IndeksIndeks  SzukajSzukaj  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 :: 
Ziemie Niczyje
 :: Ziemie Niczyje :: Podróże
Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy
Czw 26 Maj 2022, 20:27
Lodowy Potok
Lodowy Potok
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : 82 w momencie śmierci
Matka : Zielona Ropucha [*]
Ojciec : Sokoli Krzyk [*]
Mistrz : Traszkowy Język [*]
Partner : 42 liście mniszku
Wygląd : Lód jest czarnym dymnym kocurem z możliwym zauważalnym gdzieniegdzie tygrysim pręgowaniem. Dodatkowo biel na jego futrze rozpościera się na tylnich łapach do uda, przez cały brzuch, na przedniej lewej łapie do łokcia, na przedniej prawej łapie trochę ponad piąty palec. Cała kryza jest zanurzona w białym, następnie możemy zauważyć całą białą brodę. Biel rozciąga się na poliki, które łukiem idą w stronę czarnego noska, tworząc tym samym “w”, które kończy biel zawartą na futrze owego kocura. Jego ślepia są koloru zielonego i na szczęście na razie nie posiada żadnych blizn.
Multikonta : Szałwiowe Życzenie, Gradowy Chłód [KW], Szczyt [PNK] | Rdza [P]
Autor avatara : goataoo w podpisie
Liczba postów : 908
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t327-lodowy-potok#514
Kiedy sobie pogadaliśmy z Owczą Łapą o kilku tematach w lecznicy, i moja terminatorka porządnie odpoczęła, nie było co czekać, a tylko wyruszyć na wycieczkę w stronę spotkań z Gwiezdnymi. Poinformowałem o tym Rozżarzoną Gwiazdę, i również poprosiłem go o to, aby Rwąca była zwolniona z obowiązków tego dnia, jako, że poprosiłem o pilnowanie mojej lecznicy. W końcu kot nie potrafi się ot tak, nagle, rozpołowić na dwa. Byłoby to, cóż, trudne.
Rano zapewniłem to, aby Owcza Łapa dobrze zjadła. W końcu musieliśmy być wypoczęci, bo była to długa droga. Dopiero kiedy byłem pewny, że zarówno ja, jak i Owcza Łapa, czujemy się na siłach, aby wyruszyć, to zrobiliśmy. Poprowadziłem moją terminatorkę tą samą drogą, którą wcześniej, długi czas temu, szliśmy. Skierowałem swoje łapy w stronę Sasankowych Kęp, aby stamtąd później skierować się dalej, na tereny Złotych Piasków i Spękanej Ziemi.
Było ciepło. Przynajmniej na razie, bo był poranek. Wziąłem głęboki wdech zimnego powietrza. Nie wiedziałem, szczerze, jak się czuć. Z jednej strony byłem dumny ze swojej terminatorki, a z drugiej stresowałem się, jakby to była moja ceremonia. Czy pamiętałem odpowiednie słowa? Musiałem pamiętać... tak. Dalej mi dudniły słowa Traszkowego Języka, kiedy to ja zostawałem medykiem.
"Ja, Traszkowy Język, medyk Klanu Gromu, wołam do naszych przodków, by spojrzeli na tego terminatora. Więc z mocy Gwiezdnego Klanu nadaję ci imię medyka. Lodowa Łapo, od dzisiaj będziesz znany jako Lodowy Potok. Witamy cię jako pełnoprawnego medyka Klanu Gromu."
Słowa mojego Mistrza rozgrzmiewały dalej w mojej głowie, jak i uczucie ekscytacji, zimnego dreszczu, który radośnie biegł po moim grzbiecie.
Kolejny głęboki oddech. Przeniosłem wzrok na moją terminatorkę. Miałem imię w głowie dla niej, miałem tylko nadzieję, że jej się spodoba. Byłem pewien też, że zostawię Klan w dobrych łapach, jeśli śmierć niechybnie do mnie przyjdzie. Oby tak się nie stało, ale cóż... pewnym nie można było być. Praktycznie nigdy.
Wszystko w porządku? Wyprawę możemy przenieść na inny dzień, jeśli się źle czujesz.

_________________
Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy ZMlns6w
Shall we look at the moon, my little loon
Why do you cry?
Make the most of your life, while it is rife
While it is light

Re: Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy
Pon 30 Maj 2022, 20:04
Owcze Runo
Owcze Runo
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 72 ks. [III]
Matka : Burzowa Noc [NPC]
Ojciec : ♱ Mroźny Poranek [NPC]
Mistrz : Korzenny Język | Lodowy Potok | Zaćmione Słońce
Wygląd : niski czarno-jasnorudy dymny szylkret z dużą ilością bieli (na wargach, karku, kryzie, brzuchu, łapach, grzbiecie oraz ogonie) o niebiesko-szarych oczach (w przyszłości złotych), oklapniętych uszkach (na prawe słabiej słyszy), oraz o wątłej, drobnej budowie.
Multikonta : Słodka Gwiazda [KW] | Senna Łapa [KW] | Skaczący Wróbelek [KRz]
Liczba postów : 697
Medyk
https://starlight.forumpolish.com/t745-owieczka#5815
Nastał ten dzień. Dzień wyprawy.
Mimo iż Owcza Łapa powinna być wyspana, stres i mieszane uczucia związane z ponownym spotkaniem Gwiezdnych sprawiły, że nie mogła zamknąć oka na dłuższy czas. Wierciła się w swoim legowisku, próbując ułożyć się na tyle wygodnie i przestać myśleć o następnym wschodzie słońca, że nim udało jej się zmrużyć choć na chwilę oko był to już praktycznie poranek. Zbudził ją z krótkie snu głos Lodowego Potoku, który dopilnował, aby chociaż jedna rzecz z założenia wyszła tak jak powinna - aby córa Mroźnego Poranka dobrze się najadła.
Poranek był...ciepły. Słońce padające na grzbiety przyjemnie je lekko ogrzewało. Wokół również roztaczała się wilgoć spowodowana poranną rosą. Lodowy Potok prowadził ich w tereny Złotych Piasków i Spękanej Ziemi, ta samą drogą, którą podążali za pierwszy razem. Szli w milczeniu. Owieczka praktycznie nie spoglądała na swojego mistrza, a zamiast tego przez większość czasu wpatrywała się w ziemię, słuchając ściszonych dźwięków wokoło. Śpiewu ptaków, szumu liści na delikatnym wietrzyku i tak dalej. Zatopiona była we własnych myślach, dopóty dopóki głos dymnego kocura nie przerwał ciszy. Wtedy też podniosła głowę, delikatnie ją przekrzywiłaby zrozumieć więcej i zawiesiła wzrok przed sobą.
Tak. W-wszystko w porządku. — chociaż czy tak właściwie było? Nie powiedziała mu, że stresowała się tym spotkaniem bardziej niż wcześniej, że praktycznie nie przespała poprzedzającej nocy z powodu tej wyprawy. A jednak chyba wolała mieć to za sobą wcześniej, niżeli zwlekać. Po tym zamilkła i powróciła do wcześniejszego zajęcia.

_________________
Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy DJyV0R4
And there's a place that I've dreamed of
Where I can free my mind
I hear the sounds of the season
And lose all, sense of time
Re: Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy
Pią 03 Cze 2022, 12:13
Oszroniona Łapa
Oszroniona Łapa
Grupa : Klan Wichru
Płeć : kocur
Księżyce : 10 [I]
Matka : Skrząca Pajęczyna [*]/ Gronostajowa Mordka [NPC]
Ojciec : Jeleniorogi [*]/ Czerwony Kwiat [NPC]
Mistrz : Cebulowy Nos
Wygląd : Przeciętnej wielkości kociak o szczupłych, długich łapach i równie przeciętnej sylwetce. Jego ciałko pokryte jest krótką, przylegającą i wiecznie dobrze ułożoną sierścią; czarny pręgowany colorpoint z ciemną maską na mordce, łapach i ciemnym ogonie (najciemniejsza końców). Migdałowate jasne lodowo-błękitne ślepia, brak szczególnych blizn. [reszta w KP]
Multikonta : Krzywa Gwiazda, Tafla, Wierzbowy Puch, Szerszeń | Żabia Łapa, Uszko
Liczba postów : 239
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t62-szron
Dwójka Gromowych medyków, a właściwie to w tym jeden przyszły, wyruszyła w drogę ku Spienionym Wodogrzmotom. Doga przez Sasankowe Kępy należała do przyjemnych i spokojnych. Zarówno Lodowy Potok jak i towarzysząca mu Owcza Łapa mogli przyznać, ze pogoda okazała się idealna na dłuższą podróż. Słońce przyjemnie grzało, a delikatnie chłodniejszy wiatr targał kocimi futrami i przynosił do nozdrzy przeróżne zapachy: od ziół po zwierzynę. Problemy zaczęły się dopiero jak przekroczyli granicę i po dłuższym marszu dotarli przed Spękaną Ziemię, gdzie na ich drodze stanął - no może nie dosłownie - ale zapach lisa. Czy był świeży? Zwietrzały? A może drapieżnik krążył gdzieś w pobliżu? Wszystko miało się zaraz okazać...
Re: Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy
Pią 03 Cze 2022, 12:58
Lodowy Potok
Lodowy Potok
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : 82 w momencie śmierci
Matka : Zielona Ropucha [*]
Ojciec : Sokoli Krzyk [*]
Mistrz : Traszkowy Język [*]
Partner : 42 liście mniszku
Wygląd : Lód jest czarnym dymnym kocurem z możliwym zauważalnym gdzieniegdzie tygrysim pręgowaniem. Dodatkowo biel na jego futrze rozpościera się na tylnich łapach do uda, przez cały brzuch, na przedniej lewej łapie do łokcia, na przedniej prawej łapie trochę ponad piąty palec. Cała kryza jest zanurzona w białym, następnie możemy zauważyć całą białą brodę. Biel rozciąga się na poliki, które łukiem idą w stronę czarnego noska, tworząc tym samym “w”, które kończy biel zawartą na futrze owego kocura. Jego ślepia są koloru zielonego i na szczęście na razie nie posiada żadnych blizn.
Multikonta : Szałwiowe Życzenie, Gradowy Chłód [KW], Szczyt [PNK] | Rdza [P]
Autor avatara : goataoo w podpisie
Liczba postów : 908
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t327-lodowy-potok#514
Kiedy na dotarliśmy do Spękanej Ziemi do nozdrzy moich dotarł zapach lisa. Mimo woli mój ogon się delikatnie napuszył, posłałem Owczej Łapie ostrzegawczy wzrok, po czym przyśpieszyłem trochę kroku. Chciałem jak najszybciej się stąd ulotnić, nie ważne, czy był to świeży zapach lisa, czy też zwietrzały. Chciałem jak najszybciej dotrzeć do Turzycowej Skarpy, skąd niedaleko było do Spienionych Wodogrzmotów, za którymi znajdowała się jaskinia z Gwiezdnym Klanem. Czy to będzie ostatni raz jak będę tam iść? I czy kolejny raz, podczas którego będę widział ową jaskinię, będę już z drugiej strony?

_________________
Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy ZMlns6w
Shall we look at the moon, my little loon
Why do you cry?
Make the most of your life, while it is rife
While it is light

Re: Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy
Pią 03 Cze 2022, 23:14
Owcze Runo
Owcze Runo
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 72 ks. [III]
Matka : Burzowa Noc [NPC]
Ojciec : ♱ Mroźny Poranek [NPC]
Mistrz : Korzenny Język | Lodowy Potok | Zaćmione Słońce
Wygląd : niski czarno-jasnorudy dymny szylkret z dużą ilością bieli (na wargach, karku, kryzie, brzuchu, łapach, grzbiecie oraz ogonie) o niebiesko-szarych oczach (w przyszłości złotych), oklapniętych uszkach (na prawe słabiej słyszy), oraz o wątłej, drobnej budowie.
Multikonta : Słodka Gwiazda [KW] | Senna Łapa [KW] | Skaczący Wróbelek [KRz]
Liczba postów : 697
Medyk
https://starlight.forumpolish.com/t745-owieczka#5815
Droga mijała w przyjemnej ciszy. Przejście przez Sasankowe Kępy było proste i obyło się bez żadnych problemów. Sytuacja jednak pogorszyła się w momencie przekroczenia granicy, gdy do jej i nie tylko, bo również Lodowego Potoku nozdrzy dostał się zapach lisa. Ciężko było jej określić czy był świeży, czy może bardziej zwietrzały i drapieżnika już dawno tu nie było. Mimo wszystko jej futro na grzbiecie uniosło się, serce zabiło szybciej, a lekko spanikowany wzrok skierowała na dymnego kocura, który jedynie dał znak, by iść naprzód. O, oh? Nie wiedziała co zrobić, jednak bez słowa przykleiła się do boku medyka i przyśpieszonym, pełnym obaw krokiem ruszyła przed siebie, z tymże tym razem bardziej wyczulona na wszelkie dźwięki i skupiona na otoczeniu.

_________________
Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy DJyV0R4
And there's a place that I've dreamed of
Where I can free my mind
I hear the sounds of the season
And lose all, sense of time
Re: Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy
Pon 06 Cze 2022, 15:50
Oszroniona Łapa
Oszroniona Łapa
Grupa : Klan Wichru
Płeć : kocur
Księżyce : 10 [I]
Matka : Skrząca Pajęczyna [*]/ Gronostajowa Mordka [NPC]
Ojciec : Jeleniorogi [*]/ Czerwony Kwiat [NPC]
Mistrz : Cebulowy Nos
Wygląd : Przeciętnej wielkości kociak o szczupłych, długich łapach i równie przeciętnej sylwetce. Jego ciałko pokryte jest krótką, przylegającą i wiecznie dobrze ułożoną sierścią; czarny pręgowany colorpoint z ciemną maską na mordce, łapach i ciemnym ogonie (najciemniejsza końców). Migdałowate jasne lodowo-błękitne ślepia, brak szczególnych blizn. [reszta w KP]
Multikonta : Krzywa Gwiazda, Tafla, Wierzbowy Puch, Szerszeń | Żabia Łapa, Uszko
Liczba postów : 239
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t62-szron
Cóż, jak się okazało; zapach był świeży, jednak zwierzęcia już dawno nie było w okolicach Spękanej Ziemi. Chyba sam Gwiezdny Klan ochraniał dymnego kocura i Owczą Łapę, bo ci nie podjęli nawet próby węszenia zapachu tylko - od razu postawili na ucieczkę. Tym razem mieli szczęście i nie wpadli prosto w lisią paszczę! Poza lisim odorem, nie natknęli się już na nic bardziej alarmującego i dotarli do Turzycowej Ścieżki, gdzie miała się zacząć cięższa część tej wyprawy; schodzenie w dół. Dość częste deszcze sprawiły, że ziemia pod kamieniami mogła okazać się zdradliwa. Jednak jak tylko uda im się pokonać skarpę - dalej czekała ich przyjemna, spokojna droga aż do Spienionych Wodogrzmotów; już raz ją przecież przeszli!
Re: Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy
Pon 06 Cze 2022, 16:01
Lodowy Potok
Lodowy Potok
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : 82 w momencie śmierci
Matka : Zielona Ropucha [*]
Ojciec : Sokoli Krzyk [*]
Mistrz : Traszkowy Język [*]
Partner : 42 liście mniszku
Wygląd : Lód jest czarnym dymnym kocurem z możliwym zauważalnym gdzieniegdzie tygrysim pręgowaniem. Dodatkowo biel na jego futrze rozpościera się na tylnich łapach do uda, przez cały brzuch, na przedniej lewej łapie do łokcia, na przedniej prawej łapie trochę ponad piąty palec. Cała kryza jest zanurzona w białym, następnie możemy zauważyć całą białą brodę. Biel rozciąga się na poliki, które łukiem idą w stronę czarnego noska, tworząc tym samym “w”, które kończy biel zawartą na futrze owego kocura. Jego ślepia są koloru zielonego i na szczęście na razie nie posiada żadnych blizn.
Multikonta : Szałwiowe Życzenie, Gradowy Chłód [KW], Szczyt [PNK] | Rdza [P]
Autor avatara : goataoo w podpisie
Liczba postów : 908
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t327-lodowy-potok#514
Podziękowałem w myślach Gwiezdnemu Klanowi, że ochronili nas z tej sytuacji. Dzięki ich ochronie lis nigdzie się nie pojawił, a zaraz też dotarliśmy do Turzycowej Skarpy. Schodzenie w dół tego zejścia było niebezpieczne, tym bardziej że niedawno były deszcze. Niemniej jednak - najwyżej się obijemy, a przecież też raz tutaj szliśmy. Owcza Łapa będzie miała na czym ćwiczyć, o!
Ostrzegłem swoją terminatorkę, aby tutaj uważała. Zacząłem schodzić pierwszy, powoli, patrząc pod swoje łapy i jak najbardziej przenosząc ciężar do tyłu. Dotykałem łapami kamieni, aby się upewnić, czy są stabilne, czy też nie, i schodziłem stopniowo na dół. Nic się nie stanie, jakbym się obił.

_________________
Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy ZMlns6w
Shall we look at the moon, my little loon
Why do you cry?
Make the most of your life, while it is rife
While it is light

Re: Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy
Wto 14 Cze 2022, 19:58
Owcze Runo
Owcze Runo
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 72 ks. [III]
Matka : Burzowa Noc [NPC]
Ojciec : ♱ Mroźny Poranek [NPC]
Mistrz : Korzenny Język | Lodowy Potok | Zaćmione Słońce
Wygląd : niski czarno-jasnorudy dymny szylkret z dużą ilością bieli (na wargach, karku, kryzie, brzuchu, łapach, grzbiecie oraz ogonie) o niebiesko-szarych oczach (w przyszłości złotych), oklapniętych uszkach (na prawe słabiej słyszy), oraz o wątłej, drobnej budowie.
Multikonta : Słodka Gwiazda [KW] | Senna Łapa [KW] | Skaczący Wróbelek [KRz]
Liczba postów : 697
Medyk
https://starlight.forumpolish.com/t745-owieczka#5815
Lisa nie było, a więc niepokój zaczął ją powoli opuszczać im dalej byli w trasie i im bardziej oddalali się od śladu zapachowego. Bez większych przygód dotarli do Turzycowej Skarpy, a więc...można by powiedzieć pewnego przystanka w ich wycieczce - do niebezpiecznego odcinku ich trasy. Pamiętała, że ostatnio skończyła się obitym bokiem Lodowego Potoku dlatego miała nadzieję, że tym razem dojdą z powrotem do obozu bez większego i tym podobnego uszczerbku. Kiedy medyk zaczął schodzić, dymna szylkretka odczekała chwilę i ruszyła za nim. Powoli, uważając gdzie stawia łapy aby się nie poślizgnąć i w miarę możliwości utrzymując ciężar na tylnej partii ciała schodziła w dół.

_________________
Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy DJyV0R4
And there's a place that I've dreamed of
Where I can free my mind
I hear the sounds of the season
And lose all, sense of time
Re: Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy
Pią 01 Lip 2022, 12:29
Oszroniona Łapa
Oszroniona Łapa
Grupa : Klan Wichru
Płeć : kocur
Księżyce : 10 [I]
Matka : Skrząca Pajęczyna [*]/ Gronostajowa Mordka [NPC]
Ojciec : Jeleniorogi [*]/ Czerwony Kwiat [NPC]
Mistrz : Cebulowy Nos
Wygląd : Przeciętnej wielkości kociak o szczupłych, długich łapach i równie przeciętnej sylwetce. Jego ciałko pokryte jest krótką, przylegającą i wiecznie dobrze ułożoną sierścią; czarny pręgowany colorpoint z ciemną maską na mordce, łapach i ciemnym ogonie (najciemniejsza końców). Migdałowate jasne lodowo-błękitne ślepia, brak szczególnych blizn. [reszta w KP]
Multikonta : Krzywa Gwiazda, Tafla, Wierzbowy Puch, Szerszeń | Żabia Łapa, Uszko
Liczba postów : 239
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t62-szron
Czy ktoś się potknie? rzut: 1d610
Lodowy Potok: parzyste
Owcza Łapa: nieparzyste

wypada - [6], potyka się Lodowy Potok » 15 HP, rana 1. stopnia: lekkie obicie dolnej szczęki

Nieobeszło się bez ofiar; pomimo tego, że zarówno Lodowy Potok jak i jego podopieczna, Owcza Łapa, zsuwali się z Turzycowej Skarpy najostrożniej jak potrafili, to tuż przy końcówce skarpy, starszemu kocurowi podwinęła się łapa i niefortunnie potknął się o jeden z większych kamieni, tym samym lądując z impetem na ziemi obijając sobie przy tym dolną szczękę. Ból nie był jednak jakiś bardzo odczuwalny; co najwyżej dyskomfort, jednak jeżeli dymny medyk poruszył parokrotnie szczęką, ból powinien się nieco rozlać i pozostawić po sobie jedynie nieprzyjemną pamiątkę. Owcza Łapa zeszła bez większych problemów, a gdy Lód się nieco otrząsnął, ruszyli dalej wzdłuż Gęsiej Szyi aż ustali kawałek przed charakterystycznym wodospadem gdzie za ścianą wody kryła się jaskinia.
Re: Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy
Pią 01 Lip 2022, 13:49
Lodowy Potok
Lodowy Potok
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : 82 w momencie śmierci
Matka : Zielona Ropucha [*]
Ojciec : Sokoli Krzyk [*]
Mistrz : Traszkowy Język [*]
Partner : 42 liście mniszku
Wygląd : Lód jest czarnym dymnym kocurem z możliwym zauważalnym gdzieniegdzie tygrysim pręgowaniem. Dodatkowo biel na jego futrze rozpościera się na tylnich łapach do uda, przez cały brzuch, na przedniej lewej łapie do łokcia, na przedniej prawej łapie trochę ponad piąty palec. Cała kryza jest zanurzona w białym, następnie możemy zauważyć całą białą brodę. Biel rozciąga się na poliki, które łukiem idą w stronę czarnego noska, tworząc tym samym “w”, które kończy biel zawartą na futrze owego kocura. Jego ślepia są koloru zielonego i na szczęście na razie nie posiada żadnych blizn.
Multikonta : Szałwiowe Życzenie, Gradowy Chłód [KW], Szczyt [PNK] | Rdza [P]
Autor avatara : goataoo w podpisie
Liczba postów : 908
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t327-lodowy-potok#514
Potknąłem się. Dotarłem szybciej na dół niżeli bym tego chciał. Otrzepałem się już kiedy pod moimi stopami była stała ziemia, poruszyłem delikatnie szczęką. Eh, tylko obicie, będzie dobrze. Poczekałem na swoją terminatorkę ze słabym uśmiechem.
Nic mi nie jest, idźmy dalej — uprzedziłem każde pytanie Owczej Łapy, jeśli tylko by takie miała, dotyczące mojego zdrowia. Stąd było niedaleko do miejsca ze spotkaniem z Gwiezdnymi. Otrzepałem swoje futro i ruszyłem bark w bark wraz z Owieczką. Dotarliśmy w końcu do wodospadu. Podszedłem trochę bliżej, aby znaleźć przejście do jaskini. Skinąłem delikatnie na nie głową, przepuszczając moją terminatorkę pierwszą.
Pamiętaj, że tutaj jest ślisko. W razie czego cię złapie, ale postaraj się dotrzeć do jaskini w jednym kawałku — wymruczałem ciepłym tonem głosu, mrużąc delikatnie ślepia. Kiedy Owieczka by zaczęła iść po kamiennym przejściu, ja ruszyłbym za kotką.

_________________
Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy ZMlns6w
Shall we look at the moon, my little loon
Why do you cry?
Make the most of your life, while it is rife
While it is light

Re: Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy
Pon 04 Lip 2022, 23:22
Owcze Runo
Owcze Runo
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 72 ks. [III]
Matka : Burzowa Noc [NPC]
Ojciec : ♱ Mroźny Poranek [NPC]
Mistrz : Korzenny Język | Lodowy Potok | Zaćmione Słońce
Wygląd : niski czarno-jasnorudy dymny szylkret z dużą ilością bieli (na wargach, karku, kryzie, brzuchu, łapach, grzbiecie oraz ogonie) o niebiesko-szarych oczach (w przyszłości złotych), oklapniętych uszkach (na prawe słabiej słyszy), oraz o wątłej, drobnej budowie.
Multikonta : Słodka Gwiazda [KW] | Senna Łapa [KW] | Skaczący Wróbelek [KRz]
Liczba postów : 697
Medyk
https://starlight.forumpolish.com/t745-owieczka#5815
Zejście...mogło być lepsze. O wiele. Powoli właściwie to nie wiele zważając jak stąpa Lodowy Potok, gdyż sama wolała uważać na siebie by niczym domino zaraz oboje nie spadli na sam dół; schodziła, gdy nagle zauważyła, że dymny kocur zlatuje na dół. Oh! Ciche zaskoczone mruknięcie, w którym dobywało się i przestraszenie wymsknęło się z jej pyszczka. Czyżby to jakieś przeznaczenie, czy pech tego miejsca ciążyło na kocurze? Powoli zeszła na dół, nie zadając pytań, gdyż została uspokojona tym "nic mi nie jest" chociaż i tak wiedziała, że medyk musiał nieźle się poobijać. Ale skoro mógł iść dalej to chyba nie było aż tak źle jak mogłoby być więc, um...ruszyła bezsłownie dalej, aż zza drzew nie wyłonił im się wodospad. Wodna ściana zasłaniała wejście jaskini. Mimo że odwiedziła już kiedyś to miejsce nadal wyglądało tak samo malowniczo i pięknie jak za pierwszym razem. Widok sam w sobie zabierał dech w piersi!
Jasne. — odpowiedziała z delikatnym uśmiechem na mordce i powoli uważając na śliskość kamieni ruszyła za cudownie klarowną kaskadą do wejścia jaskini jako pierwsza, wlekąc za sobą Lodowy Potok. Kiedy dotarli bez większego szwanku, a także dostała pozwolenie ruszyła w dół zagłębiając się w nieprzerwaną ciemnie tego miejsca, wiedząc, że za moment znowuż spotka się z członkami Gwiezdnego Klanu.

_________________
Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy DJyV0R4
And there's a place that I've dreamed of
Where I can free my mind
I hear the sounds of the season
And lose all, sense of time
Re: Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy
Sob 09 Lip 2022, 20:15
Oszroniona Łapa
Oszroniona Łapa
Grupa : Klan Wichru
Płeć : kocur
Księżyce : 10 [I]
Matka : Skrząca Pajęczyna [*]/ Gronostajowa Mordka [NPC]
Ojciec : Jeleniorogi [*]/ Czerwony Kwiat [NPC]
Mistrz : Cebulowy Nos
Wygląd : Przeciętnej wielkości kociak o szczupłych, długich łapach i równie przeciętnej sylwetce. Jego ciałko pokryte jest krótką, przylegającą i wiecznie dobrze ułożoną sierścią; czarny pręgowany colorpoint z ciemną maską na mordce, łapach i ciemnym ogonie (najciemniejsza końców). Migdałowate jasne lodowo-błękitne ślepia, brak szczególnych blizn. [reszta w KP]
Multikonta : Krzywa Gwiazda, Tafla, Wierzbowy Puch, Szerszeń | Żabia Łapa, Uszko
Liczba postów : 239
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t62-szron
Przejście przez wodospad okazało się dużo prostsze niż zejście po Turzycowej Skarpie, co mogło być nieco ironiczne, patrząc na fakt, że kamienie były równie śliskie (jak nie bardziej) i zdradliwe co te na skarpie. No, ale cóż, tym razem Lodowy Potok i Owcza Łapa w spokoju przeprawili się na drugą stronę wodospadu, przeszli kawałek w głąb jaskini ku charakterystycznemu kamieniowi wokół którego wiła się dostrzegalna, jasna łuna. Gdy usadowili się przy nim ich futra były już suche i tak naprawdę nic nie stało im na przeszkodzie by przeszli do konkretów; nie przyszli tu po to by podziwiać kamień, prawda? Owcza Łapa miała stać się prawowitym medykiem Klanu Gromu, a sami Gwiezdni... oczekiwali ich przybycia. Gdy tylko oboje dotknęli kamienia, ich powieki stały się ciężkie i praktycznie natychmiast opadły, a dwójka kotów przez dłuższy moment znajdowała się w kompletnej ciemności. Na całe szczęście po paru dodatkowych uderzeniach serca, zarówno Lód jak i jego podopieczna otworzyli oczy na łagodnej, niezmierzonej łące pokrytej charakterystycznym, gwieździstym pyłem. Nad nimi panował bezkres nieba, a gdy tylko spojrzeli przed siebie; w ich kierunku zmierzała nie jedna, a aż trzy sylwetki. Była to Milcząca Gwiazda, Traszkowy Język i... drobna, szylkretowa kotka, którą okazała się Brzozową Korą. Tak, przed Owczą Łapą ustała jej zmarła siostra, która  jak tylko podeszła bliżej, posłała jej lekki uśmiech. Dopiero gdy Brzoza wraz z dawną przywódczynią i medykiem tuż przed dwójką przybyłych, odezwała się do siostry.
— No, trochę ci to zajęło, Owca! — zamruczała ciepło, po czym zamilkła, gdy Traszkowy Język spiorunował ją karcącym spojrzeniem. — Naprawdę się cieszymy, że w końcu udało wam się tu przyjść, mimo początkowych problemów. — skomentował kocur, spoglądając w kierunku Lodowego Potoku, jakby... hm, karcąco? Cóż, może dalej był jakoś pokrętnie zły, że jego dawny wychowanek na pierwszy wybór obrał Morelową Łapę, który okazał się porażką? Może. A może po prostu nie miał humoru i złościł się o najmniejszą pierdołę, bo tak? Niebadane humorki Gwiezdnych.
— Traszkowy Języku. — mruknęła buro-biała kocica już znacznie mniej ostrym tonem. — W każdym razie, Lodowy Potoku, zaczynajmy.
Re: Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy
Sob 09 Lip 2022, 20:28
Lodowy Potok
Lodowy Potok
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : 82 w momencie śmierci
Matka : Zielona Ropucha [*]
Ojciec : Sokoli Krzyk [*]
Mistrz : Traszkowy Język [*]
Partner : 42 liście mniszku
Wygląd : Lód jest czarnym dymnym kocurem z możliwym zauważalnym gdzieniegdzie tygrysim pręgowaniem. Dodatkowo biel na jego futrze rozpościera się na tylnich łapach do uda, przez cały brzuch, na przedniej lewej łapie do łokcia, na przedniej prawej łapie trochę ponad piąty palec. Cała kryza jest zanurzona w białym, następnie możemy zauważyć całą białą brodę. Biel rozciąga się na poliki, które łukiem idą w stronę czarnego noska, tworząc tym samym “w”, które kończy biel zawartą na futrze owego kocura. Jego ślepia są koloru zielonego i na szczęście na razie nie posiada żadnych blizn.
Multikonta : Szałwiowe Życzenie, Gradowy Chłód [KW], Szczyt [PNK] | Rdza [P]
Autor avatara : goataoo w podpisie
Liczba postów : 908
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t327-lodowy-potok#514
Zapach Gwiezdnego Klanu dostał się do moich nozdrzy prędzej, niż otworzyłem oczy. Jednak jak już to zrobiłem ujrzałem Milczącą Gwiazdę, mojego Mistrza oraz siostrę mojej terminatorki. Niemniej jednak mój wzrok zawisł na moment na pysku mojego Mistrza. Delikatnie zmrużyłem ślepia na komentarz niebieskiego kocura. Kiedy byłem terminatorem dość... obawiałem się, powiedzmy, postawić kocurowi. Ale teraz byłem o wiele starszy.
Mimo problemów i tak udało się Owczej Łapie ukończyć trening, i to z tego powinniśmy się cieszyć — odparłem spokojnym tonem głosu, spoglądając w oczy Traszkowego Języka. Mrugnąłem powoli, aby później gdzieś za trójką kotów szukać może Wężowej Łuski. Doskonale wiedziałem, że go nie będzie, w końcu kocur nie był medykiem albo blisko z Owczą Łapą, ale jednak nadzieja pozostała.
Na słowa Milczącej Gwiazdy skinąłem łbem.
Z przyjemnością.
Spojrzałem z dumą na moją terminatorkę, słabo się uśmiechnąłem. Odchrząknąłem, aby zacząć formułkę, która była z nami już od zarania dziejów.
Ja, Lodowy Potok, medyk Klanu Gromu, wołam do naszych przodków, by spojrzeli na tego terminatora. Ciężko trenowała, by zrozumieć ścieżki medyka i z waszą pomocą będzie służył klanowi przez wiele księżyców. Owcza Łapo, czy przysięgasz postępować według Kodeksu Medyka, stać ponad rywalizacją pomiędzy klanami i jednakowo chronić wszystkie koty, nawet kosztem własnego życia?

_________________
Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy ZMlns6w
Shall we look at the moon, my little loon
Why do you cry?
Make the most of your life, while it is rife
While it is light

Re: Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy
Sob 09 Lip 2022, 20:48
Owcze Runo
Owcze Runo
Grupa : Klan Gromu
Płeć : kotka
Księżyce : 72 ks. [III]
Matka : Burzowa Noc [NPC]
Ojciec : ♱ Mroźny Poranek [NPC]
Mistrz : Korzenny Język | Lodowy Potok | Zaćmione Słońce
Wygląd : niski czarno-jasnorudy dymny szylkret z dużą ilością bieli (na wargach, karku, kryzie, brzuchu, łapach, grzbiecie oraz ogonie) o niebiesko-szarych oczach (w przyszłości złotych), oklapniętych uszkach (na prawe słabiej słyszy), oraz o wątłej, drobnej budowie.
Multikonta : Słodka Gwiazda [KW] | Senna Łapa [KW] | Skaczący Wróbelek [KRz]
Liczba postów : 697
Medyk
https://starlight.forumpolish.com/t745-owieczka#5815
Dotarli. Kiedy poznała znajomy kamień pośrodku ciemnej jaskini, przycupnęła obok niego i delikatnie dotknęła nosem jego chłodnej powierzchni. Wiedziała już, że kiedy otworzy coraz cięższe powieki znajdzie się po drugiej stronie. I tak też się stało. Uchyliła delikatnie powiekę, aby dostrzec, że znajduje się na łące, a także, że przed nią i mistrzem stoją trzy postacie. Jedną, którą znała aż za dobrze.
Uczucie smutku zakuło ją w serce, kiedy spostrzegła Brzozową Korę. Uśmiechnęła się do niej słabo. Gwiezdna nie powinna tu być, nie powinna być w tak młodym wieku tutaj. To...to nie było jej miejsce, jeszcze nie teraz, a jednak. Nie odpowiedziała jednak nic ani też nie zareagowała na w końcu Traszkowego Języka, który w tamtym momencie spoglądał na jej mistrza. Na koniec jednak zabrała głos kocica, której Owca nie kojarzyła, jednak zrozumiała z jej słów, że teraz właśnie się to zacznie. - oficjalna ceremonia otrzymania nowego imienia oraz rangi.
Przełknęła nerwowo ślinę, przystępując z łapki na łapkę. Mimo że blady uśmiech kręcił się na jej pyszczku w środku cała chodziła z podenerwowania oficjalnością tego zdarzenia. Wzięła głębszy oddech, kiedy kolej przyszła na nią. Spojrzała wpierw na Brzozową Korę, na mistrza Lodowego Potoku oraz kocicę, a potem zdając sobie sprawę, że wszyscy oczekują jej potwierdzenia, otwarła pyszczek i...
Przysięgam. — powiedziała spokojnie, acz nie kryjąc w głosie i słonecznikowych ślepkach, które skoncentrowały się na licu dymnego; dumy, jakby cała ta przysięga dodała jej skrzydeł, rozchwiewając wszelkie wątpliwości, które utworzyły się w jej głowie podczas tej przeprawy.

_________________
Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy DJyV0R4
And there's a place that I've dreamed of
Where I can free my mind
I hear the sounds of the season
And lose all, sense of time


Ostatnio zmieniony przez Owcze Runo dnia Sob 09 Lip 2022, 21:02, w całości zmieniany 1 raz
Re: Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy
Sob 09 Lip 2022, 20:54
Lodowy Potok
Lodowy Potok
Grupa : Gwiezdny Klan
Płeć : kocur
Księżyce : 82 w momencie śmierci
Matka : Zielona Ropucha [*]
Ojciec : Sokoli Krzyk [*]
Mistrz : Traszkowy Język [*]
Partner : 42 liście mniszku
Wygląd : Lód jest czarnym dymnym kocurem z możliwym zauważalnym gdzieniegdzie tygrysim pręgowaniem. Dodatkowo biel na jego futrze rozpościera się na tylnich łapach do uda, przez cały brzuch, na przedniej lewej łapie do łokcia, na przedniej prawej łapie trochę ponad piąty palec. Cała kryza jest zanurzona w białym, następnie możemy zauważyć całą białą brodę. Biel rozciąga się na poliki, które łukiem idą w stronę czarnego noska, tworząc tym samym “w”, które kończy biel zawartą na futrze owego kocura. Jego ślepia są koloru zielonego i na szczęście na razie nie posiada żadnych blizn.
Multikonta : Szałwiowe Życzenie, Gradowy Chłód [KW], Szczyt [PNK] | Rdza [P]
Autor avatara : goataoo w podpisie
Liczba postów : 908
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t327-lodowy-potok#514
Owcza Łapa zabrała sobie trochę czasu na odpowiedź, jednak ja byłem spokojny. Spoglądałem na nią delikatnie zmrużonymi oczami wiedząc, że córka Mroźnego Poranka teraz nie spłoszy. W końcu na początku treningu i w trakcie jej mówiłem, że jeśli nie czuje się dobrze na tej posadzie i jeśli nie chce być jednak medykiem, może mi to powiedzieć.
Ale tak się nie stało i teraz staliśmy przed Gwiezdnym Klanem.
Więc z mocy Gwiezdnego Klanu nadaję ci imię medyka. Owcza Łapo, od dzisiaj będziesz znana jako Owcze Runo. Witamy cię jako pełnoprawnego medyka Klanu Gromu, gratuluję — odparłem ciepłym tonem głosu, kiwając delikatnie głową przed Owczym Runem. Spojrzałem jeszcze na Gwiezdne koty, czy te czasami nie będą miały jakichś zastrzeżeń, czy też wątpliwości.

_________________
Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy ZMlns6w
Shall we look at the moon, my little loon
Why do you cry?
Make the most of your life, while it is rife
While it is light

Re: Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy
Pon 11 Lip 2022, 19:35
Oszroniona Łapa
Oszroniona Łapa
Grupa : Klan Wichru
Płeć : kocur
Księżyce : 10 [I]
Matka : Skrząca Pajęczyna [*]/ Gronostajowa Mordka [NPC]
Ojciec : Jeleniorogi [*]/ Czerwony Kwiat [NPC]
Mistrz : Cebulowy Nos
Wygląd : Przeciętnej wielkości kociak o szczupłych, długich łapach i równie przeciętnej sylwetce. Jego ciałko pokryte jest krótką, przylegającą i wiecznie dobrze ułożoną sierścią; czarny pręgowany colorpoint z ciemną maską na mordce, łapach i ciemnym ogonie (najciemniejsza końców). Migdałowate jasne lodowo-błękitne ślepia, brak szczególnych blizn. [reszta w KP]
Multikonta : Krzywa Gwiazda, Tafla, Wierzbowy Puch, Szerszeń | Żabia Łapa, Uszko
Liczba postów : 239
Gwiezdny Klan
https://starlight.forumpolish.com/t62-szron
Traszkowy Język nijak odpowiedział na słowa Lodowego Potoku, jedynie lekko poruszył wąsiskami. Poza tym, nie miał zbytnio kiedy gdyż Lodowy Potok od razu przeszedł do sedna tej wyprawy; wymówił formułkę oczekując odpowiedzi ze strony Owczej Łapy, a gdy ta padła, nadał jej imię medyczki.
— Owcze Runo! Owcze Runo! — zaskandowała Brzozowa Kora, a po chwili dołączyli się do niej również Milcząca Gwiazda i Traszkowy Język, a w raz z ich głosami poniosło się lekkie echo tak jakby cały Gwiezdny Klan witał Owce jako nową medyczkę. Gdy jednak głosy przycichły, Milcząca Gwiazda podniosła się i uniosła dumnie ogon. — A więc witamy cię jako pełnoprawną medyczkę Klanu Gromu, Owcze Runo. Obyś jak najdłużej i jak najlepiej służyła swojemu klanowi. — miauknęła uroczystym, dumnym głosem, po czym skinęła szylkretowej kocicy łbem. Po swoich słowach szturchnęła lekko swojego brata i oboje zaczęli odchodzić; przed Lodowym Potokiem i Owczym Runem została jedynie Brzoza, która podeszła do siostry i delikatnie dotknęła nosem jej czoła.
— Nawet nie myśl by zbyt szybko do mnie dołączać. — mruknęła. — Nie bój się mówić tego co myślisz i postaw czasem na swoim, co? Pozdrów rodziców, oh i... w sumie możesz też Rozżarzoną Gwiazdę, nie zdążyłam na jego ceremonię nadania żyć! — i po tych słowach obraz zaczął się powoli rozmazywać, a dwójka gromowych kotów; wybudziła się przy kamieniu w samym środku jaskini. Czas na powrót do obozu i obwieszczenie, że Grom nie miał już jednego, a aż dwójkę medyków.

Droga powrotna okazała się o wiele przyjemniejsza niż jej początek; bez większych problemów wspięli się po Turzycowej Skarpie, a w drodze do granicy nie przeszkodził im żaden lis czy inny drapieżnik. W spokoju i w powoli zapadającej ciemności, dotarli do obozu.


Lodowy Potok: +10 PD
Owcze Runo: +10 PD
Re: Wyprawa Lodowego Potoku i Owczej Łapy
Sponsored content

Skocz do: