twojej matki
twojej matki, twojej matki



Re: Wysoka Kępa
Pon 04 Gru 2023, 18:59
Konwaliowy Sen
Konwaliowy Sen
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 54 [kwiecień]
Matka : Roztrzaskana Tafla
Ojciec : Kruk [*]
Mistrz : Tęczowa Chmura
Partner : Jeżynowy Cierń [*], Pszczeli Pył
Wygląd : Bardzo wysoki, długołapy, o szczupłej budowie. Okryty długim, zawsze wyczyszczonym, smolistoczarnym, niespłowiałym futrem, pod którym wyraźnie zarysowują się mięśnie. Na rozmówców spogląda skośnymi, zielonymi oczami w kształcie migdałów. Trójkątna, szczupła głowa, stosunkowo długie uszy zakończone pędzelkami, wydatne kości policzkowe, czarny nos i czarne wibrysy.
Liczba postów : 1502
Zastępca
https://starlight.forumpolish.com/t1251-konwalia
Propozycja kocurka nie stanowiła dla niego obrazy - i on posiadał istotne kwestie którymi musiał się zająć - chociażby rozmową z Jeżynowym Cierniem. Każdy trwający dzień ich relacji przekonywał go, że podjął dobrą decyzję dotyczącą wyboru swej partnerki.
- Oczywiście - odparł, wstając i ruszając w kierunku kociarni, jednocześnie wskazując kocięciu drogę.
Nie mógł doczekać się momentu, w którym prowadzić będzie tak własne kocięta.

[z/t]

_________________
Elegant maniac.
Re: Wysoka Kępa
Nie 18 Lut 2024, 14:39
Dzięciola Łapa
Dzięciola Łapa
Pełne imię : Dzięciola Łapa
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 11
Matka : Tęczowa Chmura
Ojciec : Rozżarzona Gwiazda
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Drobna i szczupła lecz puchata kotka o rudym, klasycznie pręgowanym futrze. Ma kilka białych znaczeń, w tym białą klatkę piersiową, miejsca na łapach i dwie plamki na głowie.
Ma głęboko zielone oczy oraz czasem w jej sierść wplątane są liście czy pióra.

Multikonta : Księżycowa Łapa, Kasztanowa Łapa
Autor avatara : https://mybritishshorthair.com/orange-norwegian-forest-cat-breed-pictures-breed-profile-of-orange-norwegian-forest-kitten/
Liczba postów : 104
Terminator
https://starlight.forumpolish.com/t1941-dzieciol#52067
Dzięciola Łapa ten mroźny, lecz w miarę spokojny dzień spędzała w pobliżu Wysokiej Kępy. Co prawda, teraz ciężko było znaleźć tu kępę przez warstwę śniegu na ziemi, lecz kotce nie przeszkadzało to.
Był poranek, chociaż słońca nie było widać przez grubą warstwę szarych chmur nad obozem. Kotka westchnęła. Chciałaby, żeby Pora Nagich Drzew się zakończyła i żeby zrobiło się ciepło. Rozmarzyła się myśląc, jak pięknie musi wyglądać las w słońcu, z zieloną trawą i ptakami śpiewającymi dookoła...
Na chwilę obecną jednak będzie musiała przeczekać mrozy i zimno. Spojrzała na niebo aby raz jeszcze zobaczyć, czy może przez jakąś szczelinę w chmurach nie przedostaje się słońce, jednak tego nie zobaczyła i zaczęła myć futro na swoim ogonie.

//Mysikrólik! :D

_________________
Wysoka Kępa - Page 2 Dzieci18
Re: Wysoka Kępa
Pon 19 Lut 2024, 15:12
Mysikrólik
Mysikrólik
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 2 [luty]
Matka : Miodowy Nos [NPC]
Ojciec : Mniszkowy Płatek [NPC]
Mistrz : kiedyś będzie!!
Partner : hihi
Wygląd : Niska, przeciętnej budowy, o długim, czarno-białym futrze. Białe znaczenia obejmują jej łapy, brzuch, klatkę piersiową, kryzę i część mordki, gdzie pokrywają jej pyszczek i pasmo między oczami, sięgając aż do czoła. Poza tym biel "wcina się" też na jej lewy bok, w efekcie czego część czarnego futerka odcięta jest od reszty i tworzy plamę kształtem przypominającą nieco owal na wysokości jej łapy. Ma szaroniebieskie oczy, które niedługo wybarwią się na bladozielony kolor. Charakterystyczne są też dla niej wysokie, zaokrąglone uszy, z których wystaje białe futerko oraz długie, często powykręcane na wszystkie strony wąsy.
Multikonta : Lin; Motyli Blask [GK]
Autor avatara : art w podpisie: kotkovelove
Liczba postów : 7
Kocię
https://starlight.forumpolish.com/t2064-mysikrolik#55983
A komu to całe zimno nie przeszkadza i zamiast tego wesoło wpycha się wszędzie tam, gdzie nie jest proszona? Ano Mysikrólik, która dzielnie przemierza śnieg w obozie klanu Gromu, chociaż ledwo wyrasta nad ziemię, a co!
Pomyślałby ktoś, że takie małe kocię w tak ogromnym mrozie to nie jest najlepszy pomysł – no, może i nie, ale kto by się tym przejmował! Ostatecznie ma cały świat do odkrycia i nie zamierza ograniczać się do kociarni tylko dlatego, że jest trochę zimno, hmpf! Poza tym, jakby nie patrzeć, innych warunków nawet nie zna, więc nie ma żadnego porównania...
Wracając: obraz drobnego kocięcia ledwo przemierzającego śnieg może i jest trochę komiczny, ale Mysikrólik ma w tym wszystkim Cel. Jaki? A taki, że znudziło jej się siedzenie w Gęstym Buszu i postanawia sobie znaleźć jakieś towarzystwo. Zdaje się jednak, że wszyscy są pochowani gdzieś po jakichś kątach obozu albo zajęci i już wydyma policzki, naburmuszona, żeby zaraz tupnąć nóżką i odwrócić się na pięcie i poskarżyć się mamie, aż tu nagle... aha!! Ruda kotka na horyzoncie!! Niemalże w podskokach Mysikrólik zbliża się do Dzięciolej Łapy i jak gdyby znikąd wyrasta zaraz przed nią z szerokim uśmiechem na pyszczku.
Dzieńńń dobly!!! – wita się wesoło i entuzjastycznie (i może nieco za głośno), trochę jak merdający ogonem szczeniaczek witałby swoich właścicieli, gdyby, no, gdyby umiał mówić. – Co lobiiiis? O, i kim jesteś?? Ja na psykład jestem Mysiklólik, wies, jak taki mały ptasek! – tłumaczy i wypina dumnie klatkę piersiową, jakby jej imię było najlepszym imieniem na świecie.

_________________

njene besede so barve oceana........
..............njene roke tople so kot čaj
njene sanje so preglasne................

prevelike za ta mali kraj

Re: Wysoka Kępa
Pon 19 Lut 2024, 16:29
Dzięciola Łapa
Dzięciola Łapa
Pełne imię : Dzięciola Łapa
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 11
Matka : Tęczowa Chmura
Ojciec : Rozżarzona Gwiazda
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Drobna i szczupła lecz puchata kotka o rudym, klasycznie pręgowanym futrze. Ma kilka białych znaczeń, w tym białą klatkę piersiową, miejsca na łapach i dwie plamki na głowie.
Ma głęboko zielone oczy oraz czasem w jej sierść wplątane są liście czy pióra.

Multikonta : Księżycowa Łapa, Kasztanowa Łapa
Autor avatara : https://mybritishshorthair.com/orange-norwegian-forest-cat-breed-pictures-breed-profile-of-orange-norwegian-forest-kitten/
Liczba postów : 104
Terminator
https://starlight.forumpolish.com/t1941-dzieciol#52067
Pielęgnacje kotki przerwało nagłe pojawienie się przed nią małej lecz energicznej sylwetki. Odwróciła się w tamtą stronę i zanim mogła cokolwiek powiedzieć, czarno-biały kociak zaczął mówić. A raczej zaczęła, bo Dzięcioł od razu poznała, że to mała koteczka.
Humor kotki od razu poprawił się, kiedy ta zobaczyła szeroki uśmiech młodszej. Odwzajemniła go i ciepło uśmiechnęła się do niej.
- Dzień dobry! - odpowiedziała miło, kiedy młoda się przywitała a następnie posłuchała, co tamta miała do powiedzenia. A raczej do zapytania, bo malutka zadawała kilka pytań.
Dzięcioł cicho zaśmiała się. Było to jednak z radości, a nie z samej czarno-białej.
- Mysikrólik, hm? Wiesz co ci powiem, też mam imię po ptaszku! - powiedziała łagodnie.- Nazywam się Dzięciola Łapa- powiedziała zaraz potem i skinęła głową na miejsce obok, gdzie odgarnęła ogonem trochę śniegu, aby młoda mogła usiąść obok.
- W sumie to nie robię nic ważnego. Leżę i wypatruję, czy może za chwilę przejdą śnieżne chmury - powiedziała, dalej się uśmiechając.
Przypomniało jej się, jak ona sama była małym kociakiem. Co prawda nie było to jakoś bardzo dawno temu, jednak Dzięcioł miała wrażenie, że już tyle się wydarzyło w jej życiu od tego czasu! Poznała cały klan, miała kilka ciekawych rozmów i nawet zaczęła trening.
Patrzyła na Mysikrólik przez cały czas, czując jak entuzjazm małej kotki napawa ją radością i entuzjazmem na resztę tego dnia.
- A ty co porabiasz, Mysikróliku? Podróżujesz po obozie?

_________________
Wysoka Kępa - Page 2 Dzieci18
Re: Wysoka Kępa
Pon 19 Lut 2024, 18:36
Mysikrólik
Mysikrólik
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 2 [luty]
Matka : Miodowy Nos [NPC]
Ojciec : Mniszkowy Płatek [NPC]
Mistrz : kiedyś będzie!!
Partner : hihi
Wygląd : Niska, przeciętnej budowy, o długim, czarno-białym futrze. Białe znaczenia obejmują jej łapy, brzuch, klatkę piersiową, kryzę i część mordki, gdzie pokrywają jej pyszczek i pasmo między oczami, sięgając aż do czoła. Poza tym biel "wcina się" też na jej lewy bok, w efekcie czego część czarnego futerka odcięta jest od reszty i tworzy plamę kształtem przypominającą nieco owal na wysokości jej łapy. Ma szaroniebieskie oczy, które niedługo wybarwią się na bladozielony kolor. Charakterystyczne są też dla niej wysokie, zaokrąglone uszy, z których wystaje białe futerko oraz długie, często powykręcane na wszystkie strony wąsy.
Multikonta : Lin; Motyli Blask [GK]
Autor avatara : art w podpisie: kotkovelove
Liczba postów : 7
Kocię
https://starlight.forumpolish.com/t2064-mysikrolik#55983
Kotka – Dzięciola Łapa, jak się okazuje – odpowiada jej tak fajnie i entuzjastycznie, że Mysikrólik aż wyszczerza ząbki w uśmiechu. Z takimi to od razu fajnie gadać! Mama mówiła, że jak koty są bardzo gburowate, na przykład taki Żmijowy Syk, to można im wyrywać wąsy, jeśli się o tym nie zorientują, ale takiej Dzięciolej Łapie to nie chciałaby wyrywać żadnych wąsów, na pewno! Przechyla głowę w zainteresowaniu na jej słowa.
Seliooo? – Ale heca, że tak na siebie trafiły! – A jaki ptak to ten dzięcioł? ...Cekaj! – przerywa na chwilę, przybierając zamyślony wyraz pyszczka i zaczyna szybko i rytmicznie uderzać palcami lewej przedniej łapy o ziemię, dopóki wyraźnie sobie czegoś nie przypomina. – Mama mi kiedyś opowiadała!! To są te takie, co pukają w dzewa, tak? – pyta, zaraz jednak marszczy lekko brwi. – Ej, a w sumie to cemu Dzięciola Łapa? W sensie!! Mama mówiła, ze ci, ten, no, teleminatolozy mają imiona z "Łapą", ale cy to nie jest tlochę bez sensu? Ptaki nie mają łap. Cy ja wtedy będę... Mysiklólikową Łapą? To tlochę głupie... – Ten ostatni komentarz mamrocze do siebie, bardziej pod nosem, aniżeli do Dzięciolej Łapy.
O, a cemu? Nie lubis śniegu? Ja to tam myślę, ze jest fajny, chocias jak jestem długo poza kocialnią, to mnie scypią od niego łapy! Ale tak w ogóle to fajnie się w nim bawi, tylko potem mama musi mnie wylizać, zeby mi było ciepło... Jak to w ogóle jest, jak nie ma śniegu? – zadaje kolejne pytanie.
Aahaaa, wies co, ja to właśnie chciałam z kimś pogadać albo coś, bo w Gęstym Busu to saaaame nudy. Znacy!! No fajnie jest, jak mogę się bawić z lodzeństwem albo z mamą, albo tata casem tes psychodzi, ale kocialnia jest mała i jus mi się znudziła, o. Więc telas potsebuję cegoś nowego!! Ale myślałam, ze będzie jakoś więcej kotów... co jest ze wsystkimi? Cy to nie tak, ze w klanie jest ich suuuupel duzo? – pyta.

_________________

njene besede so barve oceana........
..............njene roke tople so kot čaj
njene sanje so preglasne................

prevelike za ta mali kraj

Re: Wysoka Kępa
Sro 21 Lut 2024, 20:18
Dzięciola Łapa
Dzięciola Łapa
Pełne imię : Dzięciola Łapa
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 11
Matka : Tęczowa Chmura
Ojciec : Rozżarzona Gwiazda
Mistrz : Rozżarzona Gwiazda
Wygląd : Drobna i szczupła lecz puchata kotka o rudym, klasycznie pręgowanym futrze. Ma kilka białych znaczeń, w tym białą klatkę piersiową, miejsca na łapach i dwie plamki na głowie.
Ma głęboko zielone oczy oraz czasem w jej sierść wplątane są liście czy pióra.

Multikonta : Księżycowa Łapa, Kasztanowa Łapa
Autor avatara : https://mybritishshorthair.com/orange-norwegian-forest-cat-breed-pictures-breed-profile-of-orange-norwegian-forest-kitten/
Liczba postów : 104
Terminator
https://starlight.forumpolish.com/t1941-dzieciol#52067
Dzięciola zachichotała, kiedy młodsza kotka zapytała o dzięcioła. Zanim zdążyła odpowiedzieć, ta sama zastanowiła się nad odpowiedzią. Kiedy Mysikrólik domyśliła się, ruda skinęła głową.
- Właśnie tak- powiedziała z uśmiechem. - Co do imion z Łapą... Sama nie wiem. Może jakiś przywódca kiedyś takie właśnie wymyślił i od tego czasu tak zostało- powiedziała. Sama była zaciekawiona, dlaczego używany jest akurat człon łapa. Dlaczego nie ogon? Lub nie oko? Oko mogłoby być dobre. W końcu to od treningu zaczyna się życie prawdziwego wojownika, a małe kociaki zaczynają poznawać świat za pomocą oczu, kiedy je już otworzą i mogą obserwować wszystko dookoła. Ruda połączyła jakoś te dwa fakty ze sobą i wydawało jej się to dobrą opcją.
Jej rozmyślanie zostało przerwane przez pytanie młodszej koteczki o śnieg. Kotka spojrzała w górę na biało- szare chmury pokrywające całe niebo.
- Czy nie lubię śniegu? Myślę, że lubię, jednak wolałabym aby wyszło słoneczko - powiedziała do małej. - Śnieg rzeczywiście może być fajny do zabawy, jednak kiedy kończy się Pora Nagich Drzew, wszystko zaczyna budzić się do życia- powiedziała, tym samym odpowiadając na kolejne pytanie czarno-białej. Odgarnęła łapą trochę śniegu aby można było dostrzec pod nim zgnieciony kawałeczek trawy. - Wszystkie rośliny zaczną rosnąć, ptaki fruwać i zwierzęta się przebudzą. Będzie piękna pogoda, błękitne niebo i słońce będzie nas tak ładnie ogrzewać...- powiedziała, marząc, aby to już nadeszło.
Spojrzała na małą, lekko zawstydzona swoim rozmarzaniem tuż przy niej, lecz w końcu uśmiechnęła się ciepło.
- Rozumiem. Kociarnia rzeczywiście może zacząć się nudzić po jakimś czasie- przyznała, pamiętając swoje doświadczenie za kociaka. Ona również często wychodziła, jednak w przeciwieństwie do Mysikrólik Dzięciola Łapa nie rozmawiała zbyt dużo z innymi kotami z klanu. Trochę się bała i wstydziła, co skutkowało tym, że znała mniej kotów niż by sobie życzyła.
Cieszyła się więc, że chociaż mała czarno-biała ma na tyle odwagi, aby przyjść i pogadać z kimś nowym!
- No cóż, wszyscy wojownicy pewnie są na patrolach lub polowaniach a reszta chowa się w legowiskach - zgadywała kotka, odpowiadając na kolejne pytanie. - Teraz kiedy jest zimno przyda się każda zwierzyna, jaką można złapać. - dodała.
Następnie na chwilę ucichła, lecz starała się podtrzymać rozmowę. Bardzo przyjemnie gawędziło się z tą malutką i wesołą koteczką.
- Pewnie sama nie możesz się doczekać aż będziesz duża i będziesz polować, hm? - spytała z uśmiechem.

_________________
Wysoka Kępa - Page 2 Dzieci18
Re: Wysoka Kępa
Pon 29 Kwi 2024, 16:59
Zaćmiona Łapa
Zaćmiona Łapa
Grupa : Samotnicy
Płeć : kotka
Księżyce : 70 księżyców [ kwiecień '24 ]
Matka : dzika róża [ npc ]
Ojciec : puszczykowy lot [ npc ]
Mistrz : mewi krzyk
Partner : -
Wygląd : długowłosa, wysoka, umięśniona i ogólnie rzecz biorąc wielka. ma nieco dziecięcy pyszczek. czarny złoty pręgowany klasycznie. złote prawe oko, lewego brak. przez grzbiet biegnie głęboka blizna; na prawej nodze również, ale ta jest nieco mniejsza.
Multikonta : szakal [ pnk ], baranek [ s ], rozgwieżdżona łapa [ kg ]
Liczba postów : 696
Terminator
https://starlight.forumpolish.com/t955-zacmienie
***

Zaćmienie została skazana na wieczną nudę.
Jak to było, że nawet, gdy zapolowała, to nie miała co robić potem? Koźlorogi kazał jej odpoczywać, super, mega, niestety nie wzięli pod uwagę jej paskudnego uzależnienia od stresu i pracy, w której to wyżywała. Złota cierpiała na syndrom Zrobię To Lepiej, gdzie patrząc na jakiegokolwiek kota robiącego cokolwiek myślała, jak ona by to zrobiła, i jak zrobiłaby to w bardziej efektywny sposób, niż ów kot, bo głęboko w sobie nigdy nie mogła przestać kategoryzować… i widzieć siebie ponad wszystko, zdaje się.
No ale nie zrobi. Wciąż była tu, teoretycznie nowa, ba, była terminatorką, choć lubiła o tym zapominać najczęściej, jak było to możliwe. Więc… faktycznie jedyne, co jej zostało, to odpoczynek przy trawie, która choć trochę odsłoni ją od oczu.

_________________

what are we waiting for?
i'm getting tired of trying so hard to be adored
★・・・・・・ close the door,
wish i'd reached out to my mother more
wish that i hadn't kept the score,
I WISH I

paralysed and spinning backwards
lullabies don't comfort me
Re: Wysoka Kępa
Pon 29 Kwi 2024, 19:47
Mrok
Mrok
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kocur
Księżyce : 3
Matka : ŻOŁĘDZIOWY GRZBIET
Ojciec : ŚLIMACZY ŚLAD
Wygląd : Średniej wysokości, może odrobinę wyższy od przeciętnego kota, o długim, dymnym, czarnym futrze. By nieco urozmaicić jego kolory, natura postanowiła chlapnąć o niego wiadrem białej farby; ta rozmieściła się na jego pysku i ciągnie się od nosa, poprzez pyszczek, dociera do brody a z niej spływa nieco niżej, zagnieżdżając się na jego piersi i momentami przebija się na brzuchu. Ponadto, biel występuje na palcach wszystkich jego czterech łapek. Jego oczka, co prawda nadal szaro-niebieskie, w przyszłości zmienią kolor na ciemno pomarańczowy.

Multikonta : Niebo [PNK], Pył [KG]
Liczba postów : 23
Kocię
https://starlight.forumpolish.com/t2158-mrok#60277
Dzisiejszy dzień był średnio fajny. Mrok obudził się i pierwszym co go napadło, to niezbyt mocny, ale zdecydowanie irytujący ból głowy. Ten taki nieprzyjemny, co każdy dźwięk, zapach, a nawet i światło drażniło i sprawiało, że boli jeszcze bardziej. Niewiele mógł jednak z tym zrobić. Próby powrotu do snu były daremne, bo bolało zbyt bardzo. Leżenie w bezruchu za to sprawiało, że zaczynał się nudzić.
Wyszedł z kociarni dość niechętnie - szybko się krzywiąc, gdy światło uderzyło o jego oczka. Potem wziął krótki oddech i ruszył do jednego z brzegów, uznając że może po prostu chce mu się pić... i jak pił, tak nagle zauważył obcego mu kota. Nic dziwnego, większość była mu obca.
Wskoczył na kładkę, na mordę nałożył słaby (bo zbolały!) uśmiech, który to chwilę później zbledł.
- Przepraszam - szepnął. - Co ci się stało?
W oko. Oczywiście, że w oko. Nie wypada pytać, ale kocięca ciekawość czasem wygrywała z kulturą.

_________________
Wysoka Kępa - Page 2 TLPqVCF
Re: Wysoka Kępa
Wto 30 Kwi 2024, 02:23
Zaćmiona Łapa
Zaćmiona Łapa
Grupa : Samotnicy
Płeć : kotka
Księżyce : 70 księżyców [ kwiecień '24 ]
Matka : dzika róża [ npc ]
Ojciec : puszczykowy lot [ npc ]
Mistrz : mewi krzyk
Partner : -
Wygląd : długowłosa, wysoka, umięśniona i ogólnie rzecz biorąc wielka. ma nieco dziecięcy pyszczek. czarny złoty pręgowany klasycznie. złote prawe oko, lewego brak. przez grzbiet biegnie głęboka blizna; na prawej nodze również, ale ta jest nieco mniejsza.
Multikonta : szakal [ pnk ], baranek [ s ], rozgwieżdżona łapa [ kg ]
Liczba postów : 696
Terminator
https://starlight.forumpolish.com/t955-zacmienie
Czując zapach mleka, a głosik kocięcia, odwróciła się powoli i zamrugała. Pachnie… o, Ślimakiem i Żołądź. No w sumie faktycznie, nikt z ich dzieci ostatecznie nie ostał się w klanie, co nie? Nie dziwiła się, że zdecydowali się znów na kocięta. Uśmiechnęła się do czarnego kotka - biorąc pod uwagę, że szeptał, chyba był nieco nieśmiały, ale przede wszystkim całkiem uprzejmy jak na kocię.
Dzień dobry — przywitała się, również głosem delikatnym, choć mniej cichym, niż szept. Przez chwilę musiała zastanowić się, o co ten w ogóle pyta - o jej zapach, czy rany, ale prędko doszło do niej, że z taką miną chyba faktycznie chodziło o to drugie. Nie była urażona - nie był pierwszym i ostatnim kocięciem, jakie zadało to pytanie. — Walczyłam z puchaczem. To taki drapieżnik, poza obozem — wyjaśniła spokojnie, przechylając swój łeb lekko w bok. Nie chciała wyglądać przez to na straszną… ech, pewnie i tak wyglądała. Czasem zastanawiała się, czy gdyby doczekała się własnych kociąt, to czy te też mogłyby się jej przez to bać.

_________________

what are we waiting for?
i'm getting tired of trying so hard to be adored
★・・・・・・ close the door,
wish i'd reached out to my mother more
wish that i hadn't kept the score,
I WISH I

paralysed and spinning backwards
lullabies don't comfort me
Re: Wysoka Kępa
Sponsored content

Skocz do: